Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 188K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (2 μέλη και 12 επισκέπτες)

Σε ποιον θα δωσει το πρωταθλημα φετος ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ?

  • Κανενας

    Ψήφοι: 3 2,2%
  • Να δωθουν τα κυπελα σε παιδακια που πεινανε

    Ψήφοι: 24 17,8%
  • Μονο ο θρυλος αξιζει

    Ψήφοι: 22 16,3%
  • τα βυζια της μπακοδημου

    Ψήφοι: 58 43,0%
  • αεκ/παο μια επιλογη

    Ψήφοι: 12 8,9%
  • με μειον 10 βαθμους απο τους τωρα πρωτοπορους θα το παρει δικαια ο ΘΡΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 12 8,9%
  • Nα πάνε να γαμηθουν και οι δύο

    Ψήφοι: 19 14,1%
  • :alivedick:

    Ψήφοι: 5 3,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
α έπαιξε και το Χουντέμπλεϊ; Η Δέσποινα μίλησε;

Να συμπληρώσουμε κι άλλη μια πρωτιά για την οποία πρέπει να είναι περήφανη σύσσωμη η βαζελική οικογένεια: στη Λεωφόρο πρωτοέπαιξαν οι θρυλικοί Rolling Stones!
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
σκεψου οτι μια μερα ολοι μας θα πεθανετε
θα εχουμε δει και οι δυο ευρωπαικες νικες και ευρωπαικες νιλες
θα εχουμε δει και οι δυο πρωταθληματα, κυπελλα και πετρινα χρονια
ομως καποια πραγματα θα τα εχω δει ΜΟΝΟ ΕΓΩ
περαστικα #mia_trixa_apo_ta_arxidia_mas
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
Για δεύτερη ομάδα της Ελλάδας και για πρώην μεγάλη ομάδα γενικώς, κάτι έχεις να θυμάσαι κι εσύ.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
Τί μας λες τώρα για δάνεια και πού ξέρεις πότε ξεπληρώθηκαν και και. Εδώ μιλάμε για τη σημαία στην ιστορία σας που έγινε επί στρατιωτικής δικτατορίας (και με τη βρώμικη βοήθειά της βεβαίως).
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Τί μας λες τώρα για δάνεια και πού ξέρεις πότε ξεπληρώθηκαν και και. Εδώ μιλάμε για τη σημαία στην ιστορία σας που έγινε επί στρατιωτικής δικτατορίας (και με τη βρώμικη βοήθειά της βεβαίως).

To Γαβραϊσκάκη πότε θα το ξεπληρώσουν? :grin:
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
το οτι οι γαυροι θεωρουν βρωμερη και προδοτικη τη χουντα αλλα παιρνουν τοις μετρητοις μια δηλωση μιας τρελογριας και τη θεωρουν πιο αξιοπιστη και απο το ευαγγελιο με ξεπερνα
Άσε που τα 'χε αρπάξει κι απ' το Μαρινάκη η τρελόγρια.
Face it: η μεγαλύτερη επιτυχία του συλλόγου σας είναι "σπρωγμένη" από τη Χούντα.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
αλλα αν σας κανει να αισθανεστε καλυτερα και να μη νιωθετε τοσο κομπλεξ και ενα τρυπημα στην καρδια οταν ακουτε να σπαει η φωνη του διακογιαννη στο 3-0 "για τον Καμαρα, ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ Ο ΚΑΜΑΡΑΣ... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ" και να ανατριχιαζει ακομα και η δικη σας σπονδυλικη στηλη, παω πασο
Εδώ θυμίζεις χουντοβασιλικούς γέρους που μπαίνουν σε παραδοσιακό καφενείο, αρχίζουν συζήτηση με τη φράση "τον καιρό της επαναστάσεως", και παραγγέλνουν υποβρύχιο...
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Άσε που τα 'χε αρπάξει κι απ' το Μαρινάκη η τρελόγρια.
Face it: η μεγαλύτερη επιτυχία του συλλόγου σας είναι "σπρωγμένη" από τη Χούντα.
as we speak
στην "ιστορικη" μαρτυρια λεει η δεσποινα: μου λεει ο παττακος "μη φοβασαι, το πληρωσαμε και θα το παρουμε το παιχνιδι"
του κανει νοημα η "αξιοπιστη" οτι διπλα της ειναι ο γιουγκοσλαβος πρεσβης
"μη φοβασαι, δεν ξερει γρι ελληνικα" της λεει ο παττακος
και καπακια γυρναει ο γιουγκοσλαβος πρεσβης και της λεει στα ελληνικα "μη φοβαστε, το πληρωσατε και θα το παρετε το παιχνιδι"
1) ο παττακος ειπε οτι ο γιουγκοσλαβος πρεσβης στην ΕΛΛΑΔΑ δεν ηξερε ελληνικα (1-0)
2) ο παττακος που καθοταν 2 καθισματα διπλα στον πρεσβη πριν και στο ημιχρονο του ματς δεν ανταλλαξε ουτε μια κουβεντα ωστε να καταλαβει οτι ο πρεσβης ηξερε ελληνικα (2-0)
3) ο τιτο που ηταν απο τους σκληροτερους κομμουνιστες ηγετες και γαμησε και χιτλερ και σταλιν πληρωθηκε απο τον παπαδοπουλο με σταρι και καλαμποκι λες και δεν ηθελε και ο ιδιος για λογους προπαγανδας να εχει μια δικη του ομαδα στον τελικο του πρωταθλητριων (3-0)
4) ο πρεσβης του κομμουνιστη δικτατορα ομολογησε δημοσια στην αξιοπιστη οτι το καθεστως του πουλησε παιχνιδι σε μια εποχη που εναντιον του καθεστωτος τιτο δεν ξινιζες ουτε τα μουτρα σου γιατι σου κανανε κολομβιανη γραβατα (4-0)
5) οι γιουγκοσλαβοι που ειχαν πουλησει το παιχνιδι δεν επαιζαν πασουλες μετα το 3-0 για να τελειωσει αλλα βγηκαν στην αντεπιθεση εκαναν σουτ πολλα προς το τερμα και ειχαν και δοκαρι στο 87 (5-0)

παμε και με τα 2 χερακια  :jerking: :jerking:
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
Τα γράφεις μπας και πείσεις τον εαυτό σου; Εμένα δε με πείθεις. Τρελόγρια η Δέσποινα - σοβαρή πηγή ο Παττακός. Προφανώς από κάποια βαζελοπηγή τα ξεπατίκωσες, Επαναλαμβάνω: η μεγαλύτερη επιτυχία του συλλόγου σου έγινε επί Χούντας και με τη βοήθειά της.

Και τελειώνοντας: και καθαρή να ήταν, δεν είναι αρκετή να φτάσετε τον Θρύλο. Είστε δεύτεροι. Ξαναβάλε τώρα τη φωνή του Διακογιάννη να ξανακυλήσει το δάκρυ και άσε μας.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.586
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.160
Πόντοι
14.565
Πάλι τα ίδια θα λέμε πουλί; Αν σου αποδείξω δηλαδή ότι λες μαλακίες, θα μου πεις "εντάξει έχεις δίκιο"; Που μου παραθέτεις και ιστορικά στοιχεία ναούμε... Μιλάς για Ευρώπη; Εδώ σου έλεγα τις προάλλες ότι "ο ΘΡΥΛΟΣ έχει τους περισσότερους διεθνείς τίτλους από κάθε άλλο ελληνικό σύλλογο, όντας ταυτόχρονα ο μοναδικός σύλλογος της Ελλάδας που έχει κατακτήσει ευρωπαϊκούς τίτλους σε περισσότερα από ένα αθλήματα" και μου έλεγες για τίτλους στους παμπαίδες και τις κορασίδες. Ένας γραφικός Παναθηναϊκούλης είσαι που σκιρτάει η καρδιά του με τη φωνή του Διακογιάννη. Όπως ο γέρος της παραπάνω πολύ εύστοχης παρομοίωσής μου.  :grin:
(μην εκνευρίζεσαι - δεύτερος μια ζωή θα είσαι όσες φορές κι αν δεις το γκολ του Γκαμάρα)
 

koyiot1312

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.898
Κριτικές
14
Like
79
Πόντοι
26
τωρα στο σκαι στην εκπομπη για την ανακατασκευη της λεωφορου εδειξε την ιστορια του γηπεδου και ολες ΤΙΣ ΠΡΩΤΙΕΣ που ειχε (καθισματα, προβολεις, χλοοταπητας, ευρωπη κλπ)
το οτι εμαθε τους ελληνες πολιτισμενο ποδοσφαιρο που μεχρι τοτε ηταν κατσικανιαρηδες γιδογαμηδες και παιζανε ξυπολυτοι στην καρβουνοσκονη
να τα βλεπει αυτα το αφεντικο που ειρωνευοτανε ταχα μου ταχα μου υπερασπιζομενος τους γυφτους της τρουμπας
ειπε ο αριστοκρατης της οδου φυλης...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom