Νέα

Πελέ ή Μαραντόνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα germaon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 268
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιός είναι ο καλύτερος των καλύτερων?

  • Πελέ

    Ψήφοι: 38 40,9%
  • Μαραντόνα

    Ψήφοι: 55 59,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    93

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
30
Πόντοι
2.057
Δεν καταλαβα ποτε γιατι μπαινουμε σε αυτες τις διλημματικες ανοησιες.....και γιατι να ψηφισουμε και να μην πουμε απλα οτι και οι δυο ησαν τεραστιοι ποδοσφαιριστες και οτι συμπαθουμε περισσοτερο τον ενα ή τον αλλο....Εγω ας πουμε συμπαθω περισσοτερο τον ντιεγκο σαν ποδοσφαιρικη ιδιοφυια που εβγαζε στα καλα του λαγους απο τα καπελα του και εβρισκε παντα τον σωστο δρομο για την επιτυχια!αλλα και ο Πελε ηταν ενας τεραστιων δυνατοτητων ποδοσφαιριστης...επαγγελματιας 100% και αθληταρας τρομερος!Τωρα για τα διλημματα αυτα ας απασχολησουν τα αθλητικα ραδιοφωνα και οχι το μπουρδελοσαιτ μας!
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Απλά και οι 2 ήταν οι καλύτεροι στον κόσμο την εποχή που έπαιζαν.1960-70 Πελέ 70-80 Κρόιφ 80-90 Ντιέγκο 90-2006 Ζιζού
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Φωτογραφία του Πελέ από την τελευταία επισκεψή του στην Ελλάδα ενώ υπογράφει αυτόγραφα(Mall-Μαρούσι Σεπτέμβρης 2006).Η φωτογραφία είναι από κινητό και δεν έχει καλή ανάλυση.
 

Συνημμένα

  • PeleGreece.JPG
    PeleGreece.JPG
    55,5 KB · Εμφανίσεις: 16

Επισκέπτης
Σαν παιχτης μαραντονα 10 πελε 8 . Σαν ατομα μαραντονα 11 πελε 0 !
Εγω εχω δικαιο και εσεις αδικο!!!
 

BoobLover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
412
Κριτικές
3
Like
1.930
Πόντοι
201
Δυστυχώς όταν έπαιζε ο Πελέ δεν υπήρχε TV και κτλ.....
Όταν λέμε καλύτερος παίχτης εννοούμε.... μπαλαδόρος, μυαλό, ηγέτης, σωστός χαρακτήρας, πρότυπο και κτλ.....
Σαφώς ο Πελέ είναι σαν σύνολο ΜΑΚΡΑΝ καλύτερος.......
Σαν ζογκλέρ και φιγούρα είναι ο Μαραντόνα αλλά σαν σύνολο και σαν παίχτη που θα ήθελες στη ομάδα ο Πελέ !!!!!
Στην επόχή του δεν υπήρχαν τηλερόσεις και ρεπόρτερ.... το καλύτερο γκολ του δεν το είχε γράψει ποτέ ο φακός.... το αναπαραστήσαν στο υπολογιστή.....

Προτιμώ να έχω ένα εργαλείο στην ομάδα μου παρά έναν άμυαλο παιχταρά που παίζει αναλόγως το πόσο κόκα έχει ρουφήξει !!!!


 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
Αν και με ξενερωσε  που φορεσε την ερυθρολευκη φανελα (εστω και επι πληρωμη), ψηφιζω Ντιεγκο μακραν!!!!
Περα απ τις ποδοσφαιρικες τους ικανοτητες, ο Ντιεγκο μου ταιριαζει και πιο πολυ σαν χαρακτηρας απ'τον οσφυοκαμπτη Πελε...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
Αν και με ξενερωσε  που φορεσε την ερυθρολευκη φανελα (εστω και επι πληρωμη), ψηφιζω Ντιεγκο μακραν!!!!
Περα απ τις ποδοσφαιρικες τους ικανοτητες, ο Ντιεγκο μου ταιριαζει και πιο πολυ σαν χαρακτηρας απ'τον οσφυοκαμπτη Πελε...
σαν χαρακτηρας?ο επαναστατης που καταντησε περιοδευον θιασος?τα ιδια σκ...τα και ο πελε!!!
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
σαν χαρακτηρας?ο επαναστατης που καταντησε περιοδευον θιασος?τα ιδια σκ...τα και ο πελε!!!
Αφου ρε Νικο ολα για τα λεφτα δεν γινονται??? Τι να κανει??? εδω τα βγαζουν αλλοι κι αλλοι... καιρος ηταν να το κανει και αυτος.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
τον λατρευα μεχρι που τον ειδα στο κοκκαλισκακη μελος
να μιλαει για κατι(οσφπ) το οποιο δεν εχει ιδεα!!!για να προλαβω τους ''επιστημονες'' τα ιδια θα ελεγα αν τον εβλεπα με την φανελα τησ ΑΕΚ(επι χρημαση παντα...)
ο DIEGO επρεπε να μεινει αγνος..........
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Πολύ ηθικολογία ρε παιδί μου.

Το θέμα είναι οτι ο Ντιέγκο στην ηλικία που είναι έχει γαμίσει τις καλύτερες γκόμενες, έχει ρούφήξει βουνά κόκας, έχει ξεφτιλίσει ζόρικες άμυνες, έχει πάρει πίσω το αίμα των Αργεντίνων για τα Φώκλαντς (και άλλα πολλά) βάζοντας 2 γκολάκια στους ʼγγλους, έχει φέρει στο προσκήνιο τον Ιταλικό Νότο και έχει πιστεύω για τα οποία πολεμάει, ενώ έχει ξεπεράσει πια τα όρια του "ποδοσφαριστή".

Ο Πελές τι ακριβώς έχει κάνει πέραν από το να σκύβει σε πρώτη ευκαιρία και να κυνηγάει τάληρα;

Ο Ντιέγκο θα πεθάνει έχοντας πρωτα ζήσει. Ο άλλος έχει ήδη πεθάνει αλλά δεν το ξέρει.

Επαναλαμβάνω ότι αυτό το αναφέρω μιας και τίθεται τελικά θέμα "ηθικής" από ορισμένους συναγωνιστές.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
Πολύ ηθικολογία ρε παιδί μου.

Το θέμα είναι οτι ο Ντιέγκο στην ηλικία που είναι έχει γαμίσει τις καλύτερες γκόμενες, έχει ρούφήξει βουνά κόκας, έχει ξεφτιλίσει ζόρικες άμυνες, έχει πάρει πίσω το αίμα των Αργεντίνων για τα Φώκλαντς (και άλλα πολλά) βάζοντας 2 γκολάκια στους ʼγγλους, έχει φέρει στο προσκήνιο τον Ιταλικό Νότο και έχει πιστεύω για τα οποία πολεμάει, ενώ έχει ξεπεράσει πια τα όρια του "ποδοσφαριστή".

Ο Πελές τι ακριβώς έχει κάνει πέραν από το να σκύβει σε πρώτη ευκαιρία και να κυνηγάει τάληρα;

Ο Ντιέγκο θα πεθάνει έχοντας πρωτα ζήσει. Ο άλλος έχει ήδη πεθάνει αλλά δεν το ξέρει.

Επαναλαμβάνω ότι αυτό το αναφέρω μιας και τίθεται τελικά θέμα "ηθικής" από ορισμένους συναγωνιστές.

για ολα αυτα που λες μαγκα χαλαστηκα με την καταντια του DIEGO!!!!!βαζει γκολ με το χερι ''γκρινιαζετε'' ; λεει
μαλιστα!!!παρε και ενα με το ποδι και περναει δυο φορες ολη την αγγλια............
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
αν δεν τον έτρωγαν τα ΛΑΜΟΓΙΑ της φίφα,θα γαμούσε το 94 και το 98...
Μακράν ο καλύτερος ΜΑΓΚΑΣ..
ρε σείς τον πιάνει ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ της Νάπολι με την γυναίκα του και του λεει: ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΥΓΝΩΜΗ,ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΚΥΡΙΕ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ..
Μετα την άλλη μέρα παντρευτηκε αυτη την γυναικα γιατι οπως της είπε ΗΤΑΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ με τον Ντιεγκίτο αυτη την γυναίκα..
Βαθια χαραγμένο μου εχει μέινει που στην τούμπα τον ΓΑΜΟΥΣΑΝ με βρισιες και τρομερό κλιμα(απιστευτη τότε η τούμπα) και αυτος βγαινει εξω κ'ανει 2-3 ζογκλερικα και σουταρει την μπαλα ΠΑΝΩ απο τις εξεδρες!!και σώπασαν ΟΛΟΙ...
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
τον λατρευα μεχρι που τον ειδα στο κοκκαλισκακη μελος
να μιλαει για κατι(οσφπ) το οποιο δεν εχει ιδεα!!!για να προλαβω τους ''επιστημονες'' τα ιδια θα ελεγα αν τον εβλεπα με την φανελα τησ ΑΕΚ(επι χρημαση παντα...)
ο DIEGO επρεπε να μεινει αγνος..........

Ναι, και εγω μεχρι τοτε τον ειχα πολυ ψηλα αλλα μετα απ αυτο...
Αλλα παρολα αυτα δεν παυει να τον θεωρω τη μαγαλυτερη ποδοσφαιρικη φυσιογνωμια!!!
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
για ολα αυτα που λες μαγκα χαλαστηκα με την καταντια του DIEGO!!!!!βαζει γκολ με το χερι ''γκρινιαζετε'' ; λεει
μαλιστα!!!παρε και ενα με το ποδι και περναει δυο φορες ολη την αγγλια............

Ναι ρε φίλε το ξέρω ότι ο Ντιέγκο έχει ανάγκη απο χρήματα. Γιατί ποτέ δε λειτουργούσε με βάση αυτό το κριτήριο. Σκέψου το αυτό.

Ενώ θα μπορούσε να είναι υπάλληλος ΦΙΦΑ ή κάποιου άλλου και να κάνει δηλώσεις, προτίμησε να κάνει αυτό για να βγάλει τα προς το ζήν.

Τιμή του.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
φιλε μου ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ πεθαινει ΟΡΘΙΟΣ!!!!!
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
φιλε μου ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ πεθαινει ΟΡΘΙΟΣ!!!!!

Δηλαδή τώρα που βγάζει έτσι το ψωμί του είναι σκυμμένος; Τη στιγμή που θα μπορούσε να ξεπουληθεί σε ένα σωρό υποψήφιους αφέντες; Ξέρεις πολύ καλά ότι άλλο βάρος έχει μια δήλωση του Ντιέγκο και άλλο βάρος μια δήλωση του Πελέ.

Ίσα-ίσα που με αυτό δείχνει πόσο μεγάλος είναι ακόμα, πιστός στις απόψεις του, αρνούμενος να φαει ψωμί από αυτούς που έφτυνε. Στα δικά μου μάτια είναι ακόμα όρθιος και πολεμάει.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
δηλωση πελε  ''ο θεοσ με εστειλε στη γη''

κυριε μαραντονα ο πελε δηλωσε οτι ο θεος τον εστειλε στη γη

απαντηση DIEGO ''ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ''............
 

Επισκέπτης
ετσι ετσι ο συντροφος ντιεγκο!!!!μεγαλο αλανι!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom