Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 72 10
Γενική βαθμολογία
 
6.4
Εμφάνιση κοριτσιών
 
7.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
6.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
5.0
Χώρος
 
7.0
Μουσική
 
8.0
Ποιότητα ποτών
 
5.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
8.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
6.0
Μιας που ανεβάζω κριτικές είπα να γράψω και την πρώτη μου για στριπτιτζάδικο, το Star Live στη Μεταμόρφωση, το οποίο έχει τύχει να επισκεφτώ 3 φορές το τελευταίο τρίμηνο, καθώς ο κολλητός μου έχει μετακομίσει πρόσφατα στη Νέα Ιωνία και τον βοηθώ να ανακαλύψει τα τριγύρω μέρη. Καθώς δεν είμαι γνώστης του χώρου η κριτική μου είναι πιθανό να έχει ελλείψεις, οπότε ζητώ την κατανόησή σας.

Ξεκινάω λοιπόν από τις τιμές, οι οποίες είναι όπως τις έχουν αναφέρει και προηγούμενοι συναγωνιστές, ήτοι 15 ευρώ είσοδος (για Π και Σ μιλάω, καθημερινές δεν ξέρω αν είναι φθηνότερα), 10 ευρώ το απλό ποτό της κοπέλας, 10 ευρώ ο απλός χορός και 50 ευρώ ο πριβέ. Ακολουθεί cost-benefit analysis:
- Τα 15 ευρώ της εισόδου μου φαίνονται πολλά, από την άλλη βέβαια ίσως να είναι και ένας τρόπος να φιλτράρεται λίγο ο κόσμος.
- Τα 10 ευρώ του ποτού δε νομίζω πως πολυαξίζουν, καθώς ούτως ή άλλως οι περισσότερες κοπέλες κάθονται για λίγα λεπτά μαζί σου, να πείτε καμία μαλακία και να χουφτώσεις και λίγο. Από την περιορισμένη μου εμπειρία, νομίζω πως το Star υπερέχει σε σχέση με άλλα μαγαζιά σε αυτόν τον τομέα, δηλαδή οι κοπέλες είναι λιγότερο φορτικές και πιο χαλαρές.
- Ο χορός στα 10 ευρώ είναι αρκετά καλή περίπτωση, ανάλογα βέβαια και με την κοπέλα που θα επιλέξεις. Εκτός από την κοπέλα, η διάρκεια και η ποιότητά του εξαρτάται και από την κίνηση του μαγαζιού.
- Ο πριβέ στα 50 ευρώ είναι μεγάλη μαλακία, ακριβώς επειδή πληρώνεις 50 ευρώ για μια αγχωμένη μαλακία. Καλύτερα να επενδύσεις το 50ρικο σε κάποιο από τα κοντινά στούντιο (Τατοΐου 58 και Τατοΐου 71, τρία στενά πιο πάνω). Να αναφέρω με κάποια επιφύλαξη πως η τιμή του πριβέ ίσως είναι διαπραγματεύσιμη.

Πάμε στο χώρο τώρα. Νομίζω πως είναι αρκετά καλός. Το μαγαζί είναι μικρό και ο κόσμος συνήθως λιγοστός (δε νομίζω να έχω πετύχει πάνω από 7-8 παρέες), με αποτέλεσμα να έχει μια πιο «οικογενειακή» αίσθηση. Το ότι ο κόσμος είναι λίγος ίσως εξηγεί και το γιατί οι κοπέλες κάθονται πιο πολλή ώρα μαζί σου. Θέσεις βρίσκει κανείς πολύ εύκολα, εμείς πάντα καθόμαστε πρώτο τραπέζι πίστα, οι καναπέδες ίσως είναι πιο βολικοί για παιχνίδι αλλά εγώ προτιμώ να έχω τους χορούς σε πρώτο πλάνο.
Ο dj καλός, με μόνο αρνητικό μια σειρήνα που κοπανάει σε τακτά χρονικά διαστήματα, λες και είμαστε στη Συρία και μας ειδοποιούν για βομβαρδισμό. Τα ποτά μπόμπες, το προσωπικό εξυπηρετικό.

Πάμε στις κοπέλες τώρα. Στο ρόστερ πρέπει να υπάρχουν με το ζόρι 15 κοπέλες, οι περισσότερες Ρουμάνες και 2-3 Ρωσίδες. Δεν υπάρχει ούτε μια μαυρούλα για εμάς τους γαζελολάγνους. Σε σχέση με τις next door Ελλεηνίδες οι κοπέλες του μαγαζιού είναι καλές, για στρίπερ μέτριες. Οι πιο εντυπωσιακές παρουσίες η Κρύσταλ, μια μελαχρινή δίμετρη (τρόπος του λέγειν) Ρουμάνα με ιδιαίτερη φάτσα, και μια άλλη ξανθιά με πολύ λεπτό σώμα και βυζιά τούμπανα, της οποίας το όνομα δεν μπορώ να θυμηθώ. Την Κρύσταλ έχει τύχει να την πετύχω έξω σε ανύποπτη στιγμή και χάνει πολύ, ειδικά στο πρόσωπο. Από εμπειρίες φίλων που την έχουν πάρει χορό είναι μέτρια.
Επίσης, εντυπωσιακή παρουσία μια Ρωσίδα ονόματι Ξένια, ψηλή γυναίκα και αυτή με πολύ καλά ελληνικά. Φίλος που τη δοκίμασε σε χορό την ενέκρινε.
Η ωραιότερη παρουσία κατ’ εμέ μια μελαχρινή Ρουμάνα, με πολύ ωραίο πρόσωπο και απαλό δέρμα. Δε θυμάμαι όνομα, αλλά για να την ξεχωρίσετε φοράει πάντα ένα μαύρο κολλητό φορεματάκι.. Σε χορό που την πήρα ήταν βαριεστημένη και δεν άξιζε.
Άλλες κοπέλες που έχω δοκιμάσει σε χορό:
- Νικόλ, ξανθό Ρωσοπίπινο, με μικρό βυζάκι, το οποίο προσωπικά το προτιμώ από το πετρωμένο ψεύτικο. Αρκετά καλή σε χορό, ήταν ορεξάτη. Ότι κουβέντες ανταλλάξαμε ήταν στα αγγλικά.
- Ναταλία, ένα μίλφ με καστανόξανθα μαλλιά που τα βγάζει όλα στην πίστα και κάνει και ένα ψιλοσόου. Ικανοποιητική στο χορό και αρκετά καυλιάρα.
- Λόρη, μια Τουρκαλορουμάνα (αν θυμάμαι καλά), λεπτή και κοντή μελαχρινή με τρομακτική φάτσα, σαν τον ΕΤ τον εξωγήινο. Εμφανισιακά δε λέει και πολλά, αλλά σε συμπεριφορά είναι δύναμη, είναι η αγαπημένη μου, αφού κάθε φορά που επισκέπτομαι το μαγαζί την παίρνω και χορό. Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση πως υπάρχουν δυο με το όνομα Λόρη, είναι και μια άλλη επίσης μικροκαμωμένη μελαχρινή, αλλά πιο όμορφη.

Τέλος, όσον αφορά τα σόου δεν έχω πετύχει ποτέ γαμήσι, παρά μόνο λεσβιακό, καθώς και παιχνίδια με δονητές. Επίσης, έχουν και έναν άντρα που χορεύει υπό τους ήχους έθνικ μουσικής, απορώ με αυτήν τη επιλογή, υπάρχουν πελάτες που το ζητάνε;

Με λίγα λόγια, το μαγαζάκι είναι συμπαθητικό αλλά δε με τρελαίνει κιόλας. Το επισκέπτομαι καθαρά λόγω περιοχής και επειδή η παρέα μου βαριέται να τραβηχτεί πιο νότια.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Σεπτεμβρίου 21, 2013
duskolieggrafi
Τιμημένος
Εγγραφή:
22 Μαϊ 2011
Μηνύματα:
Κριτικές:
203
Likes:
5.126
Πόντοι:
17.436
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 tsitsibirdis, prontifix, anoixtiri και 3 άλλα μέλη

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού