Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.2 8 10
Στριπτιτζάδικα 34295
Γενική βαθμολογία
 
6.2
Εμφάνιση κοριτσιών
 
5.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
5.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
6.0
Χώρος
 
7.0
Μουσική
 
8.0
Ποιότητα ποτών
 
7.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
6.0
Γεια σας φίλοι μου. Χαιρετισμούς σε όλους εσάς που έχω γνωρίσει και από κοντά.

Με επιφύλαξη κάνω τη δεύτερη κριτική μου για το Babes, μιας και στην πρώτη μου, θα έλεγα ότι το έχω ψιλοθάψει. Εμμένω σε αρκετά από αυτά που σχολίασα, αλλά έχουν γίνει κάποιες αλλαγές σε σημεία.

Αλλά πρώτα, κάτι για τον αδερφό μου τον midas. Respect φίλε μου. Αλλά, δεν την καταλαβαίνω την κριτική σου, ειλικρινά. Δεν είμαι και φιλόλογος, αλλά, ό,τι γράφεις στην αρχή, το καταρίπτεις μετά. Εν αρχή ην ο λόγος. Στα στριπτητζάδικα θεωρώ ότι πάει κανείς για το show. Αν είναι να πάει μόνο για το χορό, έχει χάσει και οικονομικά αλλά και ψυχολογικά. Υπάρχουν και τα studio, όπου μπορεί κανείς να βρεί γκόμενες αντίστοιχης ποιότητας - ομορφιά, κορμί - με τις αρτίστες που δουλέυουν στα strip show. Οπότε σε αυτό μάλλον συμφωνούμε. Δεν καταλαβαίνω όμως τί εννοείς (ή μάλλον αντιλαμβάνομαι με διαφορετικό τρόπο) όταν λές: \\\"πήγαίνουμε για να \\\'\\\' σηκώσουμε\\\'\\\' κορίτσια\\\". Μετά λες \\\"Το μαγαζί είναι σοβαρό\\\", οπότε δεν εννοείς αυτό που λές περί \\\"σηκώματος\\\" και στο τέλος λές \\\"Μακάρι και τα υπόλοιπα μαγαζιά να ήταν έτσι και με ένα ποτάκι να βγάζαμε δουλέιά\\\", οπότε το μαγαζί δεν είναι \\\"σοβαρό\\\". Εγώ από την δεύτερη επίσκεψή μου, διαπίστωσα ότι σωστά στην κριτική σου γράφεις ότι \\\"Το μαγαζί είναι σοβαρό και δεν έχει χαζοχαρούμενες παρεες\\\". Όλα τα άλλα δεν τα καταλαβαίνω. Αν θές παρόλα αυτά να μου απαντήσεις, χωρίς να θέλεις βέβαια να προσβάλλεις ή να εκθέσεις καταστάσεις, στείλε μου ένα ΡΜ.

Και έρχομαι στο προκείμενο. Με έναν φίλο μου ξεκινήσαμε την Παρασκευή, 2/11, για το Lido Palace. Μπήκαμε μέσα νωρίς, κατα τις 23:30. Ώς γνωστόν και αναμενόμενον, γινόταν \\\"της πουτάνας\\\". Πολύς κόσμος, πολύ φασαρία, αποπνικτική ατμόσφαιρα. Αφού ήπιαμε ένα ποτό, αποφασίσαμε να πάμε στο Babes, όπου φανταζόμασταν ότι θα ήταν πιο ήρεμα τα πράγματα, παρότι, υποψιασμένοι πια, γνωρίζαμε ότι το show δεν θα ήταν της ίδιας ποιότητας με του Lido.

Παρενθετικά σας λέω ότι πρίν από κάμποσες μέρες είχα επισκεφτεί και το Grand Ritorno επί της Μιχαλακοπούλου - το παλιό PlayLand - στο οποίο πάλι δεν έμεινα με καλές εντυπώσεις, οπότε δεν ήθελα να πάω εκεί πάλι. Αλλά, αυτά για όταν αρχίσουν οι κριτικές για ο Grand Ritorno.

Στη Μιχαλακοπούλου δυσκολευτήκαμε πολύ να βρούμε parking. Κάναμε κύκλους για κανένα μισάωρο.

Μπαίνοντας μέσα στο Babes, πραγματικά ήταν πιο ήρεμα τα πράγματα, παρότι το μαγαζί για πρώτη φορά το έβλεπα σχεδόν γεμάτο. Ο λόγος είναι ότι έχουν αλλάξει πολλές κοπέλες και πολλές από την \\\"παλιά φρουρά\\\" - βλέπε Leila - έχουν φύγει ή έχουν πάρει πόδι, όπως είχε την καλοσύνη να μας ενημερώσει η τύπισσα που γυρνάει στα τραπέζια και \\\"ψήνει\\\" τους πελάτες να διαλέξουν κοπέλα για χορό. Πολύ ωραίες αρτίστες, με τύπο, λιγότερες μαύρες. Τρεις Βραζιλιάνες μέτρησα και 5-6 Ρωσίδες, καταπληκτικά κορμιά. Τα \\\"μπάζα\\\", που παλιότερα ήταν πολλά, τώρα τα μετρούσες στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Ο κύριος στην υποδοχή μας υποδέχτηκε πολύ καλά και ο σερβιτόρος - ένας νεαρός - πολύ σωστός και γρήγορος. Και η τύπισσα που σας περιέγραψα πριν, παρότι είναι γραφική, είναι πολύ διακριτική. Στις δημόσιες σχέσιες του μαγαζιού βάζω άριστα.

Στο show δεν έχουν αλλάξει πολλά. Δεν έχει sex show, δεν βγάζουν κιλοτάκι, o χορός τους στην πίστα είναι κάπως υποτονικός, σαν καταναγκαστικό έργο. Οι κοπέλες, έχω την εντύπωση, επιδιώκουν περισσότερο να κερδίσουν λεφτά από το κέρασμα και τα lapdance. Αυτό όμως κάνει κακό στο μαγαζί και στην εικόνα που βγάζει προς τα έξω.

Ο Dj, έχω την εντύπωση ότι έχει αλλάξει. Κάνει πολύ κέφι, εύστοχα σχόλια και κάνει καλές επιλογές στη μουσική.

Τώρα, στα οικονομικά, τα χαλάμε λίγο. Ο χορός κάνει 15 ευρώ, 5 ευρώ πιο φτηνός από πριν αλλά έχουν ακριβύνει τα ποτά. Κάτι σαν το κουβέρ που το καταργήσανε οι εστιάτορες και αρχίσαν να χρεώνουν το ψωμί.

Θα έλεγα ότι πέρασα καλύτερα αυτή τη φορά από την προηγούμενη. Το μαγαζί βελτιώνεται κάπως, τουλάχιστον όσον αφορά την επιλογή των κοριτσιών και την μουσική. Μπορούν να γίνουν και καλύτεροι διότι και ο χώρος υπάρχει και απ\\\' ότι φαίνεται διαισθάνονται ότι στον ανταγωνισμό με το Grand Ritorno μπορούν να φάνε ήττα.

Μην ξεχάσετε να πάτε για λουκάνικο στον καντινά δίπλα στα MacDonalds. Όλα τα λεφτά!
Μέλος
Εγγραφή:
15 Αυγ 2007
Μηνύματα:
Κριτικές:
21
Likes:
6
Πόντοι:
10
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού