Νέα

Düsseldorf

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 206
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ερώτηση....
έχει κανείς εμπειρία από τα εξής 3:
FKK Acapulko
FKK Dolce Vita
FKK Magnum

Το ακαπουλκο και το ντόλτσε βίτα τα έχουνε για πολύ καλά σε κάποια σάιτ που διάβασα, έχει κανείς προσωπική εμπειρία;;
 

viper7gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
81
Κριτικές
23
Like
0
Πόντοι
10
ερώτηση....
έχει κανείς εμπειρία από τα εξής 3:
FKK Acapulko
FKK Dolce Vita
FKK Magnum

Το ακαπουλκο και το ντόλτσε βίτα τα έχουνε για πολύ καλά σε κάποια σάιτ που διάβασα, έχει κανείς προσωπική εμπειρία;;


Σαν μονιμος κατοικος πλεον Dusseldorf εδω και 1,5 μηνα ας απαντησω λοιπον μιας που εχω επισκεφτει το Dolce Vita 2 φορες(δε θα υπαρξει επομενη).
Το μαγαζι ειναι μικρο σε σχεση με ολα τα αλλα και οι κοπελες καμια σχεση με τα αλλα ΜΑΓΑΖΑ της πολης (οπως Living Room και Golden Time λιγο ποιο εξω)

Acapulco και Magnum δεν εχω παει ακομα.

Σχετικα με το Dress Code των εν λογω μαγαζιων εχω να πω οτι περνεις το μπουρνουζακι σου και κυκλοφορεις ειτε με αυτο,ειτε με μια πετσετα στην μεση σου.
Στη Sauna,στο jacuzi ή στην πισινα μπαινεις τσιτσιδι.

Οποιος θελει παρεα για Sexοεξερευνησεις, στηλτε μου pm και μπορουμε να γυρισουμε το πανεμορφο Dusseldorf.

Καλη χρονια να χουμε!!!!

Κωστας
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
ερώτηση....
έχει κανείς εμπειρία από τα εξής 3:
FKK Acapulko
FKK Dolce Vita
FKK Magnum

Το ακαπουλκο και το ντόλτσε βίτα τα έχουνε για πολύ καλά σε κάποια σάιτ που διάβασα, έχει κανείς προσωπική εμπειρία;;
ερώτηση....
έχει κανείς εμπειρία από τα εξής 3:
FKK Acapulko
FKK Dolce Vita
FKK Magnum

Το ακαπουλκο και το ντόλτσε βίτα τα έχουνε για πολύ καλά σε κάποια σάιτ που διάβασα, έχει κανείς προσωπική εμπειρία;;
To Acapulco προσωπικά μου άρεσε,διότι αν και η πισίνα/σάουνα είναι αστεία, η είσοδος είναι φτηνότερη (25 νωρίς και 40 αργότερα) και η μισή ώρα κοστίζει 40 έουρα. Τα κορίτσια είναι αρκετά καλά, καλύτερα κατά την γνώμη μου από άλλα πολυδιαφημισμένα μεγαθήρια. Βέβαια Ρουμάνες κατά το συντριπτικά μεγάλο ποστοστό.
Στο dolce δεν έχω πάει αλλά από φίλους που μένουν εκεί δεν έχω ακούσει ιδιαίτερα θετικά σχόλια. Το Magnum είναι καινούργιο, έχει προέλθει από την ένωση δύο μικρότερων fkk και θα το επισκεπτώ στο μέλλον ώστε να αποκτήσω προσωπική άποψη.
Γιατί δεν κοιτάς και άλλα fkk, όπως το Living room (μικρό μαγαζί αλλά πάντα περνάω πολύ καλά εκεί), το Goldentime (μειονέκτημα ο υπερβολικός κόσμος αλλά μάλλον οι ομορφότερες κοπέλες), το Planet Happy Garden (σε ποιοτικά πτώση τώρα), το Villa Vertigo (φοβερή ατμόσφαιρα πάρτυ τα ΣΚ με τον κόσμο να χορεύει σαν σε ντίσκο), το Samya στην Κολωνία (πολύ μικρό αλλά μου άρεσε η ατμόσφαιρα) ή το Yin Yang στην Ολλανδία κοντά στα σύνορα (τα καλύτερα facilities αλλά νομίζω χειρότερες κοπέλες).
Από την εμπειρία μου οι κοπέλες είναι παντού σχεδόν οι ίδιες, άλλωστε αλλάζουν μαγαζιά αρκετά συχνά. Οι Ρουμάνες έχουν κατακτήσει τα fkk είναι παντού και πλέον οι Ρωσίδες είναι είδος προς εξαφάνιση. Άλλωστε έχουν μειωθεί πολύ τόσο οι Τσέχες όσο και οι Ουγγαρέζες ή οι Πολωνέζες. Η ουσία με τα fkk είναι να πας, να την αράξεις για όλη την ημέρα, να διαβάσεις τα βιβλία σου, να κάνεις τις πισίνες, τις σάουνες ή τα μασάζ και με καλή παρέα να χαλαρώσεις με ωραίες γυναίκες και αισθησιακό περιβάλλον. Αυτό δεν υπάρχει πουθενά αλλού και αν σου αρέσει είναι ανεπανάληπτη εμπειρία. Αλλιώς αν το θέμα είναι μόνο το πήδημα, καλή είναι και η Ελλάδα. Υπό αυτό το πρίσμα και μιλώντας πάντα υποκειμενικά και με βάση καθαρά την δικιά μου εμπειρία, το Yin Yang είναι το πιο χαλαρωτικό, το Acapulco value for money και το Goldentime με τις περισσότερες όμορφες κοπέλες.
Ελπίζω να σε βοήθησα και να μην σε έμπλεξα περισσότερο!!!!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ετοιμάζομαι και εγώ για Dusseldorf το Νοέμβρη. Κλείσαμε εισητήρια και ξενοδοχείο και αμάξι. Έχω γράψει στη 1η σελίδα του thread ποιά είναι τα καλύτερα fkk εκεί. Εμείς πάντως θα τα επισκεφτούμε. Αν θες μπες και δες τα, Γράφω και τα site. Yπάρχει άλλο ένα που γράφει ότι είναι 100 € και σε 3 ώρες γαμάς όσες μπορείς. Για τσέκαρε αυτό:
τελευταία νέα... με 100 γιούργια μπαίνεις για 3 ώρες και μπορείς να κάνεις μέχρι 5 φορές παιχνίδι.
με άλλα 20 γιούργια μένεις μια ώρα παραπάνω.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
To Acapulco προσωπικά μου άρεσε,διότι αν και η πισίνα/σάουνα είναι αστεία, η είσοδος είναι φτηνότερη (25 νωρίς και 40 αργότερα) και η μισή ώρα κοστίζει 40 έουρα. Τα κορίτσια είναι αρκετά καλά, καλύτερα κατά την γνώμη μου από άλλα πολυδιαφημισμένα μεγαθήρια. Βέβαια Ρουμάνες κατά το συντριπτικά μεγάλο ποστοστό.
Στο dolce δεν έχω πάει αλλά από φίλους που μένουν εκεί δεν έχω ακούσει ιδιαίτερα θετικά σχόλια. Το Magnum είναι καινούργιο, έχει προέλθει από την ένωση δύο μικρότερων fkk και θα το επισκεπτώ στο μέλλον ώστε να αποκτήσω προσωπική άποψη.
Γιατί δεν κοιτάς και άλλα fkk, όπως το Living room (μικρό μαγαζί αλλά πάντα περνάω πολύ καλά εκεί), το Goldentime (μειονέκτημα ο υπερβολικός κόσμος αλλά μάλλον οι ομορφότερες κοπέλες), το Planet Happy Garden (σε ποιοτικά πτώση τώρα), το Villa Vertigo (φοβερή ατμόσφαιρα πάρτυ τα ΣΚ με τον κόσμο να χορεύει σαν σε ντίσκο), το Samya στην Κολωνία (πολύ μικρό αλλά μου άρεσε η ατμόσφαιρα) ή το Yin Yang στην Ολλανδία κοντά στα σύνορα (τα καλύτερα facilities αλλά νομίζω χειρότερες κοπέλες).
Από την εμπειρία μου οι κοπέλες είναι παντού σχεδόν οι ίδιες, άλλωστε αλλάζουν μαγαζιά αρκετά συχνά. Οι Ρουμάνες έχουν κατακτήσει τα fkk είναι παντού και πλέον οι Ρωσίδες είναι είδος προς εξαφάνιση. Άλλωστε έχουν μειωθεί πολύ τόσο οι Τσέχες όσο και οι Ουγγαρέζες ή οι Πολωνέζες. Η ουσία με τα fkk είναι να πας, να την αράξεις για όλη την ημέρα, να διαβάσεις τα βιβλία σου, να κάνεις τις πισίνες, τις σάουνες ή τα μασάζ και με καλή παρέα να χαλαρώσεις με ωραίες γυναίκες και αισθησιακό περιβάλλον. Αυτό δεν υπάρχει πουθενά αλλού και αν σου αρέσει είναι ανεπανάληπτη εμπειρία. Αλλιώς αν το θέμα είναι μόνο το πήδημα, καλή είναι και η Ελλάδα. Υπό αυτό το πρίσμα και μιλώντας πάντα υποκειμενικά και με βάση καθαρά την δικιά μου εμπειρία, το Yin Yang είναι το πιο χαλαρωτικό, το Acapulco value for money και το Goldentime με τις περισσότερες όμορφες κοπέλες.
Ελπίζω να σε βοήθησα και να μην σε έμπλεξα περισσότερο!!!!!
όχι απλά με έμπλεξες, με γάμησες εντελώς...
βρίσκομαι τώρα Ντύσσελντορφ λοιπόν.. και έχω σκοπό να πάω την Πέφτη. Και τώρα μπουρδουκλώθηκα.
Απέκλεισα το Ντόλτσε βίτα (μόνο)
και έχουμε και λέμε:
στο harem pauscha έχει την είσοδο που έγραψα πιο πριν - 100 γιούργια 3 ώρες 5 βαρελώτα.
στο living room και το golden time έχει είσοδο 60 γιούργια + 50 κάθε ευτυχισμένη στιγμή που σημαίνει τσιμπημένα... αλλά αν λες πως έχει τα καλύτερα κουρίτσια...με μπερδεύεις
στο μάγκνουμ νομίζω θα έχει επίσης διαλογή καλή... φαίνεται μικρό όμως

και τέλος το ακαπούλκο λες πως είναι vfm (και έχει όντως καλές τιμές) αλλά από τα κορίτσια που τηράω εκεί στο σάιτ τους, ζήτημα αν με εξιτάρουνε 2-3, που σημαίνει πως αν πέσω σε ώρα αιχμής επισκεπτών (σκέπτομαι να πάω κατά τις 12-13:00 σε όποιο πάω) και με λίγα κορίτσια... την έκατσα μάλλον.

ε, χάθηκα
αν είσαι στην πόλη στείλε μου πμ εδώ και γιατί όχι να βρεθούμε


Και τέλος... πώς στον κόρακα κάνεις χρήση ιντερνετ (ή διαβάζεις το βιβλίο σου) αφού δεν παίρνεις μαζί σου πράγματα;;;;;;; Εγω΄ας πούμε θα γούσταρα να πάρω το ipad εκεί και να δουλέψω και λιγάκι σε ωραίο περιβάλλον...αλλά γίνεται;;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
κανένας εδώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

mpouzoklidos

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.703
Κριτικές
83
Like
23
Πόντοι
96
δεν πιστεύω να μπορείς να μου τα ξεδιαλύνεις τα παραπάνω;;


έχω άποψη για το ακαπούλκο πολλή καλή πολλή θετική ωραίος χώρος πολλές κοπέλες για όλα τα γούστα και καλο φαΐ

και για το goldentime επίσης πολλή καλο  με πιο ωραίες κοπέλες και όλα τα ποτά τσάμπα ακόμα και τα αλκολοούχα που δεν το έχω δει αλλου και ίσος τα πιο ωραία δωμάτια αλλα σε ώρες αιχμής έχει αναμονή γιατί είναι λίγα
στα μείον είναι πιο ακριβό και στην είσοδο και στο γαμήσι
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εγώ τώρα είμαι μεταξύ ακαπούλκο, χαρέμ πασα και μάγκνουμ.
το πρώτο λόγω καλών σχολίων σας (αλλά πολύ ρουμουνία βρε παιδί μου), το δεύτερο λόγω εξαιρετικής τιμής που δεν θα κλάψεις αν δεν είναι καλά και το τρίτο γιατί η πορνοόσφρησή μου λέει πως όταν ενώνονται 3 μαγαζιά για να φτιαχτεί ένα θα πρέπει να βγει καλό πράγμα...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
για το ιντερνετ ή για το βιβλίο καμία απάντηση;;
γιατί η αλήθεια είναι πως άμα είναι να περάσεις ώρες κουλαντρίζοντας γυμνές...βαρεμάρα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Λοιπόν... καταδρομική στο Magnum. ΔΕΝ ειναι ΦΚΚ.
και μου λύθηκε η απορία μιλώντας εκεί με τα κορίτσια για το ποια η διαφορά η ουσιαστική.
Στα ΦΚΚ ΠΡΕΠΕΙ οι κοπέλες να είναι γυμνές (μου ειπανε).
Οπότε από αυτή την άποψη, προτιμώ την ποικιλία του σάουνα κλαμπ.

Εντυπώσεις:
1. Η ρεσεψιόν φοβερή διάθεση - ήταν δε 2 κοπέλες, μία στη ρεσεψιόν και μία στο μπαρ που μετά κατέβηκε ρεσεψιόν που τις καβαλούσα ευχαρίστως (δεν ρώτησα αν έρχονται γμτ)

2. Κοπέλες... την ώρα που πήγα εγώ (κατά τις 14:20) καμιά 20ριά και χωρίς κάποια που να μου ενοχλήσει την διάθεση... Μετά τις 15:30 άρχισε να αβγαταίνει ο πληθυσμός (και των αντρών αλλά τα κορίτσια πραγματικά πολλά) αλλά να έρχονται και δυνατά κουμπούρια.

3. Αρκετές μαύρες το ρόστερ (μέτρησα τουλάχιστον 6), Ρουμούνες αν μέτρησα καλά ... 5-6 επίσης από αυτές που φαίνονται, αν ήταν κι άλλες...δεν ξέρω.

4. Πολύ καθαρό μαγαζί

Μου είπαν πως μετά τις 10 γίνεται χαμός ειδικά τα σ/κ και πως πέτυχα καλή μέρα.
Χώροι: Μικρό εστιατόριο, μικρό τζακούζι (δεν το χρησιμοποίησα όμως)

Εξαιρετική εμπειρία... κόλλημα. Αν εξαιρέσεις το κόστος που μπορεί να ανέβει αν σε σκλαβώσει η κάβλα σου... είναι μαστ.
Κάθησα μέσα περίπου 5 ώρες, με ηρεμία, έστειλα και τα μέιλ μου από το τηλέφωνο, θα μπορούσα να διαβάσω κιόλας (δεν ξέρω αν είχεκαι ιντερνετ για να έχω μαζί ipad)

Γυναίκες είχε από αρκετά μπάζα (για τα γούστα μου) μέχρι και απίστευτα μουνιά
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν... καταδρομική στο Magnum. ΔΕΝ ειναι ΦΚΚ.
και μου λύθηκε η απορία μιλώντας εκεί με τα κορίτσια για το ποια η διαφορά η ουσιαστική.
Στα ΦΚΚ ΠΡΕΠΕΙ οι κοπέλες να είναι γυμνές (μου ειπανε).
Οπότε από αυτή την άποψη, προτιμώ την ποικιλία του σάουνα κλαμπ.

Εντυπώσεις:
1. Η ρεσεψιόν φοβερή διάθεση - ήταν δε 2 κοπέλες, μία στη ρεσεψιόν και μία στο μπαρ που μετά κατέβηκε ρεσεψιόν που τις καβαλούσα ευχαρίστως (δεν ρώτησα αν έρχονται γμτ)

2. Κοπέλες... την ώρα που πήγα εγώ (κατά τις 14:20) καμιά 20ριά και χωρίς κάποια που να μου ενοχλήσει την διάθεση... Μετά τις 15:30 άρχισε να αβγαταίνει ο πληθυσμός (και των αντρών αλλά τα κορίτσια πραγματικά πολλά) αλλά να έρχονται και δυνατά κουμπούρια.

3. Αρκετές μαύρες το ρόστερ (μέτρησα τουλάχιστον 6), Ρουμούνες αν μέτρησα καλά ... 5-6 επίσης από αυτές που φαίνονται, αν ήταν κι άλλες...δεν ξέρω.

4. Πολύ καθαρό μαγαζί

Μου είπαν πως μετά τις 10 γίνεται χαμός ειδικά τα σ/κ και πως πέτυχα καλή μέρα.
Χώροι: Μικρό εστιατόριο, μικρό τζακούζι (δεν το χρησιμοποίησα όμως)

Εξαιρετική εμπειρία... κόλλημα. Αν εξαιρέσεις το κόστος που μπορεί να ανέβει αν σε σκλαβώσει η κάβλα σου... είναι μαστ.
Κάθησα μέσα περίπου 5 ώρες, με ηρεμία, έστειλα και τα μέιλ μου από το τηλέφωνο, θα μπορούσα να διαβάσω κιόλας (δεν ξέρω αν είχεκαι ιντερνετ για να έχω μαζί ipad)

Γυναίκες είχε από αρκετά μπάζα (για τα γούστα μου) μέχρι και απίστευτα μουνιά

Καλησπέρα,
Τώρα μπήκα στο site και είδα τις ερωτήσεις σου, που από ότι βλέπω τις απάντησες από την επίσκεψη σου. Συγνώμη που σε έμπλεξα αλλά προσπάθησα να δώσω πολλές απαντήσεις με λίγες λέξεις, πράγμα ακατόρθωτο προφανώς. Sauna club όντως είναι τα μαγαζιά που οι κοπέλες φοράνε μαγιό ή εσώρουχα (πχ Acapulco, Vila Vertigo) ενώ στα fkk είναι τελείως γυμνές (πχ. Oasis). Προσωπικά δεν έχω προτίμηση, δηλαδή έχω βρεθεί σε σάουνες με κοπέλες που φοράνε εκπληκτικά πράγματα (ζαρτιέρες, ολόσωμα δερμάτινα κτλ) αλλά και το απόλυτο γυμνό είναι μαγικό.....
Βιβλία πέρνω πάντα μαζί μου, όπως και ipad/iphone διότι όποτε μπορώ να επισκεπτώ τα ιδρύματα, περνάω 12ώρα μέσα!!!! Internet υπάρχει σε μερικά μαγαζιά (Acapulco, Vila Vertigo)
Εν τέλει, υγεία και χρήματα να έχουμε για να τα χαιρόμαστε καθώς και να ανταλάσουμε εμπειρίες.
 

viper7gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
81
Κριτικές
23
Like
0
Πόντοι
10
kala re isouna sta meri mas kai den estiles ena PM?
kakws!!!



ps:sorry gia ta greeklish but no ellinikos sto laptop
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
αυτό το ΦΚΚ .... Bernds ή κάπως έτσι...λένε πολύ καλάλόγια για αυτό... υπάρχει άποψη;;
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Το FKK Bernd's είναι η μητέρα των FKK, νομίζω το πρώτο που δημιουργήθηκε. Δεν έχω πάει, οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά τώρα τελευταία δεν έχω διαβάσει πολύ θετικά σχόλια. Είναι μικρό σε χώρους, έχει λιγότερες κοπέλες σε σχέση με υπόλοιπα fkk και ποιοτικά υστερεί. Νομίζω ότι υπάρχουν καλύτερες επιλογές στην περιοχή. Πάντως κάποια στιγμή που θα ξαναβρεθώ στην περιοχή, θα ήθελα να το επισκεπτώ μόνο και μόνο για ιστορικούς λόγους!!!!
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν... καταδρομική στο Magnum. ΔΕΝ ειναι ΦΚΚ.
και μου λύθηκε η απορία μιλώντας εκεί με τα κορίτσια για το ποια η διαφορά η ουσιαστική.
Στα ΦΚΚ ΠΡΕΠΕΙ οι κοπέλες να είναι γυμνές (μου ειπανε).
Οπότε από αυτή την άποψη, προτιμώ την ποικιλία του σάουνα κλαμπ.

Εντυπώσεις:
1. Η ρεσεψιόν φοβερή διάθεση - ήταν δε 2 κοπέλες, μία στη ρεσεψιόν και μία στο μπαρ που μετά κατέβηκε ρεσεψιόν που τις καβαλούσα ευχαρίστως (δεν ρώτησα αν έρχονται γμτ)

2. Κοπέλες... την ώρα που πήγα εγώ (κατά τις 14:20) καμιά 20ριά και χωρίς κάποια που να μου ενοχλήσει την διάθεση... Μετά τις 15:30 άρχισε να αβγαταίνει ο πληθυσμός (και των αντρών αλλά τα κορίτσια πραγματικά πολλά) αλλά να έρχονται και δυνατά κουμπούρια.

3. Αρκετές μαύρες το ρόστερ (μέτρησα τουλάχιστον 6), Ρουμούνες αν μέτρησα καλά ... 5-6 επίσης από αυτές που φαίνονται, αν ήταν κι άλλες...δεν ξέρω.

4. Πολύ καθαρό μαγαζί

Μου είπαν πως μετά τις 10 γίνεται χαμός ειδικά τα σ/κ και πως πέτυχα καλή μέρα.
Χώροι: Μικρό εστιατόριο, μικρό τζακούζι (δεν το χρησιμοποίησα όμως)

Εξαιρετική εμπειρία... κόλλημα. Αν εξαιρέσεις το κόστος που μπορεί να ανέβει αν σε σκλαβώσει η κάβλα σου... είναι μαστ.
Κάθησα μέσα περίπου 5 ώρες, με ηρεμία, έστειλα και τα μέιλ μου από το τηλέφωνο, θα μπορούσα να διαβάσω κιόλας (δεν ξέρω αν είχεκαι ιντερνετ για να έχω μαζί ipad)

Γυναίκες είχε από αρκετά μπάζα (για τα γούστα μου) μέχρι και απίστευτα μουνιά
Λοιπόν, με αφορμή το ποστ σου, στην τελευταία επίσκεψη στην Ρηνανία (τέλος Ιανουαρίου) επισκέφτηκα το Magnum. Ωραίο μέρος, ομολογουμένως. Τεράστιο με δεδαλώδεις διαδρόμους, πολύ καθαρό και ολοκαίνουργιο. Πολλές κοπέλες, αλλά σχετικά μέτριες σε σχέση με τον ανταγωνισμό κατά την ταπεινή μου γνώμη. (βέβαια απείρως καλύτερες από τα χάλια της Ελλάδας που μας το πουλάνε και πανάκριβα.....) Πολλοί χώροι για ξεκούραση και ηρεμία με πολλές τηλεοράσεις και φοβερά ντουζ. Αν θα ξαναπήγαινα? Οχι, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάσε, αλλά το είδαμε και αυτό. Επόμενοι στόχοι, babylon, panthera και planet happy garden. Όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Λοιπόν, με αφορμή το ποστ σου, στην τελευταία επίσκεψη στην Ρηνανία (τέλος Ιανουαρίου) επισκέφτηκα το Magnum. Ωραίο μέρος, ομολογουμένως. Τεράστιο με δεδαλώδεις διαδρόμους, πολύ καθαρό και ολοκαίνουργιο. Πολλές κοπέλες, αλλά σχετικά μέτριες σε σχέση με τον ανταγωνισμό κατά την ταπεινή μου γνώμη. (βέβαια απείρως καλύτερες από τα χάλια της Ελλάδας που μας το πουλάνε και πανάκριβα.....) Πολλοί χώροι για ξεκούραση και ηρεμία με πολλές τηλεοράσεις και φοβερά ντουζ. Αν θα ξαναπήγαινα? Οχι, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάσε, αλλά το είδαμε και αυτό. Επόμενοι στόχοι, babylon, panthera και planet happy garden. Όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά....
Θα μείνω Μέκενχαιμ
και σκεφτόμουνα το Bernds για να το δω
έχεις κάποια άλλη επιλογή με δρόμο όχι παραπάνω των 40 λεπτών;
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Θα μείνω Μέκενχαιμ
και σκεφτόμουνα το Bernds για να το δω
έχεις κάποια άλλη επιλογή με δρόμο όχι παραπάνω των 40 λεπτών;
Καλησπέρα, Όταν λες Μέκενχαιμ εννοείς το Meckenheim κοντά στη βόννη,σωστά? Οπότε με αφετηρία την πόλη αυτή θα έλεγα: Dolce vita στα 74km, finca erotica στα 77km, bernd's 37km, parksauna residenz 32km, samya 35km και αρκετά ακόμη μικρότερα!!! Από όλα αυτά, που είναι τα πιο γνωστά και συζητημένα, έχω πάει μόνο στο samya που χωρίς να ενθουσιαστώ, το βρήκα μία αρκετά τίμια επιλογή και πέρασα καλά. Στη θέση σου θα πήγαινα samya και bernd's. Το parksauna residenz είναι γνωστό, μάλλον σε πτώση αλλά με καλά facilities από ότι διαβάζω. Μπορείς να διαβάσεις φόρουμ όπως το internationalsexguide,όπου θα δείς ότι νεότερο αφορά τα fkk. Προσωπικά αυτό κάνω και προσπαθώ να δω πιο είναι το καλύτερο την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, τη στιγμή που τα κορίτσια αλλάζουν μαγαζιά συνέχεια. Πάντως αν έχεις αυτοκίνητο, θα μπορούσες να πας λίγο πιο βόρεια στο Ντύσσελντορφ όπου υπάρχουν οι καλύτερες επιλογές. Κάτι τελευταίο που αφορά το pascha, που βρίσκεται στην Κολωνία και είχα διαβάσει καλά λόγια. Προσωπικά το βρήκα άθλιο, μια μεγάλη φυλής σε κτίριο........ Πήγα, μπήκα έκατσα 10 λεπτά και την έκανα....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
πήγα samya γιατί το Bernds δεν έγραφε πισίνα οπότε θεώρησα πως θα ήταν μικρό. Αλλά μια από τα ίδια ήταν και το Σαμία. Πααααααρα πολλές ρουμάνες...μετά τις 9 αρχίζει να ζεσταίνεται η ατμόσφαιρα αλλά από 4-5 κοπέλες απί συνόλου 25+. Δεν ενθουσιάστηκα από την ποιότητα, απογοητεύτηκα από τις εγκαταστάσεις ... μετά από αυτά που είχα δει σε Μάγκνουμ και ΟΑΣΕ. Εφυγα χωρίς να δοκιμάσω κοπέλα...μία που μου γιάλισε και πιάσαμε συζήτηση... δεν φιλούσε, έκανε μόνο νορμάλ χωρίς έξτρα.... και μου έβγαζε λιγάκι κρυάδα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom