Νέα

Σύνδεση Internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα redmanftw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gregoo

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2007
Μηνύματα
227
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
απ' οτι φαίνεται η forthnet που έχω εγώ το μπλοκάρει επίσης και δεν μπορώ να μπω.
δες στο λινκ τι πρέπει να κάνεις.

εντιτ: ή καλύτερα δες εδώ και να έχεις υπόψιν σου ότι η τελευταία(επειδή αλλάζει συνέχεια) ip είναι η 119.42.146.34 και όχι κάποια από αυτές που γράφουν.

Κατέβασα το VPNOneClick (από Download.com) και συνδεθηκα αμέσως. Προτείνεται σε όλους
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
το connex ειναι πανακριβο,ειχα για πολλα χρονια,με κωλοπιασαε καλα + δυο φορες που τους χρειαστηκαν σε τεχνικη υποστηριξη με γραψανε κανονικα...τηρουν τα τυπικα,δηλ,αφηστε μας το ονομα σας κτλ,κτλ κ ο τεχνικος θα επικοινωνησει το συντομοτερο δυνατο με σας για την επιλυση.....,αλλα ο τεχνικος ηταν/ειναι φαντομας.....ποτε δεν εκανε τον κοπονα επικοινωνησει...την ακρη την βρηκα μονος μου με την βοηθεια απο φιλαρακια που σκαμπαζουν πολλα σε pc κτλ....
τωρα εχω σχεδον ενα χρονο hol κ ειμαι ευχαριστημενος + οτι ειναι 40% φτηνοτερη απο το κωλο-connex....
επισης -λογω ηλικιας-ειχα προλαβει κ τις diap-up συνδεσεις του ΟΤΕ... :S :S :S :S
 

tzooon1989

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2013
Μηνύματα
964
Like
5
Πόντοι
6
το connex ειναι πανακριβο,ειχα για πολλα χρονια,με κωλοπιασαε καλα + δυο φορες που τους χρειαστηκαν σε τεχνικη υποστηριξη με γραψανε κανονικα...τηρουν τα τυπικα,δηλ,αφηστε μας το ονομα σας κτλ,κτλ κ ο τεχνικος θα επικοινωνησει το συντομοτερο δυνατο με σας για την επιλυση.....,αλλα ο τεχνικος ηταν/ειναι φαντομας.....ποτε δεν εκανε τον κοπονα επικοινωνησει...την ακρη την βρηκα μονος μου με την βοηθεια απο φιλαρακια που σκαμπαζουν πολλα σε pc κτλ....
τωρα εχω σχεδον ενα χρονο hol κ ειμαι ευχαριστημενος + οτι ειναι 40% φτηνοτερη απο το κωλο-connex....
επισης -λογω ηλικιας-ειχα προλαβει κ τις diap-up συνδεσεις του ΟΤΕ... :S :S :S :S
ποσα δινεις το μηνα δηλαδη φιλε?
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
22
Πόντοι
16
Παιδια κ εγω hol εχω 2 χρονια τωρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενως...καθ οτι ειναι κ φθηνη.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
τύπε έδινα στη σύτα 18 το μήνα για 8άρα γραμμή, απεριόριστα σταθερά και 1 ώρα σε κινητά και μου φαίνονταν πολλά.

τώρα δίνω 25 στη φόρθνετ για 24άρα γραμμή νετ που κλειδώνει στα 9.5  και τηλέφωνο χωρίς δωρεάν τηλέφωνα και λέω και ευχαριστώ(και άμα φύγω 2-3 βδομάδες και έχει έρθει ο λογαριασμός γυρνάω στο σπίτι και δεν έχω ιντερνετ)
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
τύπε έδινα στη σύτα 18 το μήνα για 8άρα γραμμή, απεριόριστα σταθερά και 1 ώρα σε κινητά και μου φαίνονταν πολλά.

τώρα δίνω 25 στη φόρθνετ για 24άρα γραμμή νετ που κλειδώνει στα 9.5  και τηλέφωνο χωρίς δωρεάν τηλέφωνα και λέω και ευχαριστώ(και άμα φύγω 2-3 βδομάδες και έχει έρθει ο λογαριασμός γυρνάω στο σπίτι και δεν έχω ιντερνετ)
εγω εχω δωρεαν αστικες-υπεραστικες κλησεις-εκτος κινητων...αλλα για τα κινητα δεν με πολυνοιαζει γιατι μπορω να παρω απο το κινητο... :grin:
σε ταχυτητα παιζουμε στα ιδια,πολλες φορες κ λιγο παραπανω,καθως μενω κεντρικα...
σιτα 19 εδω,αλλα δεν ηξερα τι παιζει απο ταχυτητες κτλ οποτε πηρα hol.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Για κανένα λόγο Wind,γιατί ειναι powered by tellas.Forthnet αξίζει αν ξαναβγάλει την προσφορά με την nova,αλλά να ξέρεις οτι το callcenter ειναι αθλιο οπως επίσης και η τεχνική υποστήριξη.Cyta εχει καλούτσικες τιμές αλλα πρέπει να εχεις καλο δίκτυο στην γειτονιά σου,τα μηχανήματα τους ειναι λιγο πισω.Με την HOL δεν είχα κανένα πρόβλημα,έχουν καλό technical support και αν και ειχα κανει 8Mbps σύνδεση για ένα μήνα μου το ειχαν αφήσει ελεύθερο στα 24,λόγω βλάβης στην περιοχή :grin:,επίσης κέρδισα 3 μήνες λογαριασμό γιατί εκανα την αίτηση online.Το conn-x είναι αξιόπιστο σχετικά,έχω κάποιες ενστάσεις οσον αφορά το support,αλλά το κόστος είναι μεγάλο.Επίσης δεν θα τους συγχωρήσω ποτέ οτι επέβαλαν σε όλη την Ελλάδα το VDSL(με 50Mbps),ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε νέες τεχνολογίες.Τέσπα,αυτά.   

τι εννοείς νεες τεχνολογίες;
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
γιατι οικονομικο μεγαλε δεν εχουμε λεφτακια ;αχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ μας κοψαν τα μισθα ; :dancing: :birdman:  εκει στο λιωσιμο γατακια... ουτε συνδεση να πλερω δεν θα εχετε σε λιγο :sunglasses:

Kοίτα κακία το παλιοτραβέλι...
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.076
Like
442
Πόντοι
36
κονεξ και ξερο ψωμι μαγκες,τα αλλα ολα ειναι μαλακιες.
εχω και 2 φοιτητριες που μενουν διπλα μου(μαπες ειναι,αλλα ειναι καλα κοριτσια) και τις εχω δωσει τον κωδικο να μπαινουν ασυρματα,και δεν κολαει καθολου.
σταθερο δεν χρησιμοποιω καθολου,μονο με περνουν.
απλα ο οτε ειναι πουστης μεγαλος,και εχει πολλα νταβατζιλικια απο παγια και αλλες τετοιες πουστροχρεωσεις.γιαυτο θελει προσοχη σε πιο προγραμμα θα μπειτε και τι πακετο θα παρετε,να σας δωσουν το τελικο νουμερο που θα πληρωνετε με ολα τα γαμησιατικα μεσα,και οχι αυτο που διαφημιζουν.
καλυτερα να πατε σε ενα καταστημα γερμανος και να πρηξετε τα αρχιδια του πωλητη λιγο παραπανω,αλλα θα βγειτε κερδισμενοι.
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.259
Πόντοι
7.195
τύπε έδινα στη σύτα 18 το μήνα για 8άρα γραμμή, απεριόριστα σταθερά και 1 ώρα σε κινητά και μου φαίνονταν πολλά.

τώρα δίνω 25 στη φόρθνετ για 24άρα γραμμή νετ που κλειδώνει στα 9.5  και τηλέφωνο χωρίς δωρεάν τηλέφωνα και λέω και ευχαριστώ(και άμα φύγω 2-3 βδομάδες και έχει έρθει ο λογαριασμός γυρνάω στο σπίτι και δεν έχω ιντερνετ)
Πολλά δίνεις.
Εγώ στα 25 ευρώ το μήνα με τη φορθνετ, έχω την 24αρα συνδεση, αλλα και απεριοριστα αστικα και υπεραστικα. Νομιζω και 1 ωρα προς κινητα.
Εδινα 35-40 για το πακετο, αλλα επειδη ειχε ληξει το συμβολαιο με τη φορθνετ, ειχα δικαιωμα να ξανακανω συμβολαιο, ωστε να παρω την προσφορα συμβολαιου
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
29.90 forthnet,24αρα γραμμη,με απεριοριστα στικα υπεραστικα,μιση ωρα κινητα και με nova start pack και με novasports 1...νομιζω η καλυτερη προσφορα που επαιξε ever...
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
αστικα εννοω βεβαια...
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.315
Like
28
Πόντοι
16
Ναι να βαλει wind και ετσι δεν θα εχει ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ,και στο τριμηνο κλασσικα οπως καναν 2 φιλοι μου θα αλλαξει πάλι εταιρία!

:thumbsup:

ναι ρε φιλε,κυριολεκτικα ομως,τι χαλι ειναι αυτο με την wind?λες και οι συνδεσεις της εχουν ημερομηνια ληξης  :2funny: αλλα μιλαμε ακριβως στο τριμηνο εχεις γυγει,αφου για τρεις ολοκληρους μηνες πληρωνες και δεν ειχες τιποτα απολυτως  :S
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
κονεξ και ξερο ψωμι μαγκες,τα αλλα ολα ειναι μαλακιες.
μερικοι ειχαμε κονεξ κ ηταν σκατα,τι επιμενεις?
υστερα αυτην την στιγμη ειναι ο πιο ακριβος παροχος....
μακρυα....κ αλλαργα...
 

tzooon1989

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2013
Μηνύματα
964
Like
5
Πόντοι
6
29.90 forthnet,24αρα γραμμη,με απεριοριστα στικα υπεραστικα,μιση ωρα κινητα και με nova start pack και με novasports 1...νομιζω η καλυτερη προσφορα που επαιξε ever...
φιλε,επειδη εχω και γω connex,αυτες οι προσφορες που κανει ο οτε ειναι για 6μηνες,μετα αλλαζει η τιμη
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
τι εννοείς νεες τεχνολογίες;
Μιλάω για το κρατικό δίκτυο που θα φτιαχνόταν επι καραμανλή,FTTH.Οπτική ίνα απο το αστικό κέντρο μεχρι την πριζα του σπιτιού σου,ταχύτητες 100Mbps και upload διαστημόπλοιο.Ο Σουφλιάς το ειχε υπογράψει,αλλά για να μην χάσει ο πΟΤΕ την κουτάλα με τα ζουμιά,προσέφυγε στα δικαστήρια με την αιτιολογία ότι εχει αγοράσει οπτική ίνα για να την ρίξει απο αστικό κέντρο μεχρι το καφάο της γειτονιάς και να υλοποιήσει ετσι ενα VDSL της πούτσας και τελικά δικαιώθηκε μετα απο έφεση(πρωτόδικα έχασε).
Με ενα σμπάρο δυο τριγώνια λοιπόν,και δεν εχασε την κυριαρχία του πάνω στο δίκτυο(παραμένει ο κρατικοδίαιτος διαχειριστής του τηλεφωνικού δικτύου)και νταβατζής στις άλλες εταιρείες που νοικιάζουν δικτυο απο αυτον αναγκαστικά για να δώσουν VDSL στους πελάτες τους.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.896
Πόντοι
216
29.90 forthnet,24αρα γραμμη,με απεριοριστα στικα υπεραστικα,μιση ωρα κινητα και με nova start pack και με novasports 1...νομιζω η καλυτερη προσφορα που επαιξε ever...

Χωρις κινητα ειναι μιας και πρακτικα εισαι το 2play economy
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom