Νέα

Viber, Messenger

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BOSCO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
Αν καποιος θελει να κρύψει κάτι όσο και να προσπαθήσεις δεν πρόκειται να τον πιάσεις στα πράσα, λίγο μυαλό αν έχει στο τέλος της συνομιλίας θα τα διαγράψει ολα. Ετσι κανει ενας φιλος μου, μιλάει όλοι μέρα με γκομενακια σε messenger και viber, ε οταν ειναι να βγει με την επίσημη γκόμενα σβήνει όλες της συνομιλίες, οχι οτι του εχει ψαξει ποτε το κινητο αλλα μου λεει φύλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισά!

ακομα καλυτερα 2ο τηλ... και δεν εχει κανενα προβλημα.. απλα θα πω κατι για να μην λεμε οτι να ναι ... ολα σπανε ολα χακαροντε και δεν υπαρχει συστημα στον κοσμο αυτο που να ειναι απροσβλητο σε χακιες φυσικες και εξαποστασεως. αν υπηρχε αυτο το συστημα εφαρμογη οπως θελεις πες το .. οι ανθρωποι που ασχολουνται με το σεκουριτι μανατζμεντ εφαρμογων συστηματων κτλ κτλ θα ηταν ανεργοι. οποιος εχει ασχοληθει λιγο ξερει οτι ο μονος τροπος να αποφυγεις παραβιασεις ειναι να αλλαζεις τον τροπο που λειτουργουν τα συστηματα αυτα συχνα.
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.805
Κριτικές
8
Like
19.131
Πόντοι
4.636
Μάγκες πρόσφατα μου στάθληκε email ότι προσπάθησαν να μου αλλάξουν κωδικό στο fb και βρήκα και στον υπολογιστή μου απενεργοποιημένο το avg free, δεν μπορούσε να επανακινηθεί και με αλλαγμένη ημερομηνία εγκατάστασης.Το timing λίγο συμπίπτει επειδή είχα κάνει και μία παπαριά με μία γκόμενα που έχει κάτι φίλους λιωμένους με κομπιουτερς, αλλά κυρίως σε τεχνικά ζητήματα! Να έφαγα κάνα χακάρισμα χωρίς να έχουν πρόσβαση στο pc μου και χωρίς να ξέρουν το email μου τρελό δεν είναι? Λογικά καμιά γαμημένη σύμπτωση, αλλά έφαγα κάποιο σκάλωμα επειδή συνέπιπταν οι ημερομηνίες! Γενικά να σε χακάρουν μόνο με ip πρέπει να είναι ακραίο έτσι?
για να σε χακάρουν πρέπει να είναι πολύ μάστορας στα κομπιούτερ...
εκτός αν έδωσες εσύ κάποια στοιχεία π.χ email και αρχίσανε να σε τρολάρουν...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
για να σε χακάρουν πρέπει να είναι πολύ μάστορας στα κομπιούτερ...
εκτός αν έδωσες εσύ κάποια στοιχεία π.χ email και αρχίσανε να σε τρολάρουν...

Όχι τύπε δεν φαινόταν το email μου και δεν το ξέρουν. Αυτό που με παραξένεψε είναι πως ήταν νεκρό το antivirus μου και δεν μπορούσα να το επανακινήσω και επίσης είχε αλλάξει ημερομηνία εγκατάστασης! Ίσως απλά γαμιέται το avg και έκανε μόνο του κάνα update λανθασμένο και επανεγκαταστήθηκε λανθασμένα μόνο του.
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
21
Like
6.829
Πόντοι
6.745
καλησπερα συναγωνιστες.....καθαρα για την ιστορια....αλλο χακαρω δηλ σπαω τους κωδικους και μπαινω στον λογαριασμο αλλο φτιαχνω κλωνο...οταν φτιαξεις κλωνο μολις διαβασεις το μυνημα θα δει και ο αλλος οτι ισως μερικα μυνηματα εχουν αναγνωστει χωρις να τα εχει διαβασει....αρα κατι παει στραβα.....τες πα.....και στις 2 περιπτωσεις ειναι ποινικο......τον νου σας......εγω δεν θα ζητουσα χακερ δημοσια.....ειναι σαν να λεω εδω ειμαι ελατε.....και κατι ακομα το βαιμπερ δεν σπαει ...... οχι κλωνο....χακαρισμα
αν παρεις τα μηνυματα και πατησεις λειτουργεια πτησης μπορεις να τα διαβασεις εκτος συνδεσης και να μην φανουν σαν ανεγνωσμενα...και οχι οι μυστικες συνομιλιες διαγραφονται μονες τους αφου ο παραληπτης τις διαβασει..
 

Alex Mason

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
860
Like
1.110
Πόντοι
206
Μάγκες πρόσφατα μου στάθληκε email ότι προσπάθησαν να μου αλλάξουν κωδικό στο fb και βρήκα και στον υπολογιστή μου απενεργοποιημένο το avg free, δεν μπορούσε να επανακινηθεί και με αλλαγμένη ημερομηνία εγκατάστασης.Το timing λίγο συμπίπτει επειδή είχα κάνει και μία παπαριά με μία γκόμενα που έχει κάτι φίλους λιωμένους με κομπιουτερς, αλλά κυρίως σε τεχνικά ζητήματα! Να έφαγα κάνα χακάρισμα χωρίς να έχουν πρόσβαση στο pc μου και χωρίς να ξέρουν το email μου τρελό δεν είναι? Λογικά καμιά γαμημένη σύμπτωση, αλλά έφαγα κάποιο σκάλωμα επειδή συνέπιπταν οι ημερομηνίες! Γενικά να σε χακάρουν μόνο με ip πρέπει να είναι ακραίο έτσι?


να σε χακαρουν για να σου κλεψουν τι ρε τυπε, τις μεγαλες καταθεσεις που εχεις?  :2funny:

ειχες κανει καμια εγγραφη στο avg και σου σταλθηκε mail ληξης? κατι τετοιο πρεπει να εγινε.
καντο απεγκατασταση και ξαναεγκατεστησε το. καθαρισε ολα τα cookies απο facebook σε κινητο και pc, επισης αλλαξε κωδικο για να εισαι 100% καλυμμενος απο σπαμ, αυτα.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.577
Κριτικές
61
Like
39.359
Πόντοι
21.555
:rose: :rose:

... Καλησπέρα κάποιος κύριος να ξέρει να δώσει μία απάντηση σε ένα πρόβλημα στο viber, τι συμβαίνει??  Οταν σου στέλνουμε μήνυμα κάπου και το μήνυμα διαβάζεται από τον παραλήπτη βγάζει 2ν ανάποδα τα οποία γίνονται μωβ εδώ και κάποιες μέρες η λειτουργεία αυτή σταμάτησε να δουλεύει ξέρει κάποιος κάτι??
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.126
Κριτικές
493
Like
61.147
Πόντοι
39.662
:rose: :rose:

... Καλησπέρα κάποιος κύριος να ξέρει να δώσει μία απάντηση σε ένα πρόβλημα το viber, τι συμβαίνει όταν σου στέλνουμε μήνυμα κάπου και το μήνυμα διαβάζεται από τον παραλήπτη βγάζει 2ν ανάποδα τα οποία γίνονται μωβ εδώ και κάποιες μέρες η λειτουργεία αυτή σταμάτησε να δουλεύει ξέρει κάποιος κάτι??

εμενα μια χαρα δουλευουν τα τικ, μηπως θελει να κανεις καμμια ενημερωση
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.549
Κριτικές
190
Like
48.035
Πόντοι
41.443
:rose: :rose:

... Καλησπέρα κάποιος κύριος να ξέρει να δώσει μία απάντηση σε ένα πρόβλημα στο viber, τι συμβαίνει??  Οταν σου στέλνουμε μήνυμα κάπου και το μήνυμα διαβάζεται από τον παραλήπτη βγάζει 2ν ανάποδα τα οποία γίνονται μωβ εδώ και κάποιες μέρες η λειτουργεία αυτή σταμάτησε να δουλεύει ξέρει κάποιος κάτι??


καλησπερα.
ισως εκει που στελνεις το μηνυμα ή στις ρυθμισεις τις δικες σου εχεις βαλει να μη φαινεται. τσεκαρε τις ρυθμισεις εκει που λεει <<αποστολη καταστασης προβληθηκε>>


εμενα παντως δουλευει κανονικα
 

nick77r

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.532
Like
5.285
Πόντοι
2.306
την έκανα από τό playstore αλλά τίποτα
Φίλε υπάρχει ρύθμιση που κάνει ο άλλος στο viber και δεν μπορείς να δεις αν είναι ενεργός και δεν μπορείς να δεις αν διάβασε το μήνυμα δηλαδή μπορεί να το διαβάσει και να μην γίνει μωβ
 

mozart

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
93
Like
10
Πόντοι
0
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως παίζουν οι κρυφές συνομιλίες στο viber?
Επίσης μου έχει τύχει περίπτωση να μου στέλνουν μηνύματα και μόλις τα διαβάσω μετά πό λίγο να εξαφανίζονται.
Πως γίνεται αυτό?
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.577
Κριτικές
61
Like
39.359
Πόντοι
21.555
καλησπερα.
ισως εκει που στελνεις το μηνυμα ή στις ρυθμισεις τις δικες σου εχεις βαλει να μη φαινεται. τσεκαρε τις ρυθμισεις εκει που λεει <<αποστολη καταστασης προβληθηκε>>


εμενα παντως δουλευει κανονικα
το βρήκα φίλε μου καλέ είσαι..ΘΕΟΣ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ
 

thodorio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
2.783
Κριτικές
4
Like
1.809
Πόντοι
216
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως παίζουν οι κρυφές συνομιλίες στο viber?
Επίσης μου έχει τύχει περίπτωση να μου στέλνουν μηνύματα και μόλις τα διαβάσω μετά πό λίγο να εξαφανίζονται.
Πως γίνεται αυτό?



Στη γραμμη εργαλειων εκει δλδ που ειναι τα mjoy κτλ, υπαρχει ενα ρολοι, αν στειλεις μεσω αυτου, το μνμ διαγραφεται μετα απο μερικα δευτερολεπτα
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.858
Πόντοι
6.585
Πάντως αν έχεις την συσκευή κινητού ενός 3ου και θες να σετάρεις τον λογαριασμό του (του 3ου δλδ) στο δικό σου tablet, ερχεται ενημέρωση στο App ID (e-mail στο account που είναι το ID profile όπως και notification στο smartphone) ότι η "τάδε συσκευή" επιθυμεί να συνδεθεί μαζί σου και πρέπει να επιβεβαιώσεις ότι είναι αξιόπιστη ..

διορθώστε με αν είμαι λάθος (έχω το viber σε iPhone, iPad, Mac)

Πάντως παγκοσμίως το viber θεωρειται το πιο αξιόπιστο για αυτό κ πολλές τράπεζες το έχουν υοθετήσει (περα από τις δικές μας το τελευταίο διάστημα)
 

GeorgeKxx9

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2018
Μηνύματα
75
Like
78
Πόντοι
0
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως παίζουν οι κρυφές συνομιλίες στο viber?
Επίσης μου έχει τύχει περίπτωση να μου στέλνουν μηνύματα και μόλις τα διαβάσω μετά πό λίγο να εξαφανίζονται.
Πως γίνεται αυτό?

Εάν πας στο πάνω μέρος της οθόνης, εκεί που είναι το όνομα της επαφής, θα δεις ότι δίπλα είναι ένα αχνό βέλος προς τα κάτω. Εάν το πατήσεις σου βγάζει τρεις επιλογές, η τελευταία είναι ρυθμίσεις. Από εκεί τελευταία/ προτελευταία επιλογή είναι η απόκρυψη συνομιλίας, που εάν το επιλέξεις σου βγάζει την επιλογή να τη κλειδώσεις με touch id (σε iphone, σε android κάτι αντίστοιχο θα βγάζει φαντάζομαι).

Με αυτό πετυχαίνεις να μην σου εμφανίζεται η συνομιλία στα ανοιχτά μηνύματα - σαν να μην έχει γίνει, αλλά εάν επιλέξεις την επαφή σου βγάζει κατευθείαν το ξεκλείδωμα με το touch id/κωδικό και βλέπεις όλη τη συζήτηση

 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
518
Like
474
Πόντοι
26
Καλησπερα σε ολους, μια βοηθεια για το viber. Έχω 2 sim στο κινητο(android) κ θελω να βαλω διπλοτυπη εφαρμογη το viber στη δευτερη sim. Με το που το κανω στελνεται ειδοποιηση στις επαφες μου (αρα κ στη γυναικα) πως εχω βάλει δευτερο αριθμο . ξερει κανεις γιατι?
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.830
Κριτικές
93
Like
46.040
Πόντοι
17.311
Καλησπερα σε ολους, μια βοηθεια για το viber. Έχω 2 sim στο κινητο(android) κ θελω να βαλω διπλοτυπη εφαρμογη το viber στη δευτερη sim. Με το που το κανω στελνεται ειδοποιηση στις επαφες μου (αρα κ στη γυναικα) πως εχω βάλει δευτερο αριθμο . ξερει κανεις γιατι?
ψαξου λιγο με το sync & device's contacs.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Καλησπερα σε ολους, μια βοηθεια για το viber. Έχω 2 sim στο κινητο(android) κ θελω να βαλω διπλοτυπη εφαρμογη το viber στη δευτερη sim. Με το που το κανω στελνεται ειδοποιηση στις επαφες μου (αρα κ στη γυναικα) πως εχω βάλει δευτερο αριθμο . ξερει κανεις γιατι?
γιατι προφανως δινεις προσβαση στις επαφες για να λειτουργει το βιμπερ τυπε! για τον ιδιο λογο που δινεις προσβαση στο φβ να εχει access σε οτι εχεις μεσα στη συσκευη σου (φωτο που δεν εχεις καν ανεβασει, επαφες κλπ)

σου ζητησε η εφαρμογη δικαιωματα και τα εδωσες! απο κει και περα κανει οτι θελει χωρις να ρωτησει. αλλωστε ποιος διαβαζει τους ορους χρησης! επισης σε πληροφορω οτι η ρουφιανια γινεται και σε αριθμους που δεν εχεις εσυ στις επαφες σου αλλα σε εχουν αυτοι!!! αρα αν εσυ εσβησες τον αριθμο της πρωην αλλα η πρωην εχει βιμπερ παλι της παει ειδοποιηση οτι αλλαξες αριθμο!
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
518
Like
474
Πόντοι
26
γιατι προφανως δινεις προσβαση στις επαφες για να λειτουργει το βιμπερ τυπε! για τον ιδιο λογο που δινεις προσβαση στο φβ να εχει access σε οτι εχεις μεσα στη συσκευη σου (φωτο που δεν εχεις καν ανεβασει, επαφες κλπ)

σου ζητησε η εφαρμογη δικαιωματα και τα εδωσες! απο κει και περα κανει οτι θελει χωρις να ρωτησει. αλλωστε ποιος διαβαζει τους ορους χρησης! επισης σε πληροφορω οτι η ρουφιανια γινεται και σε αριθμους που δεν εχεις εσυ στις επαφες σου αλλα σε εχουν αυτοι!!! αρα αν εσυ εσβησες τον αριθμο της πρωην αλλα η πρωην εχει βιμπερ παλι της παει ειδοποιηση οτι αλλαξες αριθμο!
πως αλλάζει τώρα αυτη η ρυθμιση?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom