Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.5 44 10
Cinema 189662
Γενική βαθμολογία
 
6.7
Γενική Εντύπωση
 
7.0
Χώρος (θέατρο/καθίσματα)
 
5.0
Ποιότητα προβολής
 
8.0
Στην περιήγηση των σινεμά του κέντρου 3 στάση μετά τα Ορφέο και Κοσμοπολίτ το Video Show.

Μπαίνοντας στην είσοδο δεξιά είναι το ταμείο και ένα πλήρες σεξ shop με βοηθήματα για όλα τα γούστα αλλά και πληθώρα ταινιών για αγορά. Αξίζει να σημειωθεί για τους φίλους που επιδιώκουν σεξουαλικές συνευρέσεις σε αυτούς τους χώρους, πως υπάρχει πλήρης γκάμα προφυλακτικών και λιπαντικών μιας χρήσης στο ταμείο με κόστος 0,50 - 1,00 €uro/ ανά τεμάχιο, οπότε οι παντρεμένοι ξεκωλιάρηδες δε χρειάζεται να αγοράζετε λιπαντικά μπουκαλάκια σε μεγάλες ποσότητες αλλά και ούτε κουτιά με προφυλακτικά που ενδεχομένως βγαίνοντας από το χώρο τα πετάτε γιατί σας είναι δύσκολο να τα πάρετε σπίτι.

Στη συνέχεια πριν την είσοδο της πόρτας για το χώρο του θεάματος στα δεξιά είναι οι καμπίνες που λειτουργούν με κέρματα για αυτοικάνοποίηση και πιο πίσω η αρκετά καθαρή και με χαρτί αλλά και σαπούνι τουαλέτα, η οποία δεν προορίζεται για φάσεις σε καμία περίπτωση.

Δίπλα από την πόρτα για το χώρο του θεάματος διακρίνει κανείς μία μοτοσυκλέτα MV Agusta με τις χαρακτηριστικές 4 εξατμίσεις. Συλλεκτικό κορυφαίο κομμάτι. Επίσης τονίζω πως η μουσική που ακούει ο κύριος στο ταμείο το βράδυ είναι πολύ καλής ποιότητας κλασσικό ροκ. Φοβερά κομμάτια. Παρόλα αυτά είναι πολύ ψυχρός-τυπικός-βαρύς. Άχρωμος αλλά όχι αγενή δεν τον λες σε καμία περίπτωση.

Αυτό που λείπει από το μαγαζί είναι ένας αυτόματος πωλητής αναψυκτικών, νερών όπως έχει πολύ ωραία το ελεεινό κατά τα άλλα αθηναϊκόν δίπλά.

Διαβαίνοντας την πόρτα που οδηγεί στο χώρο του θεάματος βρισκόμαστε μπροστά σε μία σκάλα με διπλή κατεύθυνση πάνω και κάτω.

Στον πάνω όροφο ανεβαίνοντας η διάταξη είναι ίδια. Δύο τηλεοράσεις 40-50" καναπές γωνία πολυθρόνα και τραπεζάκι στον αριστερό, καναπές απλός πολυθρόνα και κάποια σκαμπώ στον μπροστά όπως μπαίνεις καθώς και κάποια σκαμπώ και ένα σταντ τύπου μπαρ στα αριστερά. Έχει τοποθετηθεί και μία ξύλινη επιφάνεια-χώρισμα στο δεξί μέρος της σκάλας ώστε όποιος ανεβαίνει να μη βλέπει με τη μία τύπους να φασώνονται στον καναπέ γωνία.

Γενικά ο κόσμος τίποτα το ιδιαίτερο. Ένας 40άρης και ένας ασπρομάλλης μπάρμπας αραχτοί χαλαρά στις πολυθρόνες με την πούτσα έξω, όπου με το που ανεβηκα μου την κουνήσαν μήπως και θέλω να πιπώσω. Δεν έδωσα σημασία. Στο γωνιακό καναπέ μία ελεεινή φυσιογνωμία μπάρμπας ηλικίας 60+ με βερμούδα αγκαλιαζόταν με πακιστανικής καταγωγής θαμώνα. Τους έχω ξαναπετύχει οπότε μάλλον είναι το "στέκι" του συγκεκριμένου μπάρμπα.

Άραξα στην άκρη του γωνιακού καναπέ, όπου ακούμπησα στο τραπεζάκι τον καφέ, και μετά από λίγο ο βερμουδοφόρος μπάρμπας με τον πακιστανό πολίτη έφυγαν. Η τσόντα Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Η . Ένα anal ξεκώλιασμα, σε ένα teen 20χρονο πιπίνι.

Αφού ήπια τον καφέ μου και είδα τη γαμάτη τσόντα κατέβηκα κάτω για έλεγχο του υπόλοιπου χώρου.

Όσο κάθισα επάνω ανεβοκατέβαινε κόσμος όπου ψαχνόνταν, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Οι υποψήφιοι ερωτιάρηδες κάθονταν στον καναπέ ή στο μπαρ εφόσον οι πολυθρόνες ήταν κατηλημένες και κοιτούσαν μήπως και ανταποκριθεί κανείς, δεδομένου ότι είμασταν μόνο 4 στο χώρο και δεν κουνιόταν φύλλο κατηφόριζαν προς το υπόγειο.

Πολύ αρνητικό όπως έχω ξαναεπισημάνει η φοβερά έντονη κάπνα από τσιγάρο. Το attraxx έχει λύσει αυτό το πρόβλημα έχοντας βάλει ιονιστές στο χώρο. Στο Video show η ατμπόσφαιρα με τα κλιματιστικά στη θέρμανση γίνεται αποπνικτική και μάλλον ανθυγιεεινή. Πρέπει να δοθεί μία λύση αν διαβάζει η ιδιοκτησία του καταστήματος. Επίσης οι καναπέδες έχουν φθαρεί υπερβολικά. Έχει τοποθετηθεί ένα ριχτάρι από πάνω για να καλύπτει τη φθορά, το οποίο κι αυτό με τη σειρά του είναι βρώμικο και άθλιο. Ίσως θα έπρεπε να πλένεται και να επανατοποθετείται πιο συχνά. Εξίσου άθλιο από τα ζώα που νομίζουν ότι πρέπει να φτύνουν και να πετούν το τσιγάρο τους στο πάτωμα είναι και το χαλί που υπάρχει στο χώρο του καναπέ γωνία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτούς τους χώρους πέρα από τα σπερματικά τους υγρά ορισμένοι (ευτυχώς όχι όλοι) πρέπει να αφήσουν και τις λοιπές βρωμερές εκκρίσεις του οργανισμού τους...?

Στο υπόγειο τώρα πλήν ενός παππού ντυμένου τραβέλι με εσώρουχα και περούκα, που είχε πλάκα διότι κρατούσε στον ώμο ωσάν σχολιαρόπαις μία τσάντα προφανώς με τον κανονικό του ρουχισμό, δεν υπήρχε κάποια αξιοσημείωτη ελεεινή, βρωμερή και άθλια φατσούλα ή κάποια φάση που να αξίζει ιδιαίτερης μνείας.

Στα σκαμπώ δεξιά όπως κατεβαίνεις παρέμεναν όρθιοι 2 πακιστανομπαγκλαντεσιανοί οι οποίοι με το που κατέβηκα μου είπαν "πάμε? ντέκα ευρώ". Τους είπα ένα όχι και τους αγνόησα. Οι 5 καμπίνες ευθεία όπως κατεβαίνει κανείς τη σκάλα έχουν τσόντες gay όλων των τύπων. Σε κάθε καμπίνα διαφορετική τσόντα: μία με τραβεστί, μία με νέους, μία με μαλλιαρούς, μία απλή, και μία με leather gay φάση.

Στην πιο μέσα αριστερά καμπίνα επίσης ένας αγνώστου ταυτότητος 40άρης επιδείκνυε το πέος του λέγοντας "δική σου με ένα 20αρικάκι"... Φαίνεται η κρίση έχει επιστρατεύσει τις πούτσες στο βωμό της πλήρωσης του στομάχου με φαγητό...

Ο χώρος αριστερά (κυριώς) έχει αποκτήσει και ένα πάγκο τύπου μπαρ όπου μπορεί κανείς να παρακολουθήσει τη bisexual τσόντα που παίζει στην κοινόχρηστη οθόνη. Επίσης άλλες 4 καμπίνες στα αριστερά, οι δυό με φυσιολογική τσόντα μία εκ των οποίων ήταν ελληνική παραγωγής σειρήνα και δύο καμπίνες με gay τσόντα που επικοινωνούν με glory hole για πίπες στα τυφλά.

Ο κάτω χώρος δεν προσφέρεται για άραγμα αφού τα σκαμπώ μετά από ένα σημείο δε βολεύουν. Live φάσεις τρισάθλιες καταστάσεις, cult κλπ δεν έχει αφού όσοι ψωνιστούν μπαίνουν σε μία καμπίνα από όπου ακούγονται οι χαρακτηριστικές μπάτσες προφανώς σε κωλομέρια και τα Αχ-Βαχ ως φωνητικές εκφράσεις οργασμού. Κόσμος πηγαινοέρχεται αναζητώντας παρέα, όπου καταλήγει στις καμπίνες. Ο υψηλός συγκριτικά με τα σινεμά φωτισμός του υπογείου δεν αφήνει περιθώρια για super cult καταστάσεις. Ίσως ο όροφος είναι πιο δεκτικός σε τέτοιες εμπειρίες.

Ο τραβελόπαππους με περιβολή τακούνι-εσώρουχα-ζαρτιέρα-καλσόν-ρους-περούκα κοντά στα 70 έτη περιφερόταν αναζητώντας συντροφιά αλλά μάταια, μου έπιασε την κουβέντα όπου όταν τον ρώτησα γιατί δεν αφήνει την σχολική τσάντα ώμου κάπου, μου είπε ότι μία φορά του την έκρυψε κάποιος και μέχρι να τη βρει τον έπιασε πανικός για το πως θα επιστρέψει σπίτι και πως θα τον δουν στη γειτονιά [και υποθέτω εγώ τι θα πουν τα εγγόνια ή ή γυναίκα του αφού φορούσε και βέρα παρακαλώ...!]

Οι καμπίνες σε κακή κατάσταση παρόλου που υπάρχει σε όλες σχεδόν διαθέσιμο χαρτί. Το χρώμα του μαξιλαριού-στρώματος που είναι μία απόχρωση του πρασίνου, αφήνει να φανεί η φθορά του χρόνου. Επίσης στο πάτωμα κάθε καμπίνας χαρτιά, χύσια... Το καλαθάκι δε χρησιμοποιείται από τους βρωμιάρηδες. Επίσης παρατήρησα πως αρκετές καμπίνες δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν αφού το γαντζάκι για να ασφαλίζει την πόρτα είτε δεν υπάρχει είτε είναι κατεστραμμένο.

Στις υπόλοιπες δηλαδή τις πίσω αλλά και τις άλλες με το glory hole και τη φυσιολογική τσόντα μπαινόβγαινε κόσμος που σημαίνει ότι τα κορμιά εργάζονται. Στις καμπίνες με τη φυσιολογική τσόντα καθόταν ακριβώς μπροστά την είσοδο ηλικιωμένοι κύριοι μάλλον αναμένοντας νεανίες της κατηγορίας παθητικών-αποφασισμένων για συνεύρεση. Επαληθεύτηκε η θεωρία αφού και στις δύο μπήκε νεανίας ντυμένος με φόρμα και ακολουθήσαν οι κλασσικές μπάτσες και Αχ-Βαχ..

Το μέρος έχει δείξει σημάδια έντονης φθοράς. Βέβαια με τα κτήνη που προσέρχονται και ρυπαίνουν που να προλάβει να ανταποκριθεί η επιχείρηση. Βολεύει για άραγμα με καφέ ή/και φαγητό αφού παρατήρησα κουτί από πίτσα στα σκουπίδια του πάνω ορόφου και παρακολούθηση τσόντας αλλά μόνο αν αντέχετε την κάπνα και την αποπνικτική από τα τσιγάρα ατμόσφαιρα εκτός βέβαια από τις ώρες που έχει λιγότερο κόσμο άρα και λιγότερη κάπνα.

Επίσης απευθύνεται σε αποφασισμένους για εύρεση συντρόφου και σεξουαλική εκτόνωση με ή χωρίς πληρωμή, σε καμπίνες, πολύ καλύτερα από WC των σινεμα.
Επίσης για κάποιους που τους αρέσει να ερωτοτροπούν σε κοινή θέα, ο γωνιακός καναπές του πάνω ορόφου είναι εξαιρετικά βολικός.

Όσον αφορά τον κόσμο έχει μεγαλη ποικιλία για όλα τα γούστα με μια τάση προς τους cult-μπαρμπάδες. Δεν έχει την ποιότητα του adult-theater αλλά η ύπαρξη ευρύτερου ηλικιακά κοινού (το adult είχε σαφώς νεότερο κόσμο) συν το διακριτικό σημείο του δίνει σημαντικό προβάδισμα έναντι των κλασσικών σινεμά του κέντρου ειδικά γι'αυτούς που είναι αποφασισμένοι για σεξ στις καμπίνες του.

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Φεβρουαρίου 27, 2014
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
21 Μαϊ 2006
Μηνύματα:
Κριτικές:
79
Likes:
538
Πόντοι:
360
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 la_kolan, dingomanfree, efi80 και 1 ακόμα μέλος

Σχόλια

1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
02 Μαρτίου, 2014
αυτος ο παππους παη και στο ανταλτ...χαχαχα τον εχω δει αρκετες φορες ..τωρα μαθενω οτι πειγενη και εκει..συφωνο με οτι εγραψες φιλε ..εγω βασικα ειμαι πιο πολυ θαμωνας στην εισοδο στης καμπινες..αλλα εχεις δικιο σε ολα ειναι μια σωστη περιγραφη.
1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1