Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 131 10
Ξενοδοχεία 109068
Γενική βαθμολογία
 
8.8
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
10.0
Διακριτικότητα
 
9.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
9.0
Hotel Lacoba

1η φορά. Εύκολη πρόσβαση από Συγγρού. Βολεύει καταρχήν τους νότιους, αλλά και τους βορειότερους αφού μπορείς να κατέβεις και την Κηφησού. Πίσω από το Ωνάσειο Καρδιοχειρουργικό Κέντρο (άμα πάθεις κάτι από το πολύ σεξ, ....... σε προλαβαίνουν). Παρκάρισμα εύκολο: ή στους γύρω δρόμους ή μέσα στο υπόγειο πάρκινγκ δωρεάν. Τιμή 22 ευρώ για 3,5 ώρες στο δωμάτιο ημιδιαμονής -ίσως θα μπορούσε και λιγότερο.Γρήγορη εξυπηρετηση στη ρεσεψιον, παίρνεις κλειδί δωματίου και τηλεκοντρόλ. 2 ασανσερ. Διαδρομοι στον όροφο ελαφρά στενοί, φωτιζόμενοι, σε καλή κατάσταση γενικά, όπως και όλο το ξενοδοχείο. Δωμάτιο όχι μεγάλο. Γραφειακι, πολυθρονάκι, ντουλάπα, A/C, φλατ TV με τα κατάλληλα «εκπαιδευτικά» προγράμματα, φωτισμός χώρου, τηλέφωνο, μεγάλος επιτοίχειος καθρέπτη. Μπάνιο μικρό, με μικρή ντουζιέρα (χωρίς κουρτίνα ή πόρτα -όλα λούτσα), μικρός νιπτήρας, 2 μεγάλες πετσέτες (ασφραγιστες –είναι χοτέλι άλλωστε), 2 σαπουνάκια, 1 αφρολουτράκι. Δωμάτιο και μπάνιο ανακαινισμένο. Καθαριότητα νορμάλ. Νομίζω έχει και room service, είδα ένα μικρό κατάλογο.

Προσωπική άποψη - Αποτίμηση
Θεωρώ ότι η χρήση ξενοδοχείου ενδείκνυται καταρχήν για «παράνομα» ζευγάρια. Εξίσου ή ίσως αμέσως μετά για νόμιμα ζευγαρια που είναι άστεγα (για όποιο λόγο) ή που θέλουν να δοκιμάσουν κάτι νέο. Με 22 ευρώ έχεις 3,5 ώρες να χαλαρώσεις, ο χρόνος ΔΕΝ είναι χρήμα υπό αυτές τις συνθήκες, σεξ (με τα όποια κόλπα), μασαζ, κουβέντα, μουσική, τσόντα, ποτάκι, κτλ. Φυσικά πρέπει να έχεις και 1 τσάντα με εξοπλισμό μαζί σου –και δεν εννοώ τα άμεσα σεξουαλικά αξεσουάρ). Με cg ή ct το κόστος ανεβαίνει πολύ, ο χρόνος ΕΙΝΑΙ χρήμα (και ΠΟΛΥ μάλιστα), και η ιερόδουλη θα πρέπει να αξίζει τα λεφτά της σαν εμφάνιση, στυλ στο σεξ, στην επικοινωνία (υπάρχουν νεκροί χρόνοι αναγκαστικά), καθαριότητα & υγιεινή (ρίσκο μεγαλύτερο), κτλ.. Άρα μέχρι να πετύχεις την καλή περίπτωση θα χάσεις σίγουρα λεφτά. Από εμπειρία υποστηρίζω ότι στο φινάλε το σεξ πρακτικά είναι ίδιο γενικά, εντυπωσιάζεσαι μόνο όταν έχεις μεγάλες καύλες είτε είναι εγγενείς και θέλεις να αδειάσεις είτε έχεις καψούρα για κάποια οπότε θέλεις αυτή τη συγκεκριμένη γυναίκα, αλλά αυτό προϋποθέτει ότι την ξέρεις, άρα δεν ισχύει για την άγνωστη cg. Με άλλα λόγια δηλ. δεν νομίζω ότι θα το θυμάμαι το σεξ για πολύ κτλ... όπως λέγεται παρά μόνο εάν υπάρχει καποια από τις προηγούμενες προϋποθέσεις. Σημειωτέον, ότι η ώρα στις φθηνότερες περιπτώσεις cg ξεκινά από 100 ευρώ (+ το χοτέλι). Άσε που εγώ αρχίζω και αγχώνομαι από το χρόνο στο 2 χύσιμο (να έχω τελειώσει στο 60άλεπτο).

Στούντιο ή χοτέλι?
Νομίζω προτιμώ το στουντιο. Τη βλέπω τη γυναικα, και εάν θέλω να φύγω λέω ευχαριστώ και χαιρετώ, χωρίς καμιά υποχρέωση –στα cg & ct τί κάνεις??? Σημειώνω ότι εγώ δεν τσαρκάρω, πάω καταρχήν για να μείνω, εκτός εάν δεν μού αρέσουν οι συνθήκες.
Είναι φθηνότερο ανά κάθε φορά. Με τα στανταράκια μου έχω λίγο ως πολύ τις ίδιες υπηρεσίες με λιγότερο από τα μισά λεφτά. ΟΚ είναι για μόνο ένα χύσιμο και όχι για μιά ώρα διάρκεια, αλλά μπορώ να πάω στο στούντιο άλλη μια φορά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μέσα στην εβδομάδα με τα λεφτά για χοτέλι+cg .
Επίσης, τα στούντιο (αυτα που προτιμώ εγώ) είναι καλύτερα εξοπλισμένα από τα χοτέλια. Έχουν σαγιονάρες (αρκετές φορές σφραγισμένες), πετσέτες (αρκετές φορές σφραγισμένες, καιτοι συνήθως μικρές), αντισηπτικό ή οινόπνευμα, υγρομάντηλα, κουζινόχαρτο, κουτί με χαρτομάνδηλα, 1 τουλάχιστον αλλάζει σεντόνια και καθαρίζει το δωμάτιο σε κάθε πελάτη χωρίς έξτρα χρέωση. Προφανώς πάω πάντα σε δωμάτια με ντουζιέρα και νιπτήρα. Κάποια μού δίνουν μεγάλη πετσέτα ή και 2η όταν είναι μικρές. Εχω καλό σερβις δηλ. Στα χοτέλια όλα αυτά πρέπει να τα κουβαλάς στην τσάντα, ή να τα δανειστείς από την κοπέλα, εκτός κι αν είσαι βρωμύλος και δεν σε ενδιαφέρουν.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: Ισως τα χοτέλια για τα δωμάτια ημιδιαμονής να πρέπει να σού δίνουν στη ρεσεψιον και ένα κουτάκι με τον απαραίτητο εξοπλισμό. Μπορεί κάποια να τα έχουν στα δωμάτια ή ήδη να σού τα παρέχουν στη ρεσεψιον (αν και αμφιβάλλω), αλλά εγώ να μην το ξέρω.
ICCAROS
Σπουδαίος
Εγγραφή:
20 Δεκ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
200
Likes:
1.165
Πόντοι:
2.310
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού