Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    21

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.335
Like
2.890
Πόντοι
456
Καμία σχέση η προπόνηση που θα κάνεις σε ένα γυμναστήριο με πολλά και καλά όργανα με ένα παλιότερο που θα έχει μόνο τα βασικά κι αυτά διαλυμένα.

Όποιος λέει το αντίθετο μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται. :hi:
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.335
Like
2.890
Πόντοι
456
Στο γυμναστήριο που πάω εγώ ας πούμε έχει 3 διαφορετικές πρεσσες,1 hack squat,2 pendulum squats,3 leg curl και 2 extension συν τα κλασσικά για προσαγωγούς/επαγωγους και 2 μηχανήματα για γάμπες και 2 μηχανήματα για γλουτιαίους...Θέλει να μου πει τώρα κάποιος ότι έλα μωρέ σιγά δεν χρειάζονται αυτα, κάνω καθίσματα στο σπίτι :jerking2:
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Καμία σχέση η προπόνηση που θα κάνεις σε ένα γυμναστήριο με πολλά και καλά όργανα με ένα παλιότερο που θα έχει μόνο τα βασικά κι αυτά διαλυμένα.

Όποιος λέει το αντίθετο μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται. :hi:
Σίγουρα όλοι προτιμάμε τα πιο καινούρια μηχανήματα και όσο πιο καινούριο, λογικά τόσο μικρότερες οι πιθανότητες τραυματισμού και σε "πιάνει" και καλύτερα η ασκηση.
Παρόλα αυτά βλέπουμε τρομερά αποτελέσματα απο Καλισθενική χωρίς όργανα, παρα μόνο τα κλασσικά βαράκια, μονόζυγα κλπ
Επομένος μετράνε και άλλα μάλλον και για αυτούς που ξέρουν καλά να γυμνάζοντε δεν πρέπει να παίζει και πολύ ρόλο ο εξοπλισμός.
Εγώ που παραμένω αρχάριος και δεν πουσάρω στο γυμναστήριο παρόλο που γυμνάζομαι πολλά χρόνια, προτιμώ τον καλό εξοπλισμό ώστε με το λίγο που κάνω να με πιάνει καλά και να ελαχιστοποιούντε τα τυχόν λάθοι.
 

driverd80

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2022
Μηνύματα
323
Like
442
Πόντοι
21
Ότι μηχανήματα και αν έχεις αν δεν ξέρεις να γυμναστείς όπως πρέπει δεν θα δεις αποτελεσμα
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.624
Κριτικές
90
Like
45.726
Πόντοι
17.311

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.335
Like
2.890
Πόντοι
456
Επειδή έχουν μπλέξει λίγο τα πράγματα και είναι λάθος...ο,τιδήποτε και να κάνεις μπορείς να τραυματιστείς και δεν υπάρχει γενικά καλύτερο και χειρότερο αρκεί να ξέρεις το λόγο που γυμνάζεσαι και φυσικά να σου δείξει κάποιος σωστά πως να κάνεις αυτό που είναι να κάνεις.

Από εκεί και πέρα αν μιλάμε για γυμναστήριο και μόνο τότε ισχύει αυτό που είπα, όσο περισσότερα και καλύτερα όργανα τόσο το καλύτερο.
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.399
Κριτικές
107
Like
7.848
Πόντοι
6.585
Νομίζω έχει τσιμπήσει αρκετά την τιμή. Της προάλες μια κινέζα μπροστά μου στη ρεσεπτιον που ήθελε να πληρώσει μετρητά με το μήνα της είπε 145. Νομίζω αν προπληρώσει κανείς ετήσια εχει 95 ο μήνας? Ας με διορθώσει κάποιος. Εμένα μου έχει διατηρήσει την συνδρομή από όταν γράφτηκα και δίνω 79.
Το 145 euro αφορά μηναια συνδρομή μια κ έξω κ μετά σταματάς.

Δλδ πας για ένα μήνα μόνο χωρίς ανανέωση 2ου μήνα.

το 95 ευρώ το μήνα (ήταν 90 πέρυσι) αφορά μηνιαία συνδρομή με ετήσιο συμβόλαιο κ χρέωση άτοκα 95 ευρώ το μήνα.

υπάρχει νομίζω κ το 85 ευρώ το μήνα, μόνο που εκεί τα σκας ΟΛΑ μαζεμένα (12x85) με εφάπαξ χρέωση 1020 euro στην κάρτα χωρίς άτοκες δόσεις.

Πλέον ξανααλλαξανε ακυρωτική πολιτική: ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό είχες πέναλτυ το 2% του ποσού (ίσως να ήταν κ 3%) που άφηνες (δηλ σταμάταγες τον 3ο μήνα κ για τους 9 μήνες που άφηνες πλήρωνες 9 x 95 x 2% = 17 euro μόνο), τώρα σε σφάζουν κανονικά με δικαίωμα ακύρωσης μόνο στο 8μηνο με πέναλτυ .. 2 μηνών δλδ 190 ευρώ.

Συν κάθε φορά που γράφεσαι (εφόσον έχεις σταματήσει), ξαναπληρώνεις το 30αρι της εγγραφής.

Καβαλήσανε το καλάμι μετά την πανδημία κ εγώ τους είπα στο τηλ πάρτε τα @@@ μου κατάμουτρα γιατί κ 'μείς στην αγορά είμαστε κ δεν έχουμε τέτοια έπαρση..
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Το 145 euro αφορά μηναια συνδρομή μια κ έξω κ μετά σταματάς.

Δλδ πας για ένα μήνα μόνο χωρίς ανανέωση 2ου μήνα.

το 95 ευρώ το μήνα (ήταν 90 πέρυσι) αφορά μηνιαία συνδρομή με ετήσιο συμβόλαιο κ χρέωση άτοκα 95 ευρώ το μήνα.

υπάρχει νομίζω κ το 85 ευρώ το μήνα, μόνο που εκεί τα σκας ΟΛΑ μαζεμένα (12x85) με εφάπαξ χρέωση 1020 euro στην κάρτα χωρίς άτοκες δόσεις.

Πλέον ξανααλλαξανε ακυρωτική πολιτική: ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό είχες πέναλτυ το 2% του ποσού (ίσως να ήταν κ 3%) που άφηνες (δηλ σταμάταγες τον 3ο μήνα κ για τους 9 μήνες που άφηνες πλήρωνες 9 x 95 x 2% = 17 euro μόνο), τώρα σε σφάζουν κανονικά με δικαίωμα ακύρωσης μόνο στο 8μηνο με πέναλτυ .. 2 μηνών δλδ 190 ευρώ.

Συν κάθε φορά που γράφεσαι (εφόσον έχεις σταματήσει), ξαναπληρώνεις το 30αρι της εγγραφής.

Καβαλήσανε το καλάμι μετά την πανδημία κ εγώ τους είπα στο τηλ πάρτε τα @@@ μου κατάμουτρα γιατί κ 'μείς στην αγορά είμαστε κ δεν έχουμε τέτοια έπαρση..
Ναι το έχουν παρακάνει. Είμα τυχερός που είμαι παλιός και δίνω 79,90 το μήνα γιατί για αυτό που προσφέρει δεν θα έδινα τα 95. Θα έβρισκα κάποιο καλό πέρσοναλ να κάνω ή θα έκανα μια απλή συνδρομή σε ποιοδήποτε γυμναστήριο με βόλευε και θα πηγαινα σε στούντιο για πιλάτες ή θα έβρισκα κάποιο καλό ΤΡΞ.
 

eftyxia07

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
89
Like
97
Πόντοι
0
Καβαλήσανε το καλάμι μετά την πανδημία κ εγώ τους είπα στο τηλ πάρτε τα @@@ μου κατάμουτρα γιατί κ 'μείς στην αγορά είμαστε κ δεν έχουμε τέτοια έπαρση..
Μεσο ατομο στα bourdela
 

Atroxistos

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
302
Κριτικές
16
Like
2.260
Πόντοι
1.191
Εγώ 150 δίνω ετησίως σε συνοικιακό...και είμαι πολύ ευχαριστημένος..και από όργανα και από κώλους που έχει μεσα:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom