Νέα

Σχέσεις Ελλήνων με αλλοδαπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotirof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια αλλοδαπη θα προτιμουσατε για σχεση?

  • Τσεχα

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • πολωνη

    Ψήφοι: 65 4,3%
  • Ρωσιδα

    Ψήφοι: 231 15,5%
  • ρουμανα

    Ψήφοι: 92 6,2%
  • βουλγαρα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • ουκρανη

    Ψήφοι: 78 5,2%
  • γερμανιδα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • αφρικανικη ηπειρο

    Ψήφοι: 26 1,7%
  • αμερικανα

    Ψήφοι: 48 3,2%
  • βραζιλιανα-λατινα

    Ψήφοι: 76 5,1%
  • αυστραλεζα

    Ψήφοι: 14 0,9%
  • ισπανιδα

    Ψήφοι: 16 1,1%
  • ιταλιδα

    Ψήφοι: 112 7,5%
  • γαλλιδα

    Ψήφοι: 23 1,5%
  • ασιατισα

    Ψήφοι: 86 5,8%
  • αλβανιδα

    Ψήφοι: 75 5,0%
  • γιαπωνεζα

    Ψήφοι: 88 5,9%
  • σκανδιναβη

    Ψήφοι: 58 3,9%
  • αγγλιδα

    Ψήφοι: 17 1,1%
  • σερβες

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • λετονη

    Ψήφοι: 13 0,9%
  • γεωργιανη

    Ψήφοι: 12 0,8%
  • εσθονη

    Ψήφοι: 10 0,7%
  • ιρλανδεζα

    Ψήφοι: 22 1,5%
  • Κουβανεζες

    Ψήφοι: 8 0,5%
  • Κινέζα

    Ψήφοι: 17 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.495
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
στην αρχη του θρεντ γραφω σχεσεις ελληνων με αλλοδαπες,ενοω ζευγαρια αγαπητε ταιβανε οπως εσυ αναφερες,εγω τα ειχα με πολωνη μετα με μολδαβη και τωρα εδω και δυο χρονια με ρωσιδα,αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αλλαξε ο τροπος συμπεριφορας μου και το επιπεδο μου ημουν παντρεμενος με ελληνιδα χωρισα βεβαια,και γλυτωσα,απλα οι ξενες εχουν ρεαλισμο και στοχο ξερουν τι ζητανε και που πανε,απο αυτες που γνωρισα ολες ειχαν τελειση πανεπιστημιο τυχαιο η καλυτερη παιδεια με εφοδια,παντως δεν ηταν του φραπε οπως οι δικες μας.
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
αλλα και εμπειρια ειναι οταν παμε σε μια ιερλη,γιατι το φχαριστιομαστε?τι μας αρεση?και τετοια σχολια μπορει να γινουν,δηλ.επειδη κανει αυτο το επαγγελμα δεν εχει επιπεδο?ισα-ισα πολυ απο μας εχουν πολυ καλες σχεσεις με κοπελες και κανουμε συχνες επισκεψεις,παιδες εκφραστητε ελευθερα.
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
καλο ειναι να λεμε και για τον τροπο ζωης τους,π.χ.χειμωνα καλοκαιρι τους αρεσει το σπιτι να ειναι στρωμενο ειδικα του ανατολικου μπλοκ και οχι λογο κρυου,παιρπατας μεσα στο σπιτι χωρις παπουτσια και θελουν ολα να ειναι καθαρα και τακτοποιμενα στην θεση τους,μπορει ο καθης μας να αναφερει οτι γνωριζη για να σχηματισουμε πιο καλη αποψη.
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
αλλα και εμπειρια ειναι οταν παμε σε μια ιερλη,γιατι το φχαριστιομαστε?τι μας αρεση?και τετοια σχολια μπορει να γινουν,δηλ.επειδη κανει αυτο το επαγγελμα δεν εχει επιπεδο?ισα-ισα πολυ απο μας εχουν πολυ καλες σχεσεις με κοπελες και κανουμε συχνες επισκεψεις,παιδες εκφραστητε ελευθερα.

εγώ έχει τύχει να γνωρίσω τέτοιες κοπέλες που έρχονται για λίγο καιρό ελλάδα ως city tours ναι κάποιες από αυτές με έχουν εντυπωσιάσει.... και μάλιστα όταν ακούνε για το πώς συμπεριφέρονται οι ελληνίδες όλες το θεωρούν τραγικό και όσες έχουν κυκλοφορήσει έξω ή έχουν κάνει παρέα με έλληνες το επιβεβαιώνουν κιόλας.... μια κοπέλα ρουμάνα μου είχε πει σε κάποια φάση πχ ότι μια φίλη της ήταν παντρεμένη με ένα παιδί που όταν παντρεύτηκαν είχε την δυνατότητα να χαλάει πολλά λεφτά αλλά τώρα δεν μπορεί να το κάνει..... η ίδια η γυναίκα του λέει τώρα λοιπόν ότι δεν την νοιάζει αυτό γιατί τον αγαπάει γι'αυτό που είναι και όχι για τα λεφτά του (προσοχή δεν αναφέρθηκε η κοπέλα στο αν τον χώρισε η ά λλη που δεν είχε λεφτά... στο αν του έκανε την ζωή κόλαση με την γκρίνια αναφέρθηκε)
 

adakos

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.662
Κριτικές
9
Like
1.552
Πόντοι
3.145
σαφως υπαρχουν εξαιρεσεις αδερφε....αλλα...

απο προσωπικη μου πειρα 2 φιλοι (ο ενας την παντρευτηκε...) με γυναικες ρωσικου μπλοκ η μια ουκρανα η αλλη ρωσιδα..
ειναι ετοιμοι για ψυχιατρο..και οι 2...του παντρεμενου του εφυγε και του αφησε αμανατι και 2 παιδια...
λοιπον αν σκεφτεις πως ο θεσμος της οικογενειας ειναι πολυ πιο χαλαρος απο εδω..
μια σοβαρη ταση προς το αλκοολ που εχουν ολοι εκει πανω,
πως απο μικρες γινονται πολυ σκληρες .και απ την οικογενεια τους και απ το περιβαλλον..
πως ειναι τρομερα ανθεκτικες στο σεξ...στο ξυλο..στην πεινα..

νομιζω πως στο μεγαλυτερο ποσοστο τους  δεν κανουν για ''μονιμο'' συντροφο σε ελληνα...
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
ξέχασα κι εγώ να αναφέρω προηγουμένως.... συγγενικό μου πρόσωπο που έχει σπουδάσει στο εξωτερικό παντρεύτηκε μια από αυτές..... δεν είμαι μέσα στο σπίτι τους αλλά όσα χρόνια την ξέρω την κοπέλα νομίζω ότι είναι ο πιο επιτυχημένος γάμος στο σόι... αν μου έλεγαν παντρέψου κάποια σαν αυτήν, με κλειστά μάτια σχεδόν θα πήγαινα
 

adakos

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.662
Κριτικές
9
Like
1.552
Πόντοι
3.145
ξέχασα κι εγώ να αναφέρω προηγουμένως.... συγγενικό μου πρόσωπο που έχει σπουδάσει στο εξωτερικό παντρεύτηκε μια από αυτές..... δεν είμαι μέσα στο σπίτι τους αλλά όσα χρόνια την ξέρω την κοπέλα νομίζω ότι είναι ο πιο επιτυχημένος γάμος στο σόι... αν μου έλεγαν παντρέψου κάποια σαν αυτήν, με κλειστά μάτια σχεδόν θα πήγαινα


η εξαιρεση ....που λεγαμε
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
κανενας80 καλημερα,μπορειυε να ρωτατε οτι θελετε μεσα στο θρεωτ,πρωτα χωρισα και μετα εκανα τις σχεσεις μου,εμενα αθηνα αλλα τα τρια τελευταια χρονια λογω δουλειας μενω σε νησι,ολα ξεκινησαν τυχαια στην αθηνα οταν με φιλο μου πηγα σε ενα μπαρακι που συχναζουν τετοιες κοπελες κολομπαρω για την ακριβεια,στην αρχη νομιζα οτι ηταν τανες και πηγα να φαω κοκινη,δεν λεω μεσα σε αυτες υπαρχουν τανες που κερδιζουν απο ποτα και μετα βιζιτα,η σωστη κοπελα ομως κυριως απο αν.μπλοκ το 90% ειναι σωστες,ετσι γνωρισα την πρωτη αυτες μετα σε φιλες κ.λ.π.ειναι δυσπιστες γιατι νομιζουν οτι τις προσεγγιζεις για πιδιμα αλλα θελει επιμονη και υπομονη,μαλιστα με μια εκανα εξι μηνες να τα φτιαξω χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν πηγαινα στα ρδελα αυτο δεν κοβετε και αν πας με τετοια κοπελλα δυσκολα πας με αλλες εθνικοτητες,ανατ.μπλοκ και ξερω ψωμι,και τα κοριτσια που παω στα ρδελα απο εκει ειναι εξου και το σοτιροφ.χε!χε!
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
η εξαιρεση ....που λεγαμε

Γυναικες που θελουν να σε εκμεταλλευτουν υπαρχουν παντου. Απλα φαινεται οτι στην Ελλαδα εχουν γινει πλειοψηφια πλεον. Εγω προσωπικα απο γνωριμια μου με αλλοδαπη εχω τις καλυτερες εντυπωσεις, και πλησιαζε σε αυτα που θελω απο μια γυναικα απο καθε αλλη κοπελα που εχω γνωρισει.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
φροντίστε λοιπον μαγκες να παντρευτείτε γυναικα με ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ. Ας είναι και απο το Καζακσταν. Φτωχιά οποιασδήποτε εθνότητος ιδια καταληξη θα εχει.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
φροντίστε λοιπον μαγκες να παντρευτείτε γυναικα με ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ. Ας είναι και απο το Καζακσταν. Φτωχιά οποιασδήποτε εθνότητος ιδια καταληξη θα εχει.

Γυναικα με λεφτα=μπελαδες. Σκεψου το καλυτερα. Προτιμω μια μορφωμενη κοπελα που να μην εχει προικα.
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Γυναικα με λεφτα=μπελαδες. Σκεψου το καλυτερα. Προτιμω μια μορφωμενη κοπελα που να μην εχει προικα.
:thumbsup: ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα και με τις ελληνίδες ...έχουν 800 πτυχία αλλά δεν έχουν παιδεία.... τα λεφτά δεν είναι ο σατανάς και σίγουρα είναι κάτι πολύ σημαντικό στη ζωή μας ... αλλά ΔΕΝ είναι το πιο σημαντικό
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Γυναικα με λεφτα=μπελαδες. Σκεψου το καλυτερα. Προτιμω μια μορφωμενη κοπελα που να μην εχει προικα.

να ακους την εμπειρια ενος μεγαλυτερου. Μπελας εξελισσεται η ξεβρακωτη που γινετε ''κυρια''. Αν εχει ο μπαμπας και κανενα εργοστάσιο να διοικησεις, ακομα καλυτερα. Ασε να λενε οι αλλοι. Ζηλευουν.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
να ακους την εμπειρια ενος μεγαλυτερου. Μπελας εξελισσεται η ξεβρακωτη που γινετε ''κυρια''. Αν εχει ο μπαμπας και κανενα εργοστάσιο να διοικησεις, ακομα καλυτερα. Ασε να λενε οι αλλοι. Ζηλευουν.

Και καποτε θα ακουσεις: τα λεφτα μου, το σπιτι μου, εισαι αχρηστος, σε βαλαμε στην επιχειρηση του πατερα μου και σε καναμε ανθρωπο, που δουλευες για 1000 ευρω , κτλ κτλ
Αυτα θελετε? Εγω δεν θα ανεχομουν κατι τετοιο.
Αν μια κοπελα θελει να ειμαι μαζι σου οταν εισαι ακομα στην αρχη και δεν εχεις χρημα, δεν προκειται να γινει παρασιτο αργοτερα...
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
mandk σωστος,τι παθατε ολοι με το χρημα οποιοι θελουν δημιουργουν απο κοινου και μισα-μισα με τον μισθο τον 800ε μονος δεν παιζεις πρωτα κοιυας να εισαι καλα με την κοπελλα να τεριαζεις και μετα φτιαχνεις ολα θελουν υπομονη,και ξερουν ολοι οτι δεν ειμαστε εφοπλιστες.
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
elfex σωστος οχι μονο σε ζηλετουν γιατι εσυ μπορεις και αυτοι οχι αλλα τους μπαινεις και στη μυτι μαλλον δυσκολευονται να το χωνεψουν,εχουν δυσκολο ρεψιμο χε!χε!
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
παιδες τι εγεινε σωθηκαν οι ιδεες?
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
7
Πόντοι
1.396
παιδες υπαρχουν και αλλα θεματα οπως αδεια προσωρινης παραμονης τουρισμου,αδεια εργασιας κ.λ.π.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Συντροφοι αν εχεις παιδι με αλλοδαπη, το εχεις αναγνωρισει κανονικα, και για καποιο λογο η κοπελα παει στη χωρα της, σου δινουν χαρτια να πηγαινεις οποτε θες να βλεπεις το παιδι?
 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Συντροφοι αν εχεις παιδι με αλλοδαπη, το εχεις αναγνωρισει κανονικα, και για καποιο λογο η κοπελα παει στη χωρα της, σου δινουν χαρτια να πηγαινεις οποτε θες να βλεπεις το παιδι?
Στη ρωσσια ναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom