Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 291K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
Ευκολακια σου βαζουν...κατσε να σου ριξω τιποτα περίεργο... ;) ;)
ΥΓ: Ευχαριστω για τις ευχές αδερφε,αντευχομαι οτι καλυτερο σε σενα....
Περιμένω κάτι καλό απο εσένα μεθαύριο που έχω γενέθλια.
Εννοώ πρόβλημα καλό
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.210
Κριτικές
35
Like
5.870
Πόντοι
6.796
:helpplea:

Έκανα cut paste κάτι φωτος απ το κινητό στο laptop και έγινε paste μόνο ο φάκελος χωρίς τις φωτός και οι φωτός χαθηκαν όλες.. έκανα εγκατάσταση καποιες εφαρμογές android που κάνουν restore και τις βρήκε μόνο πολύ μικρές 15kb ή καθεμία.

Υπάρχει τρόπος να τις βρω;  :think:
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
:helpplea:

Έκανα cut paste κάτι φωτος απ το κινητό στο laptop και έγινε paste μόνο ο φάκελος χωρίς τις φωτός και οι φωτός χαθηκαν όλες.. έκανα εγκατάσταση καποιες εφαρμογές android που κάνουν restore και τις βρήκε μόνο πολύ μικρές 15kb ή καθεμία.

Υπάρχει τρόπος να τις βρω;  :think:
Βρήκα δύο λύσεις:
Δεν τα έχω δοκιμάσει.
Εαν έχεις διάθεση τα δοκιμάζεις.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.210
Κριτικές
35
Like
5.870
Πόντοι
6.796
Βρήκα δύο λύσεις:
Δεν τα έχω δοκιμάσει.
Εαν έχεις διάθεση τα δοκιμάζεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εκανα install την εφαρμογή απ το δεύτερο link αλλα ζητάει rooted devices για να δουλέψει.. εμένα δεν ειναι

Το πρώτο link ειναι εφαρμογή Windows,  την εγκατέστησα, σύνδεσα το κινητό όπως ζήτησε(enable USB debugging mode), έκανα κάποια ρύθμιση στο κινητό που μου ζήτησε και ενώ εκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις μου εβγαλε μνμ unable tο detect device το προγραμμα..
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εκανα install την εφαρμογή απ το δεύτερο link αλλα ζητάει rooted devices για να δουλέψει.. εμένα δεν ειναι

Το πρώτο link ειναι εφαρμογή Windows,  την εγκατέστησα, σύνδεσα το κινητό όπως ζήτησε(enable USB debugging mode), έκανα κάποια ρύθμιση στο κινητό που μου ζήτησε και ενώ εκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις μου εβγαλε μνμ unable tο detect device το προγραμμα..
Κάτι θα πάιζει και με την συσκευή σου τότε.
Μοιάζει να μην είναι συμβατή ή έχω καταλάβει λάθος.
Καλό θα ήταν να δοκίμαζες ξανά να κάνεις τις ίδιες κινήσεις και να προσέξεις εαν στο ξανακάνει.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.348
Κριτικές
7
Like
1.264
Πόντοι
216
Ευκολακια σου βαζουν...κατσε να σου ριξω τιποτα περίεργο... ;) ;)
ΥΓ: Ευχαριστω για τις ευχές αδερφε,αντευχομαι οτι καλυτερο σε σενα....

Είναι γεγονός οτι σε έχουμε χάσει απο αυτό το νήμα!!!!
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
Με mozilla μου παιζει κανονικα ολους τους σταθμους το e-radio ενω με chrome αλλους ναι και αλλους οχι και δεν το βλεπω να στρωνει εδω και πολυ καιρο. :think:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.210
Κριτικές
35
Like
5.870
Πόντοι
6.796
:helpplea:

Σε android θέλω να αφαιρεσω το κλείδωμα οθόνης με μοτίβο και δε με αφήνει να επιλεξω το κουμπί αφαίρεσης..λέει:  απενεργοποιήθηκε από διαχειριστή, πολιτική κρυπτογράφησης ή χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.  WTF? 
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.534
Κριτικές
4
Like
2.028
Πόντοι
266
μου έπεσε έναςσκληρος εξωερκπς δισκος wdκαι δεν τον διαβαζει ο υπολογιστης, ρωτησα τεχνικο και μου ειπε να τον ξεχασω, πως μπορώ να σώσω τα αρχεια; μορώ να κανω κατι;
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
μου έπεσε έναςσκληρος εξωερκπς δισκος wdκαι δεν τον διαβαζει ο υπολογιστης, ρωτησα τεχνικο και μου ειπε να τον ξεχασω, πως μπορώ να σώσω τα αρχεια; μορώ να κανω κατι;
Μπορείς να ανοίξεις το κουτί και να βγάλεις τον δίσκο έξω;
Μετά βλέπουμε.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.345
Κριτικές
3
Like
6.952
Πόντοι
1.486

Johnny Red

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2011
Μηνύματα
655
Κριτικές
10
Like
113
Πόντοι
236
Με τον ιό "odin",τι μπορώ να κάνω?
Δοκίμασα αντιπυρετικά,συρόπια,αναβράζοντα,κομπρέσες.....μέχρι και βεντούζες έκανα αλλά τίποτα.
Έχει κλειδώσει όλες τις φωτο,τα βίντεο,τα τραγούδια.....
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
Με τον ιό "odin",τι μπορώ να κάνω?
Δοκίμασα αντιπυρετικά,συρόπια,αναβράζοντα,κομπρέσες.....μέχρι και βεντούζες έκανα αλλά τίποτα.
Έχει κλειδώσει όλες τις φωτο,τα βίντεο,τα τραγούδια.....
Καλησπέρα φίλε
Θα χρειαστεί να εκτέλεσεις κάποιες εντολές οπότε να εξηγήσω κάτι πρώτα.
WinKey => ( Το πλήλτρο με το σημαιάκι των Windows )
δοκίμασε τα παρακάτω βήματα:
- WinKey και πληκτρολογής msconfig -> στο καρτελάκι Boot Επιλέγης SafeBoot -> Επανεκκίνηση
- msconfig -> Καρτέλα Startup -> Οποιαδήποτε περίεργη εφαρμογή την ξετσεκάρης για να μην ξεκινήση στην εκκίνηση
- WinKey -> %appdata% Οτιδήποτε πάλι περιέργο όνομα με κατάληξη .exe το διαγράφης ( και από των κάδο )
- Πας ένα επίπεδο πάνω δηλαδή στο LocalNow διαγράφης ολους τους φακέλους που αρχίζουν από Emie ( EmieUserList, EmieSiteList κλπ )
- Ξανά ένα επίπεδο πάνω και στον φάκελο Local επαναλαμβάνεις το προήγουμε νο βήμα
- WinKey -> %temp% Διαγράφεις τα πάντα ( εαν κάποια αρχεία δεν μπορεί να τα διαγαωει δεν πειράζει )
- WinKey+R πληκτρολογείς -> c:WindowsSystem32driversetchosts κοίταξε μέσα σε αυτό το αρχείο μήπως υπάρχει κάποιο περίεργο site
- WinKey -> msconfig στην καρτέλα Boot απενεργοποιής το SafeBoot
- Επανεκκίνηση
Μπορείς να δοκιμάσεις και έναν έλεγχο με antivirus.
Εαν έχεις απορίες ρωτάς ελεύθερα.
 

tester11

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2016
Μηνύματα
13
Like
2
Πόντοι
0
μπορει να που κάποιος φίλος τι μαλακία έκανα, και ότι κάνω στο google chrome στον υπολογιστή στο σπίτι το κα΄νει και στον υπολογιστή της  δουλειάς μου ιστορικό σελιδες που σώζω...
Πιθανόν  το λογγαρισμα με το ιδιο gmail account. Πρέπει να έχει ρύθμιση στο ιστορικό να  μην το θυμάται... και 2η λύση να ανοιξεις παράθυρο ιδιωτικής προβολής. Αν ξέρει κανείς κάτιπερισσοτερο ας προσθέσει.
 
Εγγρ.
26 Νοε 2016
Μηνύματα
443
Κριτικές
1
Like
82
Πόντοι
1
χθες επεσε ερο στο πληκτρολογιο κσαι δε πσατιουντσαι μερικσα πληκτρσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom