Νέα

Μπρατισλάβα. Ξέρετε κάτι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Θα ηθελα να επιβεβαιώσω την ύπαρξη θεϊκών πλασμάτων στη σλοβακία

Στην αρχή νομιζεις οτι εχει παρκάρει καπου εκει κοντά πουλαμ με μοντέλα.

Μια χώρα την οποια σίγουρα θα επισκεφτώ ξανα

Φίλε μου δέν μας αρκούν αυτά τα ολίγα περιεγραψέ μας κάποια εμπειρία σου αν υπάρχει στην συγκεκριμένη πόλη ή που πηγες τι έκανες αρκεί να είναι ΠΡΟΣΦΑΤΗ
Και όχι προ αμνημονεύτων χρόνων.
Διότι τα πράγματα αλλαζουν παντού και πάντα.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
κανείς με τήν Νέα χρονιά που να πήγε Μπρατισλάβα ;;;;;
διαφορά τιμών λόγο μετάβασης της  απο κρν σέ euro??????΄
Μ' ακούη κανείς ????? :think: :think: :think:
 

geomix

Μέγας
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.172
Κριτικές
23
Like
0
Πόντοι
4.175
κανείς με τήν Νέα χρονιά που να πήγε Μπρατισλάβα ;;;;;
διαφορά τιμών λόγο μετάβασης της  απο κρν σέ euro??????΄
Μ' ακούη κανείς ????? :think: :think: :think:

αν θυμαμαι καλα ενας συναγωνιστης ειχε παει και εκανε κονε με την lea απο το slovakbeauties.
του ειχε στειλει καλα κομματια... αν δεν κανως λαθος τα γραφει μεσα σε ενα review τηw jane απο το ιδιο γραφειο.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
μάλλον ήταν  για  long date  στην Ελλάδα,
εγώ θελω να μάθω τοπικά τι γινεται και αν επηρεαστήκαν οι τιμές γενικά
για διασκέδαση και call girls  τοπικά.
Όσον αφορα τα πρακτορεία με τα μοντέλα που παρέχουν διεθνή συνοδεία παρέμειναν στα ίδια
ετσι και αλλιώς σε ευρώ χρεώναν.
 

Sexpeare in Luv

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
838
Like
2
Πόντοι
6
Για να ξυπνάμε λίγο!!!

Aυτήν την εποχή τα σπάει στην Μπρατισλάβα το Σλοβάκικο Hip-Hop με την [size=15pt]Tina  feat. Čistychov[/size] να ερμηνεύει την μεγάλη επιτυχία [size=15pt]"Co malaka" (what I like)[/size]


Νajlepsie co moze byt (Τι καλύτερο λοιπόν) για πρωτόγονο χορό γονιμότητας  :boobies: :boobies: :boobies: με Slovak beauties και για ατάκες σε Slovak CTs...
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Για να ξυπνάμε λίγο!!!

Aυτήν την εποχή τα σπάει στην Μπρατισλάβα το Σλοβάκικο Hip-Hop με την [size=15pt]Tina  feat. Čistychov[/size] να ερμηνεύει την μεγάλη επιτυχία [size=15pt]"Co malaka" (what I like)[/size]


Νajlepsie co moze byt (Τι καλύτερο λοιπόν) για πρωτόγονο χορό γονιμότητας  :boobies: :boobies: :boobies: με Slovak beauties και για ατάκες σε Slovak CTs...

Πολύ καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοό.  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
να εισηγηθούμε στον admin  να το βάλη χαλί υπόκρουσης όταν ανοίγουν οι σελίδες του σάιτ.
 

OLYRET

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2009
Μηνύματα
15
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
κανείς με τήν Νέα χρονιά που να πήγε Μπρατισλάβα ;;;;;
διαφορά τιμών λόγο μετάβασης της  απο κρν σέ euro??????΄
Μ' ακούη κανείς ????? :think: :think: :think:
Μόλις επέστρεψα ( α ρε ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ... ) μια χαρούλα οι τιμές, στο γήπεδο 6 ευρώ εισιτήριο, τα 4* ξενοδοχεία 70-80 και στα καλά εστιατόρια με κόκα κόλα 15 ευρώ.
καλό Μπαρ το ΡΙΟ και απαίσιο το royal club που δεν θυμάμαι ποιός το είχε αναφέρει... μιλάμε  για παρακμή χωρίς στυλ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
gia bratislava συμφωνω κι επαυξανω
με διαφορα οι καλυτερες γκομενες σε ολη την περιοχη,μετα απο τις "ρουμανες-κοπροσκυλα" ,βεβαια-η αλαθεια,κι ας ειναι πικρη,να λεγεται.....
το καλο με την bratislava ειναι επισης οτι δεν ειναι "φατε ματια ψαρια"(ρουμανια π.χ.,μην γραψω κισιναου παλι :grin:)αλλλα μπαινουν κ καλα κ φτηνα γκολ-φαντασου να ξεραμε κι εκει τη γλωσσα. τι θα γινοταν......
επισης η ζωη ειναι παμθηνη,δε σχεση κ με το κισιναου,για βουκουρεστι ουτε συγκριση ,ειναι 3 φορες ακριβοτερο,κ "ασφαιρο"-το βασικοτερο- :headbang:
οποτε μεγαλε ΜΠΡΑΒΟ,κ νασαι καλα,μου θυμισες 2 πολλυ καλες αναμνησεις προ 2ετιας,κ ημουν και απλως /"τρανζιτ",βεβαια τοπαιξα μονιμος-πραγματα αδιανοητα για "δωθε" της τιμισοαρα,που πρρεπει να ταζουμε γαμους κλπ, :2funny:που λεει κι ο "ορεινος" σοριτας!!!

φθηνή στη πλειοψηφία δε θα την έλεγα με τίποτα. Δε ξέρω για παλιοτερα, εγώ βρέθηκα Μπρατισλάβα αρχές καλοκαιριού φέτος. Τα σπίτια είναι πανάκριβα σε σχέση με τους μισθούς τους, τιμές σε ελληνικά επίπεδα. Οτιδήποτε που μπορείς να χαρακτηρίσεις φθηνό (φαγητό κτλ) θα το βρεις στη ζώνη εκτός ιστορικού κέντρου, με το που πατήσεις το πλακόστρωτο πληρώνεις τα πάντα "ελληνικά" στα κόστη.
Εκείνο που μου άρεσε εμένα είναι ο ελληνικός τρόπος ζωής, καφετέρεια μέχρι βράδυ, φαγητό και μπαράκια όλα μαζεμένα στο ιστορικό κέντρο όπου μπορείς να τη βγάλεις σχεδόν όλη την ημέρα αράζοντας, γυρίζοντας, γκομενίζοντας.
Ειδική μνεία θέλω να κάνω σε μια Σλοβάκα από "άλλο πλανήτη" που γνώρισα, τα'χε με έλληνα που ήταν κάποτε φοιτητής εκεί και μίλαγε ελληνικά. Απίστευτα όμορφη, μορφωμένη και σοβαρή. Με έβαλε στο κλίμα σε άπειρα πράγματα όσον αφορά τη νοοτροπία αλλά και την ιστορία της Σλοβακίας, από εποχής Τσεχοσλοβακίας μέχρι σήμερα.
Το μόνο που με χάλασε είναι ότι έχει πλημμυρίσει με έλληνες φοιτητές, λόγω των πανεπιστημίων εκεί.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
φθηνή στη πλειοψηφία δε θα την έλεγα με τίποτα. Δε ξέρω για παλιοτερα, εγώ βρέθηκα Μπρατισλάβα αρχές καλοκαιριού φέτος. Τα σπίτια είναι πανάκριβα σε σχέση με τους μισθούς τους, τιμές σε ελληνικά επίπεδα. Οτιδήποτε που μπορείς να χαρακτηρίσεις φθηνό (φαγητό κτλ) θα το βρεις στη ζώνη εκτός ιστορικού κέντρου, με το που πατήσεις το πλακόστρωτο πληρώνεις τα πάντα "ελληνικά" στα κόστη.
Εκείνο που μου άρεσε εμένα είναι ο ελληνικός τρόπος ζωής, καφετέρεια μέχρι βράδυ, φαγητό και μπαράκια όλα μαζεμένα στο ιστορικό κέντρο όπου μπορείς να τη βγάλεις σχεδόν όλη την ημέρα αράζοντας, γυρίζοντας, γκομενίζοντας.
Ειδική μνεία θέλω να κάνω σε μια Σλοβάκα από "άλλο πλανήτη" που γνώρισα, τα'χε με έλληνα που ήταν κάποτε φοιτητής εκεί και μίλαγε ελληνικά. Απίστευτα όμορφη, μορφωμένη και σοβαρή. Με έβαλε στο κλίμα σε άπειρα πράγματα όσον αφορά τη νοοτροπία αλλά και την ιστορία της Σλοβακίας, από εποχής Τσεχοσλοβακίας μέχρι σήμερα.
Το μόνο που με χάλασε είναι ότι έχει πλημμυρίσει με έλληνες φοιτητές, λόγω των πανεπιστημίων εκεί.

ΑΝ θέλεις και μπορείς κάνε μιά ποιό αναλυτική περιγραφή της παρουσία σου εκεί..
ΠΧ πως πήγες;; γιατί;; ποσο έμεινες;; που έμεινες;;;; αν έκανες νυχτερινή ζωή εκτος του Ιστορικού κέντρου αν πήγες σε  πολυκαταστημα τυπου αππολο κλπ
τι πλήρωσες όσο για φαγητά & ποτά θα διαφωνήσω ότι είναι ακριβά όπως στην Ελλάδα εκτός κι αν μιλάς για τα τουριστικά σημεία.....
ΟΙ τιμές ακινήτων ναι έχουν φθάση επίπεδα Ελλάδας αλλά μόνο Μπρατισλάβα και έχει πολλές νέες κατασκευές λόγο μεγάλης ζήτησης απο γειτονικές χώρες και γενικά αλλοδαπούς.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
ΑΝ θέλεις και μπορείς κάνε μιά ποιό αναλυτική περιγραφή της παρουσία σου εκεί..
ΠΧ πως πήγες;; γιατί;; ποσο έμεινες;; που έμεινες;;;; αν έκανες νυχτερινή ζωή εκτος του Ιστορικού κέντρου αν πήγες σε  πολυκαταστημα τυπου αππολο κλπ
τι πλήρωσες όσο για φαγητά & ποτά θα διαφωνήσω ότι είναι ακριβά όπως στην Ελλάδα εκτός κι αν μιλάς για τα τουριστικά σημεία.....

πρόσεξε τι λέω, ΕΙΠΑ στο ιστορικό κέντρο είναι ακριβά, φθηνά είναι εκτός κέντρου. Έμεινα σε πανσιόν με 35 ή 40 ευρώ τη μέρα, δε θυμάμαι ακριβώς, την βρήκα από τα POI του gps (μεγάλη υπόθεση το gps σε ταξίδι). Τιμές για σπίτια, ενοίκια ή αγορά, μου ταλεγε η Σλοβάκα. Έμεινα 3 μέρες.
Νυχτερινή ζωή εκτός του κέντρου δεν έκανα, δεν είχε και νόημα γιατί βρέθηκα καθημερινές μέρες όπου μόνο το κέντρο αξίζει. μόνο σε ένα κωλόμπαρο από τα γνωστά πήγα από περιέργεια λίγο έξω από το κέντρο για να δω τι παίζει. Τα κωλόμπαρα είναι και γαμηστρώνες στη Σλοβακία, αν σου αρέσει πας πάνω και γαμάς.
Σιχαμάρα όμως, αφενώς δεν είμαι φαν, αφετέρου η πορνεία δεν είναι παράνομη στη Σλοβακία οπότε θα παίζει και πολύ αφροδίσιο φαντάζομαι.
 

enterpreneur

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2010
Μηνύματα
354
Κριτικές
30
Like
345
Πόντοι
1.505
Καμιά πιο πρόσφατη συμβουλή για καλό μπαράκι/club ?
 

paranoid7

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
0
exoume kanena neo apo bratislava?? kapoios pou na exei paei
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
Ας βγάλουμε λίγο το θέμα της Μπρατισλάβας από τον βαθύ ύπνο, καταγράφοντας κάποιες πρόσφατες εντυπώσεις.
Για την πόλη :
Μέτρια, μικρή, στην σκιά της Βιέννης, δεν βρήκα κάτι που να με εντυπωσίασε. Μόνο καλό ότι όλα είναι μαζεμένα στο ιστορικό κέντρο, την γυρίζεις εύκολα και με τα πόδια (έχει πεζοδρομημένο κέντρο χωρίς αμάξια). Μετρό δεν υπάρχει αλλά υπάρχει τραμ και τρόλεϊ ως κύριο μεταφορικό μέσο. Ταξί δύο ειδών: τα ελεύθερα του δρόμου που κλέβουν ασύστολα και πρέπει να αποφεύγονται, και οι εταιρίες (τα καλείς τηλεφωνικά) που έχουν νορμάλ τιμές, σχεδόν ελληνικές. Η πόλη έχει πολλούς έλληνες φοιτητές (1.000+) που κύρια σπουδάζουν σε ιατρικές σχολές. Η Σλοβάκοι έκαναν το στρατηγικό σφάλμα να βάλουν το ευρώ ως νόμισμα το 2009 (οι Τσέχοι πιο έξυπνοι έμειναν με την κορώνα τους), και αυτό έχει ως συνέπεια η πόλη να είναι πρακτικά σε τιμές σχεδόν Ελλάδας, δηλαδή ακριβή σε σχέση με την γειτονιά (Τσεχία, Ουγγαρία, Πολωνία) και αυτό είναι τελικά σημαντικό μειονέκτημα. Μου θύμισε λίγο την Ελλάδα στις αρχές της κρίσης : αρκετά μαγαζιά κλειστά, μικρή σχετικά κίνηση, μαζεμένος κόσμος. Αν και με βάση τους επίσημους οικονομικούς δείκτες είναι υγιής χώρα, εντούτοις εμφανίζει ήδη συμπτώματα υψηλού πληθωρισμού (εντός ευρώ μάλιστα) και σχετικά υψηλής ανεργίας. Πιθανώς να μαγειρεύουν τα στατιστικά και αυτοί όπως ο Κωστάκης εδώ παλιότερα και απλά δεν τους έπιασαν ακόμα. Προσωπικά δεν θα παραξενευτώ αν σε μερικά χρόνια οι Σλοβάκοι επαναλάβουν την πρόσφατη ελληνική περιπέτεια. Κατά τα άλλα είναι και αυτοί δορυφόροι της Μεγάλης Γερμανίας.
Για το «θέμα» μας:
Οι Σλοβάκες είναι πολύ όμορφες κοπέλες, ψηλές και λεπτές οι περισσότερες, και αρκετά περιποιημένες. Λόγω υποχρεώσεων είχα μια μόνο ευκαιρία για «εμπειρίες» και έτσι εμπιστεύτηκα το για ενημέρωση. Υπάρχουν και άλλα 2-3 αντίστοιχα sites αλλά πρακτικά ανακυκλώνουν την ίδια πληροφορία, προτείνω το παραπάνω ως χρηστικότερο, και με το πλεονέκτημα ότι έχει και χάρτη!
Εντόπισα μια κοπέλα από την 1η σελίδα που πληρούσε τις προδιαγραφές μου : πιπίνι, λεπτή, δουλεύει στο κέντρο : την Monica Τηλέφωνο, άμεση συνεννόηση με καλά αγγλικά και με SMS μου έστειλε την διεύθυνσή της. Είχε σπίτι σε πολύ καλή περιοχή, κάτι σαν το Κολωνάκι εδώ. Και εδώ αρχίζει η (αρνητική) εμπειρία μου:
Με το που μου άνοιξε την πόρτα (με τα εσώρουχα, πολύ ωραίο 20χρονο μωρό, με πραγματικές φωτό) μου ζήτησε να βγάλω τα παπούτσια μου! Με οδήγησε στο δωμάτιό της και μου εξήγησε ότι ήθελε 90 ευρώ με το ακάποτο για μια ώρα. Τις τα δίνω, μπανάκια, και νάσου να την περιμένω αραχτός στο δωμάτιο. Παρατήρησα δίπλα μου ένα μεγάλο μπουκάλι με αντισηπτικό, σαν αυτά που πριν 2 χρόνια με την γρίπη των χοίρων είχαμε γεμίσει την Ελλάδα.
Με το που ήρθε μου άρχισε το κήρυγμα περί καθαριότητας, ΣΜΝ, και λοιπά αντικαυλωτικά. Την κατάλαβα την κατάσταση ότι πήγαινε για αποτυχία… Με απολύμανε, μου έκανε μια πίπα της κακιάς ώρας, και συνεχίσαμε με πλήρη απάθεια από πλευράς της. Φιλιά και χάδια κάτω ούτε να το συζητάμε. Μάλιστα όταν την έγλυφα (στα υπέροχα) στήθη της, και καθώς κατέβαινα προς τα κάτω, αυτή πήρε το αντισηπτικό και φσστ-φσστ όσο εγώ έγλυφα χαμηλά αυτή καθάριζε ψηλά! Απίθανες σκηνές! Απορώ πως ολοκλήρωσα. Άλλο ευτράπελο ότι μου είπε πως έχει boyfriend, όταν της είπα (ευγενικά πάντα) πως ο φίλος της δεν την έχει εκπαιδεύσει σωστά στην πίπα μου απάντησε «Μα δεν κάνω πίπα στον φίλο μου, δεν μας αρέσει». Άλλη γλαφυρή σκηνή το τελείωμα στην κοιλίτσα της, όπου άδειασε ένα πακέτο χαρτιά να καλύψει το πιπί της μήπως και τρέξει κάτι προς τα κει και μολυνθεί. Μόνο συν ότι ήταν δυναμική στον αγώνα και κουνιόταν δυνατά, αλλά άψυχα. Αυτά περί Μπρατισλάβας, ελπίζω την επόμενη φορά να έχω καλύτερη τύχη…
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Επεσες στην περιπτωση.οι σλοβακες ειναι απο τις πιο καυλιαρες γκομενες που υπαρχουν.Και γουσταρουν πολυ να κανουν φαση με ελληνες.εχει πολλους φοιτητες εκει,αλλα και στο Κοσιτσε.
 

PONTIOS_PILATOS

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2013
Μηνύματα
361
Like
2
Πόντοι
1
Επεσες στην περιπτωση.οι σλοβακες ειναι απο τις πιο καυλιαρες γκομενες που υπαρχουν.Και γουσταρουν πολυ να κανουν φαση με ελληνες.εχει πολλους φοιτητες εκει,αλλα και στο Κοσιτσε.

βεβαια αν είσαι σαν το δημητράκη μην περιμένεις να γαμήσεις στην bratislva το πολύ ,πολύ σε κανένα μπουρδέλο να καταλήξεις!
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
Επεσες στην περιπτωση.οι σλοβακες ειναι απο τις πιο καυλιαρες γκομενες που υπαρχουν.Και γουσταρουν πολυ να κανουν φαση με ελληνες.εχει πολλους φοιτητες εκει,αλλα και στο Κοσιτσε.
Συμφωνώ, και η δική μου (εγχώρια) εμπειρία από Σλοβάκες εισαγωγής είναι πολύ θετική... εύχομαι να έχω καλύτερη τύχη την επόμενη φορά!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom