Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.0 28 10
Ξενοδοχεία 42092
Γενική βαθμολογία
 
7.8
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
9.0
Διακριτικότητα
 
6.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
8.0
Αυτη η ιστορια συνεβει πριν απο πολυ καιρο, απλα σκεφτομουν οτι ισως ειναι ιεροσυλια να την κοινοποιησω.Χμμμ;
Μια και εχουν περασει 8 χρονια το αδικημα της ιεροσυλιας πιστευω οτι παραγραφεται μια και ο χρονος θεραπευει πολλα.

Ειχα παει για δουλεια σε ενα μαρμαραδικο κοντα στο νεκροταφειο Χαλανδριου, Αφου τελειωσα, πηρα τα ποδια μου να παω στο αυτοκινητο. Ειχα παρκαρει περιπου 100 μετρα πιο μακρια. Μπροστα μου περπαταγε μια κυρια, το πισω συστημα της φαινονταν αψογο. Ειχε περασμενο ενα σαλι στη τσαντα της το οποιο της επεσε χωρις να το παρει είδηση.
Ετρεξα, το σηκωσα, το τιναξα, την πλησιαζω, "συγνωμη" λεω σας επεσε αυτο.
Ευχαριστω
Παρακαλω
Λιγα δευτερολεπτα σιγης, την κοιταζω, ωραια γυναικα με σοβαρο υφος. Σταματαει στη σταση του λεωφορειου, "ευχαριστω και παλι" μου λεει. Τολμαω και ρωταω "προς τα που πατε?". "προς Κηφισιας", "μου επιτρεπετε να σας παω με το αμαξι μου", "ευχαριστω μη σας βαζω σε κοπο"¨, "καθολου" της λεω, "εχει βενζινη δεν θα σπρωχνω". Γελασε, "ευχαριστως" μου λεει.
Μπηκαμε στο αμαξι, μιλαγαμε για τον καιρο, φτασαμε στη Κηφισιας και στο υψος της Αττικης Οδου μου λεει, ¨"με αφηνετε εδω".
Κατεβηκε, ευχαριστησε και εφυγε.
Μετα απο λιγο καιρο, δεν θυμαμαι ακριβως, ειχα παει σε μια τραπεζα εκει απεναντι στον ΟΤΕ να ρωτησω κατι σχετικο με καρτες και πετυχαινω την κυρια στην εξυπηρετηση πελατων.
Χαρηκα που σας ειδα κλπ, κλπ. Με εξυπηρετησε επαγγελματικως και παω να φυγω. "Ποτε θα σας ξαναδω" μου λεει.
Με επιασε απροετοιμαστο, τοτε λεω ¨επειδη λειπω απο το σπιτι και σιγουρα δεν θα παραλαβω το συστημενο, να περασω να παρω την καρτα απο εδω"? "Ευχαριστως, σε 5 εργασιμες'.
Εφυγα και επλαθα σεναρια, ρε πουστη λεω στον εαυτο μου απο νεκροταφειο εβγαινε, πολυ σοβαρη ειναι, δεν φαινεται σαν κατι τσολια ...αλλα ειναι και ωραια, γαμισιμη...αστο λεω στο αυθορμητο οτι μου ρθει.
Σε πεντε μερες παω ωραιος και καλος. "Χαρηκα πολυ που σας ξαναειδα", "και γω παρομοιως λεω"..."τι θα κανετε" μου λεει. "Παζαρευω μια δουλεια σε Μεση Ανατολη σε μια εταιρεια που εχει την εδρα της εδω διπλα. Ισως παω να δουλεψω εκει για ενα εξαμηνο, εχω μια συναντηση μαζι τους σε λιγο". "Παμε για καφε, οταν τελειωσετε μου λεει"? "Παμε για φαγητο λεω καλυτερα εκτος και αν εχετε φαει κατι". "ενταξει" λεει. Τελειωνω στις 4μμ. Εγω ισως τελειωσω λιγο νωριτερα λεω αλλα δεν πειραζει.
Στις 4 πηγαμε σε ενα μπιστρο εκει κοντα και μου ειπε την ιστορια της. Εχασε τον συζυγο πριν 7 χρονια σε επαγγελ΄ματικο ατυχημα, εχει μια κορη και δεν ηθελε αλλον αντρα στο σπιτι την εποχη που η κορη θα εμπαινε στη εφηβια. Αυτη η ιστορια με την θετη κορη του Γουντη Αλλεν την ειχε φοβησει.
Φαγαμε και κανονισαμε να παμε το Σαββατο σινεμα στους κινηματογραφους που ειναι στο Μαρουσι, στα Οντεον.
Το εργο ηταν θριλερ
Θα πηγαιναμε σε παρασταση που αρχιζε 7 για να παμε για φαγητο. Εκει που βλεπαμε το εργο σε μια τρομακτικη σκηνη μου πιανει το χερι. Κατι το αρωμα της,κατι που κουνησε και τα μαλλια της και με αγγιξαν, σχεδον καυλωσα. Βλεπεις 8 χρονια νεωτερος στην ηλικια μου εχει διαφορα. Βρηκα ευκαιρια και της επιασα το χερι και το χαιδευα. Δεν το τραβηξε. Στο διαλλειμα κοιταζομασταν. Ειμαι μονη μου λεει απο επιλογη. Εγω λογω τροπου ζωης. Ολο επαγγελματικα ταξιδια, αντε να στεριωσεις. Εισαι ομορφη της λεω, Και εσυ καλος εισαι. Σκυβω στο αυτι και της λεω "και σεξυ", τωρα θα φαω την σφαλιαρα σκεφτηκα. Ομως γελασε, σου αρεσω με ρωταει, πολυ της λεω. Ξαναρχισε το εργο. Το χερι δεν ελεγα να το αφησω. Καθονταν δεξια μου και με ειχε πιασει λογω της σκηνης τρομου με το δεξι. Σε μια αλλη σκηνη τρομου με πιανει με το αριστερο αλλα στο μπουτι,
Εβαλα το ελευθερο χερι μου πανω στο χερι της που ηταν στο μπουτι μου.
Οταν τελειωσε το εργο, πηγαμε στο αυτοκινητο. Ηταν παρκαρισμενο σε σκοτεινο σημειο. Η πορτα του συνοδηγου ηταν στο πεζοδρομιο, Την ανοιγω και εκει που παει να μπει μεσα, την φιλαω στον λαιμο. Γυρναει και με φιλαει στο στομα παθιαρικα.
Μπηκαμε μεσα και μονο που δεν με καβαλλησε. Σαν την χηρα στο κρεββατι εκανε. Εχει ενα διακριτικο ξενοδοχειο εδω κοντα της λεω...Πας σε τετοια ξενοδοχεια μου λεει, Τι να κανω, μενω με την μανα μου και την αδελφη μου.
Πηγαμε και εγινε το ελα να δεις. καλα λεει η παροιμια σαν την χηρα στο κρεββατι. Εσκουζε σαν να μη πω τι. Τοι γλυφομουνια, τι κωλογλυψιματα,,τι πιπες, τι κωλοδαχτυλα μου εβαζε και μου ερεθιζε τον προστατη.Οταν τελειωσαμε και φυγαμε για φαγητο, ο ρεσεψιονιστ μου χαμογελασε πονηρα.
Την αλλη εβδομαδα θα την εκανα για κατω....ηταν ευκαιρια να ξεκοψω γιατι οταν ταξιδευεις ετσι καλο ειναι να μη δενεσαι συναισθηματικα. Παντως εκανα αυτο που ο Αλέξης Ζορμπας θεωρουσε ως καθηκον καθε αντρα. Να μην αφηση μια χηρα ανικανοποιητη
mkavlos
Ανώτατος
Εγγραφή:
1 Ιουν 2009
Μηνύματα:
Κριτικές:
267
Likes:
3.427
Πόντοι:
10.450
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 dmtrsxxx, Ptheo77, Προεδρος13 και 18 άλλα μέλη

Σχόλια

10 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
19 Δεκεμβρίου, 2018
Ωραιο ξενοδοχειο..
Ντροπή
20 Δεκεμβρίου, 2018
Σ'ωραίος ρεεέεεεε τύπε! Καπέλο
20 Δεκεμβρίου, 2018
Μας κάβλωσες πρωί πρωί. Άξιος νέε μου!
20 Δεκεμβρίου, 2018
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Να μουν νέος καλά θα ήταν
21 Δεκεμβρίου, 2018
2MKAVLOS,

Ἡ ἀναφερόμενη κριτική (ὁ Θεός νὰ τὴν κάνει) μόνο τὸ ξενοδοχεῖο δὲν ἀφορᾷ. Τὸ πῶς διακόρευσες τὶς χῆρες καὶ τὶς ζωντοχῆρες, μὲ καπότα ἤ ἄνευ, μποροῦν ὡραιότατα νὰ μποῦν σὲ νήματα ἄρλεκιν ἤ ἐρωτικῶν ἱστοριῶν. Ἐκτὸς καὶ θέλῃς νὰ πιστέψουν κάποιοι ὅτι ἀποτελεῖς μετεμψύχωση τοῦ Καζανόβα. Τέσσερις συνεχόμενες «κριτικές» καὶ ἡ οὐσία μόνο δύο ἀράδες: τὸ hotel «συνηθισμένα πράγματα καὶ ἰσχύουν ὅσα ἔγραψαν οἱ προηγούμενοι». Γίναμε τώρα σοφότεροι; Βέβαια εὔθύνη ἔχουν καὶ αὐτοὶ ποὺ στὶς ἐγκρίνουν πρὸς δημοσίευση. Θὰ πεῖς ὅτι ἐδῶ ἄλλα κι ἄλλα κείμενα παίρνουν τὸ πράσινο φῶς. Μόνο ποὺ δὲν πρέπει νὰ εὐτελίζονται κάποια πράγματα. Ὁ ναρκισσισμὸς ὁδηγῇ μοιραῖα στὴν περιχαράκωση καὶ στὴν ἀπαξίωση.
21 Δεκεμβρίου, 2018
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Διαφωνώ! Οι κριτικές - ιστορίες του μκαβλου είναι γαμάτες Ναι!

Μακάρι να φτάσουμε στο επίπεδό του κάποια στιγμή. Προσκύνημα
22 Δεκεμβρίου, 2018
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Να ταν η ζήλια ψώρα θα γεμιζε ολη η χώρα
22 Δεκεμβρίου, 2018
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Καλοσυνη σου. Σε ευχαριστώ για τη υπεράσπιση ν
23 Δεκεμβρίου, 2018
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Να 'σαι καλά δάσκαλε. Ματάκι

Η καθαρίστρια τι έγινε την ξανασυνάντησες; Κουλ
28 Δεκεμβρίου, 2018
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

3 φορές αλλά τώρα έχει αφοσιωθεί στο σύζυγο που έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας. Να φανταστείς οτι πήγα κσι εδωσα αίμα για πάρτι του
10 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10