Νέα

Zήτω ο Κλαρινογαμπρός! Ζήτω το Έθνος!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα redmanftw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 163
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
βασικά αν κατάλαβα καλά ως σύγχρονους κλαρινογαμπρούς φωτογραφίζει γενικότερα τους τρέντηδες ή τους μετροσέξουαλ

πάντως στις 7 από τις 10 φωτο που έχει ανεβάσει οι τύποι έχουν κοινά χαρακτηριστικά τα μπλουζάκια με V ή τα αρκετά ξεκούμπωτα πουκάμισα, τα κρεμαστά (συνήθως ροζάρια), το αξύριστο λουκ και το μαλλί κλαρίνο δηλ. ξυρισμένο στο πλάι
:thumbsup: :thumbsup:
 

giorgos doul

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
279
Like
0
Πόντοι
1
  Κλαρινογαμπρός των 80s


Greek lover καμάκι σε παραλία της Νάξου πάει σε μια γκόμενα και της λέει:

- Μι Γκρικ! Γιου γουάτ; Μι Γκρικ, χερυ τσεστ, ταφ γκάι! Βεεεερυ χοτ λοβερ! Ντου γιου γουωντ το ραιντ γουιθ μαι ντακ;

(Μετάφραση για να θυμούνται οι παλιοι και να μαθαίνουν οι νεώτεροι: " Εγώ ΈΛληνας. Εσύ; Εγώ ΈΛληνας, τριχωτό στηθος, σκληρός τύπος. Πολύ θερμός εραστής. Θέλεις να πάμε βόλτα με την "πάπια"* μου ;

Πιάνει ακόμα στης χαζές τουρίστριες που ψάχνουν ΚΑΒΛΙ στα Ελληνικά νησιά χαχα

*Παπια: Ιστορικό μηχανάκι των 80s .... Το λεγόμενο παπάκι...

////////////////////////////


 Εχω μείνει παγωτο! Η γκόμενα καθόταν και τον άκουγε.... και το κυριώτερο... δεν γελούσε...


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:



 Την άλλη μέρα ξεκινήσαμε να κάνουμε παρόμοιες μαλακίες.... Έπιανε!  :2funny: :2funny:
 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376

κλαρινογαμπρος rulles  :rockon: :rockon: :rockon:
 

J_K

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2013
Μηνύματα
5.099
Κριτικές
41
Like
12
Πόντοι
76
:2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • klar.jpg
    klar.jpg
    103,2 KB · Εμφανίσεις: 46
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
ΑΤΑΚΕΣ ΚΛΑΡΙΝΟΓΑΜΠΡΟΥ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

1. Είσαι κουρασμένη; Γιατί όλη μέρα στριφογυρνούσες στο μυαλό μου..

2. Ωραίο φόρεμα. Θα έδειχνε πολύ πιο όμορφο πεταμένο στο πάτωμα του δωματίου μου.

3. Συγγνώμη, έχασα τον αριθμό του τηλεφώνου μου, μήπως μπορείτε να μου δανείσετε τον δικό σας;

4. Αν ήμασταν σκιουράκια θα έβαζα ένα φουντούκι στην τρύπα σου.

5. Ε, μωρό, θες να φάμε πίτσα και να γνωριστούμε; Όχι; Γιατί δεν σου αρέσει η πίτσα;

6. Ξέρεις τι θα πήγαινε όμορφα επάνω σου; Εγώ!

7. Θες να κάνουμε μαθηματικά; Θα προσθέσουμε εμένα και σένα, θα αφαιρέσουμε τα ρούχα μας και θα πολλαπλασιαστούμε!

8. Είμαι δωρητής οργάνων σώματος, μήπως σου χρειάζεται τίποτα;

9. Είσαι τόσο γλυκιά, ώστε μόλις σε είδα λιγώθηκα.

10. Σόρυ μις, ντου γιου λάικ Γκρις;

11. Πιστεύεις στον Θεό; ωραία γιατί εγώ είμαι η απάντηση στις προσευχές σου.

12. Λέγομαι και «καφές» γιατί θα σε κρατήσω ξύπνια όλη νύχτα.

13. Ξέρεις ότι είμαι μάγος; Λοιπόν, θα έρθεις στο σπίτι μου, θα κάνουμε έρωτα και μετά θα εξαφανιστείς!

14. Έχω και μια ρομαντική πλευρά. Πάμε στο δωμάτιο μου να δούμε αν θα την βρεις;

15. Έχασα το αρκουδάκι μου. Θα κοιμηθείς εσύ μαζί μου;

16. Μήπως είσαι ο διακόπτης μου; Mόλις σε βλέπω, με ανάβεις!

17. Αν κάθε φορά που σε σκεφτόμουν έπεφτε ένα αστέρι ο ουρανός θα ήταν άδειος

18. Είμαι καινούργιος στην πόλη, μπορείς να μου δώσεις οδηγίες για να βρω το σπίτι σου;

19. Είσαι από τη Χιροσίμα; Γιατί μωρό μου είσαι βόμβα!

20. Συγγνώμη , πρέπει να χάθηκα! θα με βοηθήσεις να μάθω που πηγαίνεις;

21. Ήμουν κακό παιδί σήμερα, στείλε με τιμωρία στο δωμάτιο σου!

22. Γεια σου γατούλα. Θες να περάσεις μια από τις 7 ζωές σου μαζί μου;

23. Πιστεύεις στον έρωτα με την πρώτη ματιά ή να ξαναπεράσω σε κάνα τέταρτο;

24. Αν η ομορφιά ήταν χρόνος θα ήσουν η αιωνιότητα!

25. (Μέσα στη θάλασσα) Ώστε τελικά υπάρχουν γοργόνες!



 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Μαλλί, γυαλί, μπλούζα με V, ροζάριο, εξωτικό μαύρισμα,μενταγιόν από δόντι αδάμαστου ζώου , ρολογάρα κάνει τη διαφορά και ξεχωρίζει τους άντρες από τα παιδάκια , ενώ το βαμμένο του μαλλί καθιστά σαφές το ότι είναι τζόβενος :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
http://[URL unfurl="true"]www.gueststar.gr/gueststar/images/787ae9ec9023a82f5aa7e4c1a64f73cb_xl.jpg[/img[/URL]]

κλαρινογαμπριστικη εταιρια ρουχων :headbang3: :headbang3: :headbang3:
 

Επισκέπτης
ΑΤΑΚΕΣ ΚΛΑΡΙΝΟΓΑΜΠΡΟΥ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

1. Είσαι κουρασμένη; Γιατί όλη μέρα στριφογυρνούσες στο μυαλό μου..

2. Ωραίο φόρεμα. Θα έδειχνε πολύ πιο όμορφο πεταμένο στο πάτωμα του δωματίου μου.

3. Συγγνώμη, έχασα τον αριθμό του τηλεφώνου μου, μήπως μπορείτε να μου δανείσετε τον δικό σας;

4. Αν ήμασταν σκιουράκια θα έβαζα ένα φουντούκι στην τρύπα σου.

5. Ε, μωρό, θες να φάμε πίτσα και να γνωριστούμε; Όχι; Γιατί δεν σου αρέσει η πίτσα;

6. Ξέρεις τι θα πήγαινε όμορφα επάνω σου; Εγώ!

7. Θες να κάνουμε μαθηματικά; Θα προσθέσουμε εμένα και σένα, θα αφαιρέσουμε τα ρούχα μας και θα πολλαπλασιαστούμε!

8. Είμαι δωρητής οργάνων σώματος, μήπως σου χρειάζεται τίποτα;

9. Είσαι τόσο γλυκιά, ώστε μόλις σε είδα λιγώθηκα.

10. Σόρυ μις, ντου γιου λάικ Γκρις;

11. Πιστεύεις στον Θεό; ωραία γιατί εγώ είμαι η απάντηση στις προσευχές σου.

12. Λέγομαι και «καφές» γιατί θα σε κρατήσω ξύπνια όλη νύχτα.

13. Ξέρεις ότι είμαι μάγος; Λοιπόν, θα έρθεις στο σπίτι μου, θα κάνουμε έρωτα και μετά θα εξαφανιστείς!

14. Έχω και μια ρομαντική πλευρά. Πάμε στο δωμάτιο μου να δούμε αν θα την βρεις;

15. Έχασα το αρκουδάκι μου. Θα κοιμηθείς εσύ μαζί μου;

16. Μήπως είσαι ο διακόπτης μου; Mόλις σε βλέπω, με ανάβεις!

17. Αν κάθε φορά που σε σκεφτόμουν έπεφτε ένα αστέρι ο ουρανός θα ήταν άδειος

18. Είμαι καινούργιος στην πόλη, μπορείς να μου δώσεις οδηγίες για να βρω το σπίτι σου;

19. Είσαι από τη Χιροσίμα; Γιατί μωρό μου είσαι βόμβα!

20. Συγγνώμη , πρέπει να χάθηκα! θα με βοηθήσεις να μάθω που πηγαίνεις;

21. Ήμουν κακό παιδί σήμερα, στείλε με τιμωρία στο δωμάτιο σου!

22. Γεια σου γατούλα. Θες να περάσεις μια από τις 7 ζωές σου μαζί μου;

23. Πιστεύεις στον έρωτα με την πρώτη ματιά ή να ξαναπεράσω σε κάνα τέταρτο;

24. Αν η ομορφιά ήταν χρόνος θα ήσουν η αιωνιότητα!

25. (Μέσα στη θάλασσα) Ώστε τελικά υπάρχουν γοργόνες!
 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: έγραψες!
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Μαλλί, γυαλί, μπλούζα με V, ροζάριο, εξωτικό μαύρισμα,μενταγιόν από δόντι αδάμαστου ζώου , ρολογάρα κάνει τη διαφορά και ξεχωρίζει τους άντρες από τα παιδάκια , ενώ το βαμμένο του μαλλί καθιστά σαφές το ότι είναι τζόβενος :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Βαμμένο μαλλί όταν λες, εννοείς φυσικά το γνωστό κομοδινί χρώμα παρόμοιο του ΠΚ.....έτσι?
 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
7941_234869103304811_1312863776_a.jpg


αλλη μια φιρμα κλαρινογαμπριστικων ρουχων που λανσαρίστηκε τελευταία :rockon:
 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376

τσεκαρε εδω κλαρινογαμπριστικο σονγκακι  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
redmanftw

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Αυτός είναι ο νέος τύπος Ελληνα: Ο κλαρινογαμπρός – Ποιος είναι, πού συχνάζει, τι φοράει


Κυριαρχεί ως «κατηγορία» σε status στα social media, και επεκτείνεται με ρυθμό που ξεπερνά ακόμη και το ρεύμα που είχαν οι χίπστερ ή οι κάγκουρες. Είναι οι κλαρινογαμπροί και έχουν και δική τους σελίδα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Ποιος είναι ο ορισμός του κλαρινογαμπρού; Σύμφωνα με το slang.gr, αν και η λέξη δήλωνε αρχικά τον λαϊκό άντρα που φορούσε τα καλά του ρούχα, που συνήθως ήταν λαμέ κοστούμι, μακρουλά παπούτσια και μεγάλοι γιακάδες, η σημασία της λέξης έχει πλέον μετατοπιστεί προς την αντρική νεολαία της δεκαετίας του 2010. Ετσι πλέον, ο κλαρινογαμπρός είναι ο νέος που έχει ξυρίσει στα πλάγια τα μαλλιά του, ενώ πάνω είναι μακριά, φοράει τόσο πλεκτές ζακέτες όσο και αμάνικα μπουφάν, στενά παντελόνια ή φόρμες και πάνινα παπούτσια ή αθλητικά ανάλογα.

Στο facebook υπάρχει και η σελίδα Κλαρινογαμπρός (από εκεί και οι φωτογραφίες) με περισσότερα από 23.000 φίλους και αναλυτικότατη παρουσίαση του σκοπού της αλλά και του τύπου Ελληνα άντρα που «μελετά»: «Θα ασχοληθούμε με το παραϊατρικό φαινόμενο του κλαρινογαμπρού. Η ιδιόμορφη αυτή κατηγορία ανθρώπων, ορίζεται συνήθως ως εξής: Κλαρινογαμπρός είναι ο ανήρ ο οποίος παρουσιάζει τον εαυτό του ως τον υπέρτατο, cool, χλιδάτο και μουράτο γκόμενο, όχι για το image, αλλά με μοναδικό σκοπό να ρίξει στο κρεβάτι - έστω και για μια φορά - μια συγκεκριμένη ωραία νεαρά κυρία, την οποία θεωρεί αρκετά άβγαλτη ή αρκετά χαλαρών ηθών, ώστε να έχει πιθανότητες να πάει μαζί του. Οι κλαρινογαμπροί εμφανίζονται μόνο στην Ελλάδα, κυρίως κατά τους καλοκαιρινούς μήνες. Συναντώνται πολύ συχνά στα νησιά των Κυκλάδων, πχ ντόπιοι Παριανοί ντυμένοι με την τελευταία λέξη της μόδας προσπαθώντας να καμακώσουν μεθυσμένες τουρίστριες. Αυτό βέβαια δεν ισχύει 100%. Κλαρινογαμπροί υπάρχουν παντού και πάντα, χειμώνα - καλοκαίρι, στα νησιά των Κυκλάδων, στη Χαλκιδική, στην Αράχωβα, στη Θεσσαλονίκη, και φυσικά στην Αθήνα».

Ο κλαρινογαμπρός είναι πολύ ρόμπα. Ενώ μπορεί υπό κανονικές συνθήκες να συμπεριφέρεται σαν κανίβαλος, να ρεύεται δυνατά όταν τρώει/πίνει, να βρίζει, να παίρνει ναρκωτικά, να διαβάζει αθλητική ηχώ, να κυκλοφορεί μέσα στην Ομόνοια με τις παντόφλες, να πλένεται μια φορά το δίμηνο, να κρεμάει το κωλόχαρτο από τη λάθος μεριά, να βλέπει ανελιπώς Τατιάνα, να προχωράει στουκάροντας σε σήματα της τροχαίας ή σε παρκαρισμένα αυτοκίνητα, να ακούει Καρρά, να παίζει Playstation, να είναι γενικά μογγολάκι, όταν βρίσκεται με το αντικείμενο του πόθου του αυτομάτως είναι καλοντυμένος, καθαρός, ρομαντικός, έχει άποψη για τον ψηφιακό κονστρουκτιβισμό, διαβάζει Umberto Eco και Ernesto Sabato, είναι γραμμένος στη Διεθνή Αμνηστία. ΠΑΠΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ! Απλά το "κοριτσάκι 9-5" (κλεμμένος όρος, αλλά προσδιορίζει απόλυτα τη συγκεκριμένη κατηγορία γυναικών που συνήθως τους την πέφτουν οι κλαρινογαμπροί) τυχαίνει να μην μπορεί να εξακριβώσει το αληθές των παπαρολογιών που μόλις άκουσε, οπότε υπάρχει και ο κίνδυνος να υποκύψει στη "γοητεία" του.(Μπλιαχ!)
Ο κλαρινογαμπρός είναι ύπουλος και τσάτσος. Δε φταίει όμως αυτός για την κατάντια του, απλά τυχαίνει να είναι λίγο παραπάνω λιγούρης και λουμπινιάρης από το μέσο πολίτη. Η επιθυμία του να κόψει τη μαλακία και να αρχίσει το σεξ είναι τόσο μεγάλη που τον κάνει να ξεπερνά τους ηθικούς φραγμούς του. Έτσι, από εκεί που λέγατε με το ζόρι μια καλημέρα, ο κλαρινογαμπρός είναι πρόθυμος να γίνει ο καλύτερός σας φίλος αν εντοπίσει ότι στην παρέα σας υπάρχει κάποια αιθέρια ύπαρξη. Φυσικά θα παραμείνει "κολλητός" σας μέχρι η εν λόγω κοπέλα να το καταλάβει και να του δώσει τα παπούτσια στο χέρι».

URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom