Νέα

Πελέ ή Μαραντόνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα germaon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 268
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός είναι ο καλύτερος των καλύτερων?

  • Πελέ

    Ψήφοι: 38 40,9%
  • Μαραντόνα

    Ψήφοι: 55 59,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    93

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
στα ντουζένια του,που ειχε ΟΠΟΙΑ ήθελε,ντυνόταν γυναίκα για να το σκάσει απο το σπίτι και πήγαινε στα ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ της Νάπολι...Δικό μας παιδι...
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Καλά και ο Πελέ με τα ξώγαμά του δεν πήγαινε πίσω....Είχε 2-3 ανά τον κόσμο..Το ρεκόρ πάντως το έχει ο Γκαρίντσα...15 ξώγαμα είχε ο αθεόφοβος!!!
 

Επισκέπτης
και φυσικα κομμουνιστης!!!μην το ξεχνατε.... ;) ;)
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
gangstaXZ το 90 εκανε ενγχείρηση για να γίνει στείρος!!!ΑΠΑΛΕΥΤΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ..
warhol κομμουνιστης απο τους καλούς..Συνεχως και παντου τα έχωνε!
 

Επισκέπτης
κομμουνιστης και καλος??δεν γινεται.....χαχαχαχα
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
δεν ήταν Μαοικόςόπως ο Λίνεν και ο Σούστερ, γιαυτό... :P
 

Επισκέπτης
εχει τατουαζ τον τσε και τον φιντελ και λες να ηταν μαοικος?
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
Αυτο λέω ρε φίλε! ΔΕΝ ήταν! γιαυτο ηταν συμπαθητικός κομμουνιστής!
 

Επισκέπτης
αφου ειναι συμπαθητικος κομμουνιστης ...παλι καλα!!
 

allen221

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
454
Like
8
Πόντοι
1
Ρε παιδια ημαρτον!  δεν πρέπει να κρίνεται ενας αθλητης από τα πολιτικα πιστευω.  :headbang:  :helpplea:  :jerking:
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Επιτρέψτε μου να κάνω μια διευκρίνηση

Ο Μαραντόνα έχει πιστέυω και πολεμάει γι'αυτά, όποια και αν είναι. Γι΄ αυτό έχει το σεβασμό των αντιπάλων

Ο Πελέ δεν έχει πιστεύω. Είναι απλά κάποιος που έπαιξε πολύ καλή μπάλα και τώρα μαζεύει τάλληρα απο τα πεζοδρόμια, στο πιο κυριλέ.

Προσωπικά πιο πολύ γουστάρω Αναστόπουλο, που τρώει ξύλο από τον άντρα της γκόμενας που πήδηξε. Αληταρία αλλά κυριλέ.
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Επιτρέψτε μου να κάνω μια διευκρίνηση

Ο Μαραντόνα έχει πιστέυω και πολεμάει γι'αυτά, όποια και αν είναι. Γι΄ αυτό έχει το σεβασμό των αντιπάλων

Ο Πελέ δεν έχει πιστεύω. Είναι απλά κάποιος που έπαιξε πολύ καλή μπάλα και τώρα μαζεύει τάλληρα απο τα πεζοδρόμια, στο πιο κυριλέ.

Προσωπικά πιο πολύ γουστάρω Αναστόπουλο, που τρώει ξύλο από τον άντρα της γκόμενας που πήδηξε. Αληταρία αλλά κυριλέ.

Ούτως η άλλως τα κωλόπαιδα γουστάρουμε.Οι καθώς πρέπει είναι βαρετοί!!
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Δεν ντρέπομαι να πώ ότι ψήφισα Πελέ (αν και είμαι μειοψηφία), γιατί τον θεωρώ καλύτερο μπαλαδόρο.
Σε αυτό πρέπει να συνέβαλλε πολύ ή άποψη του πατέρα μου που τους έζησε και τους δύο, και ήταν σαφώς υπέρ του Πελέ...
Επίσης γνώρισα τον Μαραντόνα κυρίως στα χρόνια της παρακμής του, χοντρό και ναρκομανή, και μου έμεινε η εικόνα ενός ξεπεσμού.
Αντίθετα, για τον Πελέ έιχα την εικόνα του μάγου της μπάλας με τα απίστευτα γκόλ...
Σαφώς όμως κρίνοντας από τη ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΤΟΥΣ ΕΙΚΟΝΑ, προτιμώ τον Μαραντόνα γιατί συνήλθε και το παλεύει, ενώ απεχθάνομαι την εικόνα περιφερόμενου θιάσου του Πελέ....
 
OP
OP
G

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Παιδιά κακά τα ψέματα. Οι πιό πολλοί απoφάσισαν με κριτήριο το χαρακτήρα που όντως ο Πελέ είναι αντιπαθής επειδή πάει με τα νερά των ισχυρών , ενώ ο Ντιέγκο ήτασν το παιδί του λαού. Καθαρά ποδοσφαιρικά όμως ο Πελέ είναι μακράν καλύτερος. Δεν τίθεται καν θέμα. Από τα 17 πήρε ΜΟΝΟΣ του το Μουντιάλ μέσα στη Σουηδία. Ο Ντιέγκο δεν ξέρω αν είναι καν ο καλύτερος Αργεντινός. Πολλοί λένε τον Μέγα Αλφρέδο Ντι Στέφανο.
Πελε - BRAZIL(pentacampeao)
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Είναι λάθος να κρίνουμε έναν αθλητή από την προσωπική του ζωή.Θα μου πείτε ότι είναι λάθος πρότυπο για τους νέους,αλλά πείτε μου κάτι που να είναι σωστό πρότυπο στην σύγχρονη κοινωνία.
 

Επισκέπτης
Ούτε Πελέ, ούτε Μαραντόνα. Best.... όποιος κατάλαβε, κατάλαβε....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom