Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 288K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.819
Πόντοι
9.295
Άσε με τον Μ@@@@κα τον Πρόεδρο έδιωξε τον Τάκαρο. :headbang: :headbang:
Έχεις έρωτα μου φαίνεται με βασίλης τον πόρτα γιαυτό χρησιμοποιείς εξπλόρερ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ποιο ΄΄βασιλης το πορτα?΄΄

Τι διολο ειναι τουτο?

Εχω ενα counterspy.
Τι να τρεξω ρε παιχτη?
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Αν είχες το ad-aware και Χsoftspy ή το Spybot Search & Destroy είμαι σίγουρος ότι θα έβρισκε κάτι αλλά αν δεν το έχεις πως διάολο θα το κατεβάσεις αφού έχεις πρόβλημα................?
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Από registry ξέρεις καθόλου?
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.819
Πόντοι
9.295
Από registry ξέρεις καθόλου?
Δωσε info.
Βηματα που πιθανως με οδηγησουν σε μια λυση σε αυτο το λαβυρινθο.
Ειδαλλως ματαια την ψαχνω,καποιες ρυθμισεις πρεπει να αλλαξω,ολα ξεκινησαν οταν εβαλα το καινουριο Adobe Reader και εσβησα το προηγουμενο Adobe Reader.
Μετα μπλεχτηκαν τα πραγματα
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Θα στείλω ΡΜ.
 

gstg

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2006
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ έχω το εξής κουφό πρόβλημα. Οταν ανοίξω τον υπολογιστή και χρησιμοποιήσω τον internet explorer, σταματάει να δουλεύει η εναλλαγή Αγγλικών-Ελληνικών, και έτσι αν θέλω να γράψω ελληνικά η μόνη λύση είναι η επανεκκίνηση, και να μην χρησιμοποιήσω τον IE. Βέβαια χρησιμοποιώ κυρίως τον mozilla, αλλά είναι δύο sites, τα οποία είναι συμβατά μόνο με IE.Μου συμβαίνει και στο desktop PC kai sto laptop. Στο laptop έχω την έκδοση 7 και στο άλλο την 6. Εχω αυτό το πρόβλημα ένα μήνα τώρα, ενώ για δύο χρόνια πρίν ολα δούλευαν κανονικά. Η μόνη αλλαγή που έγινε και στα δύο pc, τον τελευταίο μήνα, είναι ότι εγκατέστησα το nero 8 και το metastock 10. Καμιά ιδέα?
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Εγώ έχω το εξής κουφό πρόβλημα. Οταν ανοίξω τον υπολογιστή και χρησιμοποιήσω τον internet explorer, σταματάει να δουλεύει η εναλλαγή Αγγλικών-Ελληνικών, και έτσι αν θέλω να γράψω ελληνικά η μόνη λύση είναι η επανεκκίνηση, και να μην χρησιμοποιήσω τον IE. Βέβαια χρησιμοποιώ κυρίως τον mozilla, αλλά είναι δύο sites, τα οποία είναι συμβατά μόνο με IE.Μου συμβαίνει και στο desktop PC kai sto laptop. Στο laptop έχω την έκδοση 7 και στο άλλο την 6. Εχω αυτό το πρόβλημα ένα μήνα τώρα, ενώ για δύο χρόνια πρίν ολα δούλευαν κανονικά. Η μόνη αλλαγή που έγινε και στα δύο pc, τον τελευταίο μήνα, είναι ότι εγκατέστησα το nero 8 και το metastock 10. Καμιά ιδέα?

Αλλάζεις γλώσσες με alt+shift μόνο? Έχεις δοκιμάσει απ'ευθείας από το εικονίδιο με το mouse?
 

ShowLover

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
327
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
1
Δεν ξέρω πολλά, αλλά έχεις κοιτάξει στις γλώσσες του υπολογιστή να δεις αν έχει απορρυθμιστεί κάτι κι έχει αφαιρεθεί η ελληνική γλώσσα? Αν ναι, κάνε την add. (πας στον πίνακα ελέγχου και κάπου λέει για τις γλώσσες)
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
ξερει κανεις με mozilla τα ληφθεντα αρχεια που μπαινουν? με ctrl+J  το παραθυρο που ανοιγει ειναι αδειο και κατω που θα επρεπε να λεει το ονομα του αρχειου δεν φαινεται τιποτα. Μονο εκαθαριση.
 

gstg

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2006
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
ξερει κανεις με mozilla τα ληφθεντα αρχεια που μπαινουν? με ctrl+J  το παραθυρο που ανοιγει ειναι αδειο και κατω που θα επρεπε να λεει το ονομα του αρχειου δεν φαινεται τιποτα. Μονο εκαθαριση.
πάτα to options, στην πρώτη καρτέλα θα δείς save files ..., βλέπεις την τρέχουσα διαδρομή που σώζει, πχ desktop, και αν θέλεις me to browsε την αλλάζεις, ή τσεκάρεις από κάτω το ask...
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
μολις εκανα φορματ και το cd με τους drivers ειναι κατεστραμενο
υπαρχει καποιο προγραμμα να μου λεει ποιους χρειαζομαι για να τους κανω download???????


 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σε αυτό, κυριολεκτικά με σώζει !!!!!

Σε μία αίτηση για μία δουλειά που είναι φτιαγμένη σε αρχείο excel πρέπει να εντάξω ένα κείμενο σε μία συγκεκριμένη κυψέλη.

Ποιο είναι το πρόβλημα;
Το κείμενο αυτό είναι ήδη γραμμένο σε world και είναι 16 σελίδες. Το αρχείο excel έχει «προστασία βιβλίου» (εργαλεία > προστασία) και δεν μπορώ να κάνω αντιγραφή/επικόλληση. Άρα πρέπει να ξαναγράψω τις 16 σελίδες ! Όταν πάω εργαλεία>προστασία>κατάργηση προστασίας βιβλίου, μου ζητάει κωδικό. Βεβαίως αυτό το κωδικό δεν τον έχω και δεν μπορώ να τον βρω.

Έχει κάποιος κάποια λύση να προτείνει ;;;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
μπορεί να πω και μαλακία.
αν φτιάξεις αντίγραφο του excel, μήπως φύγει η προστασία?
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Δεν  μπορώ να φτιάξω αντίγραφο. Δεν μπορώ να μαρκάρω τίποτα. Έχει προστασία.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
βαλε το λινκ για το 16άρι στο κελί.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
Δεν  μπορώ να φτιάξω αντίγραφο. Δεν μπορώ να μαρκάρω τίποτα. Έχει προστασία.

δεν σε αφήνει να κάνεις δεξί κλικ κάτω αριστερά, εκεί που έχει το όνομα του φύλλου εργασίας και να μετακινήσεις αυτό το φύλλο σε ένα δικό σου βιβλίο excel?
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.290
Κριτικές
1
Like
759
Πόντοι
96
  κανε  search σε γοογλεη ή αντιστοιχο "excel password remover" "excel password cracker" "excel password recovery" και κατι θα βρεις!!!

Ελπιζω να εχεις καλο αντιικο γιατι καποια απο τα αρχεια που θα βρεις μπορει να ειναι και περιεργα!! Δεν εχω καποιο δοκιμασμενο πάντως!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom