Νέα

Μάρτυρες του Ιεχωβά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mitharadir
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Αυτή δε γεννήθηκε Ιεχωβου έγινε μετά. Μου ξεκαθάρισε ότι προγαμιαίες σχέσεις απαγορεύονται γι αυτήν.Δεν ξέρω αν το εννοεί ή αν φοβάται μην την διαγραψουν αλλά κάτι μου λέει ότι δεν έχω ελπίδες. Χτες είχε έρθει με μια φίλη της στην πόρτα μου να μου κάνουν προσυλητισμό τις είπα να ξανάρθουν να μου λύσουν δήθεν απορίες(για να την ξαναδώ) και μου ήρθαν στην θέση της δύο αγορια γύρω στα 20 μάρτυρες του Ιεχωβά.Μάλλον θα τους έστειλε αυτή μόλις είδε ότι ενδιαφέρομαι για προγαμιαίες σχάσεις.

Μπορεί η κοπέλα να λειτουργεί κι ως δόλωμα για να καλέσει νέους πιστούς.
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
είχα μια μικρή υποψία ότι ο πάτερ κλεο θα τους χαρακτηρίσει σατανια(ζ)μένους και αυτούς.
τώρα που τους έριξε και τόσες κατάρες-αναθέματα online δεν είναι ούτε καλημέρα να πείς σε μάρτυρα του ιεχωβά όχι να κάνεις σχέση μαζί τους..  
 
OP
OP
M

Mitharadir

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Φίλε κοίτα εδώ...Μακριά.Το λέω και το ξαναλέω.Οι Ιεχωβάδες απαγορεύεται να κάνουν σεξ.Είχα συμμαθήτρια Ιεχωβού.Έκανε σεξ αλλά διαγράφηκε από την αίρεση.Σε περίπτωση που κάποιος Ιεχωβλας παραβιάσει κανόνες της αίρεσης διαγράφεται με συνοπτικές διαδικασίες.Δες εδώ Οι Ιεχωβάδες  δεν έχουν συγκεκριμένο αριθμό μελών.Άλλοι φεύγουν άλλοι πάνε σε αυτούς.Όσοι δεν αντέχουν τους περιορισμούς τους διαγράφονται ή φεύγουν μόνοι τους.Εδώ μιλάνε δύο κοπελες Ιεχωβούδες που επέλεξαν να αντέξουν προφανώς τους περιορισμούς της αίρεσης Δες εδώ τους κανόνες της αίρεσης
και εδώ για την διαγραφή
Κατάλαβα.Την έπαθα δηλαδή τέτοιοι Ταλιμπάν που είναι. Αν διαγράφουν από την οργάνωση τους όσους δε τηρούν τους κανόνες δεν υπάρχει ελπίδα. Η φεύγεις από αυτούς η μένεις και τα εφαρμόζεις κατά γράμμα. Αποσυρομαι.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Κατάλαβα.Την έπαθα δηλαδή τέτοιοι Ταλιμπάν που είναι. Αν διαγράφουν από την οργάνωση τους όσους δε τηρούν τους κανόνες δεν υπάρχει ελπίδα. Η φεύγεις από αυτούς η μένεις και τα εφαρμόζεις κατά γράμμα. Αποσυρομαι.

Δεν την πάθατε!

Την γλιτώσατε!
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
μπορεί βέβαια να εφαρμόζουν την πάγια τακτική που συναντάς σε συντηρητικές - κλειστές κοινωνίες
"απο μπροστά παρθένα και απο πίσω μπαίνουν τρένα"
 

Gloukos

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2017
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
μπορεί βέβαια να εφαρμόζουν την πάγια τακτική που συναντάς σε συντηρητικές - κλειστές κοινωνίες
"απο μπροστά παρθένα και απο πίσω μπαίνουν τρένα"
Οχι.Υπάρχει όπως είδες αστυνόμευση/παρακολούθηση. Αν σπάσουν κάποιον κανόνα διαγράφονται. Ομως όπως ξέρω αρκετοι φεύγουν μόνοι τους.Λογικό.Είχα Ιεχωβου συμμαθήτρια και διαγράφηκε λόγω του ότι έκανε σεξ.
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Εδώ τι γίνεται με τον φανατισμό τους αρνιούνται μετάγγιση αίματος ακόμη κι αν πεθάνουν:
αυτο ειναι αληθεια...ειχα συμμαθήτρια που ειχε η οικογενεια ατυχημα με αυτοκινητο... ενω οι αλλοι την εβγαλαν καθαροι το κοριτσι ηθελε μεταγγιση αιματος η οικογενεια δεν το  επετρεψε και το κοριτσι πεθανε...
μακρυα απο αυτα τα ατομα....
 

Gloukos

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2017
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Πουλάνε ελπίδα για να σε προσυλητισουν.Πάνε από πόρτα σε πόρτα.Λίγοι ξέρουν τι κρύβεται από πίσω. Μακριά από αυτούς.Δεν πάνε στο στρατό (δήθεν γιατί δεν κάνει να πιάσουν όπλο) και εξαιρούνται από τη θητεία τους κτλ.
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
τους βλέπω συχνά όταν φεύγουν όλοι μαζί από συγκεντρώσεις μιας και έχουν ένα παράρτημα στην παραδιπλανή οικοδομή. μου κάνει εντύπωση το πόσο καλοντυμένοι και προσεγμένοι είναι και η μεγάλη έμφαση που δίνουν στην εικόνα της οικογένειας προς τα έξω.
δεν περίμενα ποτέ ότι έχουν τόσο αυστηρούς κανόνες και τους τηρούν. η από κάτω μας που είναι γιαχουβού είναι νορμάλ, έχει κάνει κινήσεις να μας δείξει κάτι σατανιασμένα που λέει και ο πάτερ βιντεάκια παρόλο που ξέρει ότι δεν είμαστε για τέτοια φάση ειδικά όσον αφορά την πειθαρχεία..  βλέπω ότι γενικά δεν είναι επιλεκτικοί στην προσέγγιση πάντως την "πεφτουν" ας το πούμε σε όλους.  
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
ξερω σκηνικο με ιαχωβαδες σε πολυκατοικια

να ειναι η μανα κ να βριζει την παναγια στο μπαλκονι κ να πεταει ξυλινες εικονες στον δρομο κ να σπανε

το σκηνικο εγινε επειδη η κορη τα ειχε μπλεξει με ορθοδοξο κ ηθελε γαμο κλπ κ ειχαν ερθει τα σογια για να μιλησουν με τους γιαχβε
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.661
Like
28.855
Πόντοι
6.056
Πρόσφατα έβαλα στο μάτι μια κοπέλα που είναι μάρτυρας του Ιεχωβά. Ξέρει κανείς αν αξίζει να προσπαθήσω ή να μην χάνω το χρόνο μου;

Ξερω μια κοπελα που μεχρι τα 22-24 ηταν μια φυσιολογική κοπελα, εβγαινε με τις φιλες της σε club και μπουζουκια, ειχε γκομενο και απο καποια μηνύματα που ειχα διαβασει και φωτος που ειχα δει στο κινητο της πρεπει να τα εκανε και ολα στο σεξ αλλωστε ηταν και είναι δυνατό κομμάτι. Και ξαφνικα εκει στα 24 τρωει μια φλασια και γινεται Μαρτυρας του Ιαχωβα, η μανα της ηταν Ιαχωβου αλλα σας λεω μεχρι τοτε δεν ειχε καμια επαφη, εε υπολογιζω οτι απο τοτε εχει να γαμηθει δηλαδη περιπου απο το 2009!! Φανταστείτε οτι παντρεύτηκε ο μεγαλος αδελφος της και δεν μπηκε ουτε για ενα λεπτο μεσα στην εκκλησία!! Ενω η μανα της και ο μικρος της αδελφος που και αυτος Ιαχωβας παρεμηναν μεσα καθ'ολη την διάρκεια του μυστηρίου.

Τυπε κανε μια προσπάθεια ποτε δεν ξέρεις, αφου δεν γεννηθηκε Ιαχωβου μπορει να την καταφέρεις, καλο ειναι να βγείτε για ενα καφε και εννοείται οτι θα ερθει μόνη της και εκει προσπάθησε να τις θυμίσεις πως ηταν προτού γινει Ιαχωβου, αν γουσταρει και λιγο ισως την ξεκολλήσεις.
 

kob101010

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2014
Μηνύματα
3.175
Κριτικές
3
Like
18.612
Πόντοι
2.256
Ρε παίδες, αν κάποιος από εμάς ήθελε να μάθει κάτι για τον Ολυμπιακό (ως παράδειγμα το αναφέρω) θα διάβαζε την επίσημη ιστοσελίδα του Βάζελου; Θέλω να πώ, πως αυτά τα εξωφρενικά-φαιδρά που λέγονται και γράφονται σε ιστοσελίδες της επίσημης Ορθοδοξης Εκκλησίας ή σε παραθρησκευτικές οργανώσεις είναι φυσικό να κατηγορούν  τους Ιεχωβάδες όπως άλλωστε και το Ισλάμ και τον Βουδισμό και τους άθεους κλπ.
Έψαξα λιγάκι και βρήκα αυτό στην wikipedia που κατά τεκμήριο είναι αρκετά αξιόπιστη και αντικειμενική:
Και για να κάνω λίγη πλάκα. Αν είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες Ιεχωβάδες κάνουν σεξ μόνο με τον άντρα τους, τότε μακάρι να βρώ και εγώ μια τέτοια γυναίκα. Θα ήμουν σίγουρος ότι δεν θα ανακάλυπτα όλως τυχαία τίποτα κέρατα στο κεφάλι μου!!!
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
  Χωρις να εχω διαβασει τις απαντησεις ,λογω μεγαλου πονικέφαλου που εχω σημερα, σου απαντώ συντομα α) εντελώς χαμενος χρονος,φιλε μου, αυτες πάνε  ΜΟΝΟ με δικους τους ,εννοω ιεχωβαδες. Δευτερον , η ολη οργανωση,[οπως και κάθε πολιτικη-θρησκευτικη σέχτα], ειναι φτιαγμενη  ετσι ,στημενη ετσι -για να το πώ σωστότερα- ωστε να μην επιτρέπει καμμία αντίρρηση απο τα μέλη, με αποτέλεσμα τη δημιουργία ενος απίστευτα αρρωστημένου περιβάλλοντος  μεσα εκει -όπως και πάλι  να πώ σε όλες τις σέχτες. Λεφτα δεν παιρνουν όλοι, λεφτα παιρνουν οι "ηγετικοι" ,οι άλλοι παιζουν το ρόλο του θυματος,μεχρι τη μερα που θα ανακαλυψουν - αν γινει αυτο και όταν - την απάτη και φυγουν απο το κωλοχανείο. Οι Ιεχωβαδες ,τελος, ειναι ενα 100 0/0 Σιωνιστικό πρακτορείο,που προπαγανδιζει την παγκοσμια επικρατηση του Σιωνισμου. Για τη δικη μου ταπεινη γνώμη ...ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
  Με την ευκαιρία να προσθεσω ότι παρακλάδια του παγκοσμιου Σιωνισμου - υπάρχει κεντρικός εγκέφαλος -  ειναι και οι διαφορες Πεντηκοστιανές ομάδες, οι Αντβεντιστες κλπ . Αρρωστημένες καταστάσει;ς  (πλην των "αρχηγών" που περνανε ζωη και κοτα ,εχουν πολλά λεφτά,πηδανε όποια γουσταρουν εκει μεσα και όλα τα σχετικα.Στην Αμερικη κατα καιρους ξεσπάνε σκανδαλα με τους αρχηγους και τα γαμίσια τους αλλά 5τα σκεπαζουν.Τα ιδια συμβαινουν και σε όλες τις πολιτικες σεχτες,απο νεοναζι μεχρι ομαδες τροτσκιστων  και λοιπων.ΤΙΠΟΤΕ ΤΥΧΑΙΟΝ) . ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΡΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΗΤΗ,ΕΛΕΟΣ.
 

SWR

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2015
Μηνύματα
226
Like
1
Πόντοι
1
Ρε κουβεντα που ανοιξατε.Να μην τα πολυλογουμε και στην Ορθοδοξη εκκλησια οι προγαμιαιες σχεσεις  θεωρουνται απαγορευμενες.Μαλιστα πολλοι ερμηνευουν ως μοιχεια (ου μοιχευσεις) οχι μονο τις προγαμιαιες σχεσεις αλλα και την ομοφυλοφιλια,τον αυνανισμο τη πορνεια κτλ.Απλα εμας δε μας διαγραφουν γιατι αμα το πανε με το γραμμα το νομου δεν θα μεινει κανεις.
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Οι Ιεχωβάδες συνήθως μεγαλώνουν με αντιλήψεις πουριτανικής ηθικής, οπότε ο θεματοθέτης μπορεί να πέσει σε τέτοια περίπτωση καταπιεσμένης γκόμενας που ψάχνει για γκομενιλίκα και σεξ...
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ρε κουβεντα που ανοιξατε.Να μην τα πολυλογουμε και στην Ορθοδοξη εκκλησια οι προγαμιαιες σχεσεις  θεωρουνται απαγορευμενες.Μαλιστα πολλοι ερμηνευουν ως μοιχεια (ου μοιχευσεις) οχι μονο τις προγαμιαιες σχεσεις αλλα και την ομοφυλοφιλια,τον αυνανισμο τη πορνεια κτλ.Απλα εμας δε μας διαγραφουν γιατι αμα το πανε με το γραμμα το νομου δεν θα μεινει κανεις.
Έχω συγγενικό άτομο που εφάρμοζε όσα αναφέρεις. Αλλά κάποια στιγμή αντιλήφθηκε ότι τον ζημιώνουν και κάποιες αρχές δεν τις ακόλουθει πλέον.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Τι μαθαίνει κανείς πάντως από τα ποστ για τους ιαχωβαδες. Αρρώστια και απανθρωπιά αυτή η περίπτωση που πέθανε το κοριτσάκι. Αν είναι αλήθεια βέβαια.
Κάποιοι για το χρήμα αρρωσταίνουν το μυαλό τούς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom