Νέα

Μπρατισλάβα. Ξέρετε κάτι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

menelaos(1)

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Αδελφε, για δες και λιγο το HOSTEL....
ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙς.... και αυτοι επισης...
 

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Μενέλαε εκεί γίνετε καταιγισμός μουνιού και εσύ ρε έμεινες στο HOSTEL.....
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Παιδιά αυτά που γράφετε για Μπλάβα απλά δεν ισχύουνε.Ισχυαν τη δεκαετία του '90 εν μέρει.Τώρα τα δεδομένα ε΄χουν αλλάξει δραματικά.Πάτε μια βόλτα σε κλαμπ όπως η Laverna που θεωρείται το πιο έκφυλο της πόλης και το Avpark που είναι το πιο trendy και αν βγάλετε γκόμενα,ειδοποιήστε.Εντάξει μπορεί να μιλάνε να είναι ανοιχτές,αλλά δεν γαμιούνται.Ετσι απλά.Ακόμη και τους Σλοβάκους τους προτιμάνε.
 

nikolas80

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
75
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπον καλησπερα κι απο εμενα παιδες.θελω να ξεκινησω απο το οτι γι αυτα που γραφονται εδω μεσα και σε καθε φορουμ δε πρεπει να τα παιρνουμε και τοις μετρητοισ αφου οπως θα διαπιστωσετε 100 διαφορετικα ατομα που πηγαν στο ιδιο μεροσ μπορει να εχουν 100 διαφορετικες αποψεις.το λεω αυτο γιατι την εχω πατησει οχι λιγες φορες στηριζομενος σε αποψεις αλλων και γενικα αν δε δεις κατι με τα ματια σου μη πιστεευεις τιποτα.στο δια ταυτα τωρα θα σας γραψω τι ειδα στη μπρατισλαβα απο την οποια γυτρισα προχθες προσπαθωντας να βγαλω οσο μπορψω το υποκειμενικο στοιχειο απο τα γραπτα μου...1)ομορφη πολη με πανεμορφα φυσικης ομορφιας κοριτσια.ναι,φυσικη ομορφια ξεχαστε τις γκομενες που δε τις γνωριζεις το πρωι χωρις φρου φρου κι αρωματα.2)πολυ φτωχια οπωσ και στα περιισοτερα πρωην κουμουνιστικα κρατη(ο μεσος μισθος στα 300 ευρω και οι τιμες τους λιγο οικονομικοτερες στα περισοτερα ειδη απο τα δικα μας π.χ φαγητο σε καλα restaurants του κεντρου περιπου 15-20 ευρω το ατομο full.με το που φτασετε μη ξεχασετε απο atm να κανετε αναληψη με τη καρτουλα σας σε δικα τουσ skk γιατι διαφορετικα οπου και να πληρωσετε με ευρω σας κλεβουνε 5-15 %.ειδικα στα μπαρ σου λενε οτι η ισοτιμια 1e=32skk καταργειται και ισχυει μονο για τα μπαρ 1e=25 skk...oυυυυυστ!3)το μουμι ειναι αλλο πραγμα ομως γιατι το γνωριζουνε κι αυτοι οτι σερνει καραβι κι ετσι πρεπει να το υγρανεις με αρκετα εuros για να σου ανοικσει τη πορτα του παραδεισου,ποσα ειαμε οτι περνει ο μεσος σλοβακος?300? ε λοιπον 100-120e θα σου παρει μια σλοβακα για να στο δωσει 45 λεπτα-1ωρα.οι γαμηστρωνες τους λεγονται erotic salons και μη διανοειθητε να χασετε το χρονο σας σε κανενα αλλο εκτοσ απο αυτα τα 2...evita και royal club ,kalytero gia mena me diafora to 2o afoy σα χωρος ειναι στυλ baby gold με top μουμαρες μεσα καμια δεκαρια ειδα εγω με τη διαφορα οτι εκει δε πληρωνεις ποτα γκομενας χωρουσ και μαλακιες αλλα ερχεται η γκομενα σε παιζει μπαλλα αρκετη ωρα μπορει και μιση ωρα κι αν σαν ελληνας υποψειαστεις οτι το κανει για κερασι ποτακι σου απαντα οτι σε θελει στο κρεβατι στο πανω οροφο για sex κι αυτο της φτανει.δεν εχει εισοδο ,μονο το ποτο που θα πιεις περιπου 6 ευρω και μαμισι 45λεπτα 100ευρω η 2800skk(η κλεψια που λεγαμε).τα κοριτσια ειναι θεομουμα κι αν δε κανω λαθος ολα σλοβακες.υπαρχει φυσικα και ποικιλια προγραμματων αναλογα τα βαλαντια σας ,μπορεισ ανετα να φορτωσεις και 2 μαζι νομιζω σε καλη τιμη λιγοτερη των 5400 skk αλλα το προφυλακτικο κρινεται απαραιτητο νομιζω.καλο ςεχακι καλα δωματια και γκομενες που γουσταρουν μπλα μπλα και ετοιμες να γεμισουν βαλιτσες για ελλαδα τουλαχιστον για διακοπες αν τους ταξετε που σιγουρα θα μπειτε στον πειρασμο!το πρωτο που ειπα εχει ολα αυτα αλλα λιγοτερο ποιοτικα π.χ χειροτερος χωρος γκομενες οχι τοσο καλες λιγο ακριβοτερο λιγοτερος επαγγελματισμος.ξαναλεω για να μην μακρυγορω ΜΗΝ πατε σε κανενα αλλο erotic salon.striptitsadika πεζουν2-3 εντος πολλης αλλα για να μην κοροιευω δεν πατησα το ποδι μου σε κανενα για διαφορους λογους.επισης τελευταια μερα μου ετυχε το σκηνικο με το βγαινω απο το hostel που εμενα μοπυ την πεφτει ενας ταριφας και μου λεει...ει greco για γκομενες ψαχνεις?εχω γνωστο το αφεντικο απο το ταδε sstrip club και μπορω να σου φερω οποιαμ γκομενα θες απο το μαγαζι του η απο το royal club στο οποιο ειχα  πηδηξει τη προηγουμενη ημερα.νομιζω οτι η πληροφορια ηταν 100% εγκυρη απλα ο ταριφας τον υπολογιζω να επερνε κανα 30 ευρω παραπανω και αν επαιρνε τιποτα παραπανω η γκομενα.μου λεει μαλιστα(οχι με τοση ευκολια αλλα επειδη τον στριμωξα) παμε στο ταδε στριπ club τη διαλεγεις και στη φερνω.οτι ειναι να τους προισεχεις τους ταριφες ναι αλλα οπως την εκοψα τη φαση μεχρι ενα σημειο δε προκειται να πουλησουν φουμαρα απλα για ενα 20 ευρω κανουν πολλα π.χ ολοι τους αν τους πεις πηγαινε με στο μπουρδελο θα περιμενουν να φυγεις για να σε ξαναπαρουν.Σε 1 μαλιστα του λεω φιλε δε παιζει,θα γυρισω πισω με το τραινο και μου λεεει οκ εγω θα μεινω για ποτο κι αν αλλαξεις γνωμη σε ξαναφερνω,10 ευρω ειναι 10 ευρω.απο οτι κατραλαβα επισης αυτο ειναι το ποσο που ζητανε για να σε πανε σε μπουρδελο αν η διαδρομη ειναι απο 2-7 χ.μ.καλο ειναι να ρωτατε απο πριν ποσα θελει μη φατε καμια φολα,εγω ας πουμ εοταν το εκανα μου πηρε 7 ευρω για την ιδια διαδρομη.4)τα μαγαζια που θα κυκλοφορησετε χωρις να εξηγω περαιτερω απλα σας λεω οτι τα γυρισα σχεδεον ολα ειναι.TRAFFO sto κεντρο της πολης club απο τα κυριλλε τους με πολληηηη πορτα και καλη μουσικη και καλα μωρα και πολλους ελληνες φοιτητες και φοιτητριες  2)CHARLIE CLUB  επισης κεντρικο μαζευει ντοπια ξεκολα και αγγλους γκομενοδιωχτες,το μονο που μενει ανοιχτο ως αργα γιατι το 99% κλεινουν 3- 4 η ωρα.μην απορησετε αν δειτε τους μισους με ποτο στο χερι ειπαμε αφραγκιες τρελλες εμενα σχεδον μου ριχτηκανε 2 γκομενακια για 1 ποτο και μερικα τσιγαρα οχι οτι θα μου καθοτανε κιολας...με κανα κυριλλε ρουχαλακι ακομα κι απο αγια βαρβαρα αρκει να γραφει dolce havana h nike hair eisai konta sto stoxo.αρκει να σαι και μακρυα απο τους κρυοκολους γκομενοδιωχτες.απο μουσικη παιζει mainstream που ακουγαμε εδω πριν 5-6 χρονια.HAVANA λιγο πιο μακρυα απο το κεντρο αλλα πας με τα ποδια οπως σε ολα .latin bar με πολλυ ντοπιο προιον που ειναι και πιο ευκολο λογω χωρου και μουσικης που σκανε και μερικα λατιν γκομενακια.πολυς χωρος και παιχνιδι για ολους,απο οτι καταλαβα ειναι ψιλοστεκι για αρκετους ειδα ιδιες φατσες σε 2 βραδυες.rock bar-pub ALLIGATOR κεντρικο κι αυτο τιποτα το ιδιαιτερο απλα αν θελετε να ακουσετε καμια κλασικκη ροκια για αλλαγη και ισως πετυχετε και καμια live βραδια,συμπαθητικο αν και πολυ πισω σε σχεση με τα δικα μας.το laverna που γραφει ο φιλος πιο πανω νομιζω το περασα αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο και γενικα εχει αρκετα που θα σας προτεινουν και θα δειτε οτι ειναι ψευτοκυριλλε οπου δεν εχει ψωμι και απλα καθεσαι κυριλλατος καπιταλας σε 1 τραπεζι και το παιζεις μουρη.αλλο ενα που πηγα δε συγκρατησα το ονομα αλλα μου αρεσε σα χωρος ηταν απεναντι απο το πολυκαταστημα tesco(kentriko meeting point) υπογειο που επαιζε συνεχως rnb μετριας ποιοτητας και που εφυγα μολις οι αγγλοι αρχισανε να γινονται πολλοι και μεθυσμενοι.επισης για rnb και progressive υπαρχει το sub club δεν πηγα αλλα απο τα συμφραζομενα πρεπει να ειναι το καλυτερο τουλαχιστον  σε μουσικη.ΤΕΛΟΣ για τις γκομενες για να μη κουραζω κι αλλο συμφωνω οτι διαφωνειτε,περιεργη φαση δεν ειναι ρουμανικο η ουγγρικο στυλ που απλα βγαζεις το πορτοφολι σου κι εγινε αν και το γουσταρουν τρελλα αλλα θελουν και κατι παραπανω απο αυτο μη σας φανει χαζο αν σας πω οτι εχουνε καποιες αναστολες ακομα και ντροπαλοτητα ορισμενες οπως μια που τις μιλουσα χυμα και κοκκινιζε και σε αλλη φαση τη ρωταω που πιστευει και μου απαντα¨to the magic of money"γενικοτερα ανταποκρινονται σε καμακι δεν ειναι ξενερωτες τωρα αν τυχει να εισαι κι ωραιος κι εχεις και λεφτα και τα δειχνεις τοσο το καλυτερο.φυσικα μη ξεχνατε οτι γομενα με γκομενα εχει διαφορετικο χαρακτηρα πρεπει να ξερεις που απευθυνεσαι οπως παντου.ΟΤΙ αλλο θελετε ρωτατε παιδες εγω παντως ξαναπηγαινα ευχαριστως τωρα που ξερω που θα ψαχτω χωρις χασιμο χρονου         
 

nikolas80

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
75
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
μενελαε σε hostel εμενα και γυρισα πισω με 2 χερια 2 ποδια και ευτυχως απο ολα τα υπολοιπα,ισα ισα που τα ξεμουδιασα  κιολας με το ταξιδακι στη μπρατισλαβα.αν ηταν για καθε thriller που βλεπουμε να απποριπτουμε κι ενα μερος θα καθομασταν σπιτι να μης μας βρει ο jack ο αντεροβγαλτης που τριγυρνα στη πολη
 

Επισκέπτης
ωραιος ο Νικολας. σε ευχαριστω για το Update. τη Σλοβακια την εχω κατα νου παντα, και ειδικα μετα απο το ποστ σου
θενξ!
 

geo_2007

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2007
Μηνύματα
214
Κριτικές
5
Like
106
Πόντοι
1
Φιλε nicolas ευχαριστουμε για τις πληροφοριες
πες μας και κανενα φτηνο ξενοδοχειο αν ξερεις
 

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.701
Κριτικές
7
Like
612
Πόντοι
96
χαίρετε κι απο μένα.
Εγώ δυστυχως δεν έμεινα πανω απο 4-5 ώρες στην μπρατισλάβα και πηγα και με παρεα που είχαμε και κοπελες μαζί οπότε δεν μπορούσε να παιξει καποια φαση.
Τρελές γκόμενες οι Σλοβάκες, οι τιμές τουλάχιστο σε ένα εστιατόριο που είχαμε παει ήτανε ακριβότερες απο όσο στην ελλάδα και στο φαγητο και στο ποτο.
Σίγουρα θα επιχειρήσω να παω ξανα στο μελλον γιατί φαίνεται όμορφη πολη.
 

lolo

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
250
Like
0
Πόντοι
1
Μπράβο νικόλα ωραίο και ενημερωτικό ποστ.
 

nikolas80

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
75
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
τι ωα σου πω εγω εμεινα σε hostel οπου πληρωνα 15-20ε /διανυκτερευση.το κεντρο της πολης εχει 6-7 τετοια αξιοπρεπεστατα οπου μπορεις να κλεισεις και 2κλινο τρικλινο με κατιι παραπανω για σενα και τη παρεα σου.υποθετω δικλινο σε καλουτσικο ξενοδοχειο θα κοστιζει κανα 60αρι.τεσπα στο κεντρο της πολης θα βρεισ και το tourist information centre που θα σου δωσουν χαρτες,πληροφοριες και συναλλαγμα(δουλευουν και με ευρω τα μαγαζια αλλα σε ψιλοκλεβουν καπου καπου).και για να εχετε μια εικονα η μπρατισλαβα ειναι μια οχι πολυ μεγαλη πολη με γραφικοτατο ιστορικο κεντρο και τα προαστια παλιες εργατικες κατοικιες,οποτε μεινετε κεντρο και αν κανετε κεφι ανεβειτε σε κανενα χιονοδρομικο κεντρο οπου δε θελω να φανταζομαι τι μπορει να κανετε εκει εκτος απο σκι...
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.992
Κριτικές
38
Like
451
Πόντοι
6.055
αδερφε αν δεν εισαι ξενερωτος και μακακας ειναι μια πολη που μπορεις να περασεις καλα,κυκλοφορουν ομορφα κοριτσια και γυναικες οι οποιες θελουν να περασουν καλα,σου προτεινω να κανεις αυτο και να εισαι σιγουρος οτι θα βγαλεις ακρη λιγο προσοχη μονο γιατι οι slovaki ειναι αλλη φαρα
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
αδερφε αν δεν εισαι ξενερωτος και μακακας ειναι μια πολη που μπορεις να περασεις καλα,κυκλοφορουν ομορφα κοριτσια και γυναικες οι οποιες θελουν να περασουν καλα,σου προτεινω να κανεις αυτο και να εισαι σιγουρος οτι θα βγαλεις ακρη λιγο προσοχη μονο γιατι οι slovaki ειναι αλλη φαρα

για μπες στο παρασυνθημα τυπε
δλδ?
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
για μπες στο παρασυνθημα τυπε
δλδ?
δηλ εχει μουνι καργα κ φτηνο η σλοβακια αλλα ειναι μουνοπανα οι σλοβακοι,παιζουν συνεχεια ξυλο μεταξυ τους,μαγκιες κομενες,αλλιως ειναι πιθανο να στη πεσουνε κ να παθεις χοντρη ζημια
αλλα μουνι ααα,10 φορες καλυτερα απο τσεχιες κ μαλακιες τετοιες
εχει κ καμακι πολλυ,αλλα να πεισεις οτι εισαι μπιζνεσμαν οχι τουριστομαλακας,
η αν εισαι βιζιτοβιος υπαρχει κ εφημεριδα με αγγελιες το  avisko η avizo,δε θυμαμαι ακριβως,εχει θεμα καλο μεσα με φωτο οριτζιναλ, κ οχι απατη,με 30-50ε η ωρα, αρχιζει η επαφη σας με τις σλοβακες
οσοι με διαβαζετε κ σε αλλα θρεντ,βλεπετε οτι μενω ρουμανια μολδαβια,οποτε η οπτικη μου ειναι κ σε συγκριση μ αυτες τις χωρες
βουρ για σλοβακια,μονο ειπαμε οχι ελληνομαγκιες
εκει μασαω κ εγω λιγο, που οπου αλλου γελαω με τους τοπικους,αλλα οι σλοβακοι ΕΙΝΑΙ περιεργοι
κατα τ αλλα ειναι το πιο καλο μερος για οταν εισαι τουριστας κ χωρις ακρες ιδιαιτερες
 

MOUNARAAA

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Τι Φοβασαι Ρε Χεστη ???
Εσυ Δεν ξερεις να παιξεις Ξυλο ρε Λελε' ???
Αν δηλαδη σου ορμησει ενας Σλοβακος θα Φωναζεις "Βοηθεια"
Ερε φαπες που θελουν μερικοι για να γινουν Αντρες  :jerking:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Τι Φοβασαι Ρε Χεστη ???
Εσυ Δεν ξερεις να παιξεις Ξυλο ρε Λελε' ???
Αν δηλαδη σου ορμησει ενας Σλοβακος θα Φωναζεις "Βοηθεια"
Ερε φαπες που θελουν μερικοι για να γινουν Αντρες  :jerking:
αυτο τωρα το ειδα
επειδη σε κοβω για σκληρο αγορι,οταν εισαι βουκουρεστι η ελλαδα στειλε ενα πμ,να τα πουμε αμεσα ρε μαγκακο,εχω μια επιθυμια να φαω καμμια φαπα,να γινω αντρας
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
αυτο τωρα το ειδα
επειδη σε κοβω για σκληρο αγορι,οταν εισαι βουκουρεστι η ελλαδα στειλε ενα πμ,να τα πουμε αμεσα ρε μαγκακο,εχω μια επιθυμια να φαω καμμια φαπα,να γινω αντρας

Φίλε μου δέν το κόβω για αρσενικό τον παραπάνω προσεξε γιατί μάλλον για θυληκό
μαγκάκο το βλέπω.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
δηλ εχει μουνι καργα κ φτηνο η σλοβακια αλλα ειναι μουνοπανα οι σλοβακοι,παιζουν συνεχεια ξυλο μεταξυ τους,μαγκιες κομενες,αλλιως ειναι πιθανο να στη πεσουνε κ να παθεις χοντρη ζημια
αλλα μουνι ααα,10 φορες καλυτερα απο τσεχιες κ μαλακιες τετοιες
εχει κ καμακι πολλυ,αλλα να πεισεις οτι εισαι μπιζνεσμαν οχι τουριστομαλακας,
η αν εισαι βιζιτοβιος υπαρχει κ εφημεριδα με αγγελιες το  avisko η avizo,δε θυμαμαι ακριβως,εχει θεμα καλο μεσα με φωτο οριτζιναλ, κ οχι απατη,με 30-50ε η ωρα, αρχιζει η επαφη σας με τις σλοβακες
οσοι με διαβαζετε κ σε αλλα θρεντ,βλεπετε οτι μενω ρουμανια μολδαβια,οποτε η οπτικη μου ειναι κ σε συγκριση μ αυτες τις χωρες
βουρ για σλοβακια,μονο ειπαμε οχι ελληνομαγκιες
εκει μασαω κ εγω λιγο, που οπου αλλου γελαω με τους τοπικους,αλλα οι σλοβακοι ΕΙΝΑΙ περιεργοι
κατα τ αλλα ειναι το πιο καλο μερος για οταν εισαι τουριστας κ χωρις ακρες ιδιαιτερες

πηγαινοέρχωμαι 12 χρόνια BRATISLAVA και θα συμφωνήσω εν μέρει μαζί σου δέν είναι μόνο
περιεργοί αλλά και μαλάκες ειδικά όταν πινουν και γίνονται λιώμα.-
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
παντως όποιος θέλει να επισκεφθεί τα μέρη ας τσεκάρει εδώ να μορφωθεί
και να ξέρει τί θα πληρώση εφόσον δέν έχει χρόνο για καμάκι


υπ΄οψιν ότι μέσα απο την Σλοβακία δέν μπορείς να επισκεφτεί όλα τα ώς άνω σάιτ
διότι ειναι μπλοκαρισμένα απο τους  ISP.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Θα ηθελα να επιβεβαιώσω την ύπαρξη θεϊκών πλασμάτων στη σλοβακία

Στην αρχή νομιζεις οτι εχει παρκάρει καπου εκει κοντά πουλαμ με μοντέλα.

Μια χώρα την οποια σίγουρα θα επισκεφτώ ξανα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom