Νέα

Σύνδεση Internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα redmanftw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
έχω hol και με έχει γαμήσει με τις ταχύτητες...σέρνετε λέμε.
οτε είναι αξιόπιστο ?

μια φίλη λέει ότι κατά καιρούς της κάνουν και 20 διακοπές τη μέρα...
τι άλλες συνδέσεις είναι οκ ?
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
έχω hol και με έχει γαμήσει με τις ταχύτητες...σέρνετε λέμε.
οτε είναι αξιόπιστο ?

μια φίλη λέει ότι κατά καιρούς της κάνουν και 20 διακοπές τη μέρα...
τι άλλες συνδέσεις είναι οκ ?
Ό,τι και να σου πει κάποιος θα είναι γενικότητες..είναι πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν τις ταχύτητες..ακόμα και στην ίδια γειτονιά, στον ίδιο παροχο παρατηρούνται διαφορές..προσωπικά έχω ΟΤΕ και ναι μου κάνει 2-3 διακοπές περίπου 3-4 φορές την εβδομάδα για μικρό χρονικό διάστημα όμως..απέναντι από εμένα,σε νεότερο διαμέρισμα  (με γραμμές που έρχονται από άλλο κλάδο), δεν κάνει διακοπές και πιάνει μεγαλύτερες ταχύτητες..καλύτερα να ρωτήσεις τους γείτονές σου..
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
έχω hol και με έχει γαμήσει με τις ταχύτητες...σέρνετε λέμε.
οτε είναι αξιόπιστο ?

μια φίλη λέει ότι κατά καιρούς της κάνουν και 20 διακοπές τη μέρα...
τι άλλες συνδέσεις είναι οκ ?
αν μενεις κεντρο και εχεις οτε δεν εχεις κανενα προβλημα τυπε
δεν ξερω κανεναν που να αντιμετωπισε δυσκολιες
τωρα σε αλλες περιοχες δεν ξερω
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
οι γείτονες έχουν όλοι οτε, πάει γαμιόντας από ταχύτητα αλλά έχουν θέματα με τις διακοπές πολύ συχνά.....
καμιά cyta η καμιά tellas δεν ξέρω μετά.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
γιατί όταν η σύνδεση  σέρνετε  και κάνω ρεστάρτ το ρούτερ η ταχύτητα φτιάχνει αμέσως ?
το θέλει μια φορά στις 2 μέρες τουλάχιστον..


υγ
το έχω συνδέσει με ένα ψυχαανώμαλο τύπο στο δίπλα σπίτι που την έχει δει χάκερ ενώ δεν ξέρει να βγάλει να μάτια του..
υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτός καμιά μαλακία και να το αποριθμίζει ? αν και το ρούτερ της χολ δεν έχει τέτοιες επιλογές...
να τον φάω τον πούστη ?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16

Πάντα είχα OTE και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω την σύνδεση των 2Mb/s, και σε ένα τεστάκι που έκανα για την συνδεσή μου τώρα έγραψε ταχύτητες Download 1,7Μb/s και upload 0,347Μb/s. Διακοπές δεν είχα ποτέ.Αναβάθμιση θα κάνω όταν υπάρξει πραγματικό VDSL.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Πάντα είχα OTE και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω την σύνδεση των 2Mb/s, και σε ένα τεστάκι που έκανα για την συνδεσή μου τώρα έγραψε ταχύτητες Download 1,7Μb/s και upload 0,347Μb/s. Διακοπές δεν είχα ποτέ.Αναβάθμιση θα κάνω όταν υπάρξει πραγματικό VDSL.

δλδ παίζει να κάνει download με 1,7 ?  :o :o :o :o :o

εμένα στα πολύ τρελά του 450 - 500 klbps.. :2funny:
συνήθως με 300 πάει
 

Επισκέπτης
Με απλη 24αρα κατεβαζω, παντα ομως, με 1.6ΜΒ.
Δε μενω κοντα σε οπτικη ινα και ειναι πυκνοκατοικημενη περιοχη.

Σας ειπα ρωτηστε γειτονες πριν επιλεξετε καποιο πακετο.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16

Eraser

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.330
Like
2
Πόντοι
16
έχει κανείς άποψη για κανένα καλό ρούτερ, με καλή εκπομπή σήματος στο ασύρματο?
και το δικό μου τα έφτυσε τις προηγούμενες μέρες και τώρα είμαι με την ... ρεζέρβα...
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
δλδ παίζει να κάνει download με 1,7 ?  :o :o :o :o :o

εμένα στα πολύ τρελά του 450 - 500 klbps.. :2funny:
συνήθως με 300 πάει

Πάλι τεστ σήμερα download 1.74 Mb/s και upload 0,43 Μb/s. Η γραμμή είναι 2 Mb και το modem-router της BaudTec, της πλάκας.Η απόστασή μου απο το κέντρο του ΟΤΕ είναι γύρω στα 1100 μέτρα.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
έχει κανείς άποψη για κανένα καλό ρούτερ, με καλή εκπομπή σήματος στο ασύρματο?
και το δικό μου τα έφτυσε τις προηγούμενες μέρες και τώρα είμαι με την ... ρεζέρβα...
Linksys μαστορα(VFM) ή Zyxel,αμα εχεις φράγκα,το πληρώνεις μια φορά και ξεμπερδεύεις,απλά κοιτα να ειναι συμβατο με VDSL,για να μην ξαναπληρώνεις αργότερα
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
Πάλι τεστ σήμερα download 1.74 Mb/s και upload 0,43 Μb/s. Η γραμμή είναι 2 Mb και το modem-router της BaudTec, της πλάκας.Η απόστασή μου απο το κέντρο του ΟΤΕ είναι γύρω στα 1100 μέτρα.

 Ετσι όπως εχω γράψει αυτό το post και το προηγούμενο γι'αυτό το θέμα, παραπλανούν, οχι σκόπιμα και οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα. Για αποκατάσταση της ακρίβειας πρέπει να διευκρινήσω τα εξής. Τα διάφορα tests για την ταχύτητα της γραμμής,download,upload, και ping, δείχνουν τη δυνατότητα της σύνδεσης, αν δηλαδή η γραμμή σου έχει τη δυνατότητα αυτή γιά την οποία πληρώνεις.
Οι πραγματικές ταχύτητες που κάνουμε download και αντίστοιχα upload, είναι συνήθως πολύ χαμηλότερες απο τις ονομαστικές και εξαρτώνται απο πολλούς παράγοντες.
 Ελπίζω να αποκατέστησα την πραγματικότητα και ζητώ συγγνώμη αν οδήγησα κάποιους σε λανθασμένα συμπεράσματα.
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Ευχαριστώ.

Μου έβγαλε:
1,75 Mbps downlaod
0,42 Mbps upload
55 ms ping.

Μάλλον όχι άσχημα, για 2 Mbps που πληρώνω στον ΟΤΕ, και 2 km απόσταση (και δίκτυο χαλκού μπουρδέλο, απ' ότι έχω ακούσει) από το ψηφιακό κέντρο. 1.950 μέτρα, για την ακρίβεια.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
download 2.93 μου έβγαλε..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ναι ότι πούνε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom