Νέα

Σχέσεις Ελλήνων με αλλοδαπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotirof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 481K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

ποια αλλοδαπη θα προτιμουσατε για σχεση?

  • Τσεχα

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • πολωνη

    Ψήφοι: 65 4,3%
  • Ρωσιδα

    Ψήφοι: 231 15,5%
  • ρουμανα

    Ψήφοι: 92 6,2%
  • βουλγαρα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • ουκρανη

    Ψήφοι: 78 5,2%
  • γερμανιδα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • αφρικανικη ηπειρο

    Ψήφοι: 26 1,7%
  • αμερικανα

    Ψήφοι: 48 3,2%
  • βραζιλιανα-λατινα

    Ψήφοι: 76 5,1%
  • αυστραλεζα

    Ψήφοι: 14 0,9%
  • ισπανιδα

    Ψήφοι: 16 1,1%
  • ιταλιδα

    Ψήφοι: 112 7,5%
  • γαλλιδα

    Ψήφοι: 23 1,5%
  • ασιατισα

    Ψήφοι: 86 5,8%
  • αλβανιδα

    Ψήφοι: 75 5,0%
  • γιαπωνεζα

    Ψήφοι: 88 5,9%
  • σκανδιναβη

    Ψήφοι: 58 3,9%
  • αγγλιδα

    Ψήφοι: 17 1,1%
  • σερβες

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • λετονη

    Ψήφοι: 13 0,9%
  • γεωργιανη

    Ψήφοι: 12 0,8%
  • εσθονη

    Ψήφοι: 10 0,7%
  • ιρλανδεζα

    Ψήφοι: 22 1,5%
  • Κουβανεζες

    Ψήφοι: 8 0,5%
  • Κινέζα

    Ψήφοι: 17 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.495

Επισκέπτης
οχι σαν τις δικες μας σουβλακι πιτσα χαρπουγκερ ολα τα λαιτ,οταν εισαι με αυτες μαθαινεις και διατροφη.
ασε ρε με τις ξενερωτες

οταν οι δικιες μας ειχανε χολιστερινη αυτες τρωγανε βατομουρα να πουμε!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ROUSSEAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
225
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
11
οχι σαν τις δικες μας σουβλακι πιτσα χαρπουγκερ ολα τα λαιτ,οταν εισαι με αυτες μαθαινεις και διατροφη.

Μην τρελαθούμε ένα σουβλάκι με αλάδωτη πίτα είναι πλήρες γεύμα στην μεσογειακή διατροφή και είναι μάλιστα και must.
Εννοείται απο καθαρό μαγαζί.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Μην τρελαθούμε ένα σουβλάκι με αλάδωτη πίτα είναι πλήρες γεύμα στην μεσογειακή διατροφή και είναι μάλιστα και must.
Εννοείται απο καθαρό μαγαζί.
καιτοι παρεξηγημενο δεν εχει και πολλες θερμιδες αν ειναι απο καλο μαγαζι(πατατα φρεσκια,πιτα αλαδωτη) και ειναι σχετικα υγιεινο.... :grin: :grin:
 

ROUSSEAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
225
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
11
καιτοι παρεξηγημενο δεν εχει και πολλες θερμιδες αν ειναι απο καλο μαγαζι(πατατα φρεσκια,πιτα αλαδωτη) και ειναι σχετικα υγιεινο.... :grin: :grin:

Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο άλλα ο διατροφολόγος που μου έφτιαξε την διατροφή μου ηθελε σκέτη πίτα με καλαμάκι ντομάτα και ότι άλλο λαχανικό όχι πατάτα τηγανητή μέσα. Ο υδατάνθρακας ήταν η ψημένη αλάδωτη πίτα.
Απο κάτι Μcdonalds κλάσεις ανώτερο.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο άλλα ο διατροφολόγος που μου έφτιαξε την διατροφή μου ηθελε σκέτη πίτα με καλαμάκι ντομάτα και ότι άλλο λαχανικό όχι πατάτα τηγανητή μέσα. Ο υδατάνθρακας ήταν η ψημένη αλάδωτη πίτα.
ναι το καλυτερο ειναι αυτο που λες....χωρις την πατατα και σουβλακι χωρις λιπος.....αλλα βεβαια αυτα ειναι για το θρεντ διατροφη κλπ κλπ... :grin:

σορι για το σπαμ..

παντως οι ξενες αγαπανε σουβλακι...
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
παιδες οταν ειπα σουβλακι ενοουσα με γυρο απο ολα το υγιεινο σουβλακι ειναι αλαδοτη πιτα κοτοπουλο ντοματα μαρουλι ειναι δεν ειναι 300 θερμ.και φυσικα τρωνε σουβλακι αλλα αυτες που προσεχουν ξερουν τι θελουν.
 

Επισκέπτης
παιδες οταν ειπα σουβλακι ενοουσα με γυρο απο ολα το υγιεινο σουβλακι ειναι αλαδοτη πιτα κοτοπουλο ντοματα μαρουλι ειναι δεν ειναι 300 θερμ.και φυσικα τρωνε σουβλακι αλλα αυτες που προσεχουν ξερουν τι θελουν.
Οι Ελληνιδες και οι βαρκες πρεπει να εχουν εκτοπισμα :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
μαντκ,απο τι στιγμη που το παιδι γενηθη εν ελλαδι με πατερα ελληνα ενοιτε δηλωνετε σαν ελληνοπουλο και αναγνωριζετε απο τον πατερα του υπογραφοντας τα σχετικα χαρτια στο νοσοκομειο,επειτα δηλωνετε στην φορολογικη δηλωση,και με αυτα τα στοιχεια στοιχεια και με αναλογες συνενοοισεις με τις πρεσβειες πηγαινεις και το βλεπεις.

Η ερωτηση ηταν θεωρητικη συντροφοι. Δεν εχω παιδι και ουτε σκοπευω να αποκτησω αμεσα. Παντως γνωριζα οτι αν δεν εισαι παντρεμενος η διαδικασια αναγνωρισης ειναι πιο δυσκολη...
Δηλαδη η πρεσβεια δινει καθε φορα τουριστικη βιζα 15 ημερων καθε φορα που θες να πας ή δινει μια βιζα διαρκειας?
 

Επισκέπτης
Η ερωτηση ηταν θεωρητικη συντροφοι. Δεν εχω παιδι και ουτε σκοπευω να αποκτησω αμεσα. Παντως γνωριζα οτι αν δεν εισαι παντρεμενος η διαδικασια αναγνωρισης ειναι πιο δυσκολη...
Δηλαδη η πρεσβεια δινει καθε φορα τουριστικη βιζα 15 ημερων καθε φορα που θες να πας ή δινει μια βιζα διαρκειας?
Τουριστικη καθε φορα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Γυναικα με λεφτα=μπελαδες. Σκεψου το καλυτερα. Προτιμω μια μορφωμενη κοπελα που να μην εχει προικα.

Ενώ Ελλεεινίδα χωρίς λεφτά=παράδεισος  :2funny: :2funny: :2funny:

να ακους την εμπειρια ενος μεγαλυτερου. Μπελας εξελισσεται η ξεβρακωτη που γινετε ''κυρια''. Αν εχει ο μπαμπας και κανενα εργοστάσιο να διοικησεις, ακομα καλυτερα. Ασε να λενε οι αλλοι.[size=12pt] Ζηλευουν. [/size]


Μας βάζεις σε σκέψεις  :think:
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
η δικαιοδοσια αναγνωρισης γινετε αμεσα με τι γενηση του παιδιου στην χωρα που γενιετε,δεν συμφερει κανεναν να μην αναγνωριστη τοπαιδι.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο άλλα [size=12pt]ο διατροφολόγος που μου έφτιαξε την διατροφή μου ηθελε σκέτη πίτα με καλαμάκι ντομάτα και ότι άλλο λαχανικό[/size] όχι πατάτα τηγανητή μέσα. Ο υδατάνθρακας ήταν η ψημένη αλάδωτη πίτα.
Απο κάτι Μcdonalds κλάσεις ανώτερο.

Για να φάει ο ίδιος; :2funny:
 

Taiwanos

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
ερευνιτι συμφωνω οτι ειμαστε γνωστοι ρωσοφιλοι και οι παλαιοτεροι ξεραν τι  πειδουσαν,και οτι οι πωσιδες αξιζουν αλλα ολα εχουν το τιμημα τους.Οταιβανος μπορει να ριξη φως στην υποθεση της γραφειοκρατειας?πως εκανες φιλε τα χαρτια?

Καλησπερα και παλι παιδια. Δυστυχως στο συγκεκριμενο θεμα δεν εχω να προσφερω και πολλα, γιατι με την γυναικα μου εχουμε ερθει Ελλαδα μονο μια φορα, το 2006 με τουριστικη βιζα για ενα μηνα απο την Ελληνικη πρεσβεια  για την κοπελα μου (τοτε δεν ειμασταν παντρεμενοι) και επισης ειχαμε invitation letter απο τους γονεις μου, που βεβαιωνε οτι η κοπελα θα μεινει στο ταδε σπιτι κτλ. Αν δεν ειναι ειστε παντρεμενη η κοπελα νομιζω οτι 3 πρωτες λυσεις υπαρχουν. 1 Τουριστικη βιζα. 2. φοιτητικη βιζα 3 Αν της γινει προσληψη σε καποια δουλεια στην Ελλαδα. (μπορει και να λεω μαλακιες παιδια και σορρυ αλλα πραγματικα δεν το εχω ψαξει σε βαθος γιατι δεν το σκεφτομαστε να γυρναμε Ελλαδα στα σοβαρα)

Αν ειστε ηδη παντρεμενοι (οπως καλη ωρα εγω) τα πραγματα ειναι λιγο πιο απλα νομιζω αλλα παλι υπαρχει ταλαιπωρια. Η γυναικα μου εχει κατι φιλες Ταιβανες που ζουν παντρεμενες με Ελληνες στην Ελλαδα θα την ρωτησω να δω τι μπορει να μαθει και θα σας πω.
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
Μας βάζεις σε σκέψεις.μα καιβεβαια ολες οι αλοδαπες με εργοστασια εμας περιμενουν.
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
βαρκες?φρεγατες και βαλε...
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
Νωντα τα ακουσες με εργοστασια και κοτερα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
διαβασε στην 2 ελφεξ και στη 5 καυτος,πιστευα οτι θα γελαφες λογω του χιουμορ σου αλλα μην γινεσε μπλακ και δεν ειμαι πουστονεος λιγο σεβασμος δεν βλαπτη αλοιμονο ολα τα παιδια του σαιτ που ειναι πιο παλια να μολανε ετσι.
 

Επισκέπτης
διαβασε στην 2 ελφεξ και στη 5 καυτος,πιστευα οτι θα γελαφες λογω του χιουμορ σου αλλα μην γινεσε μπλακ και δεν ειμαι πουστονεος λιγο σεβασμος δεν βλαπτη αλοιμονο ολα τα παιδια του σαιτ που ειναι πιο παλια να μολανε ετσι.
εισαι ωραιος τυπος σωτο πλακα σου κανα!  :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom