Νέα

Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Σταθερές προσωπικές μου άποψεις για τις «πορνοεκδρομές» ή τα «sextrips» είναι οι δύο παρακάτω. Πολλές φορές έχω διαφωνήσει με φίλους και που υποστηρίζουν το αντίθετο, όμως νομίζω ότι τα δύο παρακάτω είναι τα πιο σημαντικά στοιχεία για ένα sextrip.

1) Δεν είναι για όλους!
Αν δεν έχεις τον τυχοδιώκτη μέσα σου μην το επιχειρείς. Δεν μόνο θέμα εμπειρίας, γνώσης της τοπική γλώσσας ή πολλών διαθέσιμων χρημάτων. Είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο. Πρέπει να το έχεις μέσα σου. Να το γουστάρεις και να το αναζητάς. Να έχεις διάθεση να ρισκάρεις. Να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει να ρισκάρεις και μετά να σταματάς. Να μυρίζεις τον αέρα στο μέρος που πηγαίνεις, και να πορνοένστικτά σου να παίρνουν φωτιά.

Στο πρώτο μου sextrip, όντως τελείως άπειρος, ολομόναχος, και χωρίς να ακούσω καμία συμβουλή από κανένα (δεν υπήρχε καν αυτό το σάιτ τότε) είχα περάσει φανταστικά.

2) Είναι «one man show»!
Αν το έχεις μέσα σου, κάνε το. Αλλά μόνος σου! Όποιος πάει με παρέα το κάνει διότι κατά βάθος κάτι φοβάται. Άρα δεν είναι τυχοδιώκτης, άρα να μην το επιχειρήσει καθόλου. Ποτέ δεν θα ευχαριστιόμουν το sextrip με ένα φίλο. Είναι τελείως προσωπική υπόθεση. Ο εαυτός μου είναι ο καλύτερος φίλος και καλύτερος σύμβουλος σε κάθε τέτοιο ταξίδι.

Επίσης, ποτέ ένα sextrip δεν είναι όπως το προηγούμενο ή κάποιο άλλο. Άρα μην εμπιστεύεστε συμβουλές και οδηγίες. Κάτι που έγινε κάποτε δεν επαναλαμβάνετε εύκολα. Πρέπει κάποιος να το έχει μέσα του πρώτα από όλα, και δευτερευόντως καλό είναι να έχει κάποια εμπειρία για να ξέρει πώς να κρίνει την κάθε κατάσταση, να προσαρμόζεται, και να συμπεριφέρεται αναλόγως.


 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Σταθερές προσωπικές μου άποψεις για τις «πορνοεκδρομές» ή τα «sextrips» είναι οι δύο παρακάτω. Πολλές φορές έχω διαφωνήσει με φίλους και που υποστηρίζουν το αντίθετο, όμως νομίζω ότι τα δύο παρακάτω είναι τα πιο σημαντικά στοιχεία για ένα sextrip.

1) Δεν είναι για όλους!
Αν δεν έχεις τον τυχοδιώκτη μέσα σου μην το επιχειρείς. Δεν μόνο θέμα εμπειρίας, γνώσης της τοπική γλώσσας ή πολλών διαθέσιμων χρημάτων. Είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο. Πρέπει να το έχεις μέσα σου. Να το γουστάρεις και να το αναζητάς. Να έχεις διάθεση να ρισκάρεις. Να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει να ρισκάρεις και μετά να σταματάς. Να μυρίζεις τον αέρα στο μέρος που πηγαίνεις, και να πορνοένστικτά σου να παίρνουν φωτιά.

Στο πρώτο μου sextrip, όντως τελείως άπειρος, ολομόναχος, και χωρίς να ακούσω καμία συμβουλή από κανένα (δεν υπήρχε καν αυτό το σάιτ τότε) είχα περάσει φανταστικά.

2) Είναι «one man show»!
Αν το έχεις μέσα σου, κάνε το. Αλλά μόνος σου! Όποιος πάει με παρέα το κάνει διότι κατά βάθος κάτι φοβάται. Άρα δεν είναι τυχοδιώκτης, άρα να μην το επιχειρήσει καθόλου. Ποτέ δεν θα ευχαριστιόμουν το sextrip με ένα φίλο. Είναι τελείως προσωπική υπόθεση. Ο εαυτός μου είναι ο καλύτερος φίλος και καλύτερος σύμβουλος σε κάθε τέτοιο ταξίδι.

Επίσης, ποτέ ένα sextrip δεν είναι όπως το προηγούμενο ή κάποιο άλλο. Άρα μην εμπιστεύεστε συμβουλές και οδηγίες. Κάτι που έγινε κάποτε δεν επαναλαμβάνετε εύκολα. Πρέπει κάποιος να το έχει μέσα του πρώτα από όλα, και δευτερευόντως καλό είναι να έχει κάποια εμπειρία για να ξέρει πώς να κρίνει την κάθε κατάσταση, να προσαρμόζεται, και να συμπεριφέρεται αναλόγως.

+ 10000000000000000
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

falcon

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
96
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
0
εγω εννουσα οταν ελεγα εμπειρους ανθρωπους ΠΟΥ ΖΟΥΝΕ ΜΟΝΟΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 5+ ΧΡΟΝΙΑ και Ελλαδα αν πηγαινουν πηγαινουν παρα πολυ σπανια.αυτοι που εγραψες υποτίθεται εμπειροι ειναι χειροτεροι απο καποιον τελειως απειρο.εχουν παει καπου 3-4 φορες για 7-10 μερες την καθε φορα και νομιζουν οτι τα ξερουν ολα.η πλακα ειναι οτι ολοι λενε οτι ξερουν Ρωσσικα πολυ καλα αλλα οταν με συναντανε τα ξεχνανε :2funny:και το αποτελεσμα ειναι οτι δεν ξερουν λεξη :2funny:!!!βεβαια για καποιον που δεν εχει παει ποτέ εξωτερικο του φενονται εμπειροι.εδω ταιριαζει το ρητο ΣΤΟΥς ΤΥΦΛΟΥς Ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟς ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ!!!!!------καλο ειναι να βρεις και να πας καπου ανθρωπους που ζουνε εξωτερικο πολλα χρονια.το θεμα ειναι οτι πρεπει να σε ξερουνε καλα γιατι συνηθως πανε παρεα ή με ντοπιους (ταιριαζουν καλητερα στη νοοτροπια)ή με αλλους που ειναι εξωτερικο πολλα χρονια.αν μπορεσεις να μπεις σε μια τετοια παρεα θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα.και καλητερα θα περασεις.και θα ξοδεψεις το 1/3 των χρηματων και θα  :knockinb:πολυ γιατι ολες που θα γνωριζουν δεν μπορουνε να της γαμησουνε οποτε θα της παιρνεις εσυ καποιες απο αυτες!

Έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις. Εξωτερικό είχα ταξιδέψει πριν, αλλά πάντα για δουλειά. Και έτυχε να πάω μαζί τους για να δω τελικά αν ήταν όντως αλήθεια αυτά που έλεγαν.... Αφού άρχισα να ψηλιάζομαι τι "παίζει", τα επόμενα ταξίδια τα έκανα μόνος μου. Και όπως λέει και ο Nearxos, ΤΟΤΕ ήταν που πέρασα τα καλύτερα. Τώρα πλέον δεν χρειάζονται αυτά, βρήκα μωρό από τα λίγα και θα το φέρω μόνιμα κατα το καλοκαίρι.... Έτσι κ αλλιώς, ο σκοπός μου αυτός ήταν. Γυρίζουμε, κοιτάμε ΤΙ επιλογές έχουμε, το γλεντάμε όσο μπορέσουμε και όταν βρεθεί κάτι καλό (ανάλογα το τι ψάχνει ο καθείς), το τσιμπάμε και σηκώνουμε καρώ σημαία!
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
Εχω επανελημενα τονισει σε παλιαοτερα αρθρα μου οταν εγραφα για της Πορνοεκδρομες οτι ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΣς ΚΑΠΟΥ ΠΟΡΝΟΕΚΔΡΟΜΗ ΚΟΙΤΑς ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙς ΝΤΟΠΙΟΥς.γενικα να κανεις φιλους.Εσεις αυτο δεν το επιδιωξατε.μιλαω με πειρα στις πορνοεκδρομες πανω απο 15 χρονια.ετσι εκανα στη Βολογκντα οταν πρωτοπηγα.Και στο Νοβγκοροντ.οι ντοπιοι που γνωρισα μου βρηκαν διαμερισμα και νοικιασα και γενικα δεν ειχα ποτέ προβλημα.την πρωτη φορα ας  :knockinb: μια γκομενα.---η τακτικη που κανατε ηταν τελειως λαθος.γιατι τωρα σας εχουν μαθει οποτε το τσαμπα ξεχαστε το.μη σας φανει περιεργο οτι οι ιδιες γκομενες που ζηταγαν 100 Ευρω πανε με καποιον αλλον για να πανε να φανε και ενα σινεμα.---οσο για τη γλωσσα οποσδηποτε επρεπε να υπηρχε μαζι καποιος Ρωσσοφωνος και εμπειρος για να σας συμβουλεψει.ο Μολδολαγνος φανηκε πολυ λιγος.----ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ αν θυμασαι οταν ειχαμε μιλισει εγω σου το ειχα πει!σου ειπα θα  :knockinb: πουτανες.εσυ μου ειχες πει:πουτανες γαμαμε και στην Ελλαδα θα παμε να βγαλουμε γκομενες.Τελικα εγινε ακριβως οτι ειπα.

αγαπητε Δημητρη, μερικεs φορεs φαινεσαι λιγο γραφικοs οπωs τα λεs, εχειs ομωs το θαρροs τιs γνωμηs, λεs αληθειεs & δεν γλυφειs, εισαι ωραιοs ρε φιλε, & μπραβο σου keep walking  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
1.886
Like
1.127
Πόντοι
216
μαγκες  οποιος ψαχνει για λουξ διαμερισματα-στουντιο στο κιεβο )(κεντρο) σε πολυ καλες τιμες !!! εχω ανακαλυψει μια πολυ καλη περιπτωση!!!

υ.γ φυσικα μιλαω για ενοικιο με τη μερα η βδομαδα!!!
περισσοτερα με πμ !!!
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
751
Κριτικές
10
Like
652
Πόντοι
2.357
Υπάρχει κάποιος φίλος που μένει μόνιμα Ουκρανία? Θέλω μια ενημέρωση σχετικά με την κατάσταση εκεί...
 

thanos28

Νέο Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
παιδες καλησπερα, τελος μαρτιου θα βρεθω κιεβο για δουλεια για 3μερες.
ειναι η 1η μου φορα σε χωρα που δεν ¨μιλαει" αγγλικα οποτε ειμαι λιγο χαμενος.
μπορει καποιος να με καθοδηγησει για παραδειγμα με το που να μεινω? οντως οι τιμες που βλεπω για ξεν/χεια ειναι αστρονομικες και αν οντως παιζουν τα στουντιο που αναφερετε ποιο πανω θα με ενδιεφερε.
και φυσικα, το κερασακι αν εχετε καποιο CG να προτεινετε...
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Τυπε, μην πας ξενοδοχεια. Ψαξε για στουντιο-διαμεριζμα να νοικασης.. απο 30$ μεχρι 60$ Θα τα βρεις στο ιντερνετ αρκει να ψαξης. Για CG δεν ξερω και πολλα, εγω πηγενα σε στριπ/δικα και εκανα τι "δουλεια" μου.
 

Yannis_D

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
36
Like
0
Πόντοι
0

Ποιός ξέρει να πει που κυμαίνεται ο μέσος μισθός στην Ουκρανία;
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Ποιός ξέρει να πει που κυμαίνεται ο μέσος μισθός στην Ουκρανία;
τι σημασια εχει αυτο για τον τουριστα? :think:
δεν διαμορφωνονται ετσι οι τιμες,,, ;)
οτι ειναι ακριβο εδω ειναι κι εκει,απλα τα κολαρακια ειναι πιο προσεγγισιμα, :fuck1:
ρουμανια κι ουκρανια ,πολυ πιο ευκολες,απ οτι εδω οι αντιστοιχες "κοτουλες " :tits2:
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Τυπε, μην πας ξενοδοχεια. Ψαξε για στουντιο-διαμεριζμα να νοικασης.. απο 30$ μεχρι 60$ Θα τα βρεις στο ιντερνετ αρκει να ψαξης. Για CG δεν ξερω και πολλα, εγω πηγενα σε στριπ/δικα και εκανα τι "δουλεια" μου.
στριπ σε κιεβο?η οντεσα η βουκουρεστι??θα τον πονεσει ο λοκος του ποολλυυυ,λεμε... :humpleg:
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
Τυπε, μην πας ξενοδοχεια. Ψαξε για στουντιο-διαμεριζμα να νοικασης.. απο 30$ μεχρι 60$ Θα τα βρεις στο ιντερνετ αρκει να ψαξης. Για CG δεν ξερω και πολλα, εγω πηγενα σε στριπ/δικα και εκανα τι "δουλεια" μου.
σωστος,ανν και ενα καλο δυαρι κεντρικο παιζει σε 40-50ε τη μερα,αν ειναι για λιγες μερες δηλ,,αξιζει ομως το καλο "στουντιο" ,οταν ερθει η κρισιμη στιγμη που αρχιζει η "παρασταση".. :tits2: :tits2: :tits2:
 

jimloco

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2017
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Αγαπητοι συναγωνιστες θα παω πρωτη φορα για Ουκρανια απο τις 11/08-19/08. υπαρχει κανεις που θα βρισκεται την ιδια περιοδο εκεί; η ακόμη καλυτερα ξερετε καποιον ελληνα που να μενει εκει;

Επισης θα ηθελα να πω οτι εχω γραφτει και σε ενα site γνωριμιων και λαμβανω e-mail καθημερινα απο "ρομαντικες" ουκρανιδες που θελουν να βρουν την αγαπη,να παντρευτουν και να αφοσιωθουν στον αντρα τους...εχω εντοπισει ηδη 2 τα οποια ηταν αντιγραφη profil απο μοντελα...τωρα μιλαω με μια που υποτιθεται ειναι ετοιμη να ερθει να κανουμε διακοπες κιεβο,αλλα δεν θελει να μεινει σε hotel για να μην την πουνε πουτανα,θελει μονο σε apartment...τα αγγλικα τους δε, ειναι καλυτερα απο αγγλικης φιλολογιας (καποιος τους τα γραφει)...ολες δινουν τηλεφωνο...δεν της εχω καλεσει μην με χρεωσουνε με κανενα 090...facebook δεν εχει καμια...πρεπει να ειναι οι μοναδικες σε αυτο τον κοσμο...ολα αυτα περιεργα και γω περιεργος να διαπιστωσω με τα απαραιτητα μετρα απο μερους μου που πηγαινει αυτο το παραμυθι που κανουνε...χαχαχα
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.888
Πόντοι
216
Αγαπητοι συναγωνιστες θα παω πρωτη φορα για Ουκρανια απο τις 11/08-19/08. υπαρχει κανεις που θα βρισκεται την ιδια περιοδο εκεί; η ακόμη καλυτερα ξερετε καποιον ελληνα που να μενει εκει;

Επισης θα ηθελα να πω οτι εχω γραφτει και σε ενα site γνωριμιων και λαμβανω e-mail καθημερινα απο "ρομαντικες" ουκρανιδες που θελουν να βρουν την αγαπη,να παντρευτουν και να αφοσιωθουν στον αντρα τους...εχω εντοπισει ηδη 2 τα οποια ηταν αντιγραφη profil απο μοντελα...τωρα μιλαω με μια που υποτιθεται ειναι ετοιμη να ερθει να κανουμε διακοπες κιεβο,αλλα δεν θελει να μεινει σε hotel για να μην την πουνε πουτανα,θελει μονο σε apartment...τα αγγλικα τους δε, ειναι καλυτερα απο αγγλικης φιλολογιας (καποιος τους τα γραφει)...ολες δινουν τηλεφωνο...δεν της εχω καλεσει μην με χρεωσουνε με κανενα 090...facebook δεν εχει καμια...πρεπει να ειναι οι μοναδικες σε αυτο τον κοσμο...ολα αυτα περιεργα και γω περιεργος να διαπιστωσω με τα απαραιτητα μετρα απο μερους μου που πηγαινει αυτο το παραμυθι που κανουνε...χαχαχα

Μπες Tinder και badoo και μίλα με κανονικές..Άσε τα μουφα sites τα έχουμε πεί..Μιλα με τις κοπελίτσες βγές τα ραντεβουδάκια σου,ρίξε και σε κανα πληρωμενο αν θες μια τσαπού και καλά ειναι..
Τι τους θές τους Έλληνες και την παρέα?
Μόνο σου τράβα και παίξε μπάλα.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
ναι φιλαρακι εκει ισχυει το φαινομενο των φιλων. Εκολλαπτονται σαν τις κατσαριδες. Και η μια φερνει την αλλη , κατσε να σου φερω και μια φιλη η φιλη εχει αλλες 5 φιλες, να φερω και εγω αλλες 2 , αυτες μετα φερνουν αλλες 3. Τα πιασαμε τα λεφτα μας. Τωρα αν ειναι καργιες δεν ξερω. Παντως κατασπαραζουν αντρες και ακινητα.

Δηλαδη, σαν να λεμε σου σκιζουν τα πουκαμισα...
 

riderer

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
178
Like
6
Πόντοι
1
Χαίρετε,γνωρίζουμε πότε ξεκινάνε οι πτησειςεταξυ των δύο χωρών; Ευχαριστώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom