Νέα

Να βάλω CYTA;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα huckleberry
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 131
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Τυπε κοψε τη πρωινη και ανοιξε τα στραβα σου να δεις τι εγραψες.
...πληρωνω 85.5 για δυαρα γραμμη...
δεν ανεφερες πουθενα για χρονους ομιλιας
Βασικα στα παπαρια μου σε εχω γραμμενο τι θα κανεις,απλα να ξερεις οτι οταν με το καλο πας στη cyta φροντισε να σε εχουν ενημερωσει πρωτα για τα τελη ενεργοποιησης και τις χρεωσεις που εχουν σε κλησεις σε κινητα και για το ποτε θα σε κουμπωσουν σε dslam για να μην περιμενεις καναν αιωνα για να εχεις internet.
τυπε πιες την πορτοκαλαδα σου και πριν γραψεις την παπαρια σου να καταλαβαινεις οτι μιλαμε για πληρες πακετο.η σιτα εχει 25 ευρω με ολα μεσα 4αρα και δωρεαν χρονο. ο οτε εχει με 2 αρα 41.5 τη δεν καταλαβαινεις ποσο πιο λιανα να στα γραψω; :headbang:στα αρχιδια μου για κινητα γιατι ποτε δεν περνω απο το σταθερο.οσο για το αν περιμεβ=ω επειδη συνεχιζεις να το παιζεις ξερολας μου ειπαν 15 εργασιμες και στην 14 ειχα ενεργοποιηθει μαζι με το ιντερνετ.εσυ συνεχιζε να κανεις πλουσιο τον οτε :birdman:
 

greg23

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Μιλα εσυ απεριοριστα με το voip της cyta ZXOAOZOAOXOAZAOXOAOZOAOXOAOZAOZ.
Εκανα πλουσια και τη tellas καποτε για αυτο γυρισα στον οτε.Εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι προτιμω να δινω κατι παραπανω αλλα να ξερω οτι θα εχω τηλεφωνο και ιντερνετ παντα.
Κατι ακομα,η cyta εχει καποιο καταστημα οπου μπορεις να πας να εξυπηρετηθεις η μονο τηλεφωνικα γινονται αυτα?
 

Επισκέπτης
Μιλα εσυ απεριοριστα με το voip της cyta ZXOAOZOAOXOAZAOXOAOZOAOXOAOZAOZ.
Εκανα πλουσια και τη tellas καποτε για αυτο γυρισα στον οτε.Εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι προτιμω να δινω κατι παραπανω αλλα να ξερω οτι θα εχω τηλεφωνο και ιντερνετ παντα.
Κατι ακομα,η cyta εχει καποιο καταστημα οπου μπορεις να πας να εξυπηρετηθεις η μονο τηλεφωνικα γινονται αυτα?
ξεκιναω απο το δευετρο εχει πολλα υποκαταστηματα και τηλεφωνικη υποστηρξη 4ψηφιου οπως και ο οτε.επισης και εγω την πατησα με οντελεκομ και ξαναγυρισα στον οτε.αλλα..ειναι κοροιδια να πληρωνεις 82 ευρω για υπηρεσιες που μπορεις να τη βρεςι σχεδον με τα μισα χρηματα.στον οτε και τον αερα που αναπνεεις τον πληρωνεις.η μοναδικη εταρεια που χρεωνει εξτρα την αναγνωριση κλησεων.αλλο το κατι παραπανω και αλο να δινεις 32 ευρω για λιγοτερες υπηρεσιες.επισης η σιτα σου λεει δεν εισαι ευχαρηστημενος φευγεις χωρις προστιμο ο οτε τον κανει;
 

greg23

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Δεκτο ρε μαγκα απλα οι εποχες ειναι δυσκολες και δεν αξιζουν τα κασκαντεριλικια με αυτα.Αυτο που λες χωρις ποινη για αναλυσε το μου παραπανω.Δηλαδη αν βαλω αυριo cyta τα παντα ολα και σε ενα μηνα το κοψω δε πληρωνω προστιμο?Ουτε χρεωνομαι καποιον εξοπλισμο?
 

Επισκέπτης
Δεκτο ρε μαγκα απλα οι εποχες ειναι δυσκολες και δεν αξιζουν τα κασκαντεριλικια με αυτα.Αυτο που λες χωρις ποινη για αναλυσε το μου παραπανω.Δηλαδη αν βαλω αυριo cyta τα παντα ολα και σε ενα μηνα το κοψω δε πληρωνω προστιμο?Ουτε χρεωνομαι καποιον εξοπλισμο?
τυπε εγω ημουν φαν του οτε αλλα δεν μπορει αυτη τηστιγμη να πουλαει τοσο ακριβα.δεν ειναι μονοπωλιο.οσο για το τη δινεις πισω φυσικα και θα δωσεις τον εξοπλισμο αλλωστε δεν τον πληρωνεις.οσο για τα τελη ειναι αυτα που προπληρωνεις και στον οτε αλλα και σε οποια εταιρεια και να πας.το φαουλ ειναι οτι αν εισαι στον οτε και κανεις 12μηνο συμβολαιο αν φυγεις στο 3-4μηνο εχεις καποιο φαουλ δε ξερω ποσο αλλα εχεις.η σιτα σου λεει αν εχει προβλημα με τη συνδεση μπορεις να φυγεις χωρις καμοια χρεωση  και αυτα στο συμβολαιο που υπογραφεις.
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Παίδες επειδή δουλευω στον τομέα αυτο μακρυά απο cyta.. Καταρχας.. ειναι MONO VOIP.. αυτο σημαίνει πολλά προβλήματα απο μόνο του.. και μόνο οτι καθε φορα που θα κοβεται το ρευμα δεν θα εχεις τηλεφωνο φτανει. επίσης  αν κατάλαβα καλά  πληρώνεις 25 το μήνα για 2mbps ενώ σε αυτή την τιμή ο ανταγωνισμος είναι στα 6.. οσο αφορά την ποιότητα του ιντερνετ πιστεψε με φιλε.. αυτα ειναι και τυχερα... υπάρχουν άτομα που με κάποια εταιρία αντιμετοπίζουν τεχνικά προβληματα ενω αλλοι με την ιδια ποτε κανενα.  Οσο για τα 24 δεν τα πιάνει ποτε κανένας.. ακόμα και δίπλα στο dslam να είσαι το πολύ να κλειδώσεις στα 19 (για σταθερά μιλάμε πάντα ). προτίμησε κάποια εταιρία που να έχει περισότερη υποδομη απο την cyta ( Η οποια ειναι μεν κυπριακη αλλα μαντεψτε ποιος εχει μεγαλο ποσοστο μετοχων).
Επισης ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ δεν υπαρχει κατι λιγοτερο απο 12μηνη δεσμευση.. αυτα ειναι μουφες των πωλητων που κανουν τα παντα να αποκρυψουν την αληθεια για να παρουν τα ποσοστα, οπως κρυβουν επισης το τελος ενεργοποιησης κτλ..
και τελος ψηφιακες ευκολιες οπως η αναγνωριση , η προωθηση κτλ ειναι σε ολες τις εταιριες τσαμπα...
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
ωραια τα λες μονο δε καταλαβα αυτο για το ρευμα...
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
VOIP = τηλεφωνια μεσω ιντερνετ... πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ γι ανα καλεσεις.. αν δεν εχεις ρευμα δεν εχεις και τηλ γιατι δεν δουλευει το ρουτερ...  επισης δεν μπορεις να συνδεσεις σε ολα τα δωματια τηλ.. μονο εκει που ειναι το ρουτερ.. εκτος αν βαλεις plc και δεσμευεις πριζες...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Παίδες επειδή δουλευω στον τομέα αυτο μακρυά απο cyta.. Καταρχας.. ειναι MONO VOIP.. αυτο σημαίνει πολλά προβλήματα απο μόνο του.. και μόνο οτι καθε φορα που θα κοβεται το ρευμα δεν θα εχεις τηλεφωνο φτανει. επίσης  αν κατάλαβα καλά  πληρώνεις 25 το μήνα για 2mbps ενώ σε αυτή την τιμή ο ανταγωνισμος είναι στα 6.. οσο αφορά την ποιότητα του ιντερνετ πιστεψε με φιλε.. αυτα ειναι και τυχερα... υπάρχουν άτομα που με κάποια εταιρία αντιμετοπίζουν τεχνικά προβληματα ενω αλλοι με την ιδια ποτε κανενα.  Οσο για τα 24 δεν τα πιάνει ποτε κανένας.. ακόμα και δίπλα στο dslam να είσαι το πολύ να κλειδώσεις στα 19 (για σταθερά μιλάμε πάντα ). προτίμησε κάποια εταιρία που να έχει περισότερη υποδομη απο την cyta ( Η οποια ειναι μεν κυπριακη αλλα μαντεψτε ποιος εχει μεγαλο ποσοστο μετοχων).
Επισης ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ δεν υπαρχει κατι λιγοτερο απο 12μηνη δεσμευση.. αυτα ειναι μουφες των πωλητων που κανουν τα παντα να αποκρυψουν την αληθεια για να παρουν τα ποσοστα, οπως κρυβουν επισης το τελος ενεργοποιησης κτλ..
και τελος ψηφιακες ευκολιες οπως η αναγνωριση , η προωθηση κτλ ειναι σε ολες τις εταιριες τσαμπα...
ρε μάστορα είχα cyta 1 χρόνο και προβλήματα στο voip δεν είχα.
προβλήματα με την σύνδεση δεν είχα.
πλήρωνα 18 ευρώ/μήνα για 8άρα σύνδεση και μερικές φορές κλείδωνε και στα 8,3
τεχνική υποστήριξη άψογη και όχι τα 20λεπτα που περίμενα στον οτε.

εκτός από 2 προβλήματα που είχα την 1η βδομάδα με συγχρονισμούς μετά για τους επόμενους 12 μήνες τίποτα απολύτως δεν εμφανίστηκε.
δεν σου ζαλίζει τα αρχίδια με sms όπως η forthnet για τους λογαριασμούς, νομίζω ότι μέχρι 3-4 μήνες έχουν ανοχή στη cyta για οφειλές.
και το πιο σημαντικό, δεν παρουσιάζουν site κολλήματα όπως η forthnet με το youtube αρκετές φορές.

Υ.Γ. ααα και κατέβαζα τα άντερά μου απο πειρατικά πράγμα που έχουν ενοχληθεί χρήστες σε άλλες εταιρίες όπως η forthnet. κατά τα άλλα εικασίες.
 

Captain America

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2011
Μηνύματα
648
Like
2
Πόντοι
6
Ασχετο αλλα με ενδιαφερει,ξερει κανεις πως μπορω να βρω τι ταχυτητες ΙΝΤΕΡΝΕΤ παιζουν στις περιοχες τησ Αθηνας? :think:
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
VOIP = τηλεφωνια μεσω ιντερνετ... πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ γι ανα καλεσεις.. αν δεν εχεις ρευμα δεν εχεις και τηλ γιατι δεν δουλευει το ρουτερ...  επισης δεν μπορεις να συνδεσεις σε ολα τα δωματια τηλ.. μονο εκει που ειναι το ρουτερ.. εκτος αν βαλεις plc και δεσμευεις πριζες...

τα ξερω αυτα τυπε μου.
και τωρα αν δεν εχεις ρευμα δεν παιρνεις τηλ , εκτος κ αν δεν εχεις ISDN.
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
μπες σε καποιο site απο εταιριες και δες διαθεσιμοτητα. 1005 δεν ξερει καμια εταιρια πλην του οτε ομως. εκεινος κανονιζει την δρομολογιση.. αν εισαι διπλα σε αστικο κεντρο αμα γουσταρει σε συνδεει μεσω καρδιτσας και σερνεσε... επισης αν πεσεις σε ελατοματικο βρογχο την γαμισες..
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Με λιγα λογια:

Αν θελετε τη χαμηλοτερη τιμη και δε σας καιει ιδιαιτερα η ποιοτητα βαλτε CYTA.
Αν σας ενδιαφερει πρωτιστως το ιντερνετ βαλτε Forthnet. Αν κανετε και πακετο με Nova πεφτει πολυ η τιμη.
Αν θελετε κατι συνδυαστικο με τα κινητα σας βαλτε Hol και Vodafone, τα συνδυαστικα τους πακετα δεν μπορει να τα κοντραρει κανεις αλλος παροχος.

Ο καθενας επιλεγει με βαση τις αναγκες του. Για μενα αυτες οι τρεις ειναι οι εταιρειες που προσφερουν κατι διακριτο απο τις υπολοιπες και οριζουν δικα τους segments.
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
VOIP = τηλεφωνια μεσω ιντερνετ... πρεπει να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ γι ανα καλεσεις.. αν δεν εχεις ρευμα δεν εχεις και τηλ γιατι δεν δουλευει το ρουτερ...  επισης δεν μπορεις να συνδεσεις σε ολα τα δωματια τηλ.. μονο εκει που ειναι το ρουτερ.. εκτος αν βαλεις plc και δεσμευεις πριζες...
Το router είναι ON και μονίμως συγχρονισμένο, άρα έχεις ΚΑΙ τηλεφωνία. Τι ιστορίες μας λες; Πέφτει τo ρεύμα; Βάλε UPS. Πέρνα UTP καλώδιο σε όλο το σπίτι και μαζέψέ τα στην είσοδο του σπιτιού που θα βάλεις το router. Εγώ μέχρι και στην τουαλέτα έχω Internet. Τι λέτε ρε; Τι λέτε; :uglystupid:

Τύπε που άνοιξες το νήμα, βάλε CYTA αβλεπί. ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom