Νέα

Καλοκαιρινός προορισμός για χαλαρές διακοπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 273
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.127
Κριτικές
15
Like
1.244
Πόντοι
386
Κορσική θα γονατισεις ειναι το πιο ακριβό νησί της Μεσογείου μπονιφατσιο πόρτο Βέκιο πολυ ωραία κοιτά για ραντίσον  μπλου  αζαξιο ,παλομπατζια κορυφαία παραλία . Πας και απο σαρδινια απο σαντα Τερέζα ντι γκαλουρα αν θυμάμαι καλα κι απο Νίκαια  
Κορσικη πιο ακριβη απο Σαρντενια; Δυσκολο, αν τραβαγε τοσο κατι μπριατορε κ.α θα επαιζαν εκει κι οχι στα μπιλιοναιρ στο πορτο τσερβο..εχω ακουσει παντως καλα λογια για κορσικη
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Φέτος θα κάνουμε μπάνια σε κανά συντριβάνι  :hi:

URL]]
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.075
Like
11.530
Πόντοι
2.606
Κορσικη πιο ακριβη απο Σαρντενια; Δυσκολο, αν τραβαγε τοσο κατι μπριατορε κ.α θα επαιζαν εκει κι οχι στα μπιλιοναιρ στο πορτο τσερβο..εχω ακουσει παντως καλα λογια για κορσικη
πιο ακριβη ειναι φιλε κι απο κοστα σμεραλντα πορτο τσερβο και τα λοιπα
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Εαν και δεν αποτελει προορισμό χαλαρών διακοπων, έχω την τύχη να είμαι διακοπές απο εχτές στο νησί της Σκιάθου. Για να πραγματοποιήσω το ταξίδι αυτό μάζευα λεφτά απο πέρυσι που δεν πήγα διακοπές.
Στο νησί 9 στους 10 είναι αλλοδαποί τουρίστες. Στην παραλία γυμνιστών μικρή μπανάνα ο μέσος όρος ηλικίας λουομένων φτάνει κατα την εκτίμηση μου τα 60 ετη! Σήμερα θα εκστατέυσω για κυνήγι και σε άλλες παραλίες και θα σας ενημερωσω. Κρατάμε επαφή. 
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Επανέρχομαι στο παλιό μου θέμα για προτάσεις για αυτο το καλοκαίρι.

Πέρυσι πήγα τελικά 5 μερες Σικελια και δυο βδομάδες νότια Ισπανία. Οποίος θελει πληροφορίες ρωτάει.

Φέτος λεω να επιμείνω ελληνικά και να παω δυο βδομάδες σποραδες. Τι λέτε, ποια νησιά προτείνετε;
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
Επανέρχομαι στο παλιό μου θέμα για προτάσεις για αυτο το καλοκαίρι.

Πέρυσι πήγα τελικά 5 μερες Σικελια και δυο βδομάδες νότια Ισπανία. Οποίος θελει πληροφορίες ρωτάει.

Φέτος λεω να επιμείνω ελληνικά και να παω δυο βδομάδες σποραδες. Τι λέτε, ποια νησιά προτείνετε;


εγω λεω για σιφνο σεριφο που ειναι κ διπλα
Εχει παει κανεις?
Εμπειριες
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
εγω λεω για σιφνο σεριφο που ειναι κ διπλα
Εχει παει κανεις?
Εμπειριες

Σεριφος τελεια φιλε, αλλα ειναι πολυ ακριβα τα εισιτιρια για τοσο κοντινο προορισμο!!! Ειδικα αμα παρεις αμαξι!!!
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Για Σποράδες: Πήγα πέρυσι στην Σκιάθο,απο φυσική ομορφιά αξιόλογη αλλά απο τουρίστριες μάπα...μόνο αλλοδαπές είχε. Τιμες τσιμπημένες.

Εχει ανέβει η Αλόννησος στους Ελληνες τουρίστες.
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
179
Πόντοι
16
ζακυνθος και συγκεκριμενα λαγανας πιο υσηχα δεν υπαρχει....χα χα χα

χωρις αστεια τωρα αν θες ηρεμια και μαγευτικο τοπιο ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ και θα περασεις τελεια και χαλαρα!!!!!!!
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
Σεριφος τελεια φιλε, αλλα ειναι πολυ ακριβα τα εισιτιρια για τοσο κοντινο προορισμο!!! Ειδικα αμα παρεις αμαξι!!!


Thanks φιλε
με μηχανη θα παω
θαλασσα φαι υπνο θελ  να μαι
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
Για Σποράδες: Πήγα πέρυσι στην Σκιάθο,απο φυσική ομορφιά αξιόλογη αλλά απο τουρίστριες μάπα...μόνο αλλοδαπές είχε. Τιμες τσιμπημένες.

Εχει ανέβει η Αλόννησος στους Ελληνες τουρίστες.

το χω σαν εναλακτικη για φετος
σκιαθο σκυρο σκοπελο
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
το χω σαν εναλακτικη για φετος
σκιαθο σκυρο σκοπελο

Σκιαθος Σκοπελος Αλονησος, μετα τη Σαντορινη τα πιο ακριβα νησια, αλλα το πιο ωραιο για χαλαρωση η Σκοπελος και γεματη πρασινο...
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Σίφνο ειχα παει φοιτητής με μεικτή παρέα, καλα ειχα περάσει.

Ζάκυνθος που αναφέρθηκε δε μου άρεσε καθολου - με εξαίρεση το Ναυάγιο που αξίζει με τα χίλια.

Σκόπελο εχει παει κανεις; Σκύρο; Ψάχνω δυο νησιά απο Σποραδες, να παω απο μια βδομαδα στο καθένα. Θα παω με γκομενα οποτε δε με απασχολεί ο κοςμος. Προτιμώ καλές παραλίες και καλές τιμες  :grin:
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
Σίφνο ειχα παει φοιτητής με μεικτή παρέα, καλα ειχα περάσει.

Ζάκυνθος που αναφέρθηκε δε μου άρεσε καθολου - με εξαίρεση το Ναυάγιο που αξίζει με τα χίλια.

Σκόπελο εχει παει κανεις; Σκύρο; Ψάχνω δυο νησιά απο Σποραδες, να παω απο μια βδομαδα στο καθένα. Θα παω με γκομενα οποτε δε με απασχολεί ο κοςμος. Προτιμώ καλές παραλίες και καλές τιμες  :grin:

Σκοπελος εχει πολλες παραλιες και ωραιες και χωρις να πηζει απο κοσμο, ειναι μεσα στο πρασινο και γενικα εχει μεροι να δεις. Αλλα, θελεις αμαξι/μηχανη και ειναι πολυ ακριβη γενικα. Εκτος και αν τρως συνεχεια σουβλακια και σαντουιτς που και παλι μονο το εισιτιριο για αμαξι φαντασου ειναι 90 ευρω... και για το ατομο 35 (η 50 αμα παρεις λεωφορειο μεχρι τον Αγιο Κωνσταντινο απο οπου φευγει το καραβι)
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Σκοπελος εχει πολλες παραλιες και ωραιες και χωρις να πηζει απο κοσμο, ειναι μεσα στο πρασινο και γενικα εχει μεροι να δεις. Αλλα, θελεις αμαξι/μηχανη και ειναι πολυ ακριβη γενικα. Εκτος και αν τρως συνεχεια σουβλακια και σαντουιτς που και παλι μονο το εισιτιριο για αμαξι φαντασου ειναι 90 ευρω... και για το ατομο 35 (η 50 αμα παρεις λεωφορειο μεχρι τον Αγιο Κωνσταντινο απο οπου φευγει το καραβι)

Δεν μπορώ να νοίκιασω μηχανή στο νησί; Ποσο θα παει;
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
Σίφνο ειχα παει φοιτητής με μεικτή παρέα, καλα ειχα περάσει.

Ζάκυνθος που αναφέρθηκε δε μου άρεσε καθολου - με εξαίρεση το Ναυάγιο που αξίζει με τα χίλια.

Σκόπελο εχει παει κανεις; Σκύρο; Ψάχνω δυο νησιά απο Σποραδες, να παω απο μια βδομαδα στο καθένα. Θα παω με γκομενα οποτε δε με απασχολεί ο κοςμος. Προτιμώ καλές παραλίες και καλές τιμες  :grin:

κγω για την βλπω
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
Δεν μπορώ να νοίκιασω μηχανή στο νησί; Ποσο θα παει;

Για μηχανη μεγαλου κυβισμου δε ξερω...βεσπακια πανε 12 - 15 ευρω ανα ημερα (καλυτερα να κλεισεις απο τωρα θα σου ειναι πιο φτηνα) αλλα ειναι μακρινες οι παραλιες και ειναι λιγο ταλαιπωρια μεσα στη ζεστη και στον ηλιο!!! Οι γουρουνες ξεκινανε απο 20, αλλα για ολα πρεπει να εχεις διπλωμα δεν κανουνε χαρες....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom