Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.0 98 10
Ξενοδοχεία 128679
Γενική βαθμολογία
 
6.4
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
6.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
6.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
6.0
Πρόσφατη επίσκεψη στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο και μάλιστα για πρώτη φορά.
Η κοπέλα στην ρεσεψιον με ρώτησε αν θέλω απλό ή σπέσιαλ δωμάτιο ή σουίτα. Επέλεξα σπέσιαλ δωμάτιο για καλύτερα. Η τιμή ήταν στα 35 ευρώ. Όντως το θεματικο δωμάτιο που διάλεξα ήταν πολύ ωραίο. Μαύρη δερματίνη επενδυδεμενη παντού συνδυασμενη με κόκκινο σε κάποια σημεία όπως το κρεβάτι. Πολύ ωραία έπιπλα (π.χ. Καρέκλα σε σχήμα γόβας). Επιλογή για αρκετά επίπεδα φωτισμού. Στα θετικά και τα 2 νεράκι που μου πρόσφεραν στην υποδοχή. Τηλεόραση με πλήρη γκάμα καναλιών συμπεριλαμβανομένων 3 τσόντοκαναλων. Καλή μόνωση, δεν ακουγόταν τίποτα από αλλά δωμάτια, ούτε από τον έτσι κι άλλιως ψιλό έρημο στενακι. Θετική επίσης η ύπαρξη στεγασμενου πάρκινγκ σε παρακειμενο στενό.

Στα αρνητικά θα έβαζα το μπάνιο που είχε μόνο ντουζιέρα που δεν έκλεινε με αποτέλεσμα τα νερά να πηγαίνουν παντού. Δεν υπήρχε επίσης αφρόλουτρο (ευτυχώς είχα φέρει το δικό μου). Το κλιματιστικό είχε μόνο διακόπτη ον - οφφ, δεν μπορούσες επομένως να ρυθμίσεις την ένταση ή τη θερμοκρασία.

Σφραγισμένες 2 πετσέτες, αρκετές κατά τη γνώμη μου για τη δουλειά που προορίζονται τέτοια δωμάτια. Καθαριότητα ικανοποιητικη, όχι όμως τέλεια. Παρατήρησα κάποια ίχνη βρωμιάς στη μαύρη μακέτα και στη μαύρη κουβερτα που στρωνουν πάνω από τα σεντόνια.

Διακριτικοτητα μια χαρά θα έλεγα. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ένα τηλέφωνο που δέχθηκε ότι σε ένα τέταρτο τελειώνει ο χρόνος μου στο δωμάτιο. Βασικά δε με ενημέρωσαν όταν πήγα ότι το δώματιο είναι για 3 ώρες ενώ εγώ είχα λανθασμένα στο μυαλό μου ότι ήταν για 4.

Ευτυχως είχα τελείωσε τη δουλειά μου, οπότε δε με απόσυντονισε το τηλεφώνημα.
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
28 Νοε 2005
Μηνύματα:
Κριτικές:
9
Likes:
256
Πόντοι:
280
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 doc_lin, filos78

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού