Νέα

Συγγρού 40-42 3ος/6ος όροφος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pastan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Αρχοντικος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2022
Μηνύματα
720
Like
1.304
Πόντοι
206
Συγνώμη κιόλας, αλλά έχοντας δει αρκετές ΄κυρίες' που κάποιοι έβαλαν για συζύγους στα σπίτια τους που ούτε για πιάτσα στη Μανίλα δεν είναι, αλλά και αρκετές 'πουτάνες' που καταφέρνουν να διατηρήσουν ένα υψηλό ανθρώπινο επίπεδο κόντρα στις συνθήκες εργασίας τους και θα μπορούσαν να σταθούν αρχοντικότατα μέχρι και σε γκαλά Φιλαρμονικής της Βιέννης πχ, προσωπικά αναγκάστηκα να διατηρώ το μυαλό μου καθαρό από τέτοιους χαρακτηρισμούς!

Όχι για να το παίξω καλούλης στις ιερόδουλες μήπως και φερθούν τρυφερά στα παπαράκια μου, αλλά απλούστατα γιατί οι 'βόθροι' των κοινωνιών κρύβουν αρκετά 'διαμάντια'.
Και επειδή τους δίνουμε μια δεκάρα, δεν αναιρεί το γεγονός πως οι γυναίκες αυτές ασκούν κοινωνικό λειτούργημα! Χάρη στις ατυχίες τους απολαμβάνουμε κάποια προνόμια, όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό! Και οφείλουμε να τις σεβόμαστε ως σύνολο.

Δεν είναι ούτε φίλες μας, ούτε γκόμενες μας, αλλά σε κάποιο παράλληλο σύμπαν πολλοί από εμάς θα παρακάλαγαν να είχαν κάποιες απ αυτές τις γυναίκες πλάι τους! Απλά οι συνθήκες όρισαν τις καταστάσεις.
Τι ατυχιες μας τσαμπουνας,γιατι δεν πανε σε κανονικες δουλεις; Ολες οι γυναικες και με παιδι δουλευουν για 40 ευρω τη μερα και τα βγαζου ν περα,δυσκολα! Λειτουργημα?,γιατι?
 

sakis_11

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
801
Κριτικές
14
Like
601
Πόντοι
2.077
Κάτι τέτοιους σαν κι εσένα θέλει να αποφευγει η Μαρινα και η κάθε εργαζόμενη κοπέλα του χώρου. Η λέξη πουταναρα είναι απαγορευτική στο λεξιλόγιο μου, σε όσες κοπέλες έχω πλαγιασει επί πληρωμης. Ο σεβασμός είναι αμοιβαίος για να περνας καλα. Αντε καλό βραδυ, συγχαρητήρια κέρδισες πολυ κράξιμο από πολλούς!
Επίσης σε παρακαλω μην ξανά αναφέρεις τον χαρακτηρισμο γλυφτης στο προσωπο μου. Μην ξανά σχολιάσεις τα λεγόμενα μου!
Θέλω να πω οτι ο αμοιβαίος σεβασμός με την κοπέλα που έχεις στο κρεβάτι είναι πολύ σημαντικός ! Όσοι δεν το καταλαβαίνουν αυτό χάνουν οι ίδιοι ... και δεν έχει σχέση αν σε κράζουν ή όχι ή αν θεωρεί κανείς τον εαυτό του ως ακέραιο.
Στο τέλος αν δείχνεις τον σεβασμό σου (από πλευράς καθαριότητας μέχρι συμπεριφοράς κλπ.) και οτι την γουστάρεις και καυλώνεις μαζί της ώστε να της δώσεις το περιθώριο να χαλαρώσει μαζί σου, μόνο καλά μπορεί να αποφέρει...
 

sakis_11

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
801
Κριτικές
14
Like
601
Πόντοι
2.077
Συγνώμη κιόλας, αλλά έχοντας δει αρκετές ΄κυρίες' που κάποιοι έβαλαν για συζύγους στα σπίτια τους που ούτε για πιάτσα στη Μανίλα δεν είναι, αλλά και αρκετές 'πουτάνες' που καταφέρνουν να διατηρήσουν ένα υψηλό ανθρώπινο επίπεδο κόντρα στις συνθήκες εργασίας τους και θα μπορούσαν να σταθούν αρχοντικότατα μέχρι και σε γκαλά Φιλαρμονικής της Βιέννης πχ, προσωπικά αναγκάστηκα να διατηρώ το μυαλό μου καθαρό από τέτοιους χαρακτηρισμούς!

Όχι για να το παίξω καλούλης στις ιερόδουλες μήπως και φερθούν τρυφερά στα παπαράκια μου, αλλά απλούστατα γιατί οι 'βόθροι' των κοινωνιών κρύβουν αρκετά 'διαμάντια'.
Και επειδή τους δίνουμε μια δεκάρα, δεν αναιρεί το γεγονός πως οι γυναίκες αυτές ασκούν κοινωνικό λειτούργημα! Χάρη στις ατυχίες τους απολαμβάνουμε κάποια προνόμια, όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό! Και οφείλουμε να τις σεβόμαστε ως σύνολο.

Δεν είναι ούτε φίλες μας, ούτε γκόμενες μας, αλλά σε κάποιο παράλληλο σύμπαν πολλοί από εμάς θα παρακάλαγαν να είχαν κάποιες απ αυτές τις γυναίκες πλάι τους! Απλά οι συνθήκες όρισαν τις καταστάσεις.
ατάκα Κωνσταντίνου "μια γυναίκα μου πέφτει και μένα ας είναι αυτή" από την ταινία καλώς ήρθε το δολάριο

 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.370
Κριτικές
13
Like
1.908
Πόντοι
3.425
μια ερώτηση που την ξαναέκανα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση

η Βίκυ εργάζεται ακόμα εδώ?
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.875
Κριτικές
3
Like
1.481
Πόντοι
216
σε ότι αφορά το ποστ σου από την μέση περίπου και προς το τέλος σε χάνω......να παρακαλάμε εμείς να έχουμε κάποιες απο αυτές στο πλάι μας????? τώρα δεν μπορεί να σοβαρολογείς!!!!! Βέβαια το έθεσες στο τέλος σωστά....ότι πολλοί από εμάς...οπότε ναι εκεί θα συμφωνήσω...πολλά ναυάγια από εμάς θα τις παρακαλούσαν αυτές να είναι στο πλάι μας...
Εννοώ απλούστατα πως επειδή κάνουν αυτή τη δουλειά, δε σημαίνει απαραίτητα πως είναι όλες χαμηλού επιπέδου, ή υποκοσμικές. Κάθε περίπτωση είναι και ιδιαίτερη, όπως συμβαίνει με όλους τους ανθρώπους. ΕΑΝ δεν έκαναν αυτή τη δουλειά (αυτό εννοώ αναφερόμενος στις 'συνθήκες'), αμφιβάλλουμε πως αρκετές από αυτές τις γυναίκες θα ήταν περιζήτητες γκόμενες? Και όχι απλά λόγω εμφάνισης απλά!

Ίσως ακούγεται βλακώδες, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο όταν βλέπω γυναίκες και γκόμενες φίλων/γνωστών μου να μην ξέρουν καν να μιλήσουν, να φέρονται αισχρά και να πουλάνε νταβατζιλίκια (βρίσκουν και τα κάνουν), κι απο την άλλη να βλέπω αρκετές γυναίκες που κάνουν αυτή τη δουλειά να έχουν επίγνωση περί ευγένειας και ανθρώπινου σεβασμού!

Απλούστατα θέλω να πω ότι ο χαρακτηρισμός 'πουτάνα' δεν μ ενοχλεί τόσο ως κυριολεκτική έννοια, όσο ως μεταφορική!
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.875
Κριτικές
3
Like
1.481
Πόντοι
216
Τι ατυχιες μας τσαμπουνας,γιατι δεν πανε σε κανονικες δουλεις; Ολες οι γυναικες και με παιδι δουλευουν για 40 ευρω τη μερα και τα βγαζου ν περα,δυσκολα! Λειτουργημα?,γιατι?
ε, για να καταλήγουν να κάνουν αυτή τη δουλειά, δε νομίζω πως γεννήθηκαν σε κάποιο εύπορο περιβάλλον, και πιθανότατα να μην είχαν τις ίδιες ευκαιρίες που θεωρούν δεδομένες τα κακομαθημένα παιδιά!
και προφανώς κάνουν λειτούργημα, γιατί εσύ κι εγώ κι ο καθένας μας (με τα κουτσά και τα στραβά του) έχουμε τη δυνατότητα με κάποια χρήματα να ξεσκάμε και να χαλαρώνουμε απολαμβάνοντας τα κορμιά αυτών των γυναικών!
Αν έκαναν ΟΛΕΣ 'κανονικές δουλειές' μετά θα κλαιγόμασταν.
 

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.980
Κριτικές
37
Like
20.534
Πόντοι
4.646
μια ερώτηση που την ξαναέκανα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση

η Βίκυ εργάζεται ακόμα εδώ?
Για νά ρωτάς εδώ μάλλον θά πήρες τηλέφωνο καί σού έριξε πόρτα το βουνό... :confused:
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.556
Κριτικές
31
Like
3.903
Πόντοι
5.595
ε, για να καταλήγουν να κάνουν αυτή τη δουλειά, δε νομίζω πως γεννήθηκαν σε κάποιο εύπορο περιβάλλον, και πιθανότατα να μην είχαν τις ίδιες ευκαιρίες που θεωρούν δεδομένες τα κακομαθημένα παιδιά!
και προφανώς κάνουν λειτούργημα, γιατί εσύ κι εγώ κι ο καθένας μας (με τα κουτσά και τα στραβά του) έχουμε τη δυνατότητα με κάποια χρήματα να ξεσκάμε και να χαλαρώνουμε απολαμβάνοντας τα κορμιά αυτών των γυναικών!
Αν έκαναν ΟΛΕΣ 'κανονικές δουλειές' μετά θα κλαιγόμασταν.
Συμφωνω σε ολα και ειδικα στην πρωτη σου προταση. Ας μην κρινουμε ευκολα λοιπον με ενα "γιατι δεν δουλευουν οπως οι αλλες γυναικες σε μια κανονικη δουλεια". Δεν ειναι απλο ζητημα η πορνεια ουτε πρεπει να κριτικαρουμε αφ' υψηλου.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.856
Κριτικές
15
Like
11.601
Πόντοι
3.846
Εννοώ απλούστατα πως επειδή κάνουν αυτή τη δουλειά, δε σημαίνει απαραίτητα πως είναι όλες χαμηλού επιπέδου, ή υποκοσμικές. Κάθε περίπτωση είναι και ιδιαίτερη, όπως συμβαίνει με όλους τους ανθρώπους. ΕΑΝ δεν έκαναν αυτή τη δουλειά (αυτό εννοώ αναφερόμενος στις 'συνθήκες'), αμφιβάλλουμε πως αρκετές από αυτές τις γυναίκες θα ήταν περιζήτητες γκόμενες? Και όχι απλά λόγω εμφάνισης απλά!

Ίσως ακούγεται βλακώδες, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο όταν βλέπω γυναίκες και γκόμενες φίλων/γνωστών μου να μην ξέρουν καν να μιλήσουν, να φέρονται αισχρά και να πουλάνε νταβατζιλίκια (βρίσκουν και τα κάνουν), κι απο την άλλη να βλέπω αρκετές γυναίκες που κάνουν αυτή τη δουλειά να έχουν επίγνωση περί ευγένειας και ανθρώπινου σεβασμού!

Απλούστατα θέλω να πω ότι ο χαρακτηρισμός 'πουτάνα' δεν μ ενοχλεί τόσο ως κυριολεκτική έννοια, όσο ως μεταφορική!
Είναι απλό.
Πουτανα γίνεται η άλλη από τη συμπεριφορά και όχι από το επάγγελμα.
Έχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες στο χώρο εργασίας ή έξω που λόγω συμπεριφοράς είναι πραγματικές πουτανες.
Αντίθετα, εχω πετύχει και κορίτσια που πουλάνε το κορμί τους για 50€ και είναι πολύ γλυκά κορίτσια, ευγενικά και χωρίς να θέλουν να στη φέρουν.
 

panagos35

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2006
Μηνύματα
142
Κριτικές
3
Like
38
Πόντοι
1
Η Σοφια τελικα εχει αποχωρησει;
 

Noname_GR

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
727
Κριτικές
5
Like
2.889
Πόντοι
726
Ξέρει καποιος που μπορώ να δω πως είναι η μαρίνα περίπου ;

Είμαι νεος στο σπορ δρν έχω εμπειρία. Μου είπαν να πάω στην μαρίνα αλλά φοβάμαι μην δεν βλέπεται η είναι χονττουλα
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
42
Like
7.384
Πόντοι
4.446
Ξέρει καποιος που μπορώ να δω πως είναι η μαρίνα περίπου ;

Είμαι νεος στο σπορ δρν έχω εμπειρία. Μου είπαν να πάω στην μαρίνα αλλά φοβάμαι μην δεν βλέπεται η είναι χονττουλα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

anavATIous

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Φεβ 2022
Μηνύματα
536
Κριτικές
18
Like
2.130
Πόντοι
1.196
Ξέρει καποιος που μπορώ να δω πως είναι η μαρίνα περίπου ;

Είμαι νεος στο σπορ δρν έχω εμπειρία. Μου είπαν να πάω στην μαρίνα αλλά φοβάμαι μην δεν βλέπεται η είναι χονττουλα
Για να δεις πως είναι η Μαρίνα, πρέπει να πας από κοντά. Επίσης υπάρχουν εδώ πολλές περιγραφές της.
Πρόσεξε όμως! Υπάρχει μεγάλη απόσταση ανάμεσα από το να την δεις κ μέχρι να γλύψεις κοκαλάκι!
 
Τελευταία τροποποίηση:

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.980
Κριτικές
37
Like
20.534
Πόντοι
4.646
Ξέρει καποιος που μπορώ να δω πως είναι η μαρίνα περίπου ;

Είμαι νεος στο σπορ δρν έχω εμπειρία. Μου είπαν να πάω στην μαρίνα αλλά φοβάμαι μην δεν βλέπεται η είναι χονττουλα
Μία χαρά είναι φίλε ή Μαρίνα, μέ λεπτό σωματακι σοκολατίνα από σολαριουμ, μελαχρινή, ωραίο κωλαρακι καί βυζακι, άμα τήν βρεις πάρε άφοβα.
Για να δεις πως είναι η Μαρίνα, πρέπει να πας από κοντά. Επίσης υπάρχουν εδώ πολλές περιγραφές της.
Πρόσεξε όμως! Υπάρχει μεγάλη απόσταση ανάμεσα από το να την δεις κ μέχρι να γλύψεις κοκαλάκι!
Για νά γλύψει κοκαλάκι πρέπει ή νά τήν βρει ελεύθερη.... πράγμα δύσκολο, ή....... νά κλείσει ραντεβού περνώντας από το βουνό.... Ε τήν υποδοχή ήθελα να πω, πραγμα ακατόρθωτο.
Οπότε μάλλον κοκαλάκι γιοκ.
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.601
Κριτικές
190
Like
48.538
Πόντοι
41.443
Ξέρει καποιος που μπορώ να δω πως είναι η μαρίνα περίπου ;

Είμαι νεος στο σπορ δρν έχω εμπειρία. Μου είπαν να πάω στην μαρίνα αλλά φοβάμαι μην δεν βλέπεται η είναι χονττουλα
μην ακους τι λενε οι αλλοι νεε μου. ειναι κωλοπαιδα ολοι τους και παλιοχαρακτηρες.

θα πας στο μαγαζι,θα σου ανοιξει η πολυ ευγενικη κυρια της υποδοχης,θα σε κερασει νερακι ή αναψυκτικο,θα σου πει τα προγραμματα και θα φωναξει τις διαθεσιμες κοπελλες να τις δεις.


αν δεις τη Μαρινα και σου αρεσει παρε την και θα περασεις πολυ ομορφα.
αν δεν την δεις,θα ρωτησεις την ευγενικη κυρια της υποδοχης αν εργαζεται και αυτη θα σε ενημερωσει αναλογως.
αν ειναι κλεισμενη απο αλλους συναγωνιστες,θα ζητησεις απο την ευγενικη κυρια της υποδοχης να κλεισεις ραντεβου με το κοριτσι.

αυτη τοτε θα σου πει ποτε εχει ελευθερη ωρα και αν σε βολευει κι εσενα κλεινεις το ραντεβουδακι σου και περνας ομορφα.


μην ξεχασεις μετα το ραντεβου σου να επανελθεις εδω και να γραψεις μια ενημερωση στο νημα ή στην καρτελλα του μαγαζιου για το πως περασες.
μια κριτικουλα δηλαδη για ολους τους υπολοιπους.

αυτα. νομιζω ηταν πολυ απλο.



Υ.Γ. για καλο και για κακο ομως,να εχεις κι ενα κρανος μαζι σου να φορεσεις,γιατι μπορει να σου χρειαστει καπου εκει που θα ρωτας την ευγενικη κυρια της υποδοχης για το κοριτσι ή για να κλεισεις ραντεβου.:wink:
 

badriver8543

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2015
Μηνύματα
460
Κριτικές
1
Like
467
Πόντοι
21
Δλδ εσείς ρε παιδιά τη γνωρίζετε τόσο καλά τη Μαρίνα;;;
 

Noname_GR

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
727
Κριτικές
5
Like
2.889
Πόντοι
726
μην ακους τι λενε οι αλλοι νεε μου. ειναι κωλοπαιδα ολοι τους και παλιοχαρακτηρες.

θα πας στο μαγαζι,θα σου ανοιξει η πολυ ευγενικη κυρια της υποδοχης,θα σε κερασει νερακι ή αναψυκτικο,θα σου πει τα προγραμματα και θα φωναξει τις διαθεσιμες κοπελλες να τις δεις.


αν δεις τη Μαρινα και σου αρεσει παρε την και θα περασεις πολυ ομορφα.
αν δεν την δεις,θα ρωτησεις την ευγενικη κυρια της υποδοχης αν εργαζεται και αυτη θα σε ενημερωσει αναλογως.
αν ειναι κλεισμενη απο αλλους συναγωνιστες,θα ζητησεις απο την ευγενικη κυρια της υποδοχης να κλεισεις ραντεβου με το κοριτσι.

αυτη τοτε θα σου πει ποτε εχει ελευθερη ωρα και αν σε βολευει κι εσενα κλεινεις το ραντεβουδακι σου και περνας ομορφα.


μην ξεχασεις μετα το ραντεβου σου να επανελθεις εδω και να γραψεις μια ενημερωση στο νημα ή στην καρτελλα του μαγαζιου για το πως περασες.
μια κριτικουλα δηλαδη για ολους τους υπολοιπους.

αυτα. νομιζω ηταν πολυ απλο.



Υ.Γ. για καλο και για κακο ομως,να εχεις κι ενα κρανος μαζι σου να φορεσεις,γιατι μπορει να σου χρειαστει καπου εκει που θα ρωτας την ευγενικη κυρια της υποδοχης για το κοριτσι ή για να κλεισεις ραντεβου.:wink:
Σε ευχαριστώ πολύ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom