Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 289K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.012
Κριτικές
2
Like
3.394
Πόντοι
456
Το θέμα μου αυτήν την φορά δεν αφορά pc problem αλλά ερώτηση: ήρθε η ώρα να αρχίσω να χρησιμοποιώ το δεύτερο laptop μου και να δρομολογήσω φορμάτ στο παρόν που είναι υποδεέστερο. Μετέφερα όλα μου τα αρχεία και θα σβήσω cookies και ιστορικο περιήγησης. Αυτό που δεν ξέρω να κάνω και για αυτό ζητώ την συνδρομή σας είναι πως αποθηκεύω και μεταφέρω αποθηκευμένες διευθύνσεις ιστοσελίδων? π.χ. οδηγίες μια συσκευής, μια τσόντα που μου άρεσε, κάποιον ενδιαφέρον άρθρο που έχω σε υπερσύνδεσμο κτλ

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
αν εχεις chrome πας bookmarks και πανω δεξια εχει τρεις γραμμες . τις πατας και πατας export bookmarks. σου φτιαχνει ενα αρχειο που μπορεις να αποθηκευσεις ολους τους σελιδοδεικτες που εχεις ηδη. απο αυτο το αρχειο μπορεις να τους επαναφερεις σε οποιαδηποτε συσκευη κανοντας το ιδιο αλλά πατωντας το import bookmarks.υπαρχει παντα και η λυση του συγχρονισμου ολων των συσκευων σου , οποτε τους εχεις παντου τους ιδιους.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.050
Κριτικές
1
Like
33.027
Πόντοι
6.256
Power bank, φουσκωσε η μπαταρια.
Σας εχει τυχει;
Προφανως παει για ανακύκλωση
 

Συνημμένα

  • IMG_20220820_194240.jpg
    IMG_20220820_194240.jpg
    2 MB · Εμφανίσεις: 76

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.933
Κριτικές
37
Like
20.193
Πόντοι
4.646

VaR22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2016
Μηνύματα
422
Κριτικές
1
Like
1.068
Πόντοι
201
Να ρωτήσω κάτι εδώ, μήπως κάποιος γνωρίζει για να μην ανοίγω νέο θέμα.
Από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα δε μπόρεσα 2 μέρες να μπω στο Instagram από τον υπολογιστή της δουλειάς.
Συγκεκριμένα: την Τρίτη μου έλεγε ότι ο κωδικός που βάζω είναι λάθος. Την ίδια στιγμή δοκίμασα από το κινητό (όχι μέσω της εφαρμογής, και με δεδομένα, όχι wifi) και μπήκε κανονικά.
Και σήμερα Παρασκευή που μου εμφανίζει ένα μήνυμα: "Παρουσιάστηκε πρόβλημα με τη σύνδεσή σας στο Instagram. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο."
Τις υπόλοιπες μέρες μπαίνω κανονικά. Τι στο καλό συμβαίνει με τον διάολο;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.621
Κριτικές
36
Like
35.149
Πόντοι
18.565
Mαγκες την βοηθεια σας. Με παιρνουν τηλεφωνο εδω και μια εβδομαδα απο το Βελγιο, απο το +3254565844, +3257232779, +3254725559 και αλλα παρομοια και μου λενε οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και οτι τον υπολογιστη μου τον εχουν χακαρει και θα με βοηθησουν να τον αφαιρεσω τους ιους. Τις προηγουμενες ημερες τους ελεγα οτι δεν μιλαω Αγγλικα και το εκλεινα, αλλα σημερα γινανε πολυ επιμονοι (ειναι 2-3 διαφορετικοι αυτοι που με πηρανε τηλεφωνο, ο ενας ηταν στανταρ Ινδος και ο αλλος με γαλλικο αξαν στην προφορα) και μου ειπαν οτι θα με βοηθησουν στα Ελληνικα. Εν τω μεταξυ ακουω πολλες φωνες απο μεσα, σαν να ειναι τηλεφωνικο κεντρο. Τους ζητησα να μου αποδειξουν πρωτα οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και μου ειπαν οτι ναι, αλλα πρωτα πρεπει να αποδεκτω καποια εφαρμογη που θα με βοηθησει στα Ελληνικα. Ξερω οτι η Μαικροσοφτ δεν επικοινωνει μαζι σου αν δεν επικοινωνησεις πρωτα εσυ.
Γνωμη σας
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.722
Like
67.899
Πόντοι
12.756
Mαγκες την βοηθεια σας. Με παιρνουν τηλεφωνο εδω και μια εβδομαδα απο το Βελγιο, απο το +3254565844, +3257232779, +3254725559 και αλλα παρομοια και μου λενε οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και οτι τον υπολογιστη μου τον εχουν χακαρει και θα με βοηθησουν να τον αφαιρεσω τους ιους. Τις προηγουμενες ημερες τους ελεγα οτι δεν μιλαω Αγγλικα και το εκλεινα, αλλα σημερα γινανε πολυ επιμονοι (ειναι 2-3 διαφορετικοι αυτοι που με πηρανε τηλεφωνο, ο ενας ηταν στανταρ Ινδος και ο αλλος με γαλλικο αξαν στην προφορα) και μου ειπαν οτι θα με βοηθησουν στα Ελληνικα. Εν τω μεταξυ ακουω πολλες φωνες απο μεσα, σαν να ειναι τηλεφωνικο κεντρο. Τους ζητησα να μου αποδειξουν πρωτα οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και μου ειπαν οτι ναι, αλλα πρωτα πρεπει να αποδεκτω καποια εφαρμογη που θα με βοηθησει στα Ελληνικα. Ξερω οτι η Μαικροσοφτ δεν επικοινωνει μαζι σου αν δεν επικοινωνησεις πρωτα εσυ.
Γνωμη σας
Πες οτι δεν έχεις υπολογιστη :coffee:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.621
Κριτικές
36
Like
35.149
Πόντοι
18.565

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.942
Like
30.257
Πόντοι
5.006
Mαγκες την βοηθεια σας. Με παιρνουν τηλεφωνο εδω και μια εβδομαδα απο το Βελγιο, απο το +3254565844, +3257232779, +3254725559 και αλλα παρομοια και μου λενε οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και οτι τον υπολογιστη μου τον εχουν χακαρει και θα με βοηθησουν να τον αφαιρεσω τους ιους. Τις προηγουμενες ημερες τους ελεγα οτι δεν μιλαω Αγγλικα και το εκλεινα, αλλα σημερα γινανε πολυ επιμονοι (ειναι 2-3 διαφορετικοι αυτοι που με πηρανε τηλεφωνο, ο ενας ηταν στανταρ Ινδος και ο αλλος με γαλλικο αξαν στην προφορα) και μου ειπαν οτι θα με βοηθησουν στα Ελληνικα. Εν τω μεταξυ ακουω πολλες φωνες απο μεσα, σαν να ειναι τηλεφωνικο κεντρο. Τους ζητησα να μου αποδειξουν πρωτα οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και μου ειπαν οτι ναι, αλλα πρωτα πρεπει να αποδεκτω καποια εφαρμογη που θα με βοηθησει στα Ελληνικα. Ξερω οτι η Μαικροσοφτ δεν επικοινωνει μαζι σου αν δεν επικοινωνησεις πρωτα εσυ.
Γνωμη σας
Τηλέφωνο : 11188

Ελληνική Αστυνομία

Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος​

Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος | Ελληνική Αστυνομία :hi:
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Mαγκες την βοηθεια σας. Με παιρνουν τηλεφωνο εδω και μια εβδομαδα απο το Βελγιο, απο το +3254565844, +3257232779, +3254725559 και αλλα παρομοια και μου λενε οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και οτι τον υπολογιστη μου τον εχουν χακαρει και θα με βοηθησουν να τον αφαιρεσω τους ιους. Τις προηγουμενες ημερες τους ελεγα οτι δεν μιλαω Αγγλικα και το εκλεινα, αλλα σημερα γινανε πολυ επιμονοι (ειναι 2-3 διαφορετικοι αυτοι που με πηρανε τηλεφωνο, ο ενας ηταν στανταρ Ινδος και ο αλλος με γαλλικο αξαν στην προφορα) και μου ειπαν οτι θα με βοηθησουν στα Ελληνικα. Εν τω μεταξυ ακουω πολλες φωνες απο μεσα, σαν να ειναι τηλεφωνικο κεντρο. Τους ζητησα να μου αποδειξουν πρωτα οτι ειναι απο την Μαικροσοφτ και μου ειπαν οτι ναι, αλλα πρωτα πρεπει να αποδεκτω καποια εφαρμογη που θα με βοηθησει στα Ελληνικα. Ξερω οτι η Μαικροσοφτ δεν επικοινωνει μαζι σου αν δεν επικοινωνησεις πρωτα εσυ.
Γνωμη σας
αμα βαλεις την εφαρμογη κλαψε κωδικους ebanking και λοιπα!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: GRxx

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Του το ειπα και μου ειπε οτι εχουν μολυνθει ολες οι συσκευες μου και το κινητο, ακομα και αν ειναι Αντροιτ.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


οι πριζες του σπιτιου σου δε μολυνθηκαν? το ψυγειο? η σμαρτ τιβι? το ψωμι?
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.250
Like
1.698
Πόντοι
216
Kαι εγώ έχω κλήσεις στο κινητό από παρόμοιους αριθμούς εδώ και κάτι μήνες αλλά ποτέ δεν απαντάω.
Μόλις τελειώσει το κουδούνισμα,πάντα μπλοκάρω τον εν λόγω τηλ. αριθμό!
Είναι εκατό τοις εκατό απατεωνιά!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.621
Κριτικές
36
Like
35.149
Πόντοι
18.565
Γλυτώσαμε από τους Νιγηριανούς τραπεζίτες που θέλουν σώνει και καλά να μου βάλουν 2 εκατομμύρια δολάρια στον λογαριασμό μου, θα την πάθουμε τώρα από τους τεχνικούς της μαικροσοφτ.:confused:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.942
Like
30.257
Πόντοι
5.006
Γλυτώσαμε από τους Νιγηριανούς τραπεζίτες που θέλουν σώνει και καλά να μου βάλουν 2 εκατομμύρια δολάρια στον λογαριασμό μου, θα την πάθουμε τώρα από τους τεχνικούς της μαικροσοφτ.:confused:
Eμένα που θέλουν να μου κάνουν κατάθεση 2 δις YTLirası :tooth:
 

iagouaros1

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
237
Like
153
Πόντοι
1
Καλησπέρα στα σαϊνια, ενω έβλεπα ταινία απο τον β' εσωτερικό hdd, πετάχτηκαν κάτι κορεάτικες διαφημίσες. Εκανα επανεκίνηση και τώρα δεν μου αναγνωρίζει τον δίσκο. Εν το μεταξύ ο επεξεργαστής δουλεύει στο 100% χωρίς να ΄χω ανοιγμένα προγράμματα. Κατα 99% έχω κολλησει ιο. Μάγκες τηβν βοήθεια σας. Αν μπορώ να αποφύγω format
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.946
Κριτικές
1
Like
5.460
Πόντοι
2.356
Καταρχήν, μπες στο BIOS να δεις τι γίνεται με τους δίσκους.

Κατά 2ον, καλό είναι να φτιάξεις αν δεν έχεις ήδη κάτι σαν το Hiren's BootCD PE, για να δεις τι συμβαίνει με το σύστημα.

Αυτά bootάρουν και έχουν και AV πάνω έτοιμα για να κάνουν scan & clean.
 
Τελευταία τροποποίηση:

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
Καλησπέρα στα σαϊνια, ενω έβλεπα ταινία απο τον β' εσωτερικό hdd, πετάχτηκαν κάτι κορεάτικες διαφημίσες. Εκανα επανεκίνηση και τώρα δεν μου αναγνωρίζει τον δίσκο. Εν το μεταξύ ο επεξεργαστής δουλεύει στο 100% χωρίς να ΄χω ανοιγμένα προγράμματα. Κατα 99% έχω κολλησει ιο. Μάγκες τηβν βοήθεια σας. Αν μπορώ να αποφύγω format
τι σου διαφημισαν; ειχε καμια καλη προσφορα;

κανε φορματ :coffee:
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.187
Like
10.536
Πόντοι
2.256
α. Κάνε restore το σύστημα από προηγούμενο restore point και πράξε αναλόγως.
β. Bootαρε με το Kaspersky (πχ.) rescue disk μέσω USB και καθάρισε τοPC.
γ. Αν αποτύχουν τα παραπάνω, προχώρα σε format.
 

iagouaros1

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
237
Like
153
Πόντοι
1
Αλάνια, ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Τελικά δεν πάταγε καλά το καλώδιο πάνω στον σκληρό δίσκο και είχε τερματίσει ο σκληρός έτσι ξαφνικά. Θα κάνω αυτό που λέει ο καπετάνιος, μήπως λυθεί το πρόβλημα με τον ιο.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.440
Like
3.646
Πόντοι
456
Αλάνια, ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Τελικά δεν πάταγε καλά το καλώδιο πάνω στον σκληρό δίσκο και είχε τερματίσει ο σκληρός έτσι ξαφνικά. Θα κάνω αυτό που λέει ο καπετάνιος, μήπως λυθεί το πρόβλημα με τον ιο.
Οι κορεατικες διαφημισεις βγαινουν καθε φορα που δεν παταει καλα το καλωδιο? :think:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
Οι κορεατικες διαφημισεις βγαινουν καθε φορα που δεν παταει καλα το καλωδιο? :think:
το ερωτημα ειναι πως ξερει οτι ειναι κορεατικα;
δηλαδη καταλαβαινει αμεσα διαφορες απο κορεατικα-κινεζικα-γιαπωνεζικα;

Ειναι ΥΠΟΠΤΟΣ :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom