Νέα

Düsseldorf

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 206
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
πήγα samya γιατί το Bernds δεν έγραφε πισίνα οπότε θεώρησα πως θα ήταν μικρό. Αλλά μια από τα ίδια ήταν και το Σαμία. Πααααααρα πολλές ρουμάνες...μετά τις 9 αρχίζει να ζεσταίνεται η ατμόσφαιρα αλλά από 4-5 κοπέλες απί συνόλου 25+. Δεν ενθουσιάστηκα από την ποιότητα, απογοητεύτηκα από τις εγκαταστάσεις ... μετά από αυτά που είχα δει σε Μάγκνουμ και ΟΑΣΕ. Εφυγα χωρίς να δοκιμάσω κοπέλα...μία που μου γιάλισε και πιάσαμε συζήτηση... δεν φιλούσε, έκανε μόνο νορμάλ χωρίς έξτρα.... και μου έβγαζε λιγάκι κρυάδα...
Ναι, κάπως έτσι ήταν και η δικιά μου εντύπωση από το Samya, αν και βρήκα ένα εξαιρετικό ρουμανάκι και πέρασα πολύ καλά. Οι ρωσίδες και λοιπές ανατολικές έχουν σχεδόν εξαφανιστεί και οι ρουμάνες είναι παντού. Σημεία των καιρών. Συνοπτικά γουστάρω, oase για καλοκαίρι μονοκούκι και Dusseldorf τον χειμώνα (goldentime, vila vertigo, acapulco, Living room etc). Εκεί πάντα βρίσκω κάτι που με φτιάχνει. Για εγκαταστάσεις (πισίνες, σάουνες, τζακούζια κλπ) τότε palace στην φρανκφούρτη, artemis στο βερολίνο, yin yang στο roermond της Ολλανδίας. Φυσικά αν το χρήμα περισεύει τότε globe στην ζυρίχη (όταν πλουτίσω....) Πάντως θέλει ψάξιμο, χρήμα για πέταμα και όρεξη. Έτσι είναι το χόμπι.....
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Επίσκεψη στο Living Room (Club)


Το Club βρίσκεται 15 χμ έξω από το Ντύσσελντορφ.
Πρόσβαση χωρίς αυτοκίνητο:
Με το τρένο S28 από το κεντρικό σταθμό του Ντύσσελντορφ μέχρι το σταθμό Kaarst-IKEA σε 25 λεπτά. 2 σοκακία μακρύτερα βρίσκεται το Living Room. Αναλυτικά δρομολόγια για τα τρένα στην Γερμανία υπάρχουν εδώ:
Είσοδος: 60 €
Συμπεριλαμβανομένου ντουλάπι, μπουρνούζι, παντόφλες, πετσέτες, γεύματα, αναψυκτικά, μπίρες.
Πρόγευμα μπουφές στις 11-3
Late Lunch μπουφές στις 3-6
Δείπνο ψησταριά στις 6-11
Πίτσα στις 12

Κοπέλλες: 30-60
Τιμές ½ ώρα/1 ώρα/1½ ώρες/2ώρες: 50€/+25€/+25€/+25€
CIF +25€
Πρωκτικό +50€
Το  Living Room είναι ένα μεμονωμένο σπίτι με κήπο. Στο υπόγειο βρίσκονται τα αποδυτήρια, ντους, τσακούζι, μασάζ, σάουνα, ατμόλουτρο και τα δωμάτια. Στο ισόγειο έιναι ένα τσοντοσινεμά και το κεντρικο σαλόνι με ένα μακρύ μπαρ και περαιτέρω δώματια. Από το σαλόνι βγαίνεις στο κήπο.

Αν και το Golden Time Club μάλλον έιναι το πιο σημαντικό Club στη δυτική περιοχή της Γερμανίας το Living Room έιναι μία ενδιαφέρουσα εναλλακτική επιλογή. Πολύ ευγενική υποδοχή από την πανέμορφη Coco στη ρεσεψιόν. 'Οταν την δει ο αμερίλυπτος επισκέπτης μάλλον θα σκεφτεί: Εδώ είναι ο σωστός τόπος, εδώ θα μείνω, εσένα θα σε πάρω. Δυστυχώς αυτή η κοπέλλα μόνο είναι εδώ για διοργάνωση. Δεν πειράζει. Επίσης κουκλίτσες: τα τρία κορίτσια που σερβίρουν στο μπαρ. 'Αλλα είπαμε: αυτές δεν είναι διαθέσιμες για το σεξ.

'Εφτασα στις 4 το απόγευμα. Μόλις που είχα μπεί στο σαλόνι οι κοπέλλες έστρεψαν τα βλέμματα τους σε 'μένα και άρχισαν οι επιθέσεις, με φιλικό τρόπο βεβαίως. <<Γεία σου μωρό μου>>, <<'Ελα να κάτσουμε μαζί>>, <<Τι κάνεις;>> κλπ. Καυλιάρικες ομορφούλες εδώ μέσα, εγώ την έσκασα πρός το παρόν και βγήκα στο κήπο πού βρίσκεται ο μπουφές για να πάρω το πρώτο μου γεύμα, δηλαδή κλαμπ-σάντουιτς με πατάτες τηγανιτές. Πήρα ένα μπουκάλι μπίρα από το ψυγέιο και επιστρέφοντας στο σαλόνι κάθησα σε έναν από τους περίπου 15 καναπέδες.

Είχαν περάσει μόλις 2 λεπτά όταν με πλησίασε μία κεφάτη ψυλή κορμάρα με τεράστια απογυμνωμένα βυζιά και χωρίς περιστροφές κάθησε στα γονατά μου.'Ηταν πολύ γλυκιά και άρχισε να μου χαιδέψει τον πέο. Βέβαια αυτό το κορίτσι μου άρεσε, ωστόσο της είπα να φύγει γιατί έψαχνα για κάτι άλλο, για μία γυναικα που θα μου έκανε το αίμα μου να βράζει μόνο με τα μάτια της. Και την βρήκα. 'Ηταν μία ξανθιά Γερμανίδα με όνομα Dana.  Περήφανο βλέμμα, απίστευτα όμορφο πρόσωπο, καταπληκτικό κορμί, σφιχτά οπίσθια. Μεγάλη κάυλα. Επειδή έκανα το πρώτο δωμάτιο αυτή την μέρα τελείωσα σχετικά γρύγορα. 50 €.

6 η ώρα: Δέυτερος γύρος, 1 ώρα μετά, με την Κim (ονομαζόταν πριν Zoe), επίσης Γερμανίδα. Δεν χρειάζεται να την περιγράψω αφού υπάρχουν φώτο. Είναι θεά, ένα κελεπούρι για το πουλί μου και μία ελάφρυνση για το πορτοφόλι μου:
100 €.

Μετά από την Κim είχα ανάγκη από ένα μεγαλύτερο διάλειμμα. Πήγα για δείπνο. Εν τω μεταξύ το μαγαζί είχε γεμίσει. Ενώ ανέβηκε η ένταση της μουσικής τα κορίτσια άρχισαν να ουρλιάσουν και να χορέψουν πάνω από το μπαρ.

10 η ώρα: Μετά από μία επίσκεψη στη σάουνα κάθησα κι'εγώ στο μπαρ με μία μπίρα. Μου έκανε παρέα μία λεπτοκαμωμένη περιποιημένη κούκλα με μακριά ξανθιά μαλλιά με όνομα Theresa. Δήλωσε Τσέχα. Στην αρχή φαινόταν λίγο επιφυλακτική άλλα μου άρεσε η ευφυής ήσυχη φύση της και την ρώτησα για το δωμάτιο και μου έκανε την χάρη. Στο κρεββάτι αρχίσαμε με τρυφερά φιλιά. Κάναμε με τελετουργικό τρόπο την προσέγγιση. Καμία βιασύνη. Της έγλειψα το κορμί της και το ευωδιαστό μουνί της. Ανέβηκαν ρυθμοί και κάυλες. Στο τέλος μετά από μία σειρά διάφορων στάσεων πίπα με CIM. 100 €.

'Ημουν πτώμα και το πουλί μου πονούσε. Δεν αποφάσιζα όμως να πάω σπίτι. 'Καθόμουν με την μπίρα μου και παρατηρούσα τι γινόταν γύρο μου.

01 η ώρα: Ποιός ισχυριζόταν ότι το αλκοόλ βλάπτει την σεξουαλική ικανότητα; Μετά από 7 μπίρες αντιλήφτηκα την Cora (Ρουμάνα) και πάλι είχα την κάυλα μου. Αυτή είναι, τα μαλλιά της φτιαγμένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως το δείχνουν οι φωτογραφίες. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά όταν είδα αυτή την κοπέλλα τρελλάθηκα και ήθελα να την γαμήσω. Αμέσως.

Η αλήθεια όμως είναι ότι σε αυτό το τέταρτο γύρο είχα τις δυσκολίες μου να χύσω και μετά από 20 λεπτά ένιωσα ότι δεν θα τα κατάφερνα μέσω γαμήσι. Αυτό ένιωσε και η Cora. Ήταν ξαπλωμένα ανάσκελα και με κοίταξε με ένα χαμόγελο. Εγώ ήμουν γονατιστά μεταξύ τα πόδια της και τώρα η Cora έβγαλε την καπότα από τον πέο μου και άρχισε να τον τρίψει αργά μεταξύ τα πόδια της ενώ με κοίταξε λαγνά. 'Αυξησε την ταχύτητα των κινήσεων των ποδιών της και ενώ το βλέμμα μου ήταν καρφωμένο στα χαριτωμένα βαμμένα δάχτυλα των ποδιών της έχυσα επιτέλους. 50 €.

Στις 2.30 τα ξημερώματα έφυγα. Διαμονή επίσκεψης 10½ ώρες, κόστος 360 €. Η Coco στη ρεσεψίον προφανώς έιχε το κέφι να με δουλέψει. Με αγκάλιασε. <<Φίλε, γάμησες καθόλου; Ποιάν; Πέρασες καλά; Θα ξανάρθεις;>> Της απάντησα <<ναι>> και η αλήθεια είναι ότι το εννοούσα. Αυτή η επίσκεψη ήταν 2 εβδομάδες πριν. Πρόχθες ξανάπηγα. Αλλά αυτή είναι μία άλλη ιστορία.
 

Sexwarning

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Πολύ ωραία περιγραφή μεγάλε.Το μεσημέρι πάω στη Γερμανία για δουλειά,αλλά δυστυχώς μόνο στη Φρανκφούρτη.Θα επισκεφτώ εκεί κάποιο FKK!!!
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Επίσκεψη στο Living Room (Club)


Το Club βρίσκεται 15 χμ έξω από το Ντύσσελντορφ.
Πρόσβαση χωρίς αυτοκίνητο:
Με το τρένο S28 από το κεντρικό σταθμό του Ντύσσελντορφ μέχρι το σταθμό Kaarst-IKEA σε 25 λεπτά. 2 σοκακία μακρύτερα βρίσκεται το Living Room. Αναλυτικά δρομολόγια για τα τρένα στην Γερμανία υπάρχουν εδώ:
Είσοδος: 60 €
Συμπεριλαμβανομένου ντουλάπι, μπουρνούζι, παντόφλες, πετσέτες, γεύματα, αναψυκτικά, μπίρες.
Πρόγευμα μπουφές στις 11-3
Late Lunch μπουφές στις 3-6
Δείπνο ψησταριά στις 6-11
Πίτσα στις 12

Κοπέλλες: 30-60
Τιμές ½ ώρα/1 ώρα/1½ ώρες/2ώρες: 50€/+25€/+25€/+25€
CIF +25€
Πρωκτικό +50€
Το  Living Room είναι ένα μεμονωμένο σπίτι με κήπο. Στο υπόγειο βρίσκονται τα αποδυτήρια, ντους, τσακούζι, μασάζ, σάουνα, ατμόλουτρο και τα δωμάτια. Στο ισόγειο έιναι ένα τσοντοσινεμά και το κεντρικο σαλόνι με ένα μακρύ μπαρ και περαιτέρω δώματια. Από το σαλόνι βγαίνεις στο κήπο.

Αν και το Golden Time Club μάλλον έιναι το πιο σημαντικό Club στη δυτική περιοχή της Γερμανίας το Living Room έιναι μία ενδιαφέρουσα εναλλακτική επιλογή. Πολύ ευγενική υποδοχή από την πανέμορφη Coco στη ρεσεψιόν. 'Οταν την δει ο αμερίλυπτος επισκέπτης μάλλον θα σκεφτεί: Εδώ είναι ο σωστός τόπος, εδώ θα μείνω, εσένα θα σε πάρω. Δυστυχώς αυτή η κοπέλλα μόνο είναι εδώ για διοργάνωση. Δεν πειράζει. Επίσης κουκλίτσες: τα τρία κορίτσια που σερβίρουν στο μπαρ. 'Αλλα είπαμε: αυτές δεν είναι διαθέσιμες για το σεξ.

'Εφτασα στις 4 το απόγευμα. Μόλις που είχα μπεί στο σαλόνι οι κοπέλλες έστρεψαν τα βλέμματα τους σε 'μένα και άρχισαν οι επιθέσεις, με φιλικό τρόπο βεβαίως. <<Γεία σου μωρό μου>>, <<'Ελα να κάτσουμε μαζί>>, <<Τι κάνεις;>> κλπ. Καυλιάρικες ομορφούλες εδώ μέσα, εγώ την έσκασα πρός το παρόν και βγήκα στο κήπο πού βρίσκεται ο μπουφές για να πάρω το πρώτο μου γεύμα, δηλαδή κλαμπ-σάντουιτς με πατάτες τηγανιτές. Πήρα ένα μπουκάλι μπίρα από το ψυγέιο και επιστρέφοντας στο σαλόνι κάθησα σε έναν από τους περίπου 15 καναπέδες.

Είχαν περάσει μόλις 2 λεπτά όταν με πλησίασε μία κεφάτη ψυλή κορμάρα με τεράστια απογυμνωμένα βυζιά και χωρίς περιστροφές κάθησε στα γονατά μου.'Ηταν πολύ γλυκιά και άρχισε να μου χαιδέψει τον πέο. Βέβαια αυτό το κορίτσι μου άρεσε, ωστόσο της είπα να φύγει γιατί έψαχνα για κάτι άλλο, για μία γυναικα που θα μου έκανε το αίμα μου να βράζει μόνο με τα μάτια της. Και την βρήκα. 'Ηταν μία ξανθιά Γερμανίδα με όνομα Dana.  Περήφανο βλέμμα, απίστευτα όμορφο πρόσωπο, καταπληκτικό κορμί, σφιχτά οπίσθια. Μεγάλη κάυλα. Επειδή έκανα το πρώτο δωμάτιο αυτή την μέρα τελείωσα σχετικά γρύγορα. 50 €.

6 η ώρα: Δέυτερος γύρος, 1 ώρα μετά, με την Κim (ονομαζόταν πριν Zoe), επίσης Γερμανίδα. Δεν χρειάζεται να την περιγράψω αφού υπάρχουν φώτο. Είναι θεά, ένα κελεπούρι για το πουλί μου και μία ελάφρυνση για το πορτοφόλι μου:
100 €.

Μετά από την Κim είχα ανάγκη από ένα μεγαλύτερο διάλειμμα. Πήγα για δείπνο. Εν τω μεταξύ το μαγαζί είχε γεμίσει. Ενώ ανέβηκε η ένταση της μουσικής τα κορίτσια άρχισαν να ουρλιάσουν και να χορέψουν πάνω από το μπαρ.

10 η ώρα: Μετά από μία επίσκεψη στη σάουνα κάθησα κι'εγώ στο μπαρ με μία μπίρα. Μου έκανε παρέα μία λεπτοκαμωμένη περιποιημένη κούκλα με μακριά ξανθιά μαλλιά με όνομα Theresa. Δήλωσε Τσέχα. Στην αρχή φαινόταν λίγο επιφυλακτική άλλα μου άρεσε η ευφυής ήσυχη φύση της και την ρώτησα για το δωμάτιο και μου έκανε την χάρη. Στο κρεββάτι αρχίσαμε με τρυφερά φιλιά. Κάναμε με τελετουργικό τρόπο την προσέγγιση. Καμία βιασύνη. Της έγλειψα το κορμί της και το ευωδιαστό μουνί της. Ανέβηκαν ρυθμοί και κάυλες. Στο τέλος μετά από μία σειρά διάφορων στάσεων πίπα με CIM. 100 €.

'Ημουν πτώμα και το πουλί μου πονούσε. Δεν αποφάσιζα όμως να πάω σπίτι. 'Καθόμουν με την μπίρα μου και παρατηρούσα τι γινόταν γύρο μου.

01 η ώρα: Ποιός ισχυριζόταν ότι το αλκοόλ βλάπτει την σεξουαλική ικανότητα; Μετά από 7 μπίρες αντιλήφτηκα την Cora (Ρουμάνα) και πάλι είχα την κάυλα μου. Αυτή είναι, τα μαλλιά της φτιαγμένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως το δείχνουν οι φωτογραφίες. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά όταν είδα αυτή την κοπέλλα τρελλάθηκα και ήθελα να την γαμήσω. Αμέσως.

Η αλήθεια όμως είναι ότι σε αυτό το τέταρτο γύρο είχα τις δυσκολίες μου να χύσω και μετά από 20 λεπτά ένιωσα ότι δεν θα τα κατάφερνα μέσω γαμήσι. Αυτό ένιωσε και η Cora. Ήταν ξαπλωμένα ανάσκελα και με κοίταξε με ένα χαμόγελο. Εγώ ήμουν γονατιστά μεταξύ τα πόδια της και τώρα η Cora έβγαλε την καπότα από τον πέο μου και άρχισε να τον τρίψει αργά μεταξύ τα πόδια της ενώ με κοίταξε λαγνά. 'Αυξησε την ταχύτητα των κινήσεων των ποδιών της και ενώ το βλέμμα μου ήταν καρφωμένο στα χαριτωμένα βαμμένα δάχτυλα των ποδιών της έχυσα επιτέλους. 50 €.

Στις 2.30 τα ξημερώματα έφυγα. Διαμονή επίσκεψης 10½ ώρες, κόστος 360 €. Η Coco στη ρεσεψίον προφανώς έιχε το κέφι να με δουλέψει. Με αγκάλιασε. <<Φίλε, γάμησες καθόλου; Ποιάν; Πέρασες καλά; Θα ξανάρθεις;>> Της απάντησα <<ναι>> και η αλήθεια είναι ότι το εννοούσα. Αυτή η επίσκεψη ήταν 2 εβδομάδες πριν. Πρόχθες ξανάπηγα. Αλλά αυτή είναι μία άλλη ιστορία.
εχεις αντοχες τυπε :grin:
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Η Κόκο, που δουλεύει στην είσοδο του Living room με το που μπαίνεις δεξιά, είναι μία συγκλονιστική/πανέμορφη γυναίκα καλύτερη από όποια δουλεύει εκεί και η οποία δούλευε ως ιερόδουλη παλαιότερα στο ίδιο μαγαζί (μου το έχουν πει κορίτσια που δουλεύουν τώρα εκεί). Προφανώς ο ιδιοκτήτης την μάζεψε και την σπίτωσε!!!!!! Κρίμα που δεν την πρόλαβα.......
Όμορφο μαγαζί το Living room, με πολύ καλύτερο φαγητό τώρα και την κλασσική πίτσα αργά το βράδυ. Άραγε ξέρει κανένας αν ισχύει ακόμη η προσφορά για μειωμένη είσοδο μετά από επίσκεψη στο Goldentime?
Επίσης φίλε Dyvoir, μιας και φαίνεσαι ντόπιος, έχεις επισκεφτεί τα Panthera και Babylon στην ευρύτερη περιοχή?
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Στο Golden Time εδώ και μερικές μήνες βάλουν σε κάθε ντουλάπι ένα εισιτήριο για το Living Room με έκπτωση 15 €. Άλλοτε αν ήθελες να περάσεις από το Living Room ακόμα και στην ίδια μέρα σου έδωσαν στη ρεσεψίον ένα εισιτήριο με 50% έκπτωση. Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει πιά.

Ναι, έχω πάει στα Panthera/Babylon. 'Εχουν καλή πέραση στους ντόπιους που απολαμβάνουν την φιλική συντροφιά εκεί μέσα, ιδίως στο Babylon. Από κοπέλες όμως μόνο 10-20. Δεν θα τα συνηστούσα σε έναν 'Ελληνα τουρίστα για πρώτη επιλογή.
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Έχω περάσει από τα περισσότερα μεγαθήρια σε Φρανκφούρτη/Στουτγάρδη/Βερολίνο και πλεόν προτιμώ τα μικρότερα fkk στην Ρηνανία. Το καλό είναι ότι έχω συχνά ταξίδια σε διάφορες Ευρωπαικές πόλεις οπότε μπορώ εύκολα κάθε 1,5-2 περίπου μήνες να επισκέπτομαι την περιοχή. Έχω ήδη επισκεπτεί τα: Goldentime, Living room, Yin Yang, Samya, Magnum, Pascha, Acapulco και Villa Vertigo. Έχοντας μεγάλη εμπειρία (8 χρόνια)σε fkk/sauna clubs, πλέον προτιμώ τα μικρότερα μαγαζιά, επιζητώντας την ηρεμία και την φιλική συντροφιά, όπως σωστά επισημαίνεις. θεωρώ ότι δεν είμαι τουρίστας με την κλασική έννοια του όρου αλλά πλέον συνειδητοποιημένα ξέρω τι ζητάω από αυτά τα μαγαζιά. Εν τέλει, ποιά από τα Planet happy garden/Panthera/Babylon/Bernds/Park sauna residenz ή οποιοδήποτε άλλο ξέρεις, θα πρότεινες για επίσκεψη?
Ευχαριστώ.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Τότε να πάς στο Babylon. 'Εχει την ίδια καλή πέραση με το Bernds Schieferhof αλλά περισσότερες κοπέλες. 'Εχεις παρατηρεί ήδη τον κατάλογο παρόντων;

Αφού είπες ότι σου αρέσει το Living Room κάνε μία προσπάθεια και με το Planet Happy Garden. Μοιάζει πολύ με το Living Room και έχει κήπο με πισίνα κιόλας. 'Αμα δεν σου αρέσει μπορείς να περπατάς στο Villa Vertigo – η απόσταση ανέρχετει ούτε στα 4 χμ.

Το Parksauna Residenz είναι ένας εξαιρετικός χώρος αφού παρουσιάζεται σε στυλ βίλα με έντονα χαρακτηριστικά του Wellness, σε όμορφο φυσικό περιβάλλον. Διαθέτει και ένα καλό εστιατόριο με μενού (à la carte). Σε ό,τι αφορά τις γυναίκες όμως ... χλωμό το βλέπω.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Κάτι ακόμα, αφού διάβασα την γνώμη σου για το Pascha στην Κολωνία: το Pascha διαθέτει στο 11. όροφο ένα Gentleman's Club (όχι Sauna/FKK Club ) με συναρπαστική θέα την Κολωνία:


Ανοιχτό 24 ώρες/ημέρα, είσοδος 60 €. 'Αν πάς μεταξύ 10 πμ και 6 μμ έχεις μισή ώρα δωρεάν σεξ. Είναι μία επιλογή για όσους θέλουν να ξεφαντώνουν στη πόλη και δεν γουστάρουν το Samya.
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Dyvoir καλησπέρα. Συνεπώς, Babylon, Planet happy garden και Pascha 11. Τα δύο πρώτα τα είχα στην to do list, έχοντας διαβάσει σε γενικές γραμμές αρκετά καλές κριτικές στο Internationalsexguide καθώς και στα γνωστά Γερμανικά/Γαλλικά/Ολλανδικά sex sites. Εντυπωσιακό το πρόγραμμα του Babylon!!!! Νόμιζα ότι μόνο στην Ελβετία είχαν τέτοια υπηρεσία. Πιστεύεις όμως ότι το τηρούν? Το Pascha, όταν το είχα επισκεπτεί μου είχαν πει για τον 11ο όροφο αλλά μη έχοντας άλλη πληροφόρηση και απογοητευμένος από την συνολική παρακμιακή εικόνα, δεν το αποτόλμησα. Οι γυναίκες εκεί συνάδουν με των υπολοίπων club ώστε να δικαιολογηθεί μία νέα επίσκεψη?

Πάντως το αγαπημένο μου το τελευταίο εξάμηνο είναι το Acapulco, ενώ το καλοκαίρι η πισίνα και ο κήπος του Oase στην Φρανκφούρτη είναι κάτι το αξεπέραστο. Έπίσης, έχεις επισκεπτεί το Yin Yang στο Roermond της Ολλανδίας? Πήγα μία καθημερινή και σχετικά νωρίς, οπότε οι κοπέλες ήταν πολύ μέτριες αλλά οι εσωτερικές εγκαταστάσεις είναι απλά εκπληκτικές με γκραν σουξέ την εσωτερική θερμαινόμενη πισίνα. Αν τα ΣΚ οι κοπέλες είναι αντίστοιχες με των άλλων club τότε αυτό το μαγαζί θα αποδειχθεί διαμάντι.

Για το Freude 39, που διαβάζω καλά σχόλια, έχεις κάποια εικόνα?

Τέλος πάντων, μέσα στον Απρίλιο για άλλη μία φορά, θα ξοδέψω τις οικονομίες μου στα συγκεκριμένα μαγαζιά και τις αντίστοιχες κορασίδες. Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είσαι ο μόνος που έχω βρει και γνωρίζει τα μαγαζιά της περιοχής.  
Ευχαριστώ για την βοήθεια.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Γειά σου xm0000,

δεν έχω ακόμα καταλάβει τι είδος μαγαζιού προτιμάς. Καταπληκτικές εγκαταστάσεις, εξαιρετικό ρόστερ, χαμηλές τιμές; Γιατί αυτά τα τρία πράγματα σπάνια πηγαίνουν μαζί. Π.χ. στο μάλλον πιο όμορφο club της περιοχής, στο
κοντά στο Babylon (μιας και θα περάσεις από εκεί), το ρόστερ ειναι χάλια όπως είναι στο Yin Yang. Γιατί, νομίζεις, οι Ολλαντοί προτιμούν το κοντινό Golden Time;

Για το Babylon: Ποια υπηρεσία εννοείς; το κατάλογο παρόντων; Ναι, αυτός ισχύει λίγο πολύ. Το Babylon είναι ένα μαγαζί της παλιότερης γενιάς: μικρό, παλιομοδίτικο, φιλικό, άνετο. Είναι κάτι σαν Party Room που θα κάτσεις μαζί με τα κορίτσια. Εάν ψάχνεις εκεί για σύγχρονες καταπληκτικές εγκαταστάσεις τζάμπα θα πας. Το ίδιο ισχύει και για το Freude 39, αν σ'αρέσει κάτι τέτοιο να πας. Εκεί όμως επειδή δεν θέλουν Τούρκους και άλλους Νοτιοευρωπαίους στο μαγαζί τους μπορεί να μη σε δεχτόυν αν έχεις ανάλογη εξωτερική εμφάνιση. Εντυπώσεις για το Freude 39 βρίσκεις εδώ:

για το Babylon εδώ:

Μάλλον το επαγγελματικό σχέδιο των υπευθύνων του Pascha στην Κολωνία είναι να μπαίνουν οι πελάτες πρώτα πρώτα στο Table Dance στο ισόγειο για Party και μετά να πάνε στο γειτονικό μπουρδέλο για γαμήσι, και για τους απαιτητικούς υπάρχει το 11. όροφο. Δεν συγκρίνεται με τα FKK/Sauna-Club. Είναι κάτι σαν Night-Club που είναι ανοιχτό όλη την ημέρα και έχει μερικές κούκλες εκεί μέσα, ιδίως στα βραδιά. Δεν αλλάζεις ρούχα, δεν έχει γεύματα, η είσοδος είναι 60 € όπως το είπα συμπεριλαμβανομένων όλων των αλκοολούχων ποτών (χωρίς σαμπάνια βέβαια). Εν τέλει το Pascha αποτελεί ένα ολόκληρο μπουρδελοπρόγραμμα και μάλιστα μπορείς να κλείνεις διανυκτερέυσεις εκεί.

Το Acapulco είναι το μόνο μαγαζί εδώ κοντά που μπορεί να αντιμετωπίζει το Golden Time σε ό,τι αφορά το ρόστερ, η καταπληκτική πλειοψηφία τών κοριτσιών όμως είναι από την Ρούμανία σε αντίθετο με το Golden Time. Αφού το επισκέφτικες ήδη θα ξέρεις ότι έχει σχετικά χαμηλές τιμές και ότι δεν επιτρέπεται στα κορίτσια να πλησιάζουν τους πελάτες. Εγώ το βρίσκο λίγο βαρετό.

Εγώ προσωπικά προτιμώ τα 4 μεγάλα καταστήματα που βρίσκονται μεταξύ το Ντύσσελντορφ και την Ολλαντία, δηλαδή τα Golden Time, Planet Happy Garden, Living Room και Villa Vertigo. Οι πολλοί Ολλαντοί που μπαινοβγαίνουν εκεί ώστε να βρούν διασκεδάσεις που δεν τις έχουν στιν δική τους χώρα φροντίζουν για το σωστό επίπεδο υπηρεσιών και τιμών.

Για ρίξε μία ματιά σε αυτό τον χάρτη:

Μήπως σου φαίνεται χρήσιμος;
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Dyvoir καλησπέρα,

Το τι είδους μαγαζιά προτιμώ είναι μία πολύ καλή ερώτηση με πολύ δύσκολη απάντηση. Πιστεύω ότι όπως όλα στη ζωή αποτελούν εξελικτική διαδικασία έτσι γίνεται και με το συγκεκριμένο "χόμπι". Έχοντας ταξιδέψει σε Νότια Αμερική, Καραιβική και ΝΑ Ασία έχω καταρχήν καταλήξει ότι τα fkk/saunaclubs είναι αυτό που μου ταιριάζει.

Αρχικά (2005) είχα κολλήσει με το Artemis και μετά κατά σειρά με τα Oase/World/Goldentime. Τελικά, τώρα θα ήθελα ένα club σχετικά μικρό,αυτό που επιτυχημένα ονομάζεις "παλαιότερης γενιάς"  χωρίς πολυκοσμία με ωραίες εγκαταστάσεις και νέες σε ηλικία κοπέλες. Το ξέρω ότι ζητάω πολλά και τελικά σε κάθε μαγαζί βρίσκω κάποια στοιχεία που μου αρέσουν και άλλα που απεχθάνομαι.

Το Oase στην Φρανκφούρτη με έχει κερδίσει εδώ και χρόνια, όσον αφορά το καλοκαίρι, για τον αξεπέραστο κήπο του και το πολύ καλό ρόστερ. Τον Χειμώνα, θα ήθελα κάτι πιο μικρό. Το Goldentime έχει πολύ καλές γυναίκες αλλά τις βρίσκω πολύ hard core και το μαγαζί έχει πάρα πολύ κόσμο και τσιγαρίλα που δεν παλεύεται......

Τα babylon/Planet eden/Planet happy garden/Pascha 11/freude 39 θα ήθελα να τα επισκεφτώ στο άμεσο μέλλον, ώστε σύμφωνα και με τις περιγραφές σου, να αποκτήσω προσωπική άποψη.  Το freiercafe το ξέρω και με το google translate το συμβουλεύομαι συχνά. Όσον αφορά τον χάρτη, είναι χρήσιμος και σε ευχαριστώ. Αν έχεις iphone μπορείς να κατεβάσεις το Rotlicht POI, το οποίο είναι δωρεάν και προσωπικά με αυτό πορεύομαι στη Γερμανία.

Συνεπώς, από τα 4 club που προτιμάς, ταυτίζομαι με living room/Villa vertigo και μένει να δω το happy garden.

Όλα θα γίνουν, να είμαστε καλά για να ανταλλάσουμε απόψεις και εμπειρίες.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Αναροτιέμαι πώς τα καταφέρνεις με το Google translate. 'Οπως ξέρεις είμαι Γερμανός και το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο Tool για τα φόρουμ της Ολλαντίας. 'Ομως δεν καταλαβαίνω τίποτά με αυτόν τον τρόπο μετάφρασης.
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Βγάζεις άκρη, τόσο στο freiercafe όσο και στα roemerforum/IJsberenforum/hookers.nl κ.α. Δεν γίνεται να καταλάβεις τα πάντα διότι η μετάφραση δεν είναι ακριβής αλλά πιάνεις την ουσία. Γερμανός είσαι? Δεν το ήξερα. Ξέρεις Ελληνικά ή διαβάζεις/γράφεις από μεταφραστή?
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
:cheesy:Μαθαίνω ακόμα ελληνικά.
Παρακάτω: Αυτή θα ήταν η αρχή της χθεσινής απάντησης μου (δηλαδή #50) μεταφρασμένη απο το γερμανικό κείμενο με Google translate. Δυστυχώς αυτή η μέθοδος δεν έχει πολύ νόημα:

Γεια σας xm0000,

Δεν καταλαβαίνω τι είδους επιχείρηση έχετε πραγματικά προτιμούν. Εκπληκτική εγκαταστάσεις, εξαιρετική ομάδα κυρίες, χαμηλές τιμές. Επειδή αυτά τα τρία πράγματα πηγαίνουν σπάνια χέρι-χέρι. Για παράδειγμα, κατά πάσα πιθανότητα στο καλύτερο club της περιοχής, η
γκαλερί γυμνιστών #

κοντά στην Βαβυλώνα (όπου και αν βρίσκεστε ακριβώς δίπλα), το line-up, όπως άσχημα όσο στο Yin Yang. Γιατί, νομίζεις ότι όλοι οι Ολλανδοί προτιμούν το κοντινό Golden Time;

Ο σεβασμός της Βαβυλώνας: Ποια υπηρεσία νομίζεις; Ο κατάλογος παρουσιών; Ναι, η λιγότερο ή περισσότερο σωστή. Η Βαβυλώνα είναι ένα κατάστημα της παλαιότερης γενιάς: μικρό, ντεμοντέ, ζεστό, άνετο. Πρόκειται για ένα είδος αίθουσα κόμμα όπου κάθεστε με τα κορίτσια. Αν νομίζετε ότι εκεί μετά από εκπληκτική σύγχρονη επιφυλακή εσωτερικό μπορείτε να αποθηκεύσετε τον εαυτό σας από το διάδρομο ...
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
χα χα χα... όντως δεν βγαίνει άκρη..... Σε κάθε περίπτωση εγώ συμπέρασμα έβγαλα από την κουβέντα μας. Θα πάω σε: babylon/Planet eden/Planet happy garden/Pascha 11/freude 39. Καλό βράδυ.
 

mpouzoklidos

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.703
Κριτικές
83
Like
23
Πόντοι
96
Αναροτιέμαι πώς τα καταφέρνεις με το Google translate. 'Οπως ξέρεις είμαι Γερμανός και το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο Tool για τα φόρουμ της Ολλαντίας. 'Ομως δεν καταλαβαίνω τίποτά με αυτόν τον τρόπο μετάφρασης.

φιλε ξέρεις κάτι για το party που θα κάνουν στο world
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Βεβαίως. Το επόμενο είναι το Birthday-Party στις 01.06.2013. Το FKK World διωργανώνει αυτά τα Party μερικές φορές στη χρονιά, όπως το Halloween-Party και το Christmas-Party. Αξίζει τον κόπο να το επισκεφτέις. Σ'αυτά τα Party παρουσιάζονται πάνω από 100 κορίτσια. Είναι όμως γεμάτο κόσμος. Σου δίνω μία συμβουλή: Να πας μία μέρα νωρίτερα. Το FKK World βρίσκεται όμως στην 'Εσση.
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Έχω βρεθεί σε πάρτυ του World πριν από 2-3 χρόνια. Έχει πάρα πολύ κόσμο σε σημείο που η αναμονή για το δωμάτιο ήταν μισή ώρα. Βέβαια πρέπει να ομολογήσω ότι την αναμονή την έβρισκα πολύ χρήσιμη διότι περιμέναμε με το μωρό στον καναπέ και χαμουρευόμασταν...... Φαγητό εκπληκτικό που ανανεώνεται συνέχεια και φοβερή ατμόσφαιρα πάρτυ σαν να είσαι σε ντισκοτέκ με την διαφορά ότι μπορείς να κάνεις σεξ με οποιαδήποτε γκόμενα.... Αρνητικό είναι το ότι με τόσο κόσμο γίνεται δύσκολο να βρεις ελεύθερη την κοπέλα που θέλεις και βρίσκεσαι σε μία διαδικασία να περιμένεις και να ψάχνεις... Συνολικά πάντως τα fkk πάρτυ είναι πολύ καλή φάση και όποτε μπορέσω θα ήθελα να ξαναπάω και τουλάχιστον για μία φορά αξίζει να το ζήσει κάποιος....
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Σύμφωνος. Γι'αυτό είπα να πάει κανέις μία μέρα νωρίτερα. Εσύ είσαι ήδη εξπέρ :grin:
Να σε ρωτήσω κάτι; 'Εχεις ταξιδέψει την Καραιβική και την Ασία και προτιμάς τα γερμανικά FKK/Sauna; Αυτές οι χώρες δεν σου άρεσαν καθόλου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom