Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.4 63 10
Στριπτιτζάδικα 198303
Γενική βαθμολογία
 
7.6
Εμφάνιση κοριτσιών
 
8.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
7.0
Χώρος
 
8.0
Μουσική
 
9.0
Ποιότητα ποτών
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
6.0
Επίσκεψη χθές το βράδι (τρίτη, κατά σειρά - πρώτη, με το νέο ωράριο).

Αφίχθην γύρω στις 20.40΄ και αφού στάθμευσα με ευκολία το μοτοσακό μου εις τον προαύλιο χώρον του καταστήματος, προχώρησα πρός την είσοδο. Ο συμπαθής θυροφύλαξ με χαιρέτησε και μειδιώντας προσεφέρθη να μου ηνοίξει την θύρα. Εισήλθα και ανέλαβα μια εκ των θέσεων που βρίσκονται ενώπιον του πάγκου σερβιρίσματος, όπου η ωραιοτάτη αλλά και ευγενεστάτη κάπηλος μου σέρβιρε το υπό εμού παραγγελθέν πνεύμα. (Εδώ θα πρέπει να παρατηρήσω, ότι το σύνολον του υπηρετικού προσωπικού που εργάζεται είς το εν λόγω καπηλείον, είναι ευγενικόν και εξυπηρετικότατον).

Ο υποφωτισμένος χώρος, στον οποίον κυριαρχεί το πορφυρό χρώμα, είναι καλαίσθητος. (Προσωπικά θα τον ήθελα λίγο πιο φωτεινό και ίσως λίγο πιο ανάλαφρο, αλλά όλα αυτά τυγχάνουν υποκειμενικές εκτιμήσεις). Με μια πιο προσεκτική ματιά πάντως, δύνατα να παρατηρήσει κανείς, ότι η ιδιαίτερα επιμελημένη επιλογή των υλικών που χρησιμοποιήθηκαν, καθώς και ο συνδιασμός τους, κάνουν την κατασκευή να δείχνει ακριβότερη από ότι πραγματικά είναι.

Η επιλεγμένη (από επαγγελματία δισκοθέτη) μουσική, που διαχέεται αρμονικά στον χώρο, είναι ευχάριστη και με ένταση που επιτρέπει τις κατ΄ιδίαν συνομιλίες χωρίς να αναγκάζεται κανείς να επιδίδεται σε φωνασκίες. Πράγμα το οποίον καταχωρώ εις τα λίαν θετικά σημεία του καταστήματος.

Οι πελάτες κατά την ώρα της εισόδου μου, ήσαν λιγοστοί και διασκορπισμένοι. Πάντως, το 85% της υφιστάμενης πελατείας, ενέπιπτε είς την κατηγορίαν "πυτζαμοπαντοφλάκιας ο κρυφοκερατούκλικος" (Πασιφανώς έχαιραν χορήγησης αδείας εξόδου από τις συμβίες των με αιτιολογία : "παρτίδα τάβλι με τον Αριστομένη" ή κάτι παρεμφερές, την οποία όμως ήθελαν να εκμεταλευτούν προκειμένου να ασκηθούν εις άλλου είδους και μορφής άθλημα). Σχεδόν άπαντες, είχαν ερριμμένο το βλέμμα τους εις την είσοδο προς τα δωμάτια, καθώς και την κεντρική είσοδο, περιμένοντας (μάταια) την εμφάνιση περισσοτέρων θηλέων, και οι περισσότεροι εξ΄αυτών, κατόπιν ημίωρης περίπου αναμονής για μεγαλύτερη "ποικιλία", αποχωρούσαν άπραγοι. Αυτή η συμπεριφορά βέβαια μπορεί και να αποδωθεί εις το λανθασμένο πρόγραμμα που είχε αναρτηθεί από το Σ. 114 στον παρόντα ισότοπο, και εις το οποίο ενεφανίζονταν πέντε θήλεα στην βάρδια 18.00΄- 02.00΄, ενώ παρόντα ήσαν μόνον ένα μελαχροινό και μισό καστανό (γράφω μισό, διότι η καστανή ύπαρξις ασχολείτο πέραν του δέοντος με ξένες προς το αντικείμενο του καταστήματος υποθέσεις, και συνεπώς η παρουσία της ήτο περισσότερο διακοσμητική, παρά λειτουργική). Από τις 21.55΄ έως και τις 22.10΄ ενεφανίσθησαν τέσσερα ακόμη θήλεα, τα τρία εκ των οποίων αναχώρησαν ταχύτατα προς τα δωμάτια, συνοδευόμενα από όσους πελάτες είχαν παραμείνει από το είδος "πυτζαμοπαντοφλάκιας ο κρυφοκερατούκλικος", οι οποίοι είχαν προφανώς επιτύχει να αποσπάσουν από το έταιρον ήμισυ, παράταση εξόδου και προσπαθούσαν να ολοκληρώσουν το δυνατόν συντομότερα. Από εκείνην την ώρα και μέχρι την αποχώρηση μου, τα παρόντα θήλεα ήσαν τεσσερισήμιση. Και αυτό δίοτι, εκτός της ημίσεως καστανής ύπαρξης, αφαιρώ και την μελαμψή, η οποία ήτο μόνο σωματικώς παρούσα. Για να είμαι δίκαιος όμως, προβαίνω εις αυτήν την αφαίρεση με επιφύλαξη, και τούτο διότι το όνομα της δεν ήτο αναγεγραμμένο εις την τρέχουσα εκείνην την ώραν βάρδια. Γεγονός που σημαίνει ότι θα ημπορούσε να ερίσκετο εκεί δια λόγους αναψυχής και μόνον.

Κατά την παραμονή μου, είχον την χαρά να τύχω της παρέας δύο θηλυκών υπάρξεων, τις οποίες και προσκάλεσα (κάθε μία ξεχωριστά) για να τους προσφέρω κάτι να πιούν. θα ήτο απρεπές από πλευράς μου, το να μην αναφέρω ότι το παρουσιαστικό του προσωπικού που βρίσκεται εκεί για να εξυπηρετεί τις στενότερες επαφές, υπερβαίνει αρκετά τον μέσο όρο. Άλλο ένα σημείο το οποίο θα καταχωρήσω εις τα θετικά, είναι το ότι η προσέγγιση των πελατών από τα θήλεα πραγματοποιείται κατά τρόπο μειλίχιον και το ότι εκλείπουν, οι συνήθεις εις αυτές τις περπτώσεις, φορτικές παρακλήσεις για κέρασματα. Πληροφοριακά, οι τιμές των οινοπνευματοδών για τους πελάτες αρχίζουν από 8 Ευρώ, ενώ στα ποτά για τα θήλεα υπάρχουν δύο κατηγορίες. Τα απλά που σερβίρονται σε κολωνάτο ποτηρίσκο και κοστίζουν 10 Ευρώ, και τα σπέσιαλ που σερβίρονται σε κανονικό ποτήρι και κοστίζουν 22 Ευρώ.

Κάτι που μου προξένησε εντύπωση, ήτο η διαφορετική τιμολογιακή πολιτική των δύο θηλέων με τα οποία συνομίλησα.
Το μεν υψηλόσωμο μελαχροινό με τους πράσινους οφθαλμούς, μου έδωσε τις εξής τρεις επιλογές: Απλή συνεύρεση χρονικής διάρκειας 15 λεπτών της ώρας με κόστος 50 Ευρώ. Διανθισμένη με αιδοιολειχία ή με μαλάξεις σώματος συνεύρεση διάρκειας 20 λεπτών της ώρας με κόστος 70 Ευρώ. Και τέλος, ημίωρη συνεύρεση διανθισμένη με αιδοιολειχία, μαλάξεις σώματος και λάγνον θέαμα, με κόστος 100 Ευρώ.
Το δε βραχύσωμο ξανθό με τους γαλανούς οθφαλμούς μου έδωσε την εξής μία: Ημίωρη συνεύρεση διανθισμένη με αιδοιολειχία και μαλάξεις σώματος με κόστος 80 Ευρώ.
Τολμώ να δηλώσω ότι θεωρώ αρκετά καλό -για λόγους υγιούς ανταγωνισμού-, αλλά και πολύ δίκαιον - για λόγους διαφορετικής ποιότητος και ποσότητος παρεχομένων υπηρεσιών από την κάθε πάροχο- το κάθε θήλυ να έχει την ευκαίρεια να κοστολογεί με διαφορετικό τρόπο τις υπηρεσίες που προσφέρει. Φοβούμαι όμως, ότι αυτή η πολιτική ίσως μπερδέψει ορισμένους εκ των πελατών.

Εν κατακλείδι φρονώ ότι, ενώ τόσο τα έμψυχα υλικά του καταστήματος, όσο και τα άψυχα, είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπή, το μίγμα που προκύπτει στο ήμιση τουλάχιστον του ωραρίου λειτουργίας του κατά τις καθημερινές, είναι μάλλον άνοστον. Άλλωστε, προσωπικά δεν βρίσκω ουσιαστικό λόγον για να το επισκέπτομαι από τις 18.00΄ έως τις 22.00΄ που οι επιλογές σε θήλεα μπορεί να είναι και λιγότερες από όσες υπάρχουν σε μία και μόνον βάρδια άλλου ιδρύματος. Η σκέψη μου αυτή, βασίζεται εν πρώτοις εις το γεγονός της εμφανούς απογοήτευσης και κατόπιν αθρόας αποχώρησης του είδους "πυτζαμοπαντοφλάκιας ο κρυφοκερατούκλικος" που παρατήρησα ενόσω το κατάστημα "υπολειτουργούσε", και εν δευτέροις στο γεγονός ότι από την στιγμή που θέλει κάποιος να πιεί απλώς το πνεύμα του με θηλυκή συντροφιά, υπάρχει πληθώρα φθηνότερων, πιο εξειδικευμένων και πολύ πιο αξιόπιστων επιλογών. Συνεπώς καλό θα ήταν να μεριμνήσουν οι ιθύνοντες ούτως ώστε να βρεθεί, πριν να είναι αργά, μια πιο νόστιμη συνταγή.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Μαρτίου 13, 2013
The Saint*
Τιμημένος
Εγγραφή:
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
90
Likes:
32.022
Πόντοι:
24.700
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 iuakoya, ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΡΟΥΧΟΣ, Jim25jim και 2 άλλα μέλη

Σχόλια

4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
15 Μαρτίου, 2013
ζωγράφισες (2/2)
15 Μαρτίου, 2013
και τελικά μετά από αυτό το κατεβατό, δεν γάμησες;
16 Μαρτίου, 2013
13/14
16 Μαρτίου, 2013
15/16. Αψογος!!!!
4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4