Νέα

Να βάλω CYTA;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα huckleberry
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 131
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
τα ξερω αυτα τυπε μου.
και τωρα αν δεν εχεις ρευμα δεν παιρνεις τηλ , εκτος κ αν δεν εχεις ISDN.

φιλε αν η τηλεφωνια σου ειναι pots εχεις κανονικα. επισης isdn εχει μονο ο οτε. κανενας αλλος. αν σου πει καποιος το αντιθετο λεει μουφες. τα netmod τα ξυλονουμε πριν καν μικτονομισουμε.
 

Επισκέπτης
μπες σε καποιο site απο εταιριες και δες διαθεσιμοτητα. 1005 δεν ξερει καμια εταιρια πλην του οτε ομως. εκεινος κανονιζει την δρομολογιση.. αν εισαι διπλα σε αστικο κεντρο αμα γουσταρει σε συνδεει μεσω καρδιτσας και σερνεσε... επισης αν πεσεις σε ελατοματικο βρογχο την γαμισες..
αυτα που λες ισχυουν και για τον οτε.οσο μακρια εισαι τοσο σερνεσαι...αλλα πληρωνεις και υπηρεσιες που δεν σου δινουν πραγματικα.εγω ημουν στον οτε μου ειχαν πει να βαλω την 8αρα και οτι θα δουλευει.οταν βγκε το κονεξtv τους ειπα θελω να γινω συνδρομητης.ξερεις τη μου ειπαν;οτι δεν φατνει η γραμμη γιατι θελει 8αρα και οταν τους ειπα εχω 8αρα μου ειπαν οτι δεν ειναι ετσι ακριβως και ειναι περιπου στα 6mps.αυτο δεν ειναι απατη;
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Το router είναι ON και μονίμως συγχρονισμένο, άρα έχεις ΚΑΙ τηλεφωνία. Τι ιστορίες μας λες; Πέφτει τo ρεύμα; Βάλε UPS. Πέρνα UTP καλώδιο σε όλο το σπίτι και μαζέψέ τα στην είσοδο του σπιτιού που θα βάλεις το router. Εγώ μέχρι και στην τουαλέτα έχω Internet. Τι λέτε ρε; Τι λέτε; :uglystupid:

Τύπε που άνοιξες το νήμα, βάλε CYTA αβλεπί. ;)

ναι εχεις δικιο.. παρε και μια μπαλαντεζα και γυρνα την γυρω γυρο απο το σπιτι.. συνδεσε και μια μπαταρια αφτοκινητου διπλα να μην ξεμεινει το ups... επισης τραβα και γυρω γυρω καλωδια αλλα προσεχε μην τα πατησεις...  :headbang:
και ολα αυτα για να βαλεις μια εταιρια με το ζορι ενω ακομα δεν εχει υποδομη....
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
ναι εχεις δικιο.. παρε και μια μπαλαντεζα και γυρνα την γυρω γυρο απο το σπιτι.. συνδεσε και μια μπαταρια αφτοκινητου διπλα να μην ξεμεινει το ups... επισης τραβα και γυρω γυρω καλωδια αλλα προσεχε μην τα πατησεις...   :headbang:
Επιχείρημα λέμε τώρα, όχι μαλακίες. :uglystupid: :jerking:
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
αυτα που λες ισχυουν και για τον οτε.οσο μακρια εισαι τοσο σερνεσαι...αλλα πληρωνεις και υπηρεσιες που δεν σου δινουν πραγματικα.εγω ημουν στον οτε μου ειχαν πει να βαλω την 8αρα και οτι θα δουλευει.οταν βγκε το κονεξtv τους ειπα θελω να γινω συνδρομητης.ξερεις τη μου ειπαν;οτι δεν φατνει η γραμμη γιατι θελει 8αρα και οταν τους ειπα εχω 8αρα μου ειπαν οτι δεν ειναι ετσι ακριβως και ειναι περιπου στα 6mps.αυτο δεν ειναι απατη;
Αυτα στον οτε δεν συμβαινουν συχνα γιατι τους δικους τους πελατες τους προσεχουν. οχι οτι δεν συμβαινουν ομως. ο ΟΤΕ οσο θεωρειτε διαχειριστης του συστηματος θα ειναι πιο ακριβος απο ολες τις εταιριες αναγκαστικα. αυτο ειναι απο τον ΕΕΤΤ για να τονωσουν τον ανταγωνισμο

(αυτα τα greeklish με εχουν κανει να μπερδευομαι και στα ελληνικα)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ναι εχεις δικιο.. παρε και μια μπαλαντεζα και γυρνα την γυρω γυρο απο το σπιτι.. συνδεσε και μια μπαταρια αφτοκινητου διπλα να μην ξεμεινει το ups... επισης τραβα και γυρω γυρω καλωδια αλλα προσεχε μην τα πατησεις...   :headbang:
και ολα αυτα για να βαλεις μια εταιρια με το ζορι ενω ακομα δεν εχει υποδομη....
καλά το γάμησες και ψόφησε, άμα είναι έτσι οι διακοπές ρεύματος πες του να πάει να πάρει και πάγο από το παγοποιείο να μην του χαλάσουν τα κρέατα στην κατάψυξη.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.537
Κριτικές
209
Like
4.510
Πόντοι
9.035
Φίλε μου αν δεν "καίγεσαι" να γλυτώσεις 10-20 ευρώ το μήνα (ανάλογα τι πακέτο έχεις πάρει) κάτσε στον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ έχει αντικειμενικά το μεγαλύτερο και ποιοτικότερο δίκτυο, απλά λόγω ρύθμισης αναγκάζετε να πουλάει ακριβότερα από τις μικρές εταιρίες, για να ζούνε και αυτές και να μην έχουμε μονοπώλιο. Έτσι είναι το σύστημα στην Ελλάδα. Με ΟΤΕ θα έχεις τα λιγότερα προβλήματα και τις σταθερότερες υπηρεσίες, αυτό λέει η εμπειρία και όσοι ξέρουν. Από την άλλη αν θες σώνει και καλά οικονομία (προφανές δικαίωμά σου) πήγαινε σε κάποιον άλλο πάροχο, κατά προτίμηση HOL ή Forthnet που είναι και οι πιο σοβαροί. Μετά από αυτούς τους τρεις το χάος φίλε μου και όπου πέσεις...
Προσωπικά προτιμάω να πληρώνω κάτι παραπάνω και να έχω ξεγνοιασιά. Χρόνια τώρα χρήστης με απόλα, και δεν θυμάμαι να είχα ποτέ πρόβλημα. Άρα ψηφίζω ΟΤΕ.
 

Επισκέπτης
Αυτα στον οτε δεν συμβαινουν συχνα γιατι τους δικους τους πελατες τους προσεχουν. οχι οτι δεν συμβαινουν ομως. ο ΟΤΕ οσο θεωρειτε διαχειριστης του συστηματος θα ειναι πιο ακριβος απο ολες τις εταιριες αναγκαστικα. αυτο ειναι απο τον ΕΕΤΤ για να τονωσουν τον ανταγωνισμο

(αυτα τα greeklish με εχουν κανει να μπερδευομαι και στα ελληνικα)
τυπε αυτη τη στιγμη η σιτα ειναι απο τις πιο αξιοπιστες εταιρεις εκτος οτε και η τιμη σε αυτα που που προσφερει ειναι οτι καλυτερο.ο οτε ειναι πανακριβος και με σχεδον τα μισα λεφτα εχεις ιδιες και ισως πιο πολλες υπηρεσιες.
 

Επισκέπτης
Φίλε μου αν δεν "καίγεσαι" να γλυτώσεις 10-20 ευρώ το μήνα (ανάλογα τι πακέτο έχεις πάρει) κάτσε στον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ έχει αντικειμενικά το μεγαλύτερο και ποιοτικότερο δίκτυο, απλά λόγω ρύθμισης αναγκάζετε να πουλάει ακριβότερα από τις μικρές εταιρίες, για να ζούνε και αυτές και να μην έχουμε μονοπώλιο. Έτσι είναι το σύστημα στην Ελλάδα. Με ΟΤΕ θα έχεις τα λιγότερα προβλήματα και τις σταθερότερες υπηρεσίες, αυτό λέει η εμπειρία και όσοι ξέρουν. Από την άλλη αν θες σώνει και καλά οικονομία (προφανές δικαίωμά σου) πήγαινε σε κάποιον άλλο πάροχο, κατά προτίμηση HOL ή Forthnet που είναι και οι πιο σοβαροί. Μετά από αυτούς τους τρεις το χάος φίλε μου και όπου πέσεις...
Προσωπικά προτιμάω να πληρώνω κάτι παραπάνω και να έχω ξεγνοιασιά. Χρόνια τώρα χρήστης με απόλα, και δεν θυμάμαι να είχα ποτέ πρόβλημα. Άρα ψηφίζω ΟΤΕ.
holαξιοπιστη;εισαι σιγουρος ;και η διαφορα δεν ειναι 20-30 ευρω ειναι παραπανω.οταν για τον οτε που ειχα πληρωνα 85.5 και στη σιτα πληρωνω 25 με εγγυμενο του χρονου να πεσει στα 23.5 η διαφορα ειναι μεγαλυτερη.βαλε οτι στον οτε πληρωνεις αναγνωριση και 2αρα ενω στη σιτα 4 αρα.σιγουρα απο πλευρας αξιοπιστιας ειναι ο οτε καλυτερος.αλλα η διαφορα των χρηματων δεν δικαιολογει σε καμια περιπτωση τις υπηρεσιες που σου παρεχει ;)
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε μου αν δεν "καίγεσαι" να γλυτώσεις 10-20 ευρώ το μήνα (ανάλογα τι πακέτο έχεις πάρει) κάτσε στον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ έχει αντικειμενικά το μεγαλύτερο και ποιοτικότερο δίκτυο, απλά λόγω ρύθμισης αναγκάζετε να πουλάει ακριβότερα από τις μικρές εταιρίες, για να ζούνε και αυτές και να μην έχουμε μονοπώλιο. Έτσι είναι το σύστημα στην Ελλάδα. Με ΟΤΕ θα έχεις τα λιγότερα προβλήματα και τις σταθερότερες υπηρεσίες, αυτό λέει η εμπειρία και όσοι ξέρουν. Από την άλλη αν θες σώνει και καλά οικονομία (προφανές δικαίωμά σου) πήγαινε σε κάποιον άλλο πάροχο, κατά προτίμηση HOL ή Forthnet που είναι και οι πιο σοβαροί. Μετά από αυτούς τους τρεις το χάος φίλε μου και όπου πέσεις...
Προσωπικά προτιμάω να πληρώνω κάτι παραπάνω και να έχω ξεγνοιασιά. Χρόνια τώρα χρήστης με απόλα, και δεν θυμάμαι να είχα ποτέ πρόβλημα. Άρα ψηφίζω ΟΤΕ.
συμφωνω απολυτα με μια ενσταση ομως... το δικτυο δεν ειναι του οτε... το εχουμε χρυσοπληρωσει τοσα χρονια ολοι μας.. κατσε αυριο μεθαυριο να βγαλουν διαγωνισμο για διαχειριστη του δικτυου και οποιος εναλακτικος να αναλαβει να δεις τι αχτι θα βγαλουν πανω στον οτε... επισης εντελως τυχαια ο οτε ειναι ο μονος εισαγωγεας του χαλκου ποθ χρειαζεται βαση προυποθεσεων ο καθε παροχος να αγορασει, και επισης μην ξεχασω τα προστιμα που τρωγαμε σαν φορολογουμενοι τοσα χρονια απο την ευρωπαικη ενωση οσο ο οτε ηταν μονοπολιο για καθυστερηση της ευρυζωνικοτητας στην ελλαδα.. και πληρωναμε χρυσαφι τα 14.400....
 

greg23

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Η ουσια ειναι μια.Την αξιοπιστια και την εξυπρετηση του οτε δε τη βρισκεις αλλου.Οσο ηταν μονοπωλειο συμφωνω οτι μας γαμουσε αλλα τωρα με τους αλλους παροχους γινεται οσο πιο ανταγωνιστικος του επιτρεπει η ΕΕΤΤ.Γνωριζεται οτι ο οτε εκανε μια επενδυση για vdsl που δουλεψε πυλωτικα για λιγο καιρο και οταν ηταν να το βγαλει στην αγορα η ΕΕΤΤ τον αναγκασε να το δωσει και σε παροχους?Φυσικα ο οτε τους εδωσε τα αρχιδια του και τωρα εχουμε το καθε πικραμενο να μας λεει γιατι δε πιανω 24 και πιανω 18 αλλα πληρωνω 24.Αμα ειστε ασχετοι μη μιλατε και πηγαιντε σα τα προβατα για σφαγη.
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.499
Κριτικές
21
Like
6.871
Πόντοι
6.745
ισχυει παντα οτι το φτηνο το κρεας το τρωνε τα σκυλια....εχω cyta στο σπιτι οπου δεν καιγωμαι κιολας για την ποιοτητα και οτε στην δουλεια,που η σιγουρια και η ποιοτητα ειναι απαραιτητες...ισχυει οτι οταν κοπει το ρευμα δεν εχεις τηλεφωνο,το ιντερνετ κανει συχνα διακοπες,οπως και το τηλεφωνο,απο εξυπηρετηση,υπομονη να εχεις να περιμενεις και το..καλυτερο,με πηραν τωρα τηλεφωνο-μετα απο 3 μηνες-για mail που τους ειχα στειλει τελος ιουνιου στο οποιο ελεγα αν δεν μου κανουν την συνδεση μεσα σε δυο μερς δεν την θελω,και με ρωταγαν αν την θελω την συνδεση τελικα η οχι :2funny:ανταποκριση τσακ-μπαμ μιλαμε....αρχικη προβλεψη ηταν πως θα με συνεδεαν μεσα σε 8 εργασιμες..τελικα πηρε ενα μηνα....μεσος ορος αναμονης για να μιλησεις με τεχνικη εξυπηρετηση....20 λεπτα...αλλα ειπαμε...50 ευρω για 4mpps το οποιο ειναι στην πραγματικοτητα πιο αργο απο την δυαρα γραμμη του οτε που ειχα δωρεαν κλησεις-αστικες,υπεραστικες και 80 λεπτα σε κινητα...διαλεγεις και παιρνεις....α ναι δεν εχω τηλεφωνο και σε ολο το σπιτι γιατι ο τεχνικος δεν μπορεσε να βρει την...κεντρικη μπριζα :2funny:
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
τις εχω δοκιμσει σχεδον ολες και ξαναγυριζω στον ΟΤΕ
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Μου εχουν ζαλισει ολες οι εταιριες τα αρχιδια νταλα μεσημερι. Τελεφωνουν για να αλλαξω παροχο. ΟΚ τους λεω την τελευταια φορα σε μια, αρκει να μου εγγυηθεις οτι θα πιανω την ταχυτητα που μου λες οτι θα πιανω στη περιοχη μου, οτι θα ειναι σταθερη για ενα χρονο και αν δεν την πιανω θα με επαναφερεις στον προηγουμενο παροχο με δικα σου εξοδα και ολα αυτα θα τα γραψουμε σε χαρτι. Μου λεει μια μετα απο 2-3 τελεφωνηματα με προισταμενους αυτων που τελεφωνουν, μα αμα εχει πολυ κοσμο μια μερα και πιανεις λιγοτερα; προβλημα σου τις λεω οχι δικο μου. Δε γινεται μου λεει και μου το κλεινει. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ με τους παπαρες. Πουλανε το ΕΩΣ. Δηλαδη αερα. Διαβαστε και εδω τι ξεκινουν να κανουν στην Αγγλια.




H Αρχή Κανόνων Διαφήμισης (Advertising Standards Authority) μαζί με την Επιτροπή Διαφημιστικών Πρακτικών στην Βρετανία δημοσίευσαν τις οδηγίες τους για πως πρέπει να διαφημίζουν οι πάροχοι τα ευρυζωνικά τους προϊόντα. Σύμφωνα λοιπόν με τις δύο αυτές αρχές οι βρετανοί καταναλωτές δεν θα πρέπει να βλέπουν πλέον διαφημίσεις όπως "έως 16 ή έως 20 ή έως 24Mbps" αλλά ταχύτητες βασισμένα σε πραγματικές δοκιμές της υπηρεσίας. Οι πάροχοι έχουν πάρει προθεσμία μέχρι τον Απρίλιο του 2012 για να συμμορφωθούν, αν και και οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας εξαιρούνται από την υποχρέωση αυτή και απλώς παροτρύνονται να ακολουθήσουν την παραπάνω τακτική.

 

bak14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2011
Μηνύματα
464
Κριτικές
10
Like
2
Πόντοι
231
φιλε αν ειναι να βαλεις σιτα., βαλε σιτα για τα κουνουπια καλυτερα να πιασουν και τοπο τα λεφτα σου
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Η ουσια ειναι μια.Την αξιοπιστια και την εξυπρετηση του οτε δε τη βρισκεις αλλου.Οσο ηταν μονοπωλειο συμφωνω οτι μας γαμουσε αλλα τωρα με τους αλλους παροχους γινεται οσο πιο ανταγωνιστικος του επιτρεπει η ΕΕΤΤ.Γνωριζεται οτι ο οτε εκανε μια επενδυση για vdsl που δουλεψε πυλωτικα για λιγο καιρο και οταν ηταν να το βγαλει στην αγορα η ΕΕΤΤ τον αναγκασε να το δωσει και σε παροχους?Φυσικα ο οτε τους εδωσε τα αρχιδια του και τωρα εχουμε το καθε πικραμενο να μας λεει γιατι δε πιανω 24 και πιανω 18 αλλα πληρωνω 24.Αμα ειστε ασχετοι μη μιλατε και πηγαιντε σα τα προβατα για σφαγη.

Μάλλον δεν τα λες σωστα... Ο ΟΤΕ ειναι διαχειριστης του δικτυου.Αυτο σημαίνει οτι απο το Αστικο κέντρο μέχρι και το σπιτι σου , δέν του ανήκουν οι γραμμες αλλα είναι υπεύθυνος για την συντηρηση του, την επισκευη και την αναπτυξη. Ο οτε δοκιμασε να αντικαταστησει τα παλια χαλκινα καλώδια σε κάποιες περιοχές  και να φέρει τα dslam μέχρι τα καφαο, δηλαδη μικροτερη απωλεια χωρις να δωσει προσβαση οπως οφείλει ( επαναλαμβανω ειναι διαχειριστης και οχι ιδιοκτητης, το δικτυο ανηκει σε ολους γιατι το χρυσοπληρωναμε τοσα χρονια) στους λοιπους παρόχους. Οπότε εσένα και εμένα θεωρητικα μας απέκλυε στο να έχουμε προσβαση στην τεχνολογία μονο και μονο επειδη εχουμε αλλες εταιριες. Αυτο ειναι μονοπωλιακο, οποτε οταν οι εταιριες ζητησαν προσβαση ο οτε σκευτηκε σαν διαχειριστης το κοστος και το σταματησε... Μην ξεχνάμε οτι οι μεγαλοι εναλακτικοι πάροχοι (πχ hol forthnet) εχουν απο το αστικο κέντρο και μετά ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών οπότε η απώλεια και τα προβλήματα κατα το 90% των περιπτώσεων εμφανίζονται στους βρόγχους και την επισκευή τους.. που όπως προειπαμε.... διαχειριστης ειναι ο οτε.... γιαυτο και σε τετοια θεματα εχει καλητερη εξυπηρετηση...
 

concavles

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2010
Μηνύματα
125
Like
0
Πόντοι
1
φιλε αν η τηλεφωνια σου ειναι pots εχεις κανονικα. επισης isdn εχει μονο ο οτε. κανενας αλλος. αν σου πει καποιος το αντιθετο λεει μουφες. τα netmod τα ξυλονουμε πριν καν μικτονομισουμε.

ISDN έχει και η Wind-Tellas
 

eagle

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2005
Μηνύματα
14
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Με λιγα λογια:

Αν θελετε τη χαμηλοτερη τιμη και δε σας καιει ιδιαιτερα η ποιοτητα βαλτε CYTA.
Αν σας ενδιαφερει πρωτιστως το ιντερνετ βαλτε Forthnet. Αν κανετε και πακετο με Nova πεφτει πολυ η τιμη.
Αν θελετε κατι συνδυαστικο με τα κινητα σας βαλτε Hol και Vodafone, τα συνδυαστικα τους πακετα δεν μπορει να τα κοντραρει κανεις αλλος παροχος.

Ο καθενας επιλεγει με βαση τις αναγκες του. Για μενα αυτες οι τρεις ειναι οι εταιρειες που προσφερουν κατι διακριτο απο τις υπολοιπες και οριζουν δικα τους segments.

Έτσι ακριβώς. Αυτή η απάντηση καλύπτει τα πάντα
 

greg23

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Μάλλον δεν τα λες σωστα... Ο ΟΤΕ ειναι διαχειριστης του δικτυου.Αυτο σημαίνει οτι απο το Αστικο κέντρο μέχρι και το σπιτι σου , δέν του ανήκουν οι γραμμες αλλα είναι υπεύθυνος για την συντηρηση του, την επισκευη και την αναπτυξη. Ο οτε δοκιμασε να αντικαταστησει τα παλια χαλκινα καλώδια σε κάποιες περιοχές  και να φέρει τα dslam μέχρι τα καφαο, δηλαδη μικροτερη απωλεια χωρις να δωσει προσβαση οπως οφείλει ( επαναλαμβανω ειναι διαχειριστης και οχι ιδιοκτητης, το δικτυο ανηκει σε ολους γιατι το χρυσοπληρωναμε τοσα χρονια) στους λοιπους παρόχους. Οπότε εσένα και εμένα θεωρητικα μας απέκλυε στο να έχουμε προσβαση στην τεχνολογία μονο και μονο επειδη εχουμε αλλες εταιριες. Αυτο ειναι μονοπωλιακο, οποτε οταν οι εταιριες ζητησαν προσβαση ο οτε σκευτηκε σαν διαχειριστης το κοστος και το σταματησε... Μην ξεχνάμε οτι οι μεγαλοι εναλακτικοι πάροχοι (πχ hol forthnet) εχουν απο το αστικο κέντρο και μετά ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών οπότε η απώλεια και τα προβλήματα κατα το 90% των περιπτώσεων εμφανίζονται στους βρόγχους και την επισκευή τους.. που όπως προειπαμε.... διαχειριστης ειναι ο οτε.... γιαυτο και σε τετοια θεματα εχει καλητερη εξυπηρετηση...
Εισαι σιγουρος οτι η hol εχει οπτικες ινες?Δηλαδη μετα το αστικο κεντρο παει οπτικη ινα που?Στο καφαο?Στη πολυκατοικια?Στο σπιτι μεσα?
Οταν οι αλλες εταιρειες αναφερονται σε ιδιοκτητο δικτυο νομιζω εννοουν οτι θα σε κουμπωσουν σε δικα τους dslam και οχι του οτε.Για αυτο σε μερικες περιοχες μπορει να εχει ιντερνετ μονο η forthnet και οχι ο οτε.
Βασικα νομιζω οτι και ιδιοκτητης ειναι ο οτε γιατι οι αλλες εταιρειες του πληρωνουν παγιο για τις γραμμες που χρησιμοποιουν οι πελατες τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom