Λεπτομέρειες αξιολόγησης

8.0 22 10
Ξενοδοχεία 43996
Γενική βαθμολογία
 
7.4
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
7.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Εχω επισκευτει αρκετες φορες το εν λογο ξενοδοχειο με την σχεση μου και μπορω να πω οτι ειναι οπως τα λεει και το ονομα του Royal(Bασιλικό) με ολη του την εννοια. Εχω παει και στα υπολοιπα ξενοδοχεια της περιοχης οπως Captains,Prive,Αlfa και δεν ημουν πληρως ικανοποιημενος οπως σε αυτο.Εχει τυχει να το επισκευτω και για λιγες ωρες αλλα την συγκεκριμενη ημερομηνια το ειχα επισκευτει για διανυκτερευση. Η προσβαση στο parking ειναι απο την μπροστινη μερια του ξενοδοχειου αλλα και απο την πισω μερια οπου βγαινει σε ενα στενακι και μετα κατευθειαν στην εθνικη οδο οποτε δεν σε περνει χαμπαρι κανεις.Εχει την κεντρικη εισοδο του ξενοδοχειου οπου εχει και ενα ωραιο περιποιημενο κηπο με γκαζον φοινικες κτλ κτλ. αλλα συνηθως μπαινω απο την πισω εισοδο που επικοινωνει κατευθειαν με το ανετο parking του. Η ρεσεψιον ειναι ωραια,περιποημενη και με διαφορους κρυφους φωτισμους εχει και ενα τεραστιο ενυδριο οπου δινει την αισθηση της χαλαρωσης, εκει βρισκεται παντα ο εξυπηρετικος ρεσεψιονιστ οπου σου δινει το δωματιο της αρεσκειας σου αν γνωριζεις τι θελεις αλλιως σε πληροφορει για τα δωματια τους και τις τιμες τους. Πηρα σουϊτα και ανεβηκαμε στον 3ο οροφο ο διαδρομος ηταν ησυχος και με χαμηλο φωτισμο παρολο που ειχα δει αρκετα αμαξια στο parking,δεν ακουσα τπτ εξαλους ηχους απο γκομενες. Η σουϊτα μπορω να πω οτι ειναι αρκετα μεγαλη και εχει χωρο για να κανεις ανετα παιχνιδι. Το κρεβατι ειναι ανετο και μεγαλο και διπλα του υπαρχει ενα μεγαλο jacuzzi,εχει και ξεχωριστο δωματιο με ντουζιερα και με ολα τα κομφορ οπως πετσετες,μπουρνουζια,παντοφλες,σαπουνακια,αφροντουζ,πιστολακι για τα μαλλια. Ολο το δωματιο εχει παντου κρυφο φωτισμο και μια τεραστια φωτιζομενη εικονα μια πολης,που του δινει ωραιο χαρακτηριστικο, τα χρωματα του δωματιου ειναι ωραια και δεν σε κουραζουν στο ματι οπως σε μερικα ξενοδοχεια που το παρακανουν με την διακοσμιση μεχρι να φτασουν τα ορια του βλαχομπαροκ.Στο δωματιο εχει εντοιχιζομενο ραδιο με διαφορους σταθμους, τηλεοραση με 3 ερωτικα καναλια(dvd) οπου τα αλλαζουν συχνα,κεντρικο κλιματισμο που δουλευε κομπλε(αν και ηθελε λιγο το χρονο του μεχρι να φτιαξει καλη θερμοκρασια σε τετοιο μεγαλο δωματιο),ντουλαπα με κουβερτες και εξτρα μαξιλαρια. Δεν παρατηρησα τπτ περιεργες μυρωδιες οπως τσιγαριλα(ειμαι αντικαπνιστης) οποτε ολα κομπλε στο θεμα καθαριοτητα οπως και στο μπανιο. Το πρωι αραξαμε στο μπαλκονι οπου απολαμβαναμε το καφεδακι που μας εφεραν στα μπαμ και κατεβηκαμε στο loddy για να πληρωσουμε και να φυγουμε. Το πρωι παρατηρησα και τον υπολοιπο χωρο οπου εχει στο lobby οπως το μπαρ και το ομορφα και μεγαλο σαλονι που εχουν, οτι πρεπει για ποτακι μεχρι να πας πανω στο room για το ματς.Το αντιτιμο της ολης φασης ηταν στα 80 ευρωπουλα για διανυκτερευση στην σουϊτα και μου φανηκε κομπλε τιμη με βαση το τι προσφερουν.

Συμπερασματικα μπορω να πω οτι ειναι μια αξιολογη και σεβαστη επιλογη για να πας να μεινεις αλλα και για λιγη ωρα μιας και τα δωματια του ειναι αρκετα καλα και value of money σε σχεση με τα αντιστοιχα της περιοχης.

ΥΓ. Η βαθμολογια μου θα ηταν μεγαλυτερη αλλα δεν μπορουσα λογο συστηματος.
omgbabe
Νέο Μέλος
Εγγραφή:
24 Μαρ 2013
Μηνύματα:
Κριτικές:
5
Likes:
6
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 kikirikou69(1)

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού