Νέα

Tiraspol (Transnistria)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα davarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 656
  • Εμφανίσεις 54K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • 100rt06tiraspola.jpg
    100rt06tiraspola.jpg
    42,3 KB · Εμφανίσεις: 20
  • 100rt06tiraspolr.jpg
    100rt06tiraspolr.jpg
    41,7 KB · Εμφανίσεις: 17
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
 καπου φενετε και ο μακουλις :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
[video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=jyqO4rtFz6w&feature=related[/video] [/video] πρωινη γυμναστικη  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
[video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=xajSzsS8Rog&feature=related[/video] [/video] εδω φενετε καθαρα ο μολντολαγνος στης τελευτες χορευτικες σοβιετικες φιγουρες στο τιρασπολ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τραβολτα λεμε ο μολντο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τωρα βεβεα εχει ξιρησει το μουστακι!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
καπου φενετε και ο μακουλις :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ρε μαγκα, λες και βλεπω γυφτυσες να χορευουν σε γυφτικο γαμο. :2funny: :2funny:
Τα ειχα κι εγω με μια απο την Υπερδνειστερια πριν χρονια, αλλα η δικια μου ηταν καπως δυτικοποιημενη, ετουτες ειναι τελειως γυφτε κατασταση. Αν ειναι ετσι οι μοντερνες γκομενες εκει φαντασου πως θα ειναι στα χωρια. :headbang:
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Ρε μαγκα, λες και βλεπω γυφτυσες να χορευουν σε γυφτικο γαμο. :2funny: :2funny:
Τα ειχα κι εγω με μια απο την Υπερδνειστερια πριν χρονια, αλλα η δικια μου ηταν καπως δυτικοποιημενη, ετουτες ειναι τελειως γυφτε κατασταση. Αν ειναι ετσι οι μοντερνες γκομενες εκει φαντασου πως θα ειναι στα χωρια. :headbang:
και εδω ειναι πλουσιοπαιδα που να δεισ αδερφε τι γινετε επαρχια εκει :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: αμα βρω κανα βιντεο θα το βαλο !!!!!!!!!!!!!!!
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Ρε μαγκα, λες και βλεπω γυφτυσες να χορευουν σε γυφτικο γαμο. :2funny: :2funny:
Τα ειχα κι εγω με μια απο την Υπερδνειστερια πριν χρονια, αλλα η δικια μου ηταν καπως δυτικοποιημενη, ετουτες ειναι τελειως γυφτε κατασταση. Αν ειναι ετσι οι μοντερνες γκομενες εκει φαντασου πως θα ειναι στα χωρια. :headbang:

Εκδηλωση απο γαμο ειναι οντως μεσα εισαι.
 

Επισκέπτης
και εδω ειναι πλουσιοπαιδα που να δεισ αδερφε τι γινετε επαρχια εκει :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: αμα βρω κανα βιντεο θα το βαλο !!!!!!!!!!!!!!!

Η δικια μου ηταν απο τη Γρηγοριουπολη, (εχεις παει?) αλλα στροφαριζε περιεργα η γκλαβα της. Ηταν πολυ ξυπνια, γουσταρε αλητεια και ηταν μαγκακι. Αυτες στο video μου φανηκαν πολυ ξενερουα ατομα και γυφτοπαρασταση.
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Η δικια μου ηταν απο τη Γρηγοριουπολη, (εχεις παει?) αλλα στροφαριζε περιεργα η γκλαβα της. Ηταν πολυ ξυπνια, γουσταρε αλητεια και ηταν μαγκακι. Αυτες στο video μου φανηκαν πολυ ξενερουα ατομα και γυφτοπαρασταση.
που την πετηχες αδερφε για εξιγα μασ την νοοτροπια της σαν γηναικα κρεβατι νοικοκιριο κτλ?? το κρασι το φτιαξες????  με τα καργιολια εδω για εκει με βλεπο μονιμο!!!!!!!!!!!!!! οχι μπεντερι και τιρασπολ εχω παει και πριν τεσσερα χρονια σε κατι εργοστασια κοντα στο τιρασπολ
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
[video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=6VlsyAOGhCo&feature=related [/video] [/video]  παρτε και ενα πατροπαραδοτο εθιμο πριν τον γαμο!!!!!!  περσινο ειναι το βιντεο ετσι ακριβος περιπου ειναι οι καθιμερινες τιρασπολιοτησες
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
[video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=XNI-PezNVCQ&feature=related[/video]   [/video]  εχουνε και λιμο αμαλαχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  μακουλι εχεισ κανα βιντεο απο εκει???
 

john1970

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
καλισπερα σας. γνωριζω καποια απο το tiraspol εδω και 11 χρονια.τη γνωρισα στην ελλαδα για τρις μηνες μετα την απελασαν.απο τοτε εχουμε επικοινωνια εχω παει 3 φορες στο tiraspol ηταν τοτε 18 χρωνων.ομολογο παροτι ενιωθα οτι με προστατευε εκει (δεν με αφηνε να παω πουθενα μονος μου ελεγε δεν ειναι ελλαδα εδω, να μην κραταω πολλα λευτα μαζι μου)
δεν περασα καλα μαζι της δεν με αφηνε να την ακουμπισω,μονο στην ελλαδα εγινε κατι μαζι της.τελικα νευριασα και την παρατησα. για κανα εξαμηνο κτηπουσε το τηλ μου και το εκλεινε οσπου μηλησε και μου ειπε θελω να σου πω την αληθεια παντρευτηκα και περιμενω παιδι και θελω να ερθεις να σε δω εκανα λαθος στη ζωη μου.

ολα αυτα τα χρονια τη βοηθουσα οικονομικος πιο παλια αρκετα καλα. για 4 χρονια εκοψα τη βοηθεια παρολα αυτα που και που εποικινονουσαμε. μετα απο 3 χωρισε με 2 παιδια.

τωρα μου εχει γινει βδελλα καθε 2 μερες περνει τηλ ολο λεει ποτε θα παω οτι με θελει πολυ
οτι με αγαπουσε παντα οτι θα μου δωσει τα παντα.

ειναι ομορφη γηναικα τι στο καλο δεν μπωρει να βρει κανεναν αλον
εγω της λεω να με ξεχασει να κανει τη ζωη της ωπος αυτη θελει αλλα αυτη επημενει
δεν θελει κανεναν μονο εμενα λεει

ΓΙΑ εμενα ειναι ενας ανεκπληρωτος ερωτας αλλα το συνηθησα πλεων φοβαμε να παω εκει
για τους λογους που αναφερετε πιο πανω

 

Επισκέπτης
που την πετηχες αδερφε για εξιγα μασ την νοοτροπια της σαν γηναικα κρεβατι νοικοκιριο κτλ?? το κρασι το φτιαξες????  με τα καργιολια εδω για εκει με βλεπο μονιμο!!!!!!!!!!!!!! οχι βεντερι και τιρασπολ εχω παει και πριν τεσσερα χρονια σε κατι εργοστασια κοντα στο τιρασπολ

Τη γνωρισα το 2004 στα goodys Καλιθεα. Ηταν με φιλες της Ρωσιδες. Μου εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη που την ειδα γιατι ειχε περιεργο κουρεμα και ντυσιμο, καμια σχεση με τις αλλες κοπελες της παρεας της. Μετα απο 2 ραντεβου τη σπιτωσα στο σπιτι που ειχα στα Εξαρχεια. Απο κρεβατι καλη, απο νοικοκυριο αστα να πανε. Μονο ρωσικη σαλατα εφτιαχνε και αν δεν καθαριζα εγω θα μας ετρωγε η βρωμα. Απο νοοτροποια πολυ περιεργη. Μισουσε τους Μολδαβους, ηταν εθνικιστρια, αλλα δικτιωθηκε γρηγορα στα Εξαρχεια με παρεες και για ενα διαστημα ηταν καθε μερα στο στεκι μεταναστων και "ετρεχε" για ζητηματα που αφορουν τους μεταναστες. Καποια στιγμη χωρισαν οι δρομοι μας γιατι σπανια δουλευε κι επρεπε εγω να κανω το σπονσορα κατι που δεν ειναι στην φυση μου. Τωρα ειναι στη Γερμανια, αλλα εχουμε επαφες και οταν ερχετε στην Ελλαδα την οποια αγαπαει, ερχετε στο χωριο και με βλεπει.

Το κρασι ψηνετε ακομα, δεν ευλολη υποθεση να βγαλεις καλο κρασι. Η δικια μου παντως ελεγε οτι στη Μολδαβια-Υπερδνειστερια βγαζουν πολυ καλο κρασι.
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Τη γνωρισα το 2004 στα goodys Καλιθεα. Ηταν με φιλες της Ρωσιδες. Μου εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη που την ειδα γιατι ειχε περιεργο κουρεμα και ντυσιμο, καμια σχεση με τις αλλες κοπελες της παρεας της. Μετα απο 2 ραντεβου τη σπιτωσα στο σπιτι που ειχα στα Εξαρχεια. Απο κρεβατι καλη, απο νοικοκυριο αστα να πανε. Μονο ρωσικη σαλατα εφτιαχνε και αν δεν καθαριζα εγω θα μας ετρωγε η βρωμα. Απο νοοτροποια πολυ περιεργη. Μισουσε τους Μολδαβους, ηταν εθνικιστρια, αλλα δικτιωθηκε γρηγορα στα Εξαρχεια με παρεες και για ενα διαστημα ηταν καθε μερα στο στεκι μεταναστων και "ετρεχε" για ζητηματα που αφορουν τους μεταναστες. Καποια στιγμη χωρισαν οι δρομοι μας γιατι σπανια δουλευε κι επρεπε εγω να κανω το σπονσορα κατι που δεν ειναι στην φυση μου. Τωρα ειναι στη Γερμανια, αλλα εχουμε επαφες και οταν ερχετε στην Ελλαδα την οποια αγαπαει, ερχετε στο χωριο και με βλεπει.

Το κρασι ψηνετε ακομα, δεν ευλολη υποθεση να βγαλεις καλο κρασι. Η δικια μου παντως ελεγε οτι στη Μολδαβια-Υπερδνειστερια βγαζουν πολυ καλο κρασι.
ναι εξαλου τα κρασια τους σχεδον ολα τα αγοραζουν οι ρωσοι εχουν και την καλητερη νταφου και στελνουν στα γυρο κρατη φορτηγα !!!!!!!!!! μην την χασεις την γκομενα με αυτην ανεβα μια τιρασπολ καλοκαιρη να την δεισ ονασης και ση!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: και καλα πωσ κικλοφοραει σενγκεν γαι ρωτατη??? μαλον θα εβγαλε ρουμανικο διαβατηριο
 

Επισκέπτης
ναι εξαλου τα κρασια τους σχεδον ολα τα αγοραζουν οι ρωσοι εχουν και την καλητερη νταφου και στελνουν στα γυρο κρατη φορτηγα !!!!!!!!!! μην την χασεις την γκομενα με αυτην ανεβα μια τιρασπολ καλοκαιρη να την δεισ ονασης και ση!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Αρχιδια φουντες εχουνε. Καπνιζουν μια ποικιλια που τη λενε <καναπλια> και φυτρωνει στις περιοχες τους. Εχω καπνισει απο δαυτο, το ειχε φερει ενας φιλος της απο την περιοχη της. Μαλακια ηταν. Καμια σχεση με τις φουντες που παιζουν εδω, αρκει να ξερεις. Αυτοι ειναι ασχετοι, οι περισοτεροι ειναι ξυδακιδες. Πινουν τη βοτκα σα νερο. Το κρασι τους δε ξερω αν ειναι καλο. Κατι μπυρες που ειχε φερει, Μπαλτικα καλες ηταν.
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Αρχιδια φουντες εχουνε. Καπνιζουν μια ποικιλια που τη λενε <καναπλια> και φυτρωνει στις περιοχες τους. Εχω καπνισει απο δαυτο, το ειχε φερει ενας φιλος της απο την περιοχη της. Μαλακια ηταν. Καμια σχεση με τις φουντες που παιζουν εδω, αρκει να ξερεις. Αυτοι ειναι ασχετοι, οι περισοτεροι ειναι ξυδακιδες. Πινουν τη βοτκα σα νερο. Το κρασι τους δε ξερω αν ειναι καλο. Κατι μπυρες που ειχε φερει, Μπαλτικα καλες ηταν.
στην ρουμανια και στην ουκρανια το μολδαβικο ειναι το καλητερο και πιο ακριβο!!!!!!! μην συγκρινεισ με εδω!!!! καμια σχεση!!! τιρασπολ και μολδαβια οι αργιλεδες καπνιζουν νον στοπ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: στα καφε εχουν και ειδικο υπαληλο που ασχολειτε μονο με τουσ αργιλεδες!!!  παντοσ αδερφε μιν το χασεισ το γκομενακι ενα ταξιδακι απανο καλοκαιρη λεει !!! πολι πεταγεσε και οντεσσα διπλα !!!!!! οπα λεμε  :think: :think: :think: :think: :think: :think: λετε να αρχισουμε της εξαγογες προσ τα εκει :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: αλβανος δεν υπαρχει εκει ουτε για διγμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Ρε μαγκα, λες και βλεπω γυφτυσες να χορευουν σε γυφτικο γαμο.
Σύντροφε καλησπέρα. Καιρό έχουμε να τα πούμε.
Οντως λεχεις δίκαιο είναι γύφτισσες και χορεύουν στηννυπαίθρια καλοκαιρινή ντίσκο στο πάρκο "Παβίεντα".
Στο Τιράσπολ , αλλά και στη Μολδαβία, Ρουμανία κλπ έχει πολλούς τσιγγάνους τους οποίους (όπως και εδώ άλλωστε) ο ντόπιος πληθυσμός τους αντιμετωπίζει με επιφυλακτικότητα. Η διαφορά είναι ότι στην ΠΜΡ τουλάχιστον δεν μένουν σε τσαντίρια υποχρεωτικά αλλά σε σπίτια. Μιά συνοικία μετά τις γραμμές του τραίνου προς την Μπάλκα είνια η περιοχή που κατοικούν.
Εννοείται ότι οι Ρωσσίδες δεν έχουν καμιά απολύτως σχέση μ΄αυτές. Πάντως και στον γύφτικο πληθυσμό κυκλοφορούν κάτι άπαικτα μουνάκια.
 

Επισκέπτης
Σύντροφε καλησπέρα. Καιρό έχουμε να τα πούμε.
Οντως λεχεις δίκαιο είναι γύφτισσες και χορεύουν στηννυπαίθρια καλοκαιρινή ντίσκο στο πάρκο "Παβίεντα".
Στο Τιράσπολ , αλλά και στη Μολδαβία, Ρουμανία κλπ έχει πολλούς τσιγγάνους τους οποίους (όπως και εδώ άλλωστε) ο ντόπιος πληθυσμός τους αντιμετωπίζει με επιφυλακτικότητα. Η διαφορά είναι ότι στην ΠΜΡ τουλάχιστον δεν μένουν σε τσαντίρια υποχρεωτικά αλλά σε σπίτια. Μιά συνοικία μετά τις γραμμές του τραίνου προς την Μπάλκα είνια η περιοχή που κατοικούν.
Εννοείται ότι οι Ρωσσίδες δεν έχουν καμιά απολύτως σχέση μ΄αυτές. Πάντως και στον γύφτικο πληθυσμό κυκλοφορούν κάτι άπαικτα μουνάκια.

Ρε φιλε χωρις να εχω παει επεσα μεσα. Αν ειχα και τετοια επιτυχια στο στοιχημα θα τον ειχα  :fuck1: τον ΟΠΑΠ. Επισης να συμπληρωσω, απ' οτι μου ειχε πει η δικια μου οι γυφτοι στην Υπερδνειστερια ειναι τοκογλυφοι και κανουν μπισνες με οπλα και συναλαγμα. Υσχυει ?
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Αρχιδια φουντες εχουνε. Καπνιζουν μια ποικιλια που τη λενε <καναπλια> και φυτρωνει στις περιοχες τους. Εχω καπνισει απο δαυτο, το ειχε φερει ενας φιλος της απο την περιοχη της. Μαλακια ηταν. Καμια σχεση με τις φουντες που παιζουν εδω, αρκει να ξερεις. Αυτοι ειναι ασχετοι, οι περισοτεροι ειναι ξυδακιδες. Πινουν τη βοτκα σα νερο. Το κρασι τους δε ξερω αν ειναι καλο. Κατι μπυρες που ειχε φερει, Μπαλτικα καλες ηταν.
Σωστός ο σύντροφος. Η κάνναβη της Μολδαβίας (και των ανατολικών χωρών ειδικότερα) είναι για τα μπάζα. Την καπνίζουν όχι σε στριφτό (δεν έχουν τσιγαρόχαρτα) αλλά είτε σε γεμιστά τσιγάρα (τα παπερόφσκυ - με χάρτινο επιστόμιο) , είτε συνηθέστερα σε αυτοσχέδιους ναργιλέδες με μπουκάλια ("μπουτέλκα"). ¨οταν είωα πάει είχα πάθει πλάκα με τις τρύπιες μπουκάλες πουβλεπα στα πάρκα και δεν καταλάβαινα τι είναι¨(τόμαθα σύντομα όμως). Τα κρασία τους είναι εξαιρετικά. Το ίδιο και το κονιάκ τους , διαφορετικά, αλλά σαφώς καλύτερα από τα ελληνικά. Οι μπύρες τους είναι για τα μπάζα (οι τοπικές). Η "Μπαλτικα" είναι πολύ καλή μπύρα αλλά ρώσσικη. Πωλείται και εδώ. Κυκλοφορεί από το 0 έως το 9 (περιεκτικότητα σε οινόπνευμα) και εγώ προτιμώ την &. Η πλειοψηφία πάντως πίνει την 3 (τροϊκα).
Ναργιλέδες ("κιουλάν") υπάρχουν στα καφέ (και στην Ουκρανία, και στη Μολδαβία) και είναι μόδα . Αλλά εννοείται ότι τις σερβίρουν με καπνό (κακής ποιότητος).
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
απ' οτι μου ειχε πει η δικια μου οι γυφτοι στην Υπερδνειστερια ειναι τοκογλυφοι και κανουν μπισνες με οπλα και συναλαγμα. Υσχυει ?
Για τοκογλυφία ναι. Οι περισσότεροι στην πόλη είναι έμποροι στο παζάρι. Για όπλα κατηγορηματικά όχι. (δεν γόνεται πιά λαθρεμπόριο όπλων στην ΠΜΡ). Μόνο κρατικό λαθρεμπόριο.
Α και η Γρηγοροπόλ είναι μακράν η καταθλιπτικότερη πόλη της ΠΜΡ. Μιά απολύτως μίζερη αγροτική πόλη χψρίς ζωή (αλλά βγαίζει περπατημένες γκόμενες).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom