Νέα

Εμφύτευση μαλλιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Σαββαςfirsttime
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.085
Like
3.836
Πόντοι
456
δηλαδή αν βάζεις μινοξιδυλη μετά την επέμβαση δεν αρκεί ? πρέπει να παίρνεις και χάπια κ εφ όρου ζωής όλα αυτά ?
οχι ακριβως. αν παιρνεις φιναστεροδη και οση μινοξιδιλη και να βαλεις, βλεπεις αποτελεσματα θετικα μεχρι 5 χρονια. μετα ξαναρχιζουν να πεφτουν τα μαλλια διοτι συνηθιζει ο οργανισμος τις ουσιες. ετσι λενε ολες οι μαρτυριες οταν διαβαζα αναλυτικες πληροφοριες στο hairlossgr.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.566
Like
2.879
Πόντοι
506
Hair Systems vs Hair Transplants


 
Τελευταία τροποποίηση:

aris pa

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
1.525
Κριτικές
43
Like
4.894
Πόντοι
2.846

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
867
Κριτικές
7
Like
1.197
Πόντοι
486
Αυτο που ειναι σαν περουκα και κολάει υπάρχει άνθρωπος που θα πάει να το κανει στα σοβαρά;

Με την ενόχληση στο κεφάλι, τη ζέστη το καλοκαίρι, πως παλευεται;;;; Kαι το 1% πιθανότητα να ξεκολλήσει αυτο το πράγμα και να γελάνε οι πάντες που θα σε δουν;;;
 
Τελευταία τροποποίηση:

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.376
Like
16.089
Πόντοι
3.556
Πριν χρόνια με απασχόλησε το θέμα. Ρώτησα δερματολόγο , με απέτρεψε δείχνοντας μου κάποιες φωτογραφίες από μεταμοσχεύσεις μαλλιών που δεν πήγαν καλά . Μπορείς να το ψάξεις .νομίζω bad hair transplants .. ή κάπως έτσι..αν δεν πετύχει η εγχείρηση μετά πρέπει να κάνεις άλλες επεμβάσεις για να καλύψεις τι άσχημο αποτέλεσμα...
Πάντως λένε για ένα γιατρό στην Αθήνα που κάνει καλεί δουλειά .νομίζω σε αυτόν πήγε ο Αθερίδης και ο Λέκκας..
Πολυ παλιά είχα ακούσει ότι ο Δάντης είχε πάει στην Μπέργκμαν κορντ..ψαξτο..
Ψαξτο παρα πολύ αν το αποφασίσεις ...
Ο Κανάκης από ότι ξέρω πάει Κωνσταντινούπολη για μεταμοσχεύσεις...
Μια δεν φτάνει γιατί πέφτουν εν τω μεταξύ τα φυσικά μαλλιά..
Αποφυγε τα χημικά μονοξυδιλη κλπκλπ ,γιατί έχουν παρενέργειες...
Ψαξτο με φυσικά προϊόντα..
Επίσης έχει ένα σπρέι σαν λακ που πυκνώνει το μαλλί και ένα προϊόν με σκόνη που επίσης κάνει το ίδιο και νομίζω είναι πιο αποτελεσματικό..
Εμένα πλέον δε με απασχολεί το θέμα..αλλά εσύ μάλλον είσαι νέος..φυσικά προϊόντα..αν αποφασίσεις εγχειρίση πάνε στον καλύτερο γιατρό..θέλει πολύ έρευνα!
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.246
Κριτικές
95
Like
12.476
Πόντοι
18.036
Πριν χρόνια με απασχόλησε το θέμα. Ρώτησα δερματολόγο , με απέτρεψε δείχνοντας μου κάποιες φωτογραφίες από μεταμοσχεύσεις μαλλιών που δεν πήγαν καλά . Μπορείς να το ψάξεις .νομίζω bad hair transplants .. ή κάπως έτσι..αν δεν πετύχει η εγχείρηση μετά πρέπει να κάνεις άλλες επεμβάσεις για να καλύψεις τι άσχημο αποτέλεσμα...
Πάντως λένε για ένα γιατρό στην Αθήνα που κάνει καλεί δουλειά .νομίζω σε αυτόν πήγε ο Αθερίδης και ο Λέκκας..
Πολυ παλιά είχα ακούσει ότι ο Δάντης είχε πάει στην Μπέργκμαν κορντ..ψαξτο..
Ψαξτο παρα πολύ αν το αποφασίσεις ...
Ο Κανάκης από ότι ξέρω πάει Κωνσταντινούπολη για μεταμοσχεύσεις...
Μια δεν φτάνει γιατί πέφτουν εν τω μεταξύ τα φυσικά μαλλιά..
Αποφυγε τα χημικά μονοξυδιλη κλπκλπ ,γιατί έχουν παρενέργειες...
Ψαξτο με φυσικά προϊόντα..
Επίσης έχει ένα σπρέι σαν λακ που πυκνώνει το μαλλί και ένα προϊόν με σκόνη που επίσης κάνει το ίδιο και νομίζω είναι πιο αποτελεσματικό..
Εμένα πλέον δε με απασχολεί το θέμα..αλλά εσύ μάλλον είσαι νέος..φυσικά προϊόντα..αν αποφασίσεις εγχειρίση πάνε στον καλύτερο γιατρό..θέλει πολύ έρευνα!
O Kανάκης νομίζω εχει απο τα κορυφαία αποτελέσματα που εχω δει.

Κατα τα άλλα εγω απευθύνθηκα σε γιατρό που διάβασα ΕΔΩ στο σάιτ,σε αντιστοιχο θρεντ,πριν 10-12 χρόνια,τον Καραλέξη
Νομίζω ειναι από τους καλύτερους.

Ακόμα όμως δεν το πήρα απόφαση.

Εχω μαλλί Γκουαρντιόλα ακριβως,αισθάνομα άνετα,αλλά από την άλλη το μαλλί έχει άλλη χάρη!!!
 

VasilhsCm

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2021
Μηνύματα
202
Like
300
Πόντοι
21
Εγω κανω μεσοθεραπεια..και (prp) 1 φορα εχω κανει για οσους ξερουν...και χρησιμοποιω και ενα σαμπουαν.Εξ αρχης ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να δυναμωσω τα υπαρχον μαλλια και μεγαλωνοντας να κανω...μια μεταμοσχευη ενδεχομενος πραγματι μετα απο 1,5 χρονο πλεον το μαλλι εχει δυναμωσει αρκετα..και εχει αισθητη διαφορα ...εχω αραιωση και τις συνεδριες πλεον.. και πορευομαι ετσι
 

GeorgeKoukou1

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Οκτ 2019
Μηνύματα
14
Κριτικές
65
Like
2.599
Πόντοι
7.110
Από δικό μου φίλο που το έχει ψάξει Τουρκία λέει παίζουν απτις καλύτερες μεταμοσχεύσεις στο κόσμο.
Με πακέτα κομπλέ, εισιτήρια/διαμονή/νοσοκομείο κτλμεχρι σε περνούν και από το αεροδρόμιο.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
O καθενας γραφει το κοντο του και το μακρυ του εδω μεσα.3 εμφυτευσεις εχω κανει και τα αποτελεσματα ηταν εξαιρετικα.Οποιος εχει τα φραγκα ας παει να το κανει,δεν εχει να χασει τιποτα.Απλα καλο θα ηταν να το κανει σε καποιο γνωστο χειρουργο γιατρο με ονομα στην πιατσα παρα σε κλινικη η σε καμμια Τουρκια που θα τον πιασουνε η σαρα και η μαρα...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Από δικό μου φίλο που το έχει ψάξει Τουρκία λέει παίζουν απτις καλύτερες μεταμοσχεύσεις στο κόσμο.
Με πακέτα κομπλέ, εισιτήρια/διαμονή/νοσοκομείο κτλμεχρι σε περνούν και από το αεροδρόμιο.
KARAFLAS.jpg
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.491
Κριτικές
22
Like
6.649
Πόντοι
3.346
Από δικό μου φίλο που το έχει ψάξει Τουρκία λέει παίζουν απτις καλύτερες μεταμοσχεύσεις στο κόσμο.
Με πακέτα κομπλέ, εισιτήρια/διαμονή/νοσοκομείο κτλμεχρι σε περνούν και από το αεροδρόμιο.
Ακουσα οτι εχουν πακετο για μαλλια..με δωρο κεμπαπ και μπακλαβα, ισχυει?
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
αμα ειστε γλομποι καραφλες, με γυαλιστερο αεροδρομιο πανω απτο κεφαλι, δεν αξιζει τα λεφτα και την ταλαιπωρια. Παρτε το αποφαση, πηγαιντε γυμναστηριο να γινετε σαν τον βιν ντηζελ, αγοραστε καλα ξυραφια, παρτε μια βαθια ανασα και αποδεχτειτε τι σας εδωσε η φυση. Η μεταμοσχευση απλα παρατεινει τον χρονο που θα εχετε μαλλια, αργα ή γρηγορα η καραφλα θα ξαναχτυπησει την πορτα, και θα ξαναμπειτε στο ιδιο λουκι. Αναλογα τον οργανισμο καποιοι ισως ειναι πιο τυχεροι.

Οι μεσες λυσεις με περουκινι και κατι αλλες πιπες που κυκλοφορουν ειναι απλα αστειες, μονο στη σκεψη οτι θα βρεξει/φυσαει αερας και θα ξεκολλησει κατι, θα ειναι μια απο τις πιο ντροπιαστικες εμπειριες που θα ζησετε, ειδικα αμα γελανε μαζι σας 50 ατομα.

Απτην αλλη αν εχετε μικρο προβλημα (φωλια περιστεριου στο πισω μερος ή μπροστα αραιωμενες φυτρες), τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα και πιο φθηνα, εκει παω πασο αναλογα το ποσα σηκωνει η τσεπη σας.

Εχει πλακα παντως που κραζουμε τις γκομενες που πειραζουν μυτες, ζυγωματικα, χειλια κτλ ενω και οι αντρες ειναι εξισου ανασφαλεις. Σε 20-30 χρονια που θα ειμαι γερος, αν ζω, η πλειοψηγια των ανθρωπων της ηλικιας μου θα ειναι ολοι cyborg με το μισο τους κορμι πλαστικο και με επεμβασεις σε μαλλια, πορσελανινες μασελες, λιφτινγκ σε μουρες και λαιμους, ψευτικα βυζια και κωλους, μηχανικη τρομπα για να σηκωνεται η πουτσα, λιποαναροφησεις και τραβηγμα οπου υπαρχει περιττο δερμα κτλ.
Καλως να τα δεχτουμε


jocelyn-wilder,-62_1.jpg
 
Εγγρ.
22 Ιαν 2020
Μηνύματα
153
Like
40
Πόντοι
1
Για Θεσσαλονίκη πέραν του γιατρού που αναφέρθηκε υπάρχει κάτι άλλο αξιόπιστο; Ίσως να ειναι ψυχολογικό αλλά θα προτιμούσα ο γιατρός να είναι στην ίδια πόλη... ου μη γενοιτο...
 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.376
Like
16.089
Πόντοι
3.556
O Kανάκης νομίζω εχει απο τα κορυφαία αποτελέσματα που εχω δει.

Κατα τα άλλα εγω απευθύνθηκα σε γιατρό που διάβασα ΕΔΩ στο σάιτ,σε αντιστοιχο θρεντ,πριν 10-12 χρόνια,τον Καραλέξη
Νομίζω ειναι από τους καλύτερους.

Ακόμα όμως δεν το πήρα απόφαση.

Εχω μαλλί Γκουαρντιόλα ακριβως,αισθάνομα άνετα,αλλά από την άλλη το μαλλί έχει άλλη χάρη!!!
Εγώ δεν είμαι πλήρως γκουαρντιολα, αλλά εντάξει υπάρχει αραίωση...αν είχα χρήμα για τέτοια φάση και ήμουν σίγουρος για τους γιατρούς, μπορεί να το κανα...
Παλιά είχα δει ένα βίντεο ενός πλαστικού χειρουργού που πήγε σε συναδέλφους του για να του βάλουν μαλλιά..δεν τον θυμάμαι πολύ ενθουσιασμενο..αυτός είχε κάνει την τεχνική που τα περνούν τρίχα- τρίχα..όχι με δοτρια..
Εμένα πλέον δε με πολυνοιαζει πλέον .. εντάξει είναι κλασικός νεοέλληνας πλέον. .. καράφλα, παραπάνω κιλά...μια χαρά...
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Για Θεσσαλονίκη πέραν του γιατρού που αναφέρθηκε υπάρχει κάτι άλλο αξιόπιστο; Ίσως να ειναι ψυχολογικό αλλά θα προτιμούσα ο γιατρός να είναι στην ίδια πόλη... ου μη γενοιτο...
Ο Τυρκαλας στην Καλαμαρια ειναι το κορυφαιο ονομα αμα εισαι απο Θεσσαλονικη.Δεν υπαρχει καλυτερο χερι.Απλα να υπολογιζεις 2 με 3 χιλ.Αν εισαι τερμα γλομπος μπορει να σου παρει και κανα 4αρι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom