Νέα

Tiraspol (Transnistria)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα davarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 656
  • Εμφανίσεις 54K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
μακη οταν ενοεις καθαριζεις στα ποινικα με χρηματα ΓΙΑ ΔΟΣΕ ΤΑΞΗ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗΣ ΑΠΟΖΙΜΟΙΩΣΗς <<ΛΑΔΟΜΑΤΟΣ>> ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΕΥΡΩΠΕΟ που θα μπλεξη!!  στιν πρινεστροβιε
Α τώρα μου βάζεις δύσκολα. Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις ημεδαπών που ξέμπλεξαν με λάδωμα αλλά για Ευρωπαίους δεν ξέρω . Σίγουρα η ταρίφα θάναι διαφορετική (προς τα πάνω εννοείται).
Πάντως οι αστυνομικοί στους ελέγχους τους είνια πολύ τυπικοί και ευγενικοί με τους ξένους.
Αν τώρα κάνεις κάποια τροχαία παράβαση καθαρίζεις με λάδωμα επί τόπου (τόχω δεί).
Καλό πάντως είναι να μην μπλέξεις ποινικά εκεί γιατί έτσι και σε χώσουν φυλακή ΔΕΝ καθαρίζεις (αφού ΔΕΝ υπάρχει πρεσβεία και το προξενείο στην Οδέσσα δηλώνει αναρμόδιο για τέτοια θέματα).
Μην ξεχνάτε περσυ επαιζε ο Θρύλος στο Τιράσπολ και δεν είχε οπαδούς (μόνο εμένα !!) αν και φτηνή εκδρομή γιατί αν συνεβαινε τίποτα με χουλιγκαν αυτοί θα σάπιζαν ακόμα στις χαριτωμένες φυλακές της χώρας.
ωχ ρε πουστη μου και γαμησα το μωρο χωρις λαστιχο....
Μην φοβάσαι , είναι ΟΚ. Τσεκαρισμένο.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
σοβαρα τωρα δεν εντοπισα προβληματα εκει
Και καλό θάναι να μην εντοπίσεις γιατί θα φάνε καλά τα γατόψαρα στο Δνείσπερο. Πέρα από πλάκα αύτα που άκουγες στην Μολδαβία για την ΠΜΡ τα περισσότερα είναι μύθοι. Αλλά κάποια σπέρματα αληθείας υπάρχουν. Δεν είναι τόσο άνετη σαν χώρα.
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: την γαμησε την γκομενα  διλαδη ο μολντολαγνος χωρισ καποτα  που κατα δηλωση του εχει γαμισει τα τελευτεα 13 χρονια 376 ντεβουσκες ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΗΣΜΕΝΗ :fuck1: :fuck1: :fuck1: ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΚΑΡΟ!!!!!!! ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΟΛΟΣΟΜΗ ΝΤΟΥΡΕΞ ΧΟΝΤΡΗ ΣΤΟ ΤΙΡΑΣΠΟΛ!!!!!!!!!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • condoms1.jpg
    condoms1.jpg
    10,4 KB · Εμφανίσεις: 38
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Και καλό θάναι να μην εντοπίσεις γιατί θα φάνε καλά τα γατόψαρα στο Δνείσπερο. Πέρα από πλάκα αύτα που άκουγες στην Μολδαβία για την ΠΜΡ τα περισσότερα είναι μύθοι. Αλλά κάποια σπέρματα αληθείας υπάρχουν. Δεν είναι τόσο άνετη σαν χώρα.
ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ μπλοκ ειναι να μην σου τυχει!!!!!!!!!!!! στην ουκρανια αμα μπλεξης πχ δεν θα σε δουν ουτε τα γατοψαρα!!!!!! βουλγαρια μια απ τα ιδια το ανατολικο μπλοκ θελη μεγαλη προσοχη και παντα με καμιον σχετικο μαζιι προσοχη μεγαλη!!!!!!!!!!
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
Α τώρα μου βάζεις δύσκολα. Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις ημεδαπών που ξέμπλεξαν με λάδωμα αλλά για Ευρωπαίους δεν ξέρω . Σίγουρα η ταρίφα θάναι διαφορετική (προς τα πάνω εννοείται).
Πάντως οι αστυνομικοί στους ελέγχους τους είνια πολύ τυπικοί και ευγενικοί με τους ξένους.
Αν τώρα κάνεις κάποια τροχαία παράβαση καθαρίζεις με λάδωμα επί τόπου (τόχω δεί).
Καλό πάντως είναι να μην μπλέξεις ποινικά εκεί γιατί έτσι και σε χώσουν φυλακή ΔΕΝ καθαρίζεις (αφού ΔΕΝ υπάρχει πρεσβεία και το προξενείο στην Οδέσσα δηλώνει αναρμόδιο για τέτοια θέματα).
Μην ξεχνάτε περσυ επαιζε ο Θρύλος στο Τιράσπολ και δεν είχε οπαδούς (μόνο εμένα !!) αν και φτηνή εκδρομή γιατί αν συνεβαινε τίποτα με χουλιγκαν αυτοί θα σάπιζαν ακόμα στις χαριτωμένες φυλακές της χώρας.Μην φοβάσαι , είναι ΟΚ. Τσεκαρισμένο.
δικηγορε δεν ειναι η ιρα αλλη ειναι...
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: την γαμησε την γκομενα  διλαδη ο μολντολαγνος χωρισ καποτα  που κατα δηλωση του εχει γαμισει τα τελευτεα 13 χρονια 376 ντεβουσκες ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΗΣΜΕΝΗ :fuck1: :fuck1: :fuck1: ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΚΑΡΟ!!!!!!! ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΟΛΟΣΟΜΗ ΝΤΟΥΡΕΞ ΧΟΝΤΡΗ ΣΤΟ ΤΙΡΑΣΠΟΛ!!!!!!!!!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
ρε αμελετοφαγε θυμασαι και το νουμερο??? μακη μη φοβασαι δεν θελω να ανακαλυψω τα γατοψαρα του δνειστερου  ειμαι πολλα χρονια εδω και περασα παρα πολλα ξερω πως να ξεφευγω
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
Και καλό θάναι να μην εντοπίσεις γιατί θα φάνε καλά τα γατόψαρα στο Δνείσπερο. Πέρα από πλάκα αύτα που άκουγες στην Μολδαβία για την ΠΜΡ τα περισσότερα είναι μύθοι. Αλλά κάποια σπέρματα αληθείας υπάρχουν. Δεν είναι τόσο άνετη σαν χώρα.
δεν ψαχνουμε τα προβληματα ειμαστε σωστοι και αυτοι που δεν ψαχνουν δε βρισκουν ...μαλιστα ο σμιρνοφ σε μια συνεντευξη ειπε οτι η χωρα μας ειναι ασφαλης και αν δε πιστευετε ελατε να δειτε...και επειδη αυτος κανει κουμαντο δε νομιζω να κανουν στους ξενους κατι κακο
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
μολντο πωσ την λενε??? δεν πιστευω να γαμησες παλι βοσκοπουλα του ρεντ????  παντος μαγκες εκτοσ απο της γυναικες η τρανιστερια γενικα ειναι το τελευτεο υπαρκτο μουσειο οριτζιναλ της παλε ποτε κρατεας USSR!!!!  για τους ρομαντκους νοσταλγους εκεινης τησ εποχης ειναι οτι το καλητερο!!!! ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΟΜΑΛΑΚΙΕς!!!!! ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΠΙΟΝ ΕΜΠΕΙΡΟ!!!
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
δεν ψαχνουμε τα προβληματα ειμαστε σωστοι και αυτοι που δεν ψαχνουν δε βρισκουν ...μαλιστα ο σμιρνοφ σε μια συνεντευξη ειπε οτι η χωρα μας ειναι ασφαλης και αν δε πιστευετε ελατε να δειτε...και επειδη αυτος κανει κουμαντο δε νομιζω να κανουν στους ξενους κατι κακο
ο προεδρος δικος μας ειναι !!!!!! ευσομος και μπουρδελιαρης :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: το μουσι το εχει γιατι ειναι και καλητεχνης!!!!!!!!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • 610x.jpg
    610x.jpg
    47,6 KB · Εμφανίσεις: 77

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
μολντο πωσ την λενε??? δεν πιστευω να γαμησες παλι βοσκοπουλα του ρεντ????  παντος μαγκες εκτοσ απο της γυναικες η τρανιστερια γενικα ειναι το τελευτεο υπαρκτο μουσειο οριτζιναλ της παλε ποτε κρατεας USSR!!!!  για τους ρομαντκους νοσταλγους εκεινης τησ εποχης ειναι οτι το καλητερο!!!! ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΟΜΑΛΑΚΙΕς!!!!! ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΠΙΟΝ ΕΜΠΕΙΡΟ!!!
μαργαριτα ...με βυζαρες και κολαρα...δεν ειναι βοσκοπουλα μη φοβασαι για το φιλο σου...τι λες πρωκτολογε να παρουμε το τηλεφωνο του της ντουλαπας εκε???
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
μαργαριτα ...με βυζαρες και κολαρα...δεν ειναι βοσκοπουλα μη φοβασαι για το φιλο σου...τι λες πρωκτολογε να παρουμε το τηλεφωνο του της ντουλαπας εκε???
??? του της ντουλαπας???? :think: :think: :think: για καντο λιανα
 
OP
OP
davarits

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
του αρτιομ ...για παν ενδεχομενο
εγω προσοπικα εχω καληψη για εκει αλλα θα σου προτεινα μιας και εχεισ κανει ανατολικο μπλοκ μακρυα απο αυτους !!!! ΜΟΝΟ ΑΝ ΘΕΛΗς ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!! ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ με ΑΥΤΟΥΣ !!! ααα η γκομενα που ειχα βαλει να ρωτησει για ετερια μου απαντησε οτι μπορεισ να κανεις ετερια σαν ευρωπεος στο ονομα σου και να νοικιασεις γραφεια κτλ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ !!! και αναλογα τη θελησ να κανεις θα σου επιτρεψουν με ενα πολι μικρο κερδοσ για σενα η θα σε στηλουν απο εκει που ειρθες μεσ την βδομαδα μου ειπε οτι θα μου στηλουν τον νομο στα ρωσικα!!!!!! ετιμασου μολντο για μεταφραση!!!!!!!! αμα επισης γινει τιποτα με κανα μαλακα <<μη κυβερνητικοκουμουνιστη>> πιγενε στην πορτα του πλασμα και παρε δυο παιδια και δεν θα σε πειραξη κανενας κανα 100 αρικο θα τουσ δωσεις και δεν θα ανηξει ρουθουνι!!! θα τα κανεις και φιλαρακια τα  πεδια και οτι θελης θα στο φερνουν ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΗΣ ΤΑ ΚΟΛΠΑ???? ΜΙΑ ΖΟΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗς ΝΗΧΤΕΣ!!![video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=qlR1W48mwGQ[/video]   [/video]    ΑΜΑ ΜΠΛΕΞΗΣ ΜΕ ΚΑΝΑΝ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΜΑΛΑΚΑ ΕΚΕΙ υπαρχουν παρα πολες αφηλακτες εξοδοι της χορας στην πλευρα της μολδαβιας ξεροντασ ρωσικα θα τα βρεισ πανευκολα καντινα με ελαφρα και γρηγορα!!!!!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Αν και κάπως υπερβολικά τα παραπάνω δεν απέχουν και πολύ από την αλήθεια.
Στην ΠΜΡ ΔΕΝ υπάρχει πλέον Μαφία. Η μάλλον υπάρχει υπό την ονομασία "Γκρούπα Σερίφφ". Είναι ο απόλυτος οικονομικός άρχων της χώρας και μάλιστα με πολιτική κάλυψη (ο αντιπρόεδρος της Κυβέρνηση Γεβγένι Σεβτσιουκ και 4 βουλευτές είναι υπάλληλοί της). Οπότε στο θέμα μας . Το να ανοίξει αλλοδαπός οιαδήποτε επιχείρηση στην ΠΜΡ δεν απαγορεύεται αυτή τη στιγμή. Και μπορεί να πάει και καλά. Αν όμως ο όμιλος Σερίφφ ενδιαφερθεί να εισδύσει και σ΄αυτόν τον τομέα τότε τελείωσε. Η πουλάς την επιχείρησή σου στην Σερίφφ (σε όχι κακή τιμή πάντως) ή φεύγεις (εντάξει επειδή είμαστε ευρωπαίοι δεν θα μας ρίξουν στο Δνείσπερο, αλλά θα μεταρρυθμίσουν τη νομόθεσία).
Η γκρούπα Σερίφφ ξεκίνησε από εμπορία πετραιλοειδών (παρακλάδι της Yukos) και στη συνέχεια ασχολήθηκε με τα Super market, τις αντιπροσωπείες πολυτελών αυτοκινήτων, την υφαντουργία, την κινητή τηλεφωνία, τα ανθοπωλεία !!, την ποτοποιεία, την υφαντουργία, τους παιδικούς σταθμούς !!!, την ομαδική διασκέδαση κτλ. και έχει και την ομώνυμη ποδοσφαιρική ομάδα για κάλυψη και ξέπλυμα.
Καποιες μικρομεσαίες επιχειρήσεις όπως μπακάλικα (προντούκτι), περίπτερα, καφέ, μπαρ, ρεστωράντ κλπ δεν τα έχει πειράξει ακόμα και προσφέρονται για επιχειρηματική δραστηριότητα. Αλλά για πόσο ? Σοβαρές επνδύσεις (σε επίεδο εισαγωγών-εξαγωγών, κατασκευαστικές, real estate κλπ δεν μπορούν να γίνουν ούτε με κρατική βοήθεια (αν και το θέλουν) γιατί η ΠΜΡ δεν αναγνωρίζεται από κανένα κράτος. Αυτό είναι το γεγονός που καθιστά τη χώρα ασύμφορη για επενδύσεις.
Η κυβέρνηση (Σμιρνώφ) θέλει ως τρελλή τους ξένους και γενικά οι ελάχιστοι ξένοι αντιμετωπίζονται σε φιλικότητα, ευγένεια και κατανόηση από τους κατοίκους και το Κράτος. Αλλά αυτό δεν φτάνει .
Τώρα να προσλάβεις 'μπράβους' για προστασία , αν και συνηθίζεται πολύ ως επίδειξη από τους ελάχιστους προνομιούχους της χώρας δεν έχει νόημα παρά μόνο αν θες να κάνεις τον καμπόσο στη πιτσιρίκα που συνοδεύεις, γιατί οπως προείπα Μαφία δεν υπάρχει πλέον και οι ξένοι δεν θα αντιμετωπίσουν προβλήματα εγκληματικής συμπεριφοράς από τους ντόπιους.
  Ο δε Αρτίομ που από πλάκα ανέφερα (όπως και ο Ρόμα, ο Σεριόσα και κάτι αλλά καλά παληκάρια) προέκυψαν από γνωριμίες που έκανα εκεί (είπαμε χωριό είναι, όλοι ξέρουν όλους) και είναι τα κολλητάρια μου στις νυχτερινές εξόδους μου (εννοείται ότ κανένα μπουκάλι τους το κερνάω -30 ρούβλια!) και με έχουν μάθει όλα σχεδόν τα μυστήρια στέκια της πόλης που είναι απρόσιτα από ένα απλό τουρίστα αλλά και από ένα μη μυημένο κάτοικο της.
   
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
Μάκη σε τι γλωσσα συνενοησε εκει και με τα παληκάρια και με τις ντεβουσκες;;;;;;;;;;;;;
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
ΑγγλοΓερμανικόΕλληνορωσσικά !!! με τους τύπους.
Με τις ντιεμπουσκες συννενούνται αυτοί. 
Το μόνο μου έξοδο είναι ένα ή δύο μπουκάλια που θα τους κεράσω (3-8 €) και καμιά φορά αν βγούμε παραέξω τη βενζίνατου αυτοκινήτου. 
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
18
Πόντοι
16
ΑγγλοΓερμανικόΕλληνορωσσικά !!! με τους τύπους.
Με τις ντιεμπουσκες συννενούνται αυτοί. 
Το μόνο μου έξοδο είναι ένα ή δύο μπουκάλια που θα τους κεράσω (3-8 €) και καμιά φορά αν βγούμε παραέξω τη βενζίνατου αυτοκινήτου. 


Λαμπρά μεσα σε όλλα ειμαστε αρα και οι φιλοι των φιλων δικαιούται να φιλοξενηθουν αναλογα...
στην επομενη επισκεψη 'η χλωμό και ανοιγω πληγες;;
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Με μεγάλη μου ευχαρίστηση να βρεθούμε πάνω. Οταν θα ανέβω θα σε ειδοποιήσω με πμ να βρεθούμε να σου δείξω και τα κόλπα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom