Νέα

Ουκρανία - Donetsk

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 204 άτομα (15 μέλη και 189 επισκέπτες)

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Στο χαρκοβο εχεις παει τι λεει καλυτερο  απο ντονετσκ ποια η διαφορα τους σαν πολεις.Απο γυναικες που ειναι καλυτερα στο χαρκοβο ή ντονετσκ?
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Στο χαρκοβο εχεις παει τι λεει καλυτερο  απο ντονετσκ ποια η διαφορα τους σαν πολεις.Απο γυναικες που ειναι καλυτερα στο χαρκοβο ή ντονετσκ?


Δυσχτηχως δεν εχω παει ποτε εκει περα.
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Για πες πως ετυχε και εμεινες εκει εχεις τιποτα ριζες απο κει ή ετυχε ?Σ αρεσει εκει η θες να γυρισεις ελλαδα ?
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Για πες πως ετυχε και εμεινες εκει εχεις τιποτα ριζες απο κει ή ετυχε ?Σ αρεσει εκει η θες να γυρισεις ελλαδα ?

Εμεινα να σπουδασω, μετα μου προσφεραν καλη δουλεια, ταυτοχρονα αρχισαν και τα προβληματα στην Ελλαδα, οποτε αποφασισα να μεινω.
Ειμαι πολυ νεος, στην Ελλαδα μονο σε καφετερια θα με παρουν ασχετα με τις γνωσεις. Εδω εχω μια πολυ καλη δουλεια με καλο μισθο ακομα και για Ελλαδα.
Στην Ελλαδα μου αρεσει η ζωη, ειναι ολα ομορφα και χαρουμενα. Εδω η ζωη ειναι λιγο γκρι και σκουρα, αλλα δεν εχω παραπαονα.
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Ρωσικα εμαθες ή τα ηξερες απο πριν ?Εχεις δικο σου διαμερισμα? γιατι το να δουλευεις και να πληρωνεις και νοικι ειναι λιγο δυσκολο.Με γκομενες τι λεει?
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Ρωσικα εμαθες ή τα ηξερες απο πριν ?Εχεις δικο σου διαμερισμα? γιατι το να δουλευεις και να πληρωνεις και νοικι ειναι λιγο δυσκολο.Με γκομενες τι λεει?

Ηξερα κατι λιγα αλλα τα εμαθα οταν ηρθα. Νοικιαζω διαμερισμα με εναν φιλο. Εχω κοπελα αλλα δεν εχω προβλημα να κανω καμακι ετσι για πλακα :)
Ολες τις γκομενες που ειχα τις γνωρισα σε κλαμπακι, αρκετα ευκολο. Εχω και το Βonus που ειμαι ξενος :)
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Εχω και το Βonus που ειμαι ξενος.Δηλαδη αυτο ισχυει οτι αμα εισαι ξενος σε γουσταρουν πιο ευκολα εκει?
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Εχω και το Βonus που ειμαι ξενος.Δηλαδη αυτο ισχυει οτι αμα εισαι ξενος σε γουσταρουν πιο ευκολα εκει?
Αναλογος την χωρα. Για Ελλαδα ναι, οι γκομενες αμεσως αποκτουν ενα μεγαλο χαμογελο και γινονται ποιο ζεστες :p
Υπαρχουν βεβαια και οι σουπερ σοβαρες που δεν νοιαζονται γιαυτα, αλλα οι περισσοτερες τσιμπανε.

μισθος/νοικι
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Ποσο ειναι το 1 ευρω σε γριβνα τωρα?Συνεχεια πεφτει ανεβαινει η ειναι σταθερα?
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
10.5uah ειναι τωρα και πεφτει, θυμαμαι ηταν 12+
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
10.5uah ειναι τωρα και πεφτει, θυμαμαι ηταν 12+
Παντως εχω ακουσει εκει οι τιμες σε πολλα ειναι ιδια με δω και σε μερικα πιο ακριβα απο τι και εδω.Πως γινεται αυτο πως την βγαζουν καποιοι εκει με μισθους τοσο μικρους και τιμες οπως εδω.
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Παντως εχω ακουσει εκει οι τιμες σε πολλα ειναι ιδια με δω και σε μερικα πιο ακριβα απο τι και εδω.Πως γινεται αυτο πως την βγαζουν καποιοι εκει με μισθους τοσο μικρους και τιμες οπως εδω.
Τα ατομα με τον μεσω μισθο δεν εχουν iphone, αγοραζουν ρουχα σε λαικες αγορες, τρωνε πολλες σουπες και εχουν επιπλα και διαμερισματα που τους ειχε κανει δωρο η Σοβιετικη Ενωση.
Δεν πανε σε καφετεριες, δεν κανουν διακοπες, δεν αγοραζουν υπολογιστες κλπ.

Το φαγητο και τα απαραιτητα για την ζωη κοστιζουν πολυ λιγοτερο απο Ελλαδα.
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Τα ατομα με τον μεσω μισθο δεν εχουν iphone, αγοραζουν ρουχα σε λαικες αγορες, τρωνε πολλες σουπες και εχουν επιπλα και διαμερισματα που τους ειχε κανει δωρο η Σοβιετικη Ενωση.
Δεν πανε σε καφετεριες, δεν κανουν διακοπες, δεν αγοραζουν υπολογιστες κλπ.

Το φαγητο και τα απαραιτητα για την ζωη κοστιζουν πολυ λιγοτερο απο Ελλαδα.
Δηλαδη τα τροφιμα ειναι φτηνα ?Αν πας ομως σε εστιατοριο ή fast food ισχυει το ιδιο ή οι τιμες βαρανε κοκκινο και ειναι χαλια?
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
Δηλαδη τα τροφιμα ειναι φτηνα ?Αν πας ομως σε εστιατοριο ή fast food ισχυει το ιδιο ή οι τιμες βαρανε κοκκινο και ειναι χαλια?

Τα τροφημα ειναι φτηνα σε σχεση με την Ελλαδα ναι.
Παραδειγμα σε μενα:
Big Tasty + Big Fries + Big Cola + Cheeseburger = 6euro
Δειπνο σε ενα πολυ καλο ιταλικο εστιατοριο για 2 ατομα(η γκομενα επαθε πλακα) = 57euro
Ενταξει αν βεβαια επερνα κρεας απο ελαφι(δεν θυμαμαι τιμη) και κρασι του 1800 θα εβγαινε πολυ παραπανω.
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Αν καποιος θελει να αγορασει διαμερισμα εκει ποσο κοστιζει αναλογως βεβαια και με τα τ.μ?
 

Επισκέπτης
Βεβαια πλακα θα εχει αλλα δεν λεει να κοβω βολτες σε 5 αστερων ξενοδοχειο φωναζοντας στα Ελληνικα ελπιζοντας να με ακουσει αυτος  :grin:
Ο μεσος μισθος ειναι 300ευρω αυτην την στιγμη. Τωρα νοικιαζω με εναν φιλο ενα καλουτσικο διαμερισμα στο κεντρο και βγαινει 150euro απο τον καθενα. Βεβαια βγαζουμε και οι 2 πανω απο τον μεσο μισθο. Στα περιχωρα ναι ειναι λιγακι επικυνδυνα, αλλα κεντρο και γυρο περιοχες ειναι μια χαρα.
Μου εχουν κολλησει μαγκιες αρκετες φορες αλλα αν ολα πηγαν ενταξει.
πσσσσσ ελα πορνομεταναστι μου να σε μαθο καρατε να αντιμετοπιζισ τουσ αξεστουσ και αγρικουσ ουκρανουσ!!! :rockon:

ιποκλινομε στον τρισμεγιστο και τιτανιο νεο πορνομεταναστι τισ ουκρανιασ!!! :rockon:
ειναι βαθια και πορνοδεσ ι σιγκινισι οταν βλεπο πορνομεταναστες!!!! :rockon:
απο κριμνεα πορνομεταναστι μου εχισ παι καμια βολτα?
τα σεβοι μου πορνομεταναστι!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
χαχα ευχαριστω  :grin:
Οχι κριμνεα δεν εχω παει ποτε. Βασικα πουθενα δεν εχω παει εκτος απο Κιεβο και Καρπατι.
 

Επισκέπτης
πορνοσιγκινουμε αφανταστα οταν βλεπο να γραφουν στο πορνοσαιτ ολο και περισοτεροι πορνομεταναστεσ!!!
πορνομεταναστι μου ιθελα να σε ροτισο με ποσα λεφτα το μινα εσι περνασ εκι στο ντονεστ?
τι πεζι εκι με τι ζοι?ενασ μεσοσ ανθροποσ ποσα πορνοευρο θελι το μινα για να ζισι εκι νορμαλ?(για παραδιγμα εσι ποσα θεσ?)

ολοταχοσ προσ τιν πομποδεσ πορνομεταναστευσι για μια ιγιιεσ σεξουαλικι ζοι και οχι να κιλιομαστε στι μαλακια στο γρετσικισταν!
 

Επισκέπτης
10.5uah ειναι τωρα και πεφτει, θυμαμαι ηταν 12+
12+ ηταν για πολυυυυυυ λιγο οταν ειχε 1,45$ το ευρω
κι οσον αφορα το ραμαντα και τον ελληνοκυπριο, απλα πας σε εναν αγωνα τις μεταλουργκ και του μιλας κανονικα
αν και στο ραμαντα θα τον καταλαβεις αμεσως!!!! εχει ενα κομπλολοϊ 2 μετρα!!! :2funny: :2funny: :2funny:
δεν θυμαμαι να εχω δει ουκρανο με κομπολοϊ
αμα θες σε γνωριζω και σ ενα συνονοματο σου αλλα μενει Λουγκανσκ!
αν εισαι στειλε μου πμ να σου δωσω το βκοντακτε μου
αν καταλαβα καλα εισαι ο Mitsos_Students που απλα εχασες το πασγουορντ
 

alepous365

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2012
Μηνύματα
21
Like
0
Πόντοι
0
12+ ηταν για πολυυυυυυ λιγο οταν ειχε 1,45$ το ευρω
κι οσον αφορα το ραμαντα και τον ελληνοκυπριο, απλα πας σε εναν αγωνα τις μεταλουργκ και του μιλας κανονικα
αν και στο ραμαντα θα τον καταλαβεις αμεσως!!!! εχει ενα κομπλολοϊ 2 μετρα!!! :2funny: :2funny: :2funny:
δεν θυμαμαι να εχω δει ουκρανο με κομπολοϊ
αμα θες σε γνωριζω και σ ενα συνονοματο σου αλλα μενει Λουγκανσκ!
αν εισαι στειλε μου πμ να σου δωσω το βκοντακτε μου
αν καταλαβα καλα εισαι ο Mitsos_Students που απλα εχασες το πασγουορντ

Ναι ο Mitsos ειμαι αλλα περασε καιρος και δεν ξερω το Μail/pass :)
Σου στελνω το vk
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom