Νέα

Καλοκαιρινός προορισμός για χαλαρές διακοπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 273
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.382
Πόντοι
34.612
ναι χωματόδρομοι με τρυπες σαν να οσηγεις στην συρια μετα τον βομβαρδισμο  :grin:
Η παραλια σε αποζημιωνει αλλα μονο αν δεν είναι δικο σου το οχημα  ;)

εχει πολλες??
Μην βαρεθω την δευτερη μερα
απο φαι τι λεει
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
εχει πολλες??
Μην βαρεθω την δευτερη μερα
απο φαι τι λεει
εχει αρκετες και εχει αποστασεις δεν παιζει να βαρεθείς.
Φαι καλο, όχι γκουρμεδιαρικο αλλα πολύ καλο και σε καλες τιμες. Βεβαια αν πας σε τουριστικο θα φας κατεψυγμενο.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.382
Πόντοι
34.612
εχει αρκετες και εχει αποστασεις δεν παιζει να βαρεθείς.
Φαι καλο, όχι γκουρμεδιαρικο αλλα πολύ καλο και σε καλες τιμες. Βεβαια αν πας σε τουριστικο θα φας κατεψυγμενο.


δεν γαμιεται το γκουρμε
νορμαλ λςω
ψαρακθ σουβλακι :grin:
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
εξαρτάται την εποχη και τις ημερες.
Αυγουστο να υπολογιζεις κανα 35€ την ημερα για κανενα μικρο με περιπου μια εβδομαδα μισθωση  :hi:

Τα 35 μια χαρα μου ακούγονται... Τύπε ξέρεις απο σποραδες; Ποια νησιά μου προτείνεις; Θελω χαλαρές διακοπές, καλο φαΐ, ήλιο και θάλασσα, δε με ενδιαφέρουν κλάμπινγκ και γκομενες...
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Τύποι μου καλησπερα. Ψηνομαι να παω για ενα 5ημερο κάπου, όπου θα μπορέσω να αράξω σε μια παραλία και να απολαύσω ήλιο και θάλασσα. Δε με ενδιαφέρει ούτε να εχει πολλα μουνια τριγύρω, ούτε νυχτερινή ζωη, ούτε τίποτα. Αν μπορούσα να βρω κάπου όπου θα ημουν μόνος και διπλα στην παραλία ενα μικρο σπιτάκι να κοιμάμαι και ενα ταβερνάκι να τρωω κανα θαλασσινό θα ημουν υπέρ καλυμμένος.

Δε χρειάζεται καταναγκη να ειναι Ελλάδα. Πορτογαλία, Ισπανία, Ιταλία με εξυπηρετούν καλύτερα. Έχετε κατι να προτείνετε;

κουφονησια!
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.440
Πόντοι
216
Τα 35 μια χαρα μου ακούγονται... Τύπε ξέρεις απο σποραδες; Ποια νησιά μου προτείνεις; Θελω χαλαρές διακοπές, καλο φαΐ, ήλιο και θάλασσα, δε με ενδιαφέρουν κλάμπινγκ και γκομενες...

Για τελειως χαλαρα πηγαινε Αλοννησο, δεν εχει ουτε γκομενες ουτε κλαμπινγκ,
μονο φωκιες θαλασσης και ξηρας, πουστρακια και μπαφιαρηδες
για λιγο πιο ζωντανια πηγαινε Σκοπελο.
Ψαξε για δρομολογια απο Κυμη, ειναι πιο οικονομικα
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Τα 35 μια χαρα μου ακούγονται... Τύπε ξέρεις απο σποραδες; Ποια νησιά μου προτείνεις; Θελω χαλαρές διακοπές, καλο φαΐ, ήλιο και θάλασσα, δε με ενδιαφέρουν κλάμπινγκ και γκομενες...
Από σποραδες μου αρεσει η Σκόπελος αλλα και τα αλλα καλα είναι. Εγω θα εσπαγα βεβαια τον χρονο και θα πηγαινα κανα δυο μερες στο Πηλιο που εχει πολύ ωραιες παραλιες και μετα Σποραδες.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.117
Like
1.910
Πόντοι
216

Πλεον οχι εκτος αν παει κανεις ιουνιο η σεπτεμβριο
Κατα τα αλλα ειναι πανεμορφα.Πηγαινα πριν ξεκινησει να γινεται της μοδας.
Σχοινουσα δονουσα ηρακλεια αστυπαλαια ειναι καποιες επιλογες που αξιζουν γιαυτο π θες
 

SaintOVA

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2015
Μηνύματα
357
Κριτικές
14
Like
141
Πόντοι
291
κοντά στην Θεσσαλονίκη όποιος είναι προτείνω Αμμουλιανή, ήσυχο νησάκι για ρομαντικές καταστάσεις με φοβερές παραλίες και πολλές απομονωμένες! όλα αυτά μόλις μια ώρα από την Σαλονικα
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Τους Φουρνους Ικαρίας του εχετε σκεφτεί ? Ησυχο νησακι με ωραίες παραλίες και φθηνα δωματια ακόμα και στην φουλ σεζον. Αυτο που δεν γνωρίζω όμως ειναι τι κόσμο μαζεύει.
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Τους Φουρνους Ικαρίας του εχετε σκεφτεί ? Ησυχο νησακι με ωραίες παραλίες και φθηνα δωματια ακόμα και στην φουλ σεζον. Αυτο που δεν γνωρίζω όμως ειναι τι κόσμο μαζεύει.

Να σου πω εγώ τι κόσμο μαζεύει: γκρούβαλους!
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
..και τι είναι αυτοί οι μαλάκες οι γκρούβαλοι? ......ψωβυζα δεν πανε διακοπες εκει?
 

mavro_fidi

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2016
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
..και τι είναι αυτοί οι μαλάκες οι γκρούβαλοι? ......ψωβυζα δεν πανε διακοπες εκει?

γκρούβαλοι είναι οι άπλυτοι, οι μαλλιάδες, οι κατασκηνωτές που μισούν τον πολιτισμό και τον αστικό τρόπο ζωής. Αυτοί που θα φέρουν τη μεγάλη αλλαγή στον πλανήτη. Το σκουπιδαριό που αφήνουν πίσω τους δεν συμμαζεύεται. Σε νησιά όπως η Ικαρία, με τους πραγματικά καλοπροαίρετους κατοίκους, δεν έχουν αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις... κατά καιρούς έχουν παιχτεί χοντρά σκηνικά.

Όποιος θέλει χαλαρές διακοπές κι επιλέξει Ελλάδα, καλό θα 'ναι ν' αποφύγει τον Αύγουστο. Σεπτέμβρης για μένα είναι η καλύτερη εποχή.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Λοιπόν τύποι τελικά έκλεισε, αρχές Αυγούστου 2 βδομάδες Σποράδες, από 5 μέρες σε Σκιάθο - Σκόπελο και 4 στην Αλλόνησο. Όποιος συναγωνιστής γουστάρει ας προτείνει παραλίες, ταβέρνες, μπαράκια, εκδρομές, κτλ.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Λοιπόν τύποι τελικά έκλεισε, αρχές Αυγούστου 2 βδομάδες Σποράδες, από 5 μέρες σε Σκιάθο - Σκόπελο και 4 στην Αλλόνησο. Όποιος συναγωνιστής γουστάρει ας προτείνει παραλίες, ταβέρνες, μπαράκια, εκδρομές, κτλ.

Τελικά έκατσα κυρίως Σκόπελο. Η Σκιάθος δε μου πολυάρεσε, πολύς κόσμος και πολύ πιτσιρικαρία. Η Σκόπελος ωραίο νησί, με χαλαρό κόσμο, 10 μέρες έκατσα τελικά και τη γύρισα όλη. Θέλει οπωσδήποτε μεταφορικό μέσο, θα πρότειναι γουρούνα ή ακόμα καλύτερα μηχανή. Αν δεν είστε νυκτόβιοι αλλά απλά γουστάρετε να εξερευνείτε κατά τη διάρκεια της ημέρας θα πρότεινα να μείνετε Πάνορμο που είναι στη μέση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom