Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 187K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 65 άτομα (20 μέλη και 45 επισκέπτες)

Σε ποιον θα δωσει το πρωταθλημα φετος ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ?

  • Κανενας

    Ψήφοι: 3 2,3%
  • Να δωθουν τα κυπελα σε παιδακια που πεινανε

    Ψήφοι: 23 17,6%
  • Μονο ο θρυλος αξιζει

    Ψήφοι: 22 16,8%
  • τα βυζια της μπακοδημου

    Ψήφοι: 57 43,5%
  • αεκ/παο μια επιλογη

    Ψήφοι: 12 9,2%
  • με μειον 10 βαθμους απο τους τωρα πρωτοπορους θα το παρει δικαια ο ΘΡΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 12 9,2%
  • Nα πάνε να γαμηθουν και οι δύο

    Ψήφοι: 17 13,0%
  • :alivedick:

    Ψήφοι: 5 3,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    131

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.817
Κριτικές
42
Like
25.492
Πόντοι
25.846
Καθαρόαιμο άτι! Εμενα μου θυμίζει Στολτίδη.
Ο Στολτιδης σου εβγαζε και 7-8 γκολ τον χρονο.

Παντως η απαισιοδοξία σου να παει και να μην ερθει. Ξεχασα να στο πω στο προηγουμενο.
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.278
Like
4.945
Πόντοι
456
Ο Στολτιδης σου εβγαζε και 7-8 γκολ τον χρονο.

Παντως η απαισιοδοξία σου να παει και να μην ερθει. Ξεχασα να στο πω στο προηγουμενο.

Στα τρεξίματα εννοώ. Κατά τ' αλλα δεν ειναι Στολτιδης , ειναι εντελως αλλο στυλ παιχτη. Ευτυχως πηραμε τον Τσικινιο γιατι τον ειχαμε χαντακώσει να παιζει με τον Καμαρά που ψωλαρε ή τον Αλεξανδροπουλο.

Ποια απαισιοδοξία ;
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.817
Κριτικές
42
Like
25.492
Πόντοι
25.846
Στα τρεξίματα εννοώ. Κατά τ' αλλα δεν ειναι Στολτιδης , ειναι εντελως αλλο στυλ παιχτη. Ευτυχως πηραμε τον Τσικινιο γιατι τον ειχαμε χαντακώσει να παιζει με τον Καμαρά που ψωλαρε ή τον Αλεξανδροπουλο.

Ποια απαισιοδοξία ;
Ο φουκαρας ο Καμαρα. Ολοι ειναι στον αφρο αυτος εχει μεινει μονος του. Θα παει στην Κουλα, μιλαμε για καταντια.

Την απαισιοδοξια οτι δεν θα βγει πανω απο την τεταρτη θεση.
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.278
Like
4.945
Πόντοι
456
Ο φουκαρας ο Καμαρα. Ολοι ειναι στον αφρο αυτος εχει μεινει μονος του. Θα παει στην Κουλα, μιλαμε για καταντια.

Την απαισιοδοξια οτι δεν θα βγει πανω απο την τεταρτη θεση.

Aπο που προκύπτει οτι θα πάει στην Κούλα ; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Για τον Φορτουνη ακούγεται οτι εχει κλεισει στην Κουλα.

Τώρα για τα υπόλοιπα , δεν ειναι απαισιοδοξία , είναι ρεαλισμός. Αν κατεβουμε χαλαρά στα ντερμπι (τα οποια ηδη εχουμε χασει ολα πλην ενος) το προφανές ειναι οτι θα μεινουμε τεταρτοι . Δυστυχώς δεν έχουμε βαθος φετος για να παιζουμε 2 ντερμπι τη βδομαδα και να χτυπησουμε και τη Βιλα . Ουτε καν μια εντεκαδα της προκοπης δεν εχουμε. Αναγκαστικα πρεπει να διαλεξουμε και σωστά διαλέξαμε την Ευρώπη. Ειμαστε 6 βαθμους πισω κι εχουμε να παμε Τουμπα,Βικελιδης , Λεωφορο. Ρεαλιστικα δεν εχουμε πολλες πιθανοτητες.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.783
Πόντοι
3.786
Aπο που προκύπτει οτι θα πάει στην Κούλα ; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Για τον Φορτουνη ακούγεται οτι εχει κλεισει στην Κουλα.

Τώρα για τα υπόλοιπα , δεν ειναι απαισιοδοξία , είναι ρεαλισμός. Αν κατεβουμε χαλαρά στα ντερμπι (τα οποια ηδη εχουμε χασει ολα πλην ενος) το προφανές ειναι οτι θα μεινουμε τεταρτοι . Δυστυχώς δεν έχουμε βαθος φετος για να παιζουμε 2 ντερμπι τη βδομαδα και να χτυπησουμε και τη Βιλα . Ουτε καν μια εντεκαδα της προκοπης δεν εχουμε. Αναγκαστικα πρεπει να διαλεξουμε και σωστά διαλέξαμε την Ευρώπη. Ειμαστε 6 βαθμους πισω κι εχουμε να παμε Τουμπα,Βικελιδης , Λεωφορο. Ρεαλιστικα δεν εχουμε πολλες πιθανοτητες.
Βρε πάρτε το ευρωπαϊκό τρόπαιο και στα παπάρια σας το πρωτάθλημα.Ένα σωρό έχετε ενώ ευρωπαϊκό καμία ελληνική ομάδα.Έτσι θα παίξετε και στο Europa League του χρόνου και ας γίνει ό,τι θέλει στον τελικό κυπέλλου Ελλάδας.Μακάρι να ήταν η ομάδα μου στη θέση σας.Τα έχω πάρει στο κρανίο με τον Λουτσέσκου που δεν έπαιξε χωρίς πίεση ψηλά και με αντεπιθέσεις.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.817
Κριτικές
42
Like
25.492
Πόντοι
25.846
Βρε πάρτε το ευρωπαϊκό τρόπαιο και στα παπάρια σας το πρωτάθλημα.Ένα σωρό έχετε ενώ ευρωπαϊκό καμία ελληνική ομάδα.Έτσι θα παίξετε και στο Europa League του χρόνου και ας γίνει ό,τι θέλει στον τελικό κυπέλλου Ελλάδας.Μακάρι να ήταν η ομάδα μου στη θέση σας.Τα έχω πάρει στο κρανίο με τον Λουτσέσκου που δεν έπαιξε χωρίς πίεση ψηλά και με αντεπιθέσεις.
Ασφαλως και μια ευρωπαικη κουπα, γραφω στ αρχιδια μου το πρωταθλημα, όποιος και αν το παρει.
Ομως, οπως και να χει δεν γινεται ο Ολυμπιακος να αφησει τυς εγχωριους στοχους στην τυχη τους. Αυτη ειναι η μοιρα του. Ετσι γεννηθηκε, ετσι μεγαλωσε και ετσι θα συνεχισει να ζει. Να τα κυνηγαει ολα! Εστω και αν προσαρμοζεται σε στοχους. (Να εξασφαλισει τουλαχιστον ευρωπαικο εισιτήριο)
Εννοείται δεν θα αφησει και στην τύχη του την ευρωπαικη ευκαιρια που εφτιαξε ο ιδιος . Θα την διεκδικησει με ολες του τις δυναμεις. Αλλα επειδη τιποτα δεν εχει ακομα στα χερια του, μιας και κυνηγαει τρεις εδω, πρεπει να διεκδικηθουν ολα! Και ο,τι βγαλει το ταμειο στο τελος.
 

Paldim

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
468
Like
704
Πόντοι
81
μεχρι να ερθει ο μεντιλιμπαρ&γινει η ανασταση του θρυλου.ολοι εβριζαν παιχτες,προεδρο κτλ κτλ.τωρα πληρη αποθεωση!!τωρα πας παιχνιδι,παιχνιδι&οπου σε βγαλει.γιαυτο&σε λενε ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!!
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.783
Πόντοι
3.786
Απαράδεκτη η ΕΡΤ που δεν μεταδίδει ελληνική ομάδα στον τελικό Champions League του πόλο γυναικών.Πάλι καλά που το δείχνει τώρα το YouTube live.
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.278
Like
4.945
Πόντοι
456
Πολύ κρίμα :(:(:(:( Ήταν σαφώς καλύτερες οι ισπανίδες ομως. Δυο επιπεδα πάνω σημερα.
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.614
Κριτικές
48
Like
11.486
Πόντοι
10.446
Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια μας ! δεν πειράζει ...του χρόνου πάλι στο F4 θα είναι γιατί έχουμε ομαδάρα ! :rockon::rockon:
Αύριο με Μίλαν για την κούπα U19 !!
Πάμε Θρύλε ! :rockon:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.740
Like
20.617
Πόντοι
5.006
μονιμως εκτος εδρας ολοι οι τελικοι του θρυλου σε ολα τα αθληματα...
το μπουρδελοκρατος στηριζει μονο τους αλλοθρησκους νανους...ο γιγαντας θρυλος ηταν, ειναι και θα ειναι παντα μονος του...γι αυτο και ειναι άπιαστος θρυλος!!!!

τεσπα, φετος ο στοχος ειναι το ευρωπαικο στο χαντμπολ....:rockon::rockon::rockon::rockon:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.930
Κριτικές
178
Like
39.562
Πόντοι
21.896
μονιμως εκτος εδρας ολοι οι τελικοι του θρυλου σε ολα τα αθληματα...
το μπουρδελοκρατος στηριζει μονο τους αλλοθρησκους νανους...ο γιγαντας θρυλος ηταν, ειναι και θα ειναι παντα μονος του...γι αυτο και ειναι άπιαστος θρυλος!!!!

τεσπα, φετος ο στοχος ειναι το ευρωπαικο στο χαντμπολ....:rockon::rockon::rockon::rockon:
Το έχω επισημάνει ότι είναι ξεφτίλα κάτι φαουληδες κ μοραληδες να μην έχουν κάνει στον Πειραιά κολυμβητήριο .....
Δεν είμαι Πειραιώτης αλλά άλλα λιμάνια όπως Νίκαια Γένοβα Νάπολι Βαρκελώνη είναι έτη φωτός μπροστά ......σε θέμα κολυμβητηρίων ....
Από όλους τους τίτλους που που διεκδικούμε επιθυμώ φυσικά μιλκο καπ κ μετά χειροσφαίρισης ...


Γενικά ο.οεθραθας είναι εγκαταλειμμένος κ όλες οι πρωτεύουσες που έχουν λιμάνια τα αξιοποιούν εκτός από τον Πειραιά που ακόμη θυμάμαι εκείνα τα πορτοκαλί τρόλλεϋ που ούτε στην κεντροαφρικανική ένωση δεν κυκλοφορούν ....εκείνα τα στενά στη Δραπετσώνα μου θυμίζουν γειτονιές της Χαράρε .....στο λιμάνι οποίος θέλει. Πάει κ βουτά χωρίς τερματικούς σταθμούς στις προβλήτες αναμονής ( ούτε στο λιμάνι Ντακάρ τέτοιο χάλι )
Οι δρόμοι με λακούβες μισό μέτρου σαν της Δαμασκού ....
Οι ανηφόρες στο Πέραμα σαν τα σοκάκια της βομβαρδισμενης Τρίπολης Λιβύης....
Δεν ξέρω τι να πω........η Κομοτηνή φαντάζει Μόντε Κάρλο μπρος στον Πειραιά μας ...
Χωρίς συγκοινωνίες χωρίς δρόμους χωρίς αυτοκινητόδρομους αστικούς χωρίς αερογέφυρας χωρίς κολυμβητήριο χωρίς γήπεδο στίβου χωρίς λιμάνι με τερματικό σταθμό .......
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.740
Like
20.617
Πόντοι
5.006
Το έχω επισημάνει ότι είναι ξεφτίλα κάτι φαουληδες κ μοραληδες να μην έχουν κάνει στον Πειραιά κολυμβητήριο .....
Δεν είμαι Πειραιώτης αλλά άλλα λιμάνια όπως Νίκαια Γένοβα Νάπολι Βαρκελώνη είναι έτη φωτός μπροστά ......σε θέμα κολυμβητηρίων ....
Από όλους τους τίτλους που που διεκδικούμε επιθυμώ φυσικά μιλκο καπ κ μετά χειροσφαίρισης ...

εδω εχει το σεφ η τσιλιγκιρη και ακομα περιμενουμε να ξεκινησουν τα εργα για κολυμβητηριο στο σεφ...δηλαδη και στις δυο πλευρές υπαρχουν ολυμπιακοι (σεφ που παραχωρει τον χωρο + ερασιτεχνης που θα φτιαξει το κολυμβητηριο) και ειμαστε ακομα στις διαπραγματευσεις...γελαει ο κοσμος...
το εχω ξαναπει : οι διοικησεις του ολυμπιακου δεν θελουν γηπεδα.....προφανως γιατι αν ειχαμε και γηπεδα, δεν θα υπηρχε ανταγωνισμος για τα επομενα 200 χρονια...
αλλιως, αν ηθελαν γηπεδα, θα πιεζαν το κρατος και θα τα εφτιαχνε την επομενη μερα...οπως εκανε ο κοκκαλης οταν πηγαν να μας αφαιρεσουν βαθμους με τον πανιωνιο και εβγαλε ολους τους βουλευτες στον δρομο...αν μπορουσαν, ας κανανε και διαφορετικα...
οπότε αφου οι διοικησεις μας δεν θελουν γηπεδα, ας βλεπουμε τους αλλοθρησκους ανυπαρκτους να τους φτιαχνουν τζαμπα γηπεδα...:confused:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.783
Πόντοι
3.786
Το έχω επισημάνει ότι είναι ξεφτίλα κάτι φαουληδες κ μοραληδες να μην έχουν κάνει στον Πειραιά κολυμβητήριο .....
Δεν είμαι Πειραιώτης αλλά άλλα λιμάνια όπως Νίκαια Γένοβα Νάπολι Βαρκελώνη είναι έτη φωτός μπροστά ......σε θέμα κολυμβητηρίων ....
Από όλους τους τίτλους που που διεκδικούμε επιθυμώ φυσικά μιλκο καπ κ μετά χειροσφαίρισης ...


Γενικά ο.οεθραθας είναι εγκαταλειμμένος κ όλες οι πρωτεύουσες που έχουν λιμάνια τα αξιοποιούν εκτός από τον Πειραιά που ακόμη θυμάμαι εκείνα τα πορτοκαλί τρόλλεϋ που ούτε στην κεντροαφρικανική ένωση δεν κυκλοφορούν ....εκείνα τα στενά στη Δραπετσώνα μου θυμίζουν γειτονιές της Χαράρε .....στο λιμάνι οποίος θέλει. Πάει κ βουτά χωρίς τερματικούς σταθμούς στις προβλήτες αναμονής ( ούτε στο λιμάνι Ντακάρ τέτοιο χάλι )
Οι δρόμοι με λακούβες μισό μέτρου σαν της Δαμασκού ....
Οι ανηφόρες στο Πέραμα σαν τα σοκάκια της βομβαρδισμενης Τρίπολης Λιβύης....
Δεν ξέρω τι να πω........η Κομοτηνή φαντάζει Μόντε Κάρλο μπρος στον Πειραιά μας ...
Χωρίς συγκοινωνίες χωρίς δρόμους χωρίς αυτοκινητόδρομους αστικούς χωρίς αερογέφυρας χωρίς κολυμβητήριο χωρίς γήπεδο στίβου χωρίς λιμάνι με τερματικό σταθμό .......
Επίσης ξεφτίλα που σε ολόκληρη τη Θεσσαλονίκη υπάρχουν ελάχιστα κολυμβητήρια με πολλά λειτουργικά προβλήματα.Τη γκωρίζεις την κατάσταση γιατί ήσουν πολίστας στον Ηρακλή.Ευτυχώς δρομολογήθηκε μια κλειστή πισίνα ολυμπιακών διαστάσεων και μια ακόμα για καταδύσεις και καλλιτεχνική κολύμβηση στα δυτικά της πόλης.

Βλέπεις σε αυτό το Final Four που ολοκληρώθηκε οι 3 από τις 4 να είναι καταλανικές,με τη χάλκινη μεταλλιούχο να είναι μέσα από τη Βαρκελώνη.Και στους άνδρες έχουν αναδειχτεί παλιότερα πρωταθλητές Ευρώπης η Barcelona και η Barceloneta.Αμέτρητα κολυμβητήρια και στο πολεοδομικό συγκρότημα της Βαρκελώνης και γενικότερα στην Καταλωνία.Δεν είναι τυχαίο ότι το 1992 εκεί κατέκτησαν οι Ισπανοί το χρυσό μετάλλιο.
 

auto9591

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2022
Μηνύματα
104
Like
96
Πόντοι
1
Τσολάκης:Ψωλάκης...
Σόρρυ Ψωλάρας και με ένα κιλό αρχίδια!!!
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.086
Like
25.104
Πόντοι
5.006
Αναλυτικά η ενδεκάδα: Τζολάκης, Κίνι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς, Τσικίνιο, Ιμπόρα, Όρτα, Μαρτίνς, Ποντένσε, Ναβάρο:priest::tooth:
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.614
Κριτικές
48
Like
11.486
Πόντοι
10.446
Αναλυτικά η ενδεκάδα: Τζολάκης, Κίνι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς, Τσικίνιο, Ιμπόρα, Όρτα, Μαρτίνς, Ποντένσε, Ναβάρο:priest::tooth:
Ρέτσος ...χε χε....:2funny::2funny:...εγγύηση στην άμυνα ....
Ναβάρο.....πολυβόλο στην επίθεση.....:rockon::rockon:
όπως και να χει ο ΠΑΟΚ θα πάρει τον :alivedick::alivedick:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom