Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 289K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Κατάβασα ήδη ένα προγραμματάκι που ψάχνει να βρει το password.
Το πρόβλημα είναι ότι θα τρέχει μέρες ολόκληρες, ίσως και εβδομάδα μέχρι να το βρει

...μετά το kaspersky,

και δεύτερη σκληρή δοκιμασία περιμένει τo PC του Nearxou  :grin:
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Μιμίκο σε ευχαριστώ πάρα πολύ !
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Εγώ δεν είμαι καλός σε αυτά, σίγουρα υπάρχουν εδώ πολλοί πολύ καλύτεροι.

Να σας πω όμως την εμπειρία μου:

Κάποτε ήθελα να κλειδώσω με passwd ένα excell, για να το δώσω κάπου (γκόμενα ήταν) σε δισκετάκι, αλλά να μη μπορεί να το ανοίξει παρά μόνο όταν της έλεγα εγώ.

Οπότε έκανα save as > tools > General options και έβαλα Password to open κάτι.
Πριν το δώσω όμως είπα να τσεκάρω αν μπορεί κανείς να βρει το password.
Ψάχνοντας στο Goggle βρήκα διάφορα που κάνουν αυτή τη δουλειά, και ένα από αυτά (δυστυχώς δε θυμάμαι πια ποιό είναι) είχε demo version και buy version.
Η διαφορά του demo απο το buy ήταν ότι με το demo μπορούσες να βρεις μόνο paswords που ήταν μέχρι 3 χαρακτήρες long.
Το κατέβασα, και δούλευε άψογα.
Δεν "ξεκλείδωνε" το αρχείο, αλλά σου έλεγε:
The password is "AbC" (without the quotes).

Ποτέ δεν αγόρασα το buy version για να ξέρω αν θα δούλευε και αυτό, αλλά δε βλέπω γιατί να μη δούλευε.

Οπότε θεώρησα το κλείδωμα του excell με τα password της Microsoft ως μη ασφαλή μέθοδο κλειδώματος, και εφάρμοσα άλλο τρόπο για να κάνω αυτό που ήθελα με τη γκόμενα.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Παιδες, help.Ενω το συστημα δεν βρισκει καποιο υιο στο pc μου, μιλαει για ενα τροιαν χορς. Καθε φορα που μπαινω στο ιντερνετ μου βγαινει μια προειδοποιηση για ενα επικινδυνο υιο που εχει κολησει το PC και οτι πρεπει να κανω νταουνλοουντ ενα αντισπαι. Ειναι παγιδα? Αν ναι πως το ξεφορτωνομαι?. Ευχαριστω προκαταβολικα
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.240
Πόντοι
7.045
To πιο πιθανον ειναι οτι εχεις κολλησει adware ή trojan.Υπαρχουν πολλα free προγραμματα οπως το Αd-aware της Lavasoft ,το spyware terminator κ.α. που μπορει να βοηθησουν.Ειναι κι αλλα που μου διαφευγουν τωρα,αμα θυμιθω θα ποσταρω
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Επιτέλους σε λίγο καιρό θα αποκτήσω αυτό το ρημάδι το i-mac και θα ηρεμήσω απο τα κωλοwindows  :tickedoff:
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Επιτέλους σε λίγο καιρό θα αποκτήσω αυτό το ρημάδι το i-mac και θα ηρεμήσω απο τα κωλοwindows  :tickedoff:
Πες το ψεματα.
Εasy οτι και αν ηταν απ΄οτι φαινεται αυτο που μου υπεδειξες το ξεσκισε
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα Linux και Unix?
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
Παιδες, help.Ενω το συστημα δεν βρισκει καποιο υιο στο pc μου, μιλαει για ενα τροιαν χορς. Καθε φορα που μπαινω στο ιντερνετ μου βγαινει μια προειδοποιηση για ενα επικινδυνο υιο που εχει κολησει το PC και οτι πρεπει να κανω νταουνλοουντ ενα αντισπαι. Ειναι παγιδα? Αν ναι πως το ξεφορτωνομαι?. Ευχαριστω προκαταβολικα
αμα πατησεις ο.κ για αυτο το αντισπαι την εκανες.
εμενα ενα πισι εφτασε να ανοιξει 180 φορες στη σειρα την ιδια σελιδα, με αυτο το νταουν σε 1 λεπτο.
ειχε περασει αερα απο 360 γνησιο με ολα τ ααπ ντειτ.
στο τελος εκανα φορματ ,γιατι ξαναβγαινε και ξαναβγαινε.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Παιδες, help.Ενω το συστημα δεν βρισκει καποιο υιο στο pc μου, μιλαει για ενα τροιαν χορς. Καθε φορα που μπαινω στο ιντερνετ μου βγαινει μια προειδοποιηση για ενα επικινδυνο υιο που εχει κολησει το PC και οτι πρεπει να κανω νταουνλοουντ ενα αντισπαι. Ειναι παγιδα? Αν ναι πως το ξεφορτωνομαι?. Ευχαριστω προκαταβολικα
οποιο trojan remover και να περασεις και να σου πει οτι καλα εχει σβηστει απο το pc σου δεν σβηνεται!!το μονο που κανει ειναι να το μπλοκαρει η να τιο απενεργοπιει!!
για να φυγει εντελως απο τον υπολογιστη σου μια ειναι η λυση!! FORMAT!! και μετα βαζεις ενα καλο αντιβιρους που σου παρεχει ενα καλο συνδιασμο firewal,antispyware,antispam!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Trojan Remover 6.7.0


Το Trojan Remover βοηθάει στην αφαίρεση Malware - Trojan Horses, Internet Worms, Worm Zhelatin, Adware, Spyware όταν τα συνηθισμένα εργαλεία προστασίας(Antivirus & Antispyware) είτε δεν εντοπίζουν το πρόβλημα είτε αδυνατούν να το εξαλείψουν. Το Trojan Remover καταφέρνει να εξαλείψει τα παραπάνω ύπουλα & κακόβουλα λογισμικά, χωρίς να χρειάζεται ο ίδιος ο χρήστης να επεμβαίνει σε αρχεία συστήματος ή στη registry. Το πρόγραμμα ανιχνεύει εκείνα τα αρχεία πού εκκινούν στη φάση εκκίνησης(boot time) γιά Adware, Spyware, Remote Access Trojans, Internet Worms καί άλλα malware. Το Trojan Remover επίσης, ελέγχει με το να εξακριβώνει σε ποιές υπηρεσίες εκκίνησης των Windows υποκρύπτονται με τέλειες τεχνικές άκρως επικίνδυνα καί επιβλαβή Rootkit. Γιά κάθε υπαρκτό στοιχείο κινδύνου πού τυχόν εντοπιστεί, αμέσως προβάλλεται πλαίσιο οθόνης με προειδοποίηση, πού καταδεικνύει το αρχείο με την ονομασία καί τη θέση του. Τότε, μας προτρέπει να αφαιρέσουμε κάθε παραπομπή προγράμματος πού συνδοιάζεται με αρχεία συστήματος, καί μας δίνει την δυνατότητα να αλλάξουμε την ονομασία του, αναιρώντας καί εξαλείφωντας δραστικά όσες μεταβολές έχει υποστεί το σύστημα μας.

Το Trojan Remover 6.7.0 λειτουργεί ομαλά με όλες τις εκδόσεις των Windows 98/ME/2000/XP/Vista. Το πρόγραμμα δεν είναι συμβατό με καμμιά 64bit έκδοση των Windows.


CODE


CODE
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Οταν παω να δω ενα αρχειο avi στον μιντια πλειερ, το pc κολαει και κανει restart. Kοινος δεν παιζει βιντεο.
Ξερει κανεις τι μπορει να εχει συμβει?
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Οταν παω να δω ενα αρχειο avi στον μιντια πλειερ, το pc κολαει και κανει restart. Kοινος δεν παιζει βιντεο.
Ξερει κανεις τι μπορει να εχει συμβει?

βαφτο μπλε και πετα το στην θαλασσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom