Νέα

Κόλλησα ηπατίτιδα Β

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GIORGOSK
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 159
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
GIORGOSK

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.516
Κριτικές
4
Like
1.763
Πόντοι
266
Καλα εσυ κολλησες απο Ελλεηνιδα βρωμιαρα και τη λες σε μας που παμε με πουτανες;
Οι πουτανες ειναι οι πιο καθαρες ακομα να το καταλαβεις;
Θυμαμαι ερευνα που ειχε γινει σε χωριο της Αφρικης και ειχε ολο το χωριο AIDS εκτος απο τις τρεις πουτανες.
Εγώ λέω να προσέχετε, είπα εγώ να μην πάτε με πουτανες; Φοράτε καποτα είπα...
 
OP
OP
GIORGOSK

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.516
Κριτικές
4
Like
1.763
Πόντοι
266
Απο τα λιγα που ξερω οι ηπατίτιδες δεν εξαλείφονται πλήρως απο τον οργανισμο, απλα με την αγωγή που κάνεις ο ιος αδρανοποιείται και σταματάει να σου προκαλεί πρόβλημα και να μεταδίδεται.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-05-13-00-06-19-492_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-05-13-00-06-19-492_com.android.chrome-edit.jpg
    477,2 KB · Εμφανίσεις: 77

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
310
Like
280
Πόντοι
21
Να είσαι παντρεμένος με παιδιά , να πηδάς άρρωστες χωρίς χαρτιά πουτάνες και μετά στο σπιτι να παίρνεις αγκαλιά τα παιδιά σου και να τα φιλάς !!!! Πως χαρακτηρίζεται αυτός;
 

soylakostas72

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
204
Like
169
Πόντοι
1
Λοιπόν μάγκες η ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή, εγώ είμαι παλιό μέλος της ομάδας, δεν έχω λόγους να σας παραμυθιάσω, τα τελευταία χρόνια δεν ποστάρω απλά παρακολουθώ και αποφάσισα να σας διηγηθώ την εμπειρία μου γιατί διαβάζω ότι πολλοί κάνετε πολλά κασκαντεριλίκια και εννοώ τα ακάποτα και τα γλυφομούμια και τσιμπούκια σε άτομα που εκδίδονται.
Καταρχήν να πω ότι αυτό το πέρασα πριν κάνα χρόνο, αλλά ξεμπερδεψα πριν λίγους μήνες.
Εγώ είμαι χωρισμένος πάνω από δύο χρόνια μαζί με την διάσταση, η σεξουαλική μου ζωή στο χωρισμό ήταν κάνα μασατζιδικο και σε μπουρδέλο μόνο τσιμπούκι και ΠΑΝΤΑ με προφυλακτικό, στην συνέχεια γνώρισα μια κυρία κοντά στην ηλικία μου χωρισμένη και αυτή με μεγάλα παιδιά που ζούσαν μόνα τους, καλοστεκούμενη με σταθερή δουλειά, περνούσαμε καλά, σεξακι, βόλτες, ποτάκι, εκδρομές κ.α, και μετά ο καθένας σπίτι του, δεν συζουσαμε δλδ, όσο είμαστε μαζί σταμάτησα τα μασατζιδικο και μόνο που και που ξεμπουκωνα από ένα τσιμπούκι σε ένα στάνταρ στο Μετάξι.

Και εκεί που όλα ήταν μια χαρά και από υγεία ήμουν τούρμπο, είχα κάνει και εξετάσεις μετά απο λίγες μέρες άρχισα να μην είμαι καλά, συμπτώματα, κόπωση, νύστα και γενικά μια πτώση...
Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, λέω καμιά ίωση θα είναι θα περάσει, αλλά δεν πέρναγε, μετά είχα άλλα, τα ούρα μου έγιναν κατακίτρινα και τα σκατά μου άσπρα, παίρνω τηλ τον γιατρό μου, μου λέει σου στέλνω άυλη να πας αύριο να κάνεις εξετάσεις, πάω το πρωί τις κάνω, μου λένε θα βγουν το απόγευμα, το μεσημέρι κοιταζωμε στον καθρέφτη και ήμουν κίτρινος, είχα ίκτερο, έρχονται οι εξετάσεις, όλες με μπολτ γράμματα, τις στέλνω στο γιατρό του γράφω ότι κιτρίνισα, σε δύο λεπτά με παίρνει τηλ. Φύγε μου λέει για νοσοκομείο και αρχίζει η περιπέτεια.
Πάω στα εξωτερικά δείχνω τις εξετάσεις, πέθανε πλάκα οι γιατροί, μου πήραν αίμα, με στείλανε για ακτινογραφία και μετά στο παθολογικό, περίμενα κάμποση ώρα για το παθολογικό, εκεί τους λέω τα συμπτώματα και περίμεναν τις εξετάσεις, μου λένε θα σου κάνουμε υπέρηχο, λέω πάει έχω καρκίνο, το μυαλό μου να πηγαίνει εκεί, κάποια στιγμή έρχεται μια γιατρός στο χαλαρό και άρχισε να με ρωτά για προσωπική ζωή, τι δουλειά κάνω, αν έχω τατού, αν έχω κάνει μετάγγιση, με ρώτησε για την σεξουαλική μου ζωή, της απαντούσα και όλο την ρωτούσα αν έχω καρκίνο, αυτή δεν μου απαντούσε αλλά με ρωτάγε αν έχουμε ιστορικό στην οικογένειά μου , η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε ιστορικό με καρκίνο, πάω για υπέρηχο δεν δείχνει τίποτα, ωραία λέω δεν έχω καρκίνο...
Μου λένε θα σε κρατήσουμε, και με πάνε στην παθολογική κλινική, στο μεταξύ μίλησα με τον γιατρό μου στο τηλ, και εκεί στο άνετο μου λέει, μπορεί να είναι καμιά μικρή ηπατίτιδα, εγώ δεν ήξερα καν τι ήταν αυτό...
Την άλλη μέρα αξονική πρωί πρωί, το μεσημέρι περνάνε οι γιατροί, θα δούμε την αξονική και βλέπουμε μου λένε, κάτι πέταξαν για ηπατίτιδα, θα τα δούμε όλα μου λένε, την άλλη μέρα πάλι εξετάσεις, στο μεταξύ μου ζήτησαν ένα τηλ να μιλάνε με κάποιον δικό μου, τους έδωσα του αδερφού μου, τι σου είπαν ρε του λέω, μπορεί και ηπατίτιδα μου λέει, την άλλη μέρα μου περνούν αίμα και μου λένε ότι θα γίνουν κάποιες πιο ειδικές εξετάσεις, εμένα με ένοιαζε τι έδειξε η αξονική, δεν είχαν βγει τα αποτελέσματα, το βράδυ μου φέρνουν ένα χάπι μέσα σε ένα φάκελο που έγραφε με στυλό το όνομά του, το γκουγκλαρω και μένω άγαλμα, ήταν χάπι που το περνούν ασθενείς με hiv , μου έφυγε η ψυχή, όμως ποιο κάτω διάβασα ότι το παίρνουν ασθενείς με ηπατίτιδα Β, όλα το βράδυ διάβαζα τι ήταν αυτή, τα συμπτώματα ήταν ότι είχα.
Την άλλη μέρα λέω στους γιατρούς πείτε μου τι έχω, μου λένε όλα δείχνουν οξεία ηπατίτιδα β, περιμένουν τ αποτελέσματα, μου είπαν ότι πρέπει να κόλλησα πρόσφατα το πολύ τους τελευταίους έξι μήνες...
Εγώ αυτό το διάστημα είχα πάει μόνο με την σύντροφό μου, η οποία ήταν πολύ σκεπτική και λιγομίλητη σε όλη αυτή την κατάσταση και πολύ στενοχωρημένη.
Είχα πάει και για κάνα τσιμπούκι στο στανταρακι που προείπα.
Αφού βγήκαν τ αποτελέσματα όντος είχα ηπατίτιδα β, ευτυχώς όχι Γ που είναι πιο δυνατή, οι γιατροί μου είπαν ότι πρέπει να κάνει και η σύντροφός μου εξετάσεις μην την κόλλησα, εκεί έγινε η αποκάλυψη, τους είπε ότι είχε χρόνια ηπατίτιδα β που την είχε κολλήσει από τον πρώην άνδρα της, και ότι της είχαν πει οι γιατροί ότι είχε χαμηλό ποσοστό μετάδοσης, τεσπά κάτι τέτοιο
Τώρα , εγώ προσπαθούσα να θυμηθώ όλα τα ξενογαμησια που έκανα και ήταν όλα με καποτα, οπότε πίστεψα και πιστεύω ότι κόλλησα από αυτή, φάνηκε και από τη στάση της, αν ήταν άλλη θα έκανε σαν τρελή, αυτή αντίθετα έδειχνε κατανόηση, γνωρίζοντας μάλλον την... ενοχή της
Με την συγκεκριμένη κόψαμε με το που βγήκα από το νοσοκομείο χωρίς να πούμε ο ένας στον άλλο χωρίζουμε.
Ας πάμε όμως στο νοσοκομείο, η θεραπεία της πρώτες μέρες δεν πήγαινε καλά,
ρωτούσα τον γιατρό και δεν μου μίλαγε, μου είπε μάλιστα ότι κινδυνεύω... Υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να χρειαστείς μεταμόσχευση.
Ψυχολογία χάλια, χώρια που ήρθαν μια μέρα να μου πάρουν αίμα και για hiv γιατί ρε παιδιά τους λέω , γιατί έχουν τον ίδιο τρόπο μετάδοσης μου λένε, δεν ήταν υποχρεωμένος να το κάνω αλλά έκανα, μέχρι να μου πουν ότι ήταν αρνητικό είχα χάσει την μισή μου ζωή...
Μετά όμως από λίγες μέρες άρχισα να ξεκιτρινιζω, οι τιμές στις εξετάσεις πήγαιναν καλύτερα, ώσπου ένα πρωί έρχονται οι γιατροί και μου λένε θα σου πάρουμε αίμα, και λογικά σήμερα θα βγεις, και έτσι έγινε, μου είπαν ότι ο οργανισμός μου άρχισε να ανταποκρίνεται στην θεραπεία, και ότι πρέπει να με παρακολουθεί ηπατολογος έξω και είναι αισιόδοξοι ότι θα αποβληθεί από τον οργανισμό μου, ξέχασα να σας πω πως η οξεία ηπατίτιδα β σε ποσοστό 60 % φεύγει από τον οργανισμό, 40 μένει χρόνια με ότι αυτό συνεπάγεται, και ένα τις εκατό να χρειαστεί μεταμόσχευση
Στο διαταυτα, βρήκα τον καλύτερο γιατρό, κάθε βδομάδα εξετάσεις, μετά κάθε δεκαπέντε, μετά κάθε μήνα, όλο και καλύτερες, καί μετά από έξι επτά μήνες μου λέει καθάρισες...
Έφυγε το δηλητήριο από μέσα μου μάγκες εδώ και κάμποσα καιρό είμαι καθαρός, αλλά τα χρειάστηκα, μιλάμε για μεγάλο ζόρι, γιατί σας τα γράφω αυτά, για να σας πω να προσέχετε, αν εγώ κόλλησα από την γκόμενα, εσείς που πάτε γλύφετε μουνια και κώλους και παρακαλάτε για ακάποτα και ρωτάτε ποια τανα τα παίρνει στο στήθος και στο στόμα καλό θα ήταν να το σκεφτείται πολύ καλά και με το πάνω κεφάλι...
Αυτά και καλά ασφαλή γαμήσια!!
Υγ, αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία σε την πει
Υγ, 2 μπορεί να είναι λίγο μπερδεμένα όπως τα έχω στη σειρά, αλλά τότε ήμουν ένας ζωντανός νεκρός μέσα στο νοσοκομείο αλλά πάνω κάτω τσι ηταν. ..
Μεγάλη νίλα περασες.......
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Κριτικές
34
Like
4.325
Πόντοι
7.195
Λοιπόν μάγκες η ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή, εγώ είμαι παλιό μέλος της ομάδας, δεν έχω λόγους να σας παραμυθιάσω, τα τελευταία χρόνια δεν ποστάρω απλά παρακολουθώ και αποφάσισα να σας διηγηθώ την εμπειρία μου γιατί διαβάζω ότι πολλοί κάνετε πολλά κασκαντεριλίκια και εννοώ τα ακάποτα και τα γλυφομούμια και τσιμπούκια σε άτομα που εκδίδονται.................
ρε πατρίδα :grin: είσαι μία ημέρα πιό παλιός από εμένα...:grin::grin:
Περαστικά και ελπίζω να μην τα έμαθε η πρώην σου ...
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Πόσο καιρό κάνουν να εμφανιστούν συμπτώματα στην ηπατιτιδα?
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.184
Like
10.520
Πόντοι
2.256
Να είσαι παντρεμένος με παιδιά , να πηδάς άρρωστες χωρίς χαρτιά πουτάνες και μετά στο σπιτι να παίρνεις αγκαλιά τα παιδιά σου και να τα φιλάς !!!! Πως χαρακτηρίζεται αυτός;
Σκληρός χύστης!
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Καλα εσυ κολλησες απο Ελλεηνιδα βρωμιαρα και τη λες σε μας που παμε με πουτανες;
Οι πουτανες ειναι οι πιο καθαρες ακομα να το καταλαβεις;
Θυμαμαι ερευνα που ειχε γινει σε χωριο της Αφρικης και ειχε ολο το χωριο AIDS εκτος απο τις τρεις πουτανες.
πολύ προχώ η Άφρικα!
κάθε χωριό έχει τρεις πουτάνες;
στο δικό μου το χωριό, η μόνη πουτάνα είναι ο πρόεδρος.....
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
δηλαδη αμα εχεις μονιμη σχεση με μια γυναικα που ξερεις χρονια και εκεινη ειναι καθαρη (κλυσμα κτλ), εσυ θα την γαμας με καποτα;
Εισαι οντως τοσο πουριτανος;

Αμα σου ερχοταν η Σια Κοσιωνη με τουρλα την κωλαθρα της σου ελεγε "Αργυρη σκισε μου τον πατο" θα της ελεγες "Οπα κατσε να παω περιπτερο να παρω καποτες"; :think:
Στο μυαλό μου μεσα είσαι
Ελα σιαρα να σου σκισω τον πάτο να ξανανιώσεις
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Αυτες ελέγχονται συχνα λογω δουλειας..
Τωρα Ελαδισταν γαρ, οι ελεγχοι λογιμα θα είναι η μαϊμού η της πλάκας η σε ελάχιστο ποσοστό των δηλωμένων, γιατι νοκιζω λατινες κ ρωσιδια μολδαβες ποτσιρικια ειναι αδήλωτες
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Να είσαι παντρεμένος με παιδιά , να πηδάς άρρωστες χωρίς χαρτιά πουτάνες και μετά στο σπιτι να παίρνεις αγκαλιά τα παιδιά σου και να τα φιλάς !!!! Πως χαρακτηρίζεται αυτός;
Άρης Πορτοσάλτε;
 

george_tzi

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
103
Κριτικές
4
Like
337
Πόντοι
21
Τύπε καταρχάς περαστικά!
Κατά δεύτερον, δεν ρωτάς τον ειδικό γιατρό που βρήκες αν όποιος έχει κάνει το εμβόλιο ως παιδί είναι οκ ή χρειάζεται/όνται και αναμνηστική/ές δόσεις;
Κανονικά πρέπει να κάνεις εξετάσεις για ηπατίτιδες και αυστραλιανό αντιγόνο στα γραφεί άνετα ο παθολόγος σου η ο γενικός ιατρός (και άλλοι φυσικά). Σε αυτά δείχνει και σε τι ποσοστό είναι τα αντισώματα και αν θεωρητικά προστατεύεσαι. Λέω θεωρητικά γιατί τα "χαμηλά" αντισώματα δεν σημαίνει αυτομάτως ότι δεν έχεις ανοσία και ότι ο οργανισμός δεν θα αντιμετωπίσει τον ιό
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.377
Κριτικές
5
Like
5.471
Πόντοι
1.056
Στο στρατό το εμβόλιο που μας βαρεσαν για ηπατιτιδα δεν ηταν?
Ή παιζει να το κάναμε μικροί τότε στο σχολείο??
Σιγά μην κάναμε και για HIV στο δημοτικό στα 80s :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Έχουν περάσει χρόνια, αλλά θεωρώ ότι είχαμε κάνει στο στρατό για ηπατίτιδα. :think:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.173
Κριτικές
3
Like
1.336
Πόντοι
566

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
370
Κριτικές
46
Like
2.360
Πόντοι
2.405
Σχετικά με την ηπατίτιδα β ..υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να γίνεις φορέας..δηλαδή εφόσον πέρασες την οξεία φάση της.. πιθανόν το μικρόβιο είναι αδρανές στο συκώτι..κόψε πολύ αλκοόλ.. λιπαρά κτλ..κάθε χρόνο εξέτασε τρανσαμινασες..χωρίς αντιμετώπιση προκαλεί κίρρωση και θάνατο..υπάρχουν κάποια φάρμακα τελευταία που την αντιμετωπίζουν..ας ελπίσουμε να είναι έτσι όπως τα λέει ο γιατρός
 
OP
OP
GIORGOSK

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.516
Κριτικές
4
Like
1.763
Πόντοι
266
Σχετικά με την ηπατίτιδα β ..υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να γίνεις φορέας..δηλαδή εφόσον πέρασες την οξεία φάση της.. πιθανόν το μικρόβιο είναι αδρανές στο συκώτι..κόψε πολύ αλκοόλ.. λιπαρά κτλ..κάθε χρόνο εξέτασε τρανσαμινασες..χωρίς αντιμετώπιση προκαλεί κίρρωση και θάνατο..υπάρχουν κάποια φάρμακα τελευταία που την αντιμετωπίζουν..ας ελπίσουμε να είναι έτσι όπως τα λέει ο γιατρός
Ένα χάπι έπαιρνα και μου το σταμάτησε ο γιατρός στο εξάμηνο, οι τρανσαμινασες όσες φορές έχω κάνει ήταν μια χαρά, και έχω φουλ αντισώματα σαν να έχω κάνει εμβόλιο, η ηπατίτιδα ήταν οξεία, όταν μπήκα νοσοκομείο οι τρανσαμινασες ήταν χιλιάδες, η χολερυθρίνη κοντά στο 20 με όριο κάτω το 1 αν θυμάμαι καλά, και όλα αυτά μέσα σε λιγότερο σε από 15 μέρες που είχα κάνει προγραμματισμένες εξετάσεις που ήταν όλα φυσιολογικά, αλκοόλ δεν πίνω ούτε έπινα, καμιά μπύρα μόνο το καλοκαίρι...
 
Εγγρ.
29 Απρ 2023
Μηνύματα
145
Like
128
Πόντοι
1
ρε δε φταινε οι κώλοι, οι πούτσες φταίνε.....

πέρα απο την πλάκα επειδή είδα τον άλλο να έχει χεστεί πάνω του, μέχρι να βγουν οι εξετάσεις να του πιάσει τα αρχίδια και να τα πασπατέψει ο γιατρός και άλλες ωραίες εξευτελιστικές κωμικές φάσεις, γιατί ο μαλάκας έχει και γυναίκα σύζυγο να γαμήσει στο σπίτι, άντε τώρα τι να της πει δεν σε γαμαω ακαποτα γιατι έχω τον ιο του τρόμου ή τον τρόμο του ιού....

δεν το κόλλησε απο κώλο από ακαποτο σε μουνι το κόλλησε.....
η κολασμένη μεταδίδει εκθετικά στο σύμπαν τον ιό την έχουμε δει να κυκλοφορει με άλλο θύμα....
Τι κόλλησε ο φίλος σου?
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
29 Απρ 2023
Μηνύματα
145
Like
128
Πόντοι
1
Οχι μύστη στο σχολείο μας έκαναν το εμβόλιο μαντου, έλεγχε για πιθανή φυματίωση!
Στον στρατό ότι μας βάρεσαν ήταν για να μην πάθουμε τίποτα από τα ψοφήμια που τρώγαμε στα μαγειρεία :confused:
Godzilla
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom