Νέα

Υπόθεση - πετσάκι!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Archibal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 276K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η γνώμη σας για την περιτομή?

  • Είμαι Άντρας και έχω κάνει περιτομή

    Ψήφοι: 153 20,6%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή και ούτε θα κάνω ποτέ

    Ψήφοι: 384 51,8%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή αλλά σκέφτομαι να κάνω

    Ψήφοι: 162 21,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη με περιτομή

    Ψήφοι: 8 1,1%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη χωρίς περιτομή

    Ψήφοι: 7 0,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη γενικά

    Ψήφοι: 27 3,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    741

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Τι να σου πώ ρε φίλε, δυστυχώς δεν είμαι γιατρός για να ξέρω.
Απλώς μεταφέρω εδω αυτά που ξέρω και έμαθα απο το δικό μου πρόβλημα.

Εγώ πάντως που είχα βραχύ χαλινό δεν είχα παρατηρήσει κατάσταση ανάλογη με αυτη που περιγράφεις εσύ.
 

akis35

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
128
Like
2
Πόντοι
1
παιδια εκτος απο δικο μας προβλημα ειναι και για τις γυναικες μας
αν εχουμε αυτο το προβλημα διμιουργηται σοβαρο θεμα υγειηνης
τοσο για μας οσο και στις γυναικες μας ( ακαποτο ).
οσοι ειναι παντρεμενοι η με μονιμη σχεση πρεπει να διορθωσουν το προβλημμα και απο σεβασμο στην υγειηνη των γυναικων τους.
Βρε μεγάλε τη θέλεις να πεις ότι οι άντρες είμαστε άπλυτοι και πρέπει να υποστούμε επέμβαση για το καλό της .Μήπως να τον πλανήσουμε και λίγο να μην βρίσκει στο πλάι
 

FoTiS3

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2007
Μηνύματα
35
Like
26
Πόντοι
0
Ο βραχύς χαλινός τι πρόβλημα παρουιάζει?
 

raston

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
αν εχει καποιος βραχυ χαλινο και παει σε ταναπου για πρωτη φορα εκεινη θα δεχτει να τη γαμησει, ή οχι για την περιπτωση που κοπει και τρεξουν αιματα?
 

raston

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
παιδια ξερετε ποσο στοιχιζει, μια επισκεψη σε ουρολογο-ανδρολογο, ή ακομα και μια εγχειρηση στο χαλινο?
 

pe01

Νέο Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Η επίσκεψη σε ουρολόγο - ανδρολόγο κοστίζει απο 60-80 Ευρώ.
Αν δεν έχεις κάποιον ή ντρέπεσαι, βρες από το Χρυσό Οδηγό (). Πάρα πολλοί ουρόλογοι- ανδρολόγοι υπάρχουν στην περιοχή γύρω από το Πολυτεχνείο και αρκετοί δέχονται χωρίς ραντεβού.

ΥΓ. Συμβουλή: Μην ακούς τι σου λέει ο καθένας, αρμόδιος να κρίνει είναι ο/οι γιατρός/-οί.
ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό να είναι κομμένος ο χαλινός, οπότε μην αγχώνεσαι...

Σε ό,τι αφορά τα θέματα υγιεινής να ξέρεις ότι το ανδρικό μόριο είναι γενικά πολύ καθαρότερο από τα γεννητικά όργανα της γυναίκας (μια και είναι εξωτερικό και όχι εσωτερικό).
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
759
Like
6
Πόντοι
6
περιτομη που εκανα πριν 1 χρονο στοιχησε 380,  και οι μετα  επισκεψεις 50 η καθε φορα . ολη η υποθεση κοντα στα 600 .
 

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
παντως αν κοψεις το πετσακι κερδιζεις σε ποντους
 

santako

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
καλημέρα παιδιά,μήπως κάποιος απο εσάς που είχε το πρόβλημα με τον χαλινό και το έλυσε,έχει να μου προτείνει κάποιον γιατρό με σίγουρο αποτέλεσμα?θα με βοηθείσετε πολυ αν μου πείτε.....
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.307
Κριτικές
1
Like
788
Πόντοι
96
  μηπως εννοεις οτι πολλοι γιατροι στην ελλαδα δεν ειναι σκιτζηδες???  δυστυχως προσπαθουν να κανουν αποσβεση των πανακριβων σπουδων τους και έχουν γίνει εμποροι. εγω για αλλο λόγο πήγα σε ανδρολόγο και με λιανισε και δεν το καταλαβε οτι έχω φίμωση.

  επειδή το πουλάκι μας εναι πολύτιμο και έχει και παραμέτρους καλής ψυχολογιας καλού σεξ κλπ καλο θα ήταν να μην αφήνουμε οποιον οποιον γιατρουδάκο να το ακουμπήσει. Επαναλαμβανω βιντεακι με το επιμαχο σημειο επισκεψη σε περισσότερο απο 1 γιατρους και μην λυπάστε τα λεφτα.

σε ιδιωτικό νοσοκομειο πληρωσα 80? χωρίς απόδειξη βεβαια!!!!! 
 

FoTiS3

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2007
Μηνύματα
35
Like
26
Πόντοι
0
αρχιδουλη αν κοψεις το πετσακι εξηγησε μου πως μεγαλωνει ο πουτσος....

Βραχύς χαλινός πέους:

Χαλινός πέους ονομάζεται η πτυχή ("πετσάκι") που συνδέει τη βάλανο με τη ράβδο του πέους. Είναι πάρα πολύ ευαίσθητο σημείο στο πέος. Εάν ο χαλινός είναι βραχύς (κοντός) τότε στην στύση τραβάει την βάλανο (κεφάλι τού πέους) και δημιουργείται κάμψη (γωνία) της βαλάνου με το σώμα του πέους. Αυτό αφενός μικραίνει το μήκος του πέους και συνήθως δημιουργεί πόνο στην περιοχή πού είναι το πετσάκι κατά τη σεξουαλική επαφή. Ο χαλινός κόβεται με τοπική αναισθησία με σχεδόν ανύπαρκτες μετεγχειρητικές επιπλοκές.
 

arxidoulis

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
335
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Βραχύς χαλινός πέους:

Χαλινός πέους ονομάζεται η πτυχή ("πετσάκι") που συνδέει τη βάλανο με τη ράβδο του πέους. Είναι πάρα πολύ ευαίσθητο σημείο στο πέος. Εάν ο χαλινός είναι βραχύς (κοντός) τότε στην στύση τραβάει την βάλανο (κεφάλι τού πέους) και δημιουργείται κάμψη (γωνία) της βαλάνου με το σώμα του πέους. Αυτό αφενός μικραίνει το μήκος του πέους και συνήθως δημιουργεί πόνο στην περιοχή πού είναι το πετσάκι κατά τη σεξουαλική επαφή. Ο χαλινός κόβεται με τοπική αναισθησία με σχεδόν ανύπαρκτες μετεγχειρητικές επιπλοκές.
Ευχαριστω συναδελφε με εβγαλες απο τον κοπο.
 

gothiam

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
το τι ειναι και τι κανει το ξερω. εχει κοπει ο χαλινος μου πανω στην πραξη με επιπονο τροπο.
αυτο που μου φαινεται πολυ αστειο για να ασχοληθει καποιος ειναι το θεμα μηκους...μιλαμε για χιλιοστα αν οχι καθολου...για αυτο κ το σχολιασα
 

FoTiS3

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2007
Μηνύματα
35
Like
26
Πόντοι
0
Όταν είμαι σε στύση η βάλανός μου δεν εμφανίζεται όλη και αν προσπαθήσω να τραβίξω και άλλο πονάει. Λέτε να φταίει ο χαλινός γι'αυτό???
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Όταν είμαι σε στύση η βάλανός μου δεν εμφανίζεται όλη και αν προσπαθήσω να τραβίξω και άλλο πονάει. Λέτε να φταίει ο χαλινός γι'αυτό???
μάλλον μεγάλε έχεις φίμωση και καλά θα κάνεις να πας σε ένα γιατρό να το δεί και να τελειώνεις με αυτό....
 

Alekosatbourdela

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
122
Like
2
Πόντοι
1
Ρε παιδια τι εχετε πάθει όλη και θέλετε να πειράξετε τά εργαλία σας σκεφτήκατε ποτε την περίπτωση να κανει κανα λάθος ο γιατρός και αντι να κόψει το πετσάκι να κόψει τίποτα άλλο?Πιστευω πως αν δεν έχει κάποιος πρόβλημα στο γαμήσι δεν πρέπει να τα πειράζει αυτα τα πράγματα
 

vasani

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2007
Μηνύματα
88
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδια τι εχετε πάθει όλη και θέλετε να πειράξετε τά εργαλία σας σκεφτήκατε ποτε την περίπτωση να κανει κανα λάθος ο γιατρός και αντι να κόψει το πετσάκι να κόψει τίποτα άλλο?Πιστευω πως αν δεν έχει κάποιος πρόβλημα στο γαμήσι δεν πρέπει να τα πειράζει αυτα τα πράγματα
Δεν έχει άδικο ο παίκτης...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
συμφωνω με τους προλαλυσαντες...!!!αυτα ειναι πολλυ λεπτα θεματα..!!!και οσο για θεμα μηκους ποσο πια θα παρει....της κοντης της πουτσας οι τριχες της φταιγανε...!!αν δεν υπαρχει καπιο προβλημα....!!!τι να τρεχεις σε γιατρους...?!!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
αααα....!!και κατι αλλο δεν τα διαβασα ολλα τα ποστ για να δω τι λενε..οι αλλοι συναδελφοι αλλα μην ακουμε και τον καθενα εδω μεσα που μπαινει και λεει το κοντο του και το μακρυ του...!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom