Νέα

Εμφύτευση μαλλιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Σαββαςfirsttime
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.079
Like
3.818
Πόντοι
456
Ο Τυρκαλας στην Καλαμαρια ειναι το κορυφαιο ονομα αμα εισαι απο Θεσσαλονικη.Δεν υπαρχει καλυτερο χερι.Απλα να υπολογιζεις 2 με 3 χιλ.Αν εισαι τερμα γλομπος μπορει να σου παρει και κανα 4αρι...
πολυ πιο ακριβα αν κανεις 2 η 3 μεταμοσχευσεις. η εκτιμηση μου ειναι 8 ως 12 χιλιαρικα. και τερμα γλομπος, δηλαδη NW6 η NW7, σπανια σε αναλαμβανουν γιατροι. ως τωρα μονο ο Αναστασακης αναλαμβανει αλλα ειναι μεγας παπαρας, παπαντζας, πολυ ακριβος σε τιμες και εγωιστης.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
πολυ πιο ακριβα αν κανεις 2 η 3 μεταμοσχευσεις. η εκτιμηση μου ειναι 8 ως 12 χιλιαρικα. και τερμα γλομπος, δηλαδη NW6 η NW7, σπανια σε αναλαμβανουν γιατροι. ως τωρα μονο ο Αναστασακης αναλαμβανει αλλα ειναι μεγας παπαρας, παπαντζας, πολυ ακριβος σε τιμες και εγωιστης.
Τυπε μου εγω μιλαω για ενα συγκεκριμενο ονομα αυτη την στιγμη.Δεν ξερω τι γινεται σε κλινικες.Εγω εχω κανει 3 φορες σε χειρουργο γιατρο.Οι τιμες παιζουν απο 2 εως 4 βαρια βαρια 5 χιλ.Αναλογα και το τι προβλημα εχει ο καθενας.Εμενα μεχρι στιγμης μου εφυγε ενα 5αρι για να βαλω μαλλια σε καποια σημεια που ειχα αραιωση και ηθελα πυκνωση.
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.079
Like
3.818
Πόντοι
456
Τυπε μου εγω μιλαω για ενα συγκεκριμενο ονομα αυτη την στιγμη.Δεν ξερω τι γινεται σε κλινικες.Εγω εχω κανει 3 φορες σε χειρουργο γιατρο.Οι τιμες παιζουν απο 2 εως 4 βαρια βαρια 5 χιλ.Αναλογα και το τι προβλημα εχει ο καθενας.Εμενα μεχρι στιγμης μου εφυγε ενα 5αρι για να βαλω μαλλια σε καποια σημεια που ειχα αραιωση και ηθελα πυκνωση.
για τον τυρκαλα μιλαμε, σωστα?
 

poutaniaris_anhr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2012
Μηνύματα
249
Κριτικές
15
Like
861
Πόντοι
311
Να πω καιτην δικη μου εμπειρα. Ψαχνομουν για μεταμοσχευση μαλλιων πριν περιπου 10 χρονια. >Ειχα και τα λεφτα και την διαθεση, και επισης εναν φιλο πουειχ εκανειτοτε στην Τουρκια με αυτα τα ολοκληρωμενα πακετα και ενω ηταν ιδιος σαν εμενα τοτε (εντονη καραφλα στην κορυφη και κροταφοι μπασμενοι) ειχε πολυ καλο αποτελεσμα.
Ρωτησα εναν συγγενη δερματολογο και 2 αλλους εμπιστοσυνης, που ομως δεν ειχαν σχεση - ουτε ομως και συμφεροντα σε ζητηματα μεταμοσχευσης, και ολοι μου ειπαν να μην το κανω διοτι παιζειπολυ χημικο (μιλαμε προ 10ετιας) και ότι το αποτελεσμα ειναι κυμαινομενο. Δεν πας, βαζεις και τελειωσες.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: δεν εκανα τιποτα και παλεψα με τον εαυτο μου να συμβιβαστω με την ιδεα οτι θα ειμαι και επισημως καραφλας. Πηγα γυμναστηριο, εκανα διαιτα, αγορασα καινουρια ρουχα πιο μοντερνα, αρωματα , γενικως ξοδεψα χρημα για την εμφανιση μου.
ΤΕΛΙΚΩΣ: αφου εριξα κ κανα δυο καλες γκομενες στο κρεβατι μου, μυστηριωδως χωρις να το καταλαβω επαψα να κοιταζομαι συνεχεια στον καθρεφτη, να μετραω ποσες τριχες εχασα στο λουσιμο, να βαζω το κινητο ψηλα να δω αν αραιωσε κ αλλο το μαλλι, να τεντωνω το λαιμο μου στα ασανσερ για να δω διαστασεις καραφλας, να βαζω καπελο στον ισκιο για να μη φαινεται ο γλομπος κλπ. Μολις δηλαση εχασα το πολυ μαλλι, μού εφυγε ολο το κομπλεξ και ο λογος ηταν οτι εγω πρωτος τα βρηκα με τον εαυτο μου και ξεπερασα το κομπλεξακι. Δεν ηταν ευκολο, αλλα δεν ηταν δυσκολο. Η στροφη της στιγμης ηταν. Το πήρα αποφαση και ειπα θα πολεμησω με ο,τι οπλο εχω.
ΣΗΜΕΡΑ: ο φιλαρακος που σας ειπα, πηγαινει στανταρ καθε 2-3 χρονια για νεες μεφυτευσεις, διαρκως αραιωνει το κανονικο τριχωτο και πρεπει να γεμιζει, το μαλλι του ειναι οκ αλλα δεν ειναι κ οτι ομορφυνε κ πολυ, και τελικα τα εφτιαξε με μια πολυ γκομεναρα (αν κ ελαφρως γκαου αυτη) κ του ειπε οτι τονγουσταρει με ξυρισμενο κεφαλι γιατι του πηγαινει κ δειχνει πιο ματσο κ αλητης.
Εγω διανυω περιοδο με τις μεγαλυτερες γκομενοεπιτυχιες της ζωης μου, εχω πληρη αποδοχη της καταστασης μου και δεν με νοιαζει καθολου, πηδαω τακτικοτατα και διαφορετικες (συχνακις και μπαζακια, αλλα μου αρεσουν κ αυτα) κανω καμακι ή φλερτ ακομπλεξαριστος και τακτικα πιανει και πριν κανα μηνα βρεθηκαμε με παλια συμφοιτητρια και μου ειπε οτι εχω ομορφυνει κιολας απο τη σχολη (20 χρονια πισω και βαλε) και οτι μου παει το χωρις μαλλι.
Δεν τα λεω ολα αυτα για να παρηγορησω κανεναν ή για να πουλησω μουρη σε κανεναν (αλλωστε αγνωστος ειμαι και γραφω σε σαιτ που δεν κυκλοφορει ουτε θηλυκια γατα), αλλά ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ πιστευω οτι εχασα αρκετα χρονια απο τη ζωη μου με ολο αυτο το ιδιοτυπο κομπλεξ της καραφλας και του να κανω κατι και να δω αν εχασα και αλλα μαλλια και να δω μην πει κανενας τιποτα που θα με κατατασσει στους καραφλες κλπ, και να βαλω καπελο για να μη δειχνει πολυ κλπ, ενω αν ειχε κατσει καποιος κ μου ειχ επει πειστικα οσα τωρα γραφω εδω, ισως να ειχα γλιτωσει ολο αυτον τον εσωτερικο πολεμο και να ειχα απολαυσει την φυσιολογικη ταση των τριχων μου να πεφτουν με χιουμορ και οχι με κομπλεξ, αμηχανια, αγχος και απαισιοδοξια.
Χωρις υπερβολη αδερφια μου καραφλες, καραφλιζοντες ή μέλλοντες καραφλοκένταυροι: κοψτε κοντο το μαλλακι να σας συνηθισουν ολοι, παψτε τις γελοιες μοντες με τα ζελε και τις χωριστραρες που καλυπτουν τις γυαλιστερες χαραδρες, καντε δυο τρεις κινησεις να σας ανεβει το ηθικο (αδυνατισμα, ρουχαλακια, αρωματακι, κολοντυμενοι παντα να βγαινετε εξω εστω και για εφημεριδα) και απολαυστε το.
Οσο για τις γκομενες ενα θα πω: εχουν κεραιες και καταλαβαινουν σε χρονο μηδεν ποιος ειναι ανασφαλης, ποιος εχει το κομπλεξακι του, ποιος κοιταζεται στους καθρεφτες και αγωνια και ετσι ή ξενερωνουν ή σε κατατασσουν μια βαθμιδα χαμηλοτερα.
Αν αποκτησεις αυτοπεποιθηση και ανεση σε βαθμο σταρχιδισμου, ουτε και εσευ δεν θα πιστευεις ποσο ευκολα σου πεφτουν στο χερι για μαρκαλεμα.

Ολα τα ανωτερω τα λεω φιλικα και ειλικρινα, διοτι περασα το "λουκι" και μολις το προσπερασα λυπηθηκε που εχασα τοση ορεξη, διαθεση, ηρεμια και αυτοπεποιθηση για μερικες τριχες που εφυγαν. Στο διαβολο να πανε, αν θελουν να φυγουν μια, εγω θελω εκατο...
 
Εγγρ.
22 Ιαν 2020
Μηνύματα
153
Like
40
Πόντοι
1
Ο Τυρκαλας στην Καλαμαρια ειναι το κορυφαιο ονομα αμα εισαι απο Θεσσαλονικη.Δεν υπαρχει καλυτερο χερι.Απλα να υπολογιζεις 2 με 3 χιλ.Αν εισαι τερμα γλομπος μπορει να σου παρει και κανα 4αρι...
πέρα από τον αναφερθέντα με τον όποιον έχω κλείσει ραντεβού θα ήθελα και ψάχνω ίσως και από προσωπικές δικες σας εμπειριες έναν ακόμα εντός θεσσαλονικης ώστε να έχω πάρει 2 απόψεις, 2 προσφορές και έπειτα να καταλήξω κάπου. Υπάρχει κάποιος άλλος που σας έχει κάνει καλή εντύπωση ;
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
856
Κριτικές
17
Like
2.872
Πόντοι
1.436
αντι για μεταμοσχευση γιατι δε κοιτας τη λυση της μονοξιδιλης?
υπαρχει και το finastride αλλα εγω φοβαμαι να το χρησιμοποισω γιατι επηρεαζει ορμονες
και dermaroling στο κεφαλι βοηθαει
υπαρχει και μια λυση με laser που χτυπαν το τριχωτο της κεφαλης...σε καποια ινστιτούτα το εχουν
εχει και σαμπουν που τα πουλαν για να σκοτωσουν τους μυκητες αλλα παρατηρθηκε οτι βοηθάν και στη τριχοπτωση... μαλλον γιατι επιδρουν στις ορμονες και αυτα
εγω δοκιμαζω και ενα αλλο της loreal me serioxyl και ειδα καποια αποτελεσματα...και με αμπουλες της Kerastase ειδα οτι σταματησε η τριχοπτωση οταν τις επερνα

και ο elon musk ηταν φαλακρος αλλα εκανε μεταμοσχευση πιστευω

 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Σ
Εγγρ.
27 Οκτ 2018
Μηνύματα
165
Like
220
Πόντοι
21
Να προσθέσω την εμπειρία μου από μια πρόσφατη επίσκεψη σε γιατρό .

1. Μου είπε ότι είμαι σε στάδιο που χάνω τα μαλλιά μου , άρα ή θα περιμένω να τα χάσω όλα στην συγκεκριμένη περιοχή ( στο μπροστινό μέρος της κεφαλής) και μετά θα κάνω εμφύτευση ή θα κάνω μικρές εμφυτεύσεις , αφού αυτά που θα βάζουμε θα μένουν και θα συνεχίσουν να πέφτουν τα μαλλιά που είναι ήδη εκεί και θα πέσουν έτσι κι αλλιώς.

2. Είπε ότι υπάρχει άτομο που έχει κάνει και 10 επεμβάσεις αλλά αυτό είναι πολύ σπάνιο.
Εγώ άντε να χρειαστώ το πολύ πολύ 5 στο σύνολο .

3. Δεν ξέρουμε κάθε πότε θα ξανα χρειαστεί επέμβαση. Μπορεί σε έναν χρόνο, μπορεί σε 5 χρόνια πχ . Αυτό θα το κοιτάμε.

4. Είπε ότι η πρώτη είναι πιο δυσκολη , και πιο απαιτητική σε τρίχες γιατί θα καλύψουμε και τους κροτάφους. Οι υπόλοιπες θα είναι πολύ πιο φθηνές και θα χρειάζονται λιγότερες τρίχες .

5. Μου είπε ότι μετά την επέμβαση θα χρειαστεί 2 μέρες να φύγει το υγρό ( να αναισθησία από το κεφάλι) , 5 μέρες να μην σηκώσω βάρος ,πχ να μην πάω σούπερ μάρκετ, 12 μέρες χωρίς να κάνω γυμναστική με βάρη , 20 μέρες χωρίς να μπω σε πισίνα κάτι για το οποίο δεν νοιάζομαι και πολύ. Επίσης άντε την πρώτη μέρα αν χρειαστεί κανένα ντεπον


Να σημειώσω ότι έχω ακούσει καλά λόγια για τον γιατρό αυτόν και ότι δεν θα μου πει βλακείες γιατί είναι φίλος συγγενή μου

Και ότι η τιμή που μου είπε , για την πρώτη επέμβαση , είναι πολύ ικανοποιητική για το πορτοφόλι μου.

Με αυτά που έχετε ακούσει συμφωνείτε;;;
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ρε μυστες...τι μαλακιες ειν ολα αυτα;Τι κομπλεξ για τριχες ειναι ολ αυτα γαμω τα χρονια μου...

Ρε,αν ειναι να φυγει το μαλι θα φυγει & να πα να γαμηθει...εστιαστε στην σωματικη υγεια κ εμφανιση κ παλεψτε για κατι πραγματικα αξιο λογου...Θεωρει κανεις πως αν ηταν ετσι..ο Μπερλουσκονι δεν θα βαζε μαλι;Ο Πουτιν,Ο Μπαιντεν;Βλεπετε Τραμπα και καυλωνετε δηλαδη;

Παρτε εδω φιγουρινι

D2EB6A8B-2682-4ED6-80E5-EE7727BE4304.jpeg
 

VasilhsCm

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2021
Μηνύματα
201
Like
299
Πόντοι
21
Μαγκες οι καιροι ειναι δυσκολοι για να κανεις τετοια επενδυση στο κεφαλι σου.. παλεψτε το και ζηστε με αυτο ολα ειναι στο μυαλο!
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
δινω κατσαρές τριχες απο τα αρχιδια μου για οποιον ενδιαφερεται...
3 ευρω 1 δωδεκαδα ματσάκι...
Σαν να δινεις ματσακι μαϊντανο ακουγεται τυπε η αγγελια σου :confused:
 
OP
OP
Σ
Εγγρ.
27 Οκτ 2018
Μηνύματα
165
Like
220
Πόντοι
21
Και για την αρχική και για τις υπόλοιπες, για να καταλάβω αν αξίζει το οικονομικό ρισκο το ολο εγχείρημα.
Έχεις κάνει και εσύ φίλε μου ;

Λίγο κάτω από τα 2000 η πρώτη , από ότι καταλαβαίνω 1800 με 1900

Μου μίλησε για αριθμό τριχών κτλ αλλά δεν θυμάμαι

Οι υπόλοιπες , αν και όταν χρειαστεί εφόσον θα είναι πιο κάτω , υπολογίζω να είναι γύρω στα 1500. Μιλάμε για 3 με 4 βαριά στα επόμενα χρόνια.

Τώρα για να μην χρειαστουν αυτες οι έξτρα αν μου προτείνει καμιά φαρμακευτική θεραπεία , δεν το ξέρω .....
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
691
Κριτικές
31
Like
1.770
Πόντοι
1.590
Ρε μυστες...τι μαλακιες ειν ολα αυτα;Τι κομπλεξ για τριχες ειναι ολ αυτα γαμω τα χρονια μου...

Ρε,αν ειναι να φυγει το μαλι θα φυγει & να πα να γαμηθει...εστιαστε στην σωματικη υγεια κ εμφανιση κ παλεψτε για κατι πραγματικα αξιο λογου...Θεωρει κανεις πως αν ηταν ετσι..ο Μπερλουσκονι δεν θα βαζε μαλι;Ο Πουτιν,Ο Μπαιντεν;Βλεπετε Τραμπα και καυλωνετε δηλαδη;

Παρτε εδω φιγουρινι

D2EB6A8B-2682-4ED6-80E5-EE7727BE4304.jpeg
Κι οποιος διαφωνει αν τολμα ας του το πει.
 

drifter81

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
86
Like
111
Πόντοι
0
Έχεις κάνει και εσύ φίλε μου ;

Λίγο κάτω από τα 2000 η πρώτη , από ότι καταλαβαίνω 1800 με 1900

Μου μίλησε για αριθμό τριχών κτλ αλλά δεν θυμάμαι

Οι υπόλοιπες , αν και όταν χρειαστεί εφόσον θα είναι πιο κάτω , υπολογίζω να είναι γύρω στα 1500. Μιλάμε για 3 με 4 βαριά στα επόμενα χρόνια.

Τώρα για να μην χρειαστουν αυτες οι έξτρα αν μου προτείνει καμιά φαρμακευτική θεραπεία , δεν το ξέρω .....
Δεν έχω κάνει αλλά το σκέφτομαι αν η κατάσταση χειροτερέψει, προς το παρόν τη παλεύω.
 
OP
OP
Σ
Εγγρ.
27 Οκτ 2018
Μηνύματα
165
Like
220
Πόντοι
21
Στην θεσσαλονικη υποτίθεται αυτη ειναι η τοπ κλινικη

Γράφει ότι έχουν ιατρείο και στην Αθήνα , άρα και στην Αθήνα μπορεί να γίνει η επίσκεψη .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom