Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.4 48 10
Cinema 175241
Γενική βαθμολογία
 
5.3
Γενική Εντύπωση
 
6.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
5.0
Ποιότητα προβολής
 
5.0
Επισκέφθηκα τον παραπάνω κινηματογράφο Σάββατο απόγευμα, ορμώμενος από τις κριτικές που έχω διαβάσει εδώ.
Η ηλικία μου ανάλογη με των περισσότερων θαμώνων (56 ετών) οπότε ήμουν σίγουρος ότι δεν θα είχα πρόβλημα προσαρμογής.
Οι εντυπώσεις τώρα....
Ο κινηματογράφος βρίσκεται σε κεντρικό σημείο της Αθήνας αλλά και σε "διακριτικό δρόμο" αν εξαιρέσουμε την πλάγια είσοδο - έξοδο πολυκαταστήματος, που πιθανόν προβληματίσει κάποιον που θα ήθελε περισσότερη ησυχία.
Στο ταμείο μια ξανθιά ευγενική κυρία.
Η αίθουσα προβολής στο ισόγεια (καθίσματα κ.λ.π.) σε ανεκτό επίπεδο.
Η ταινία που προβαλλόταν καλή, παρότι η οθόνη (τετράγωνη και όχι ευρεία) δε βοηθάει...
Στα πίσω καθίσματα γινόταν ένα μικρό παιχνίδι. Κάποιος έκανε τσιμπούκι σε έναν άλλον που έβγαζε ήχους ηδονής σε ευήκοο των πλησίον παρευρισκομένων, ενώ ένας άλλος ακριβώς δίπλα τον έπαιζε χαζεύοντας....
Στο υπόγειο υπάρχει ένας σκοτεινός χώρος που πιθανόν θεωρείται dark room. Εκεί πρέπει να γίνεται το ολοκληρωμένο παιχνίδι (γαμήσι κ.λ.π.), αλλά κατά την επίσκεψή μου δεν είδα κάτι....έμαθα όμως ότι αρκετές φορές γίνεται καλή φάση.
Οι τουαλέτες δεν ξέρω αν είναι καθαρές, η οσμή όμως που έβγαζαν με απέτρεψαν να περάσω έστω και να ρίξω μια ματιά....
Στο θεωρείο τώρα, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι και το σημείο που γίνεται το καλύτερο παιχνίδι.
Καθίσματα κ.λ.π. ισχύει ότι και για το ισόγειο. Ο χώρος αρκετά σκοτεινός, βοηθάει να γίνεται φάση, έστω και σε βάρος κάποιων που δυσκολεύονται να συνηθίσουν το σκοτάδι. Μια μικρή οθόνη έπαιζε gay ταινία. Νομίζω ότι μια μεγαλύτερη οθόνη χρειάζεται μιας και οι περισσότεροι, αν όχι όλοι που πάμε εκεί, πάμε για παιχνίδια μεταξύ αντρών. Στο βάθος ένας αρκετά νεότερος των άλλων, καθισμένος απολάμβανε το τσιμπούκι ενός ολόγυμνου γονατιστού ατόμου. Δεν μπόρεσα να καταλάβω αν ήταν θηλυπρεπής άντρας ή γυναίκα ώριμης ηλικίας. Πάντως το θέαμα ήταν απόλυτα καυλωτικό!! Κι ενώ τον έπαιζα παράπλευρα προσπαθώντας παράλληλα να καταλάβω το φύλο του ατόμου που έπαιρνε τσιπούκι, με πλησιάζει ένας τύπος γύρω στα 45, απομακρύνει το χέρι του και αρχίζει να μου τον παίζει αυτός... Με το που αντιλήφθηκε ότι αυτό μου άρεσε, μου ψιθύρισε ότι θα ήταν καλύτερα να καθίσουμε. Συμφώνησα και με το που καθίσαμε, μου κατέβασε αμέσως το παντελόνι, σήκωσε το πουκάμισό μου και άρχισε να μου γλείφει απαλά τις ρώγες (κάτι που απολαμβάνω - με εκνευρίζουν αυτοί που με δαγκώνουν) χαϊδεύοντας το καυλί μου που είχε γίνει πέτρα. Τον σταμάτησα για λίγο για να βάλω προφυλακτικό και μετά σιγά - σιγά κατέβαινε προς τα κάτω. Σε λίγο άρπαξε το καυλί με το στόμα του και μπορώ να πω ότι απόλαυσα ένα από τα καλύτερα τσιμπούκια της ζωής μου. Δεν σταμάτησε να μου το γλείφει ούτε όταν έχυσα, αγνοώντας τα παρακάλια μου να σταματήσει γιατί δεν άντεχα άλλο. Τελικά σταμάτησε το γλείψιμο, με άφησε να βγάλω το προφυλακτικό και να καθαρίσω το καυλί μου με υγρά μαντηλάκια. Δεν σταμάτησε όμως ούτε λεπτό να μου γλείφει τις ρώγες και να μου χαϊδεύει τα αρχίδια. Περιττό να πω ότι σε λίγο ακολούθησε και δεύτερος γύρος. Ο τύπος ήταν άπαιχτος....
Ανακεφαλαίωση.....
Χώρος και καθίσματα σε ανεκτά επίπεδα....καθαριότητα θα μπορούσε να είναι καλύτερη....προβολές σχετικά καλές, χρειάζεται να γίνεται στη μεγάλη οθόνη και προβολή gay ταινιών ή να μεγαλώσει η οθόνη προβολής στον εξώστη....θαμώνες σχετικά καλοί, δεν δημιουργούν προβλήματα ούτε γίνονται πιεστικοί, αν εξαιρεθούν και κάποιοι (ελάχιστοι) που μυρίζουν αλκοόλ θα ήταν καλύτερα....και τέλος: παιχνίδια πολύ καλά!!!
Νέο Μέλος
Εγγραφή:
28 Νοε 2016
Μηνύματα:
Κριτικές:
1
Likes:
21
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 spat, Χριστόφορος.κ, Narda και 4 άλλα μέλη

Σχόλια

5 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 5
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
19 Δεκεμβρίου, 2016
Πολυ καυλωτικη η ιστορια σου!!! Εχω παρει κι εγω πολυ ομορφα τσιμπουκια σε κυριους 60 χρονων και παντα τους προτιμω..... !!!
K
kendavros
27 Δεκεμβρίου, 2016
πρεπει να είναι ωραία εκεί στο Αβέρωφ !
26 Μαρτίου, 2017
Εχω σκεφτει πολλες φορες να παω σε αυτο το σινεμα γιατι εχω αδυναμια στους ωριμους ενεργητικους αντρες,ομως δεν εχω καταφερει να παω ποτε
ισως η ντροπαλοτητα μου,ισως ο φοβος μη με δει καποιος γνωστος?
Με αφορμη το σχολιο σου,θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι σε αναζητηση ωριμου ενεργητικου αντρα,για να περναμε καλα οποτε μπορουμε στο χωρο μου
οποιος ενδιαφερεται,ας μου στειλει μηνυμα
30 Απριλίου, 2017
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

εχεις φβ να το κανονισουμε?
K
kendavros
19 Μαΐου, 2017
Αμα θες τσιμπουκακι εδω
5 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 5