Νέα

Μάρτυρες του Ιεχωβά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mitharadir
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Τι μαθαίνει κανείς πάντως από τα ποστ για τους ιαχωβαδες. Αρρώστια και απανθρωπιά αυτή η περίπτωση που πέθανε το κοριτσάκι. Αν είναι αλήθεια βέβαια.
Κάποιοι για το χρήμα αρρωσταίνουν το μυαλό τούς.
δεν εχω λογο να πω ψεμματα αυτο εγινε το 1987 σε σχολειο στα πατησια,
περα που δηλωνω αθεος και δεν με ενδιαφεορυν πραγματικα οι θρησκειες οποιες και αν ειναι αυτες
αλλα και λιγο να το γκουκλαρεις θα δεις οτι υπαρχουν πολλες περιπστωσεις και απο εγκυρα μεσα

 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Πρόσφατα έβαλα στο μάτι μια κοπέλα που είναι μάρτυρας του Ιεχωβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να προσπαθήσω ή να μην χάνω το χρόνο μου;

οι μεγαλύτερες ακόλαστες πιτσιρίκες οι μαρτύρισες είναι.. (έχω πολούς συγγενείς μάρτυρες)
αρκεί να ξέρει η τύπισσα ότι δεν θα μάθει κανείς τίποτα, μέχρι και οι φίλοι σου θα την γαμήσουν παρέα αν θέλετε

παρτολάρες του κερατά είναι γιατί τις καταπιέζουν από την  θρησκεία τους και τον κύκλο τους.. και μετά παντρεύονται και έναν μαλάκα από την εκκλησία τους και είναι κυρίες
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
οι μεγαλύτερες ακόλαστες πιτσιρίκες οι μαρτύρισες είναι.. (έχω πολούς συγγενείς μάρτυρες)
αρκεί να ξέρει η τύπισσα ότι δεν θα μάθει κανείς τίποτα, μέχρι και οι φίλοι σου θα την γαμήσουν παρέα αν θέλετε

παρτολάρες του κερατά είναι γιατί τις καταπιέζουν από την  θρησκεία τους και τον κύκλο τους.. και μετά παντρεύονται και έναν μαλάκα από την εκκλησία τους και είναι κυρίες
90% απο τις ελλεινιδες ετσι ειναι
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
90% απο τις ελλεινιδες ετσι ειναι

ακόμα και μια κολομπαρού είναι γατάκι μπροστά στις κοπέλες της εκκλησίας trust..
αυτές είναι αρρωστάκια και ΄εχουν σχέσεις μίσους αγάπης με τον πούτσο  :2funny:
βλαμένα λέμε
 

dimchair

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2016
Μηνύματα
786
Like
1.169
Πόντοι
206
Μου έχει τύχει σκηνικό με γκόμενα ιεχωβού.

Θεωρώ πολύ δύσκολο να μπορέσεις να προχωρήσεις μαζί της. Έχουν μεγάλο κόλλημα με τη θρησκεία τους οι συγκεκριμμένοι και δεν ανοίγονται καθόλου εύκολα σε άτομα άλλης θρησκείας ειδικά σε θέματα σχέσεων ,σεξ, οικογένειας κλπ. Επίσης σε τυχόν συζητήσεις για θρησκευτικά θέματα σου πρήζουν τον πούτσο και κλασσικά στο παίζουν άνετοι και φιλικοί με σκοπό να σε κάνουν να πας στην εκκλησία τους ή να σου δώσουν τα βιβλία τους να διαβάσεις και να σε προσηλυτίσουν.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.790
Πόντοι
1.496
Μου έχει τύχει σκηνικό με γκόμενα ιεχωβού.

Θεωρώ πολύ δύσκολο να μπορέσεις να προχωρήσεις μαζί της. Έχουν μεγάλο κόλλημα με τη θρησκεία τους οι συγκεκριμμένοι και δεν ανοίγονται καθόλου εύκολα σε άτομα άλλης θρησκείας ειδικά σε θέματα σχέσεων ,σεξ, οικογένειας κλπ. Επίσης σε τυχόν συζητήσεις για θρησκευτικά θέματα σου πρήζουν τον πούτσο και κλασσικά στο παίζουν άνετοι και φιλικοί με σκοπό να σε κάνουν να πας στην εκκλησία τους ή να σου δώσουν τα βιβλία τους να διαβάσεις και να σε προσηλυτίσουν.
Απο συζητηση μαζι τους αφου είναι καλα ατομα και ηθικα απ ότι εχω διαπιστωσει,κολλημενα φουλ όμως,κανουν γαμους μονο μεταξυ τους.Απαραβατος ορος.Μου ειχε χτυπησει τη πορτα Κυριακάτικα μια ιεχωβου ξανθια μεγαλη καυλα συνοδευομενη με μια άλλη πιο μικρη και μαζεμενη.Η ξανθια πολύ φανατισμενη,με τη μικρουλα εκανα πιο πολύ πλακα.
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
Τυπε δεν υπαρχουν διαφορες, απλα δε πιστευουν στην τριαδικοτητα και οτι η παναγια ανηλθε στους ουρανους. Κατα τα αλλα μονο μη χρειαστεις να σου δωσουν αιμα, δε δινουν, κατι τετοιες περιεργιες εχουν μονο. Εμπαινε

    Οι διαφορές Ιεχωβ. - Χριστιανικών μερίδων ("ορθοδοξοι",καθολικοι,Διαμαρτυρομενοι,και αλλοι πολλοι) , ειναι οτι απλά οι ιεχωβάδες,ως  Σιωνιστική οργάνωση, ειναι καθαρά Ιουδαική "θρησκεία', ήτοι δεν θεωρούν τιποτε απο τα μεταγενέστερα "χριστιανικα" δόγματα και "γεγονότα" ,'αγιους" κλπ (πολλοι ανυπαρκτοι,οπως ο αγιος της λαικης-παγανιστικης παραδόσεως Φανουριος και αλλοι) ως βάσιμο . Επειδή ομως στην ουσια τους ολες οι θρησκειες εχουν και δημιουργουν φανατισμό, ολα αυτα που κανουν στη σεχτα αυτη,τα ιδια κανουν και ολοι  οι υπολοιποι (για οσους θελουν να βλεπουν την πραγματικοτητα και οχι να ωραιοποιούν καταστασεις). Το μίσος και  η αποστροφή προς το σώμα και το σεξ ειναι κοινος τοπος για ολες τις Ιουδαιοχριστιανικες θρησκειες και σεχτες, αλλωστε και ο ιδιος  ο χριστιανισμος ειναι ενα σχίσμα του Ιουδαισμου. Για τα υπολοιπα, παραπέμπω στο εξαιρετικο βιβλιο του Νικου ΒΕΡΓΙΔΗ " Νερων και  Χριστός" ,που υπάρχει ελευθερα στο διαδικτυο,για οσους ενδιαφερονται πραγματικα και δεν αναμασουν απλά τις παπαριες του καθε βαρεμενου φανατικουή μισότρελλου καλόγερου .Και για το πώς και με ποιες γενοκτοονιες και εκατόμβες "επικρατησε" ο χριστιανικος σκοταδισμος και ο Μεσαίωνάς του , ειναι γνωστά . Ιεχωβαδες και "χριστιανοι" ειναι 99 0/0 ΟΜΟΙΟΙ. Τέλος.
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.507
Πόντοι
1.056
    Οι διαφορές Ιεχωβ. - Χριστιανικών μερίδων ("ορθοδοξοι",καθολικοι,Διαμαρτυρομενοι,και αλλοι πολλοι) , ειναι οτι απλά οι ιεχωβάδες,ως  Σιωνιστική οργάνωση, ειναι καθαρά Ιουδαική "θρησκεία', ήτοι δεν θεωρούν τιποτε απο τα μεταγενέστερα "χριστιανικα" δόγματα και "γεγονότα" ,'αγιους" κλπ (πολλοι ανυπαρκτοι,οπως ο αγιος της λαικης-παγανιστικης παραδόσεως Φανουριος και αλλοι) ως βάσιμο . Επειδή ομως στην ουσια τους ολες οι θρησκειες εχουν και δημιουργουν φανατισμό, ολα αυτα που κανουν στη σεχτα αυτη,τα ιδια κανουν και ολοι  οι υπολοιποι (για οσους θελουν να βλεπουν την πραγματικοτητα και οχι να ωραιοποιούν καταστασεις). Το μίσος και  η αποστροφή προς το σώμα και το σεξ ειναι κοινος τοπος για ολες τις Ιουδαιοχριστιανικες θρησκειες και σεχτες, αλλωστε και ο ιδιος  ο χριστιανισμος ειναι ενα σχίσμα του Ιουδαισμου. Για τα υπολοιπα, παραπέμπω στο εξαιρετικο βιβλιο του Νικου ΒΕΡΓΙΔΗ " Νερων και  Χριστός" ,που υπάρχει ελευθερα στο διαδικτυο,για οσους ενδιαφερονται πραγματικα και δεν αναμασουν απλά τις παπαριες του καθε βαρεμενου φανατικουή μισότρελλου καλόγερου .Και για το πώς και με ποιες γενοκτοονιες και εκατόμβες "επικρατησε" ο χριστιανικος σκοταδισμος και ο Μεσαίωνάς του , ειναι γνωστά . Ιεχωβαδες και "χριστιανοι" ειναι 99 0/0 ΟΜΟΙΟΙ. Τέλος.
Πέστα φίλε όλοι ίδιοι είναι και οι δικοί μας πάνε στο άγιο όρος και τους φουσκώνουν τα μυαλά οι δήθεν πνευματικοί πατέρες και γυρνάνε με μεσαιωνικές αντιλήψεις. :thumbsup:
 

Kabalaris123

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2015
Μηνύματα
74
Like
56
Πόντοι
0
Ρε παίδες, αν κάποιος από εμάς ήθελε να μάθει κάτι για τον Ολυμπιακό (ως παράδειγμα το αναφέρω) θα διάβαζε την επίσημη ιστοσελίδα του Βάζελου; Θέλω να πώ, πως αυτά τα εξωφρενικά-φαιδρά που λέγονται και γράφονται σε ιστοσελίδες της επίσημης Ορθοδοξης Εκκλησίας ή σε παραθρησκευτικές οργανώσεις είναι φυσικό να κατηγορούν  τους Ιεχωβάδες όπως άλλωστε και το Ισλάμ και τον Βουδισμό και τους άθεους κλπ.
Έψαξα λιγάκι και βρήκα αυτό στην wikipedia που κατά τεκμήριο είναι αρκετά αξιόπιστη και αντικειμενική:
Και για να κάνω λίγη πλάκα. Αν είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες Ιεχωβάδες κάνουν σεξ μόνο με τον άντρα τους, τότε μακάρι να βρώ και εγώ μια τέτοια γυναίκα. Θα ήμουν σίγουρος ότι δεν θα ανακάλυπτα όλως τυχαία τίποτα κέρατα στο κεφάλι μου!!!
Η καύλα αγαπητοί συναγωνιστές δεν γνωρίζει θρησκεία Η οποιαδήποτε θρησκεία υπάρχει για να καταργούνται η βασικές αρχές της
Πιπίνι μάρτυρας κολλητή της δικιά μου τότε (πριν πολλά χρόνια) μου την έπεσε αγρια και αφού την ξεπαρθένιασα από ότι είπε αυτή ... άρχισε να μου λέει ότι ότι θα είμαι ο άνδρας της για όλη την ζωή της ... τότε κατάλαβα ότι έκανα μαλακία αλλά έπρεπε να το πάρω σοβαρά διότι ενώ δεν με ήθελαν οι δική της  λόγω ορθόδοξης πίστης μου και αρκετών απόψεων που έχω ...έπρεπε να πάρω σημαντικές αποφάσεις και έτσι μπήκα σιγά σιγά στην καθημερινότητά της όπου γρήγορα κατάλαβα ότι έπαιζε και με άλλους δύο... τσάμπα το σοβάρεψα το πράγμα πήρε πόδι και πήγα στην επόμενη Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός
 

Gator9

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2017
Μηνύματα
59
Κριτικές
2
Like
119
Πόντοι
0
Σε συνέλευση που είχα παει ο κώδικας ντυσίματος κουστουμαρες και γυναίκες με ταγιερ και καυλωτακουνα
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.534
Κριτικές
12
Like
6.320
Πόντοι
2.646
Η άλλη δηλαδη γαμιοτανε Κ είπε ας σταματήσω μέχρι να παντρευτώ  :think: :think: :orchestra: :orchestra:
 

ilektrologos777

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2017
Μηνύματα
16
Like
1
Πόντοι
0
Σημερα, χτυπησαν την πορτα μου για φυλλαδια. Οι τυποι δεν παλευονται. Μην κανετε το λαθος κ τους πιασετε κουβεντα.
 

MakeMyDay_

Νέο Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2017
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Το θέμα είναι να σφυρίξεις εναν.

Τώρα τα περί μάρτυρας αυτά είναι μαλακίες.

Στο καυλί όλες μάρτυρες είναι.
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
MIAΣΜΑΤΑ  :S
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Μια χαρα τύπε ειναι οι μάρτυρες του ΙΕΧΩΒΑ, ηθικές , δεν κερατωνουν
Τις υπόλοιπες πρόσεχε γιατι μπορει να σου βάλουνε κουδούνια ή να σου φυτρώσουν κερατα

Χριστιανοί ειναι οποτε no problem
Είχα στο σχολείο 1-2 φίλους μάρτυρες του Ι. και ήταν ξηγημένοι, ουτε ρουφιάνοι ουτε τπτ

Ορμα
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.336
Κριτικές
16
Like
13.430
Πόντοι
5.577
Εδω εχουμε γεμισει τζιχαντ και μουσλημ οι ιεχωβαδες σας πειραξαν  :jerking:
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Εδω εχουμε γεμισει τζιχαντ και μουσλημ οι ιεχωβαδες σας πειραξαν  :jerking:

Χαχα , ιδίως στην Ομόνοια κυκλοφορούν πολλες κελεμπίες
Γαμησετα τύπε , νομίζω οτι μένω στην Αίγυπτο η Στην Ντοχα μερικές φορές
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom