Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.6 37 10
Ξενοδοχεία 65507
Γενική βαθμολογία
 
7.2
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
7.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΡΙΤΙΚΗ: (αναλυτικότερα, πιο κάτω)

Τιμή: 29€ (απογευματινή ώρα). Υπάρχει και πιό φτηνά αν πας πρωινές ώρες. Το είχα κλείσει τηλεφωνικά το δωμάτιο μια μέρα πριν οπότε η αναμονή ήταν μηδενική.

ΥΠΕΡ:
-Καλή τοποθεσία. (Ούτε απόμερα, ούτε κέντρο-κέντρο με πολύ κόσμο να περνάει)
-Καθαρό,(σχετικά) ευρύχωρο και περιποιημένο δωμάτιο.
-Διακριτκή και ευγενική ρεσεψιον.
-Δωρεαν νερό, φρούτο και 2 ποτήρια κρασί.
-Λειτουργικό και μεγάλο υδρομασάζ.
-4 διαφορετικά ντίμμερ (3 στο main δωμάτιο και ένα στο δωμάτιο υδρομασάζ)
-Το θέωρησα πολυ value for money.

ΚΑΤΑ:
-Κακή ηχομόνωση έξω απο τα δώματια (άκουγες μεχρι και ομιλίες)
-Κακή θέση τηλεόρασης μπροστά στους καθρέφτες.
-Υπολειτουργικό A/C (ίσως και να μην ισχύει, απλά έτσι το ένιωσα)
-Το υδρομασάζ όταν ήταν σε λειτουργία έκανε αρκετό θόρυβο.
-Το ψυγειάκι πρέπει να ήταν κλειστό καθώς τα νεράκια ήταν σε θερμοκρασία δωματίου.
-Μέτριο πάρκιγνκ στη γύρω περιοχή (ανάλογα με τη μέρα).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΚΡΙΤΙΚΗ:

Τηλεφώνημα στο ξενοδοχείο μια μέρα πριν την επίσκεψη. Είχα στο μυαλό μου τη σουίτα 31 αλλά με ενημέρωσαν οτι ήταν κλεισμένη στην ώρα που ήθελα (βραδάκι) οπότε κατέληξα στην 31.

Το ξενοδοχείο βρίσκεται στο ίσα ίσα πιο έξω απο το κέντρο της γλυφάδας. Ιδανικό γιατί έχεις τη διακριτικότητα αλλά ταυτόχρονα μπορείς να πας για ένα ποτάκι σε πολύ ωραία μαγαζία σε απόσταση 5 λεπτών με τα πόδια.

Άφιξη στο ξενοδοχείο. Ωραίος χώρος, μη φανταστείτε καμία σάλα Χιλτον αλλά όμορφο παρόλαυτα. Δε κοίταξα τους άλλους χώρους που είχε κατω. Πήραμε το κλειδάκι από τη πολύ ευγενική ρεσεψιονιστ και πήγαμε στο 3ο όροφο.

Το πρώτο παράπονο που έχω (για αυτό και βάζω 7/8 στο χώρο) είναι οτι όταν καθόσουν στο hall πριν μπεις στο δωμάτια, άκουγες τι γινόταν μέσα στα άλλα... και δεν εννοώ μόνο βογγητά αλλά και ομιλίες.
Μέσα δεν μπορώ να πω ότι ακουγόταν κάτι απο άλλα δωμάτια.

Το δωμάτιο ήταν όμορφο, καθαρό και μύριζε ωραία. Θα το έλεγα σχετικά ευρύχωρο δωμάτιο... Δεν το χαρακτήριζε πόσο μεγάλο ήταν αλλά σίγουρα δεν ένιωθες στριμωγμένος. Στρωμένα όλα ωραία (όπως βλέπεται στις φώτο). 3 διαφορετικά ντιμερ για τον φωτισμό του δωματίου. Ιδανικό για να φτιάξετε ατμόσφαιρα. Ευρύχωρη τουαλέτα με ντουζ που χωράει 2 άτομα αν και όχι πολύ άνετα. Σφραγισμένες πετσέτες και αφρόλουτρα. Η τουαλέτα μύριζε προσωπικά κάπως περίεργα... όχι άσχημα, απλα εμένα δε μου άρεσε. Υποθέτω κάποιο αρωματικό χώρου (??). Χμμμ;

Στο διπλανό χώρο υπήρχε ενα δωματιάκι με το υδρομασάζ (είχε και ντίμμερ). Μεγάλο και χωράει άνετα 2 άτομα. (ίσως και 3). Βάλαμε ζεστό νεράκι να γεμίσει και τότε κτύπησε τη πόρτα μια κοπέλα που μας έφερε 2 ποτήρια κρασί που δωρεάν μας είχε προσφέρει το ξενοδοχείο.

Στη τηλεόραση είχε όλα τα κλασικά κανάλια (και πολλά ακόμα οχι τόσο γνωστά) συν 2 τσοντοκάναλα που παίζαν μέτριας ποιότητας πορνό. Αρκετό όμως για να σε βάλει λίγο μπρος Ματάκι . Έγω έβαλα ράδιο απο τη τηλεόραση για καλύτερη ατμόσφαιρα.

Το υδρομασάζ πολύ ωραίο αν και το χρησιμοποιήσαμε κυρίως σα μπανιέρα καθώς έκανε αρκετό θόρυβο.

Το 2ο παράπονο αν και δεν είναι σημαντικό είναι η θέση της τηλεόρασης. Είναι ακριβώς μπροστά στους κεντρικούς καθρέφτες του δωματίου και "κόβει" λίγο τη θέα.

Τέλος, το κλιματιστικό μου φάνηκε να υπολειτουργεί αν και μπορεί να ήταν η ίδεα μου... Δεν το σκεφτόμουν και πολύ...Κατσικογάμης

Γενικά για 29 ευρώ είναι πολυ value for money ξενοδοχείο με πολύ καλή ποιότητα στα δωμάτεια του.

Θα το πρότεινα και θα το επισκεφτώ ξανά σύντομα.
Kashindros
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
12 Μαϊ 2016
Μηνύματα:
Κριτικές:
10
Likes:
412
Πόντοι:
290
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 Μινώταυρος 45, Yatoputso, george230 και 2 άλλα μέλη

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού