Νέα

Υπόθεση - πετσάκι!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Archibal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 275K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η γνώμη σας για την περιτομή?

  • Είμαι Άντρας και έχω κάνει περιτομή

    Ψήφοι: 153 20,6%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή και ούτε θα κάνω ποτέ

    Ψήφοι: 384 51,8%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή αλλά σκέφτομαι να κάνω

    Ψήφοι: 162 21,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη με περιτομή

    Ψήφοι: 8 1,1%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη χωρίς περιτομή

    Ψήφοι: 7 0,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη γενικά

    Ψήφοι: 27 3,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    741

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Για πολλοστή φορά σε αυτό το site, με αφορμή ιατρικά ζητήματα, η - ΠΡΟΦΑΝΗΣ - απάντηση είναι η εξής: ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ! 8) Είναι η ασφαλέστερη και από κάθε άποψη ορθότερη κίνηση που μπορείς να κάνεις!

Για να καθησυχαστείς, πάντως, έκανα κι εγώ αυτή την επέβαση σχετικά μεγάλος (~23 ετών), και είδα μόνο βελτίωση μετά. Και από άποψη υγιεινής - που, τελικά, είναι το βασικότερο - αλλά και από άποψη σεξουαλικής ικανοποίησης μετά.
 

korar

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2006
Μηνύματα
13
Like
2
Πόντοι
0
εγω ποναω και μονο που ακουσα την ιστορια του solitonios!
 

AnyWay

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2006
Μηνύματα
35
Like
2
Πόντοι
0
Ρε παιδια τον πηρατε μονοτερμα τον ανθρωπο κι ακομα δεν εχει προλαβει να απαντησει!
Εσεις μιλατε για περιτομη ενω ο ανθρωπος μπορει να μιλαει για απλο χαλινο, δεν το εχει διευκρινησει καλα. Ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα. Η περιτομη οπως τα περιγραφει και ο φιλος που την εκανε ειναι μια επιπονη διαδικασια. Εκει κοβεται η ακροποσθια η αλλιως το δερμα που καλυπτει τη βαλανο.
Η αλλη περιπτωση και η ποιο πιθανη ειναι να εννοει τη χαλινο η οπως το λενε η "παρθενια του αντρα". Ειναι ενα μικρο πετσακι στο κατω μερος του πεους που σε πολλους φευγει τη πρωτη φορα που γαμανε. Σε καποιους αλλους ειναι ποιο χοντρο και αν δε το κοψουν με επεμβαση μπορει και να μη κοπει ποτε απο μονο του. Επεμβαση της πλακας που την εκανα κι εγω πριν κατι χρονια, την εκανα με τοπικη ναρκωση και καυτηριαση του χαλινου. Για μια βδομαδα περιπου αντιβιωτικη αλοιφη και μετα απο δυο βδομαδες γαμαγα κανονικα. Αξιζε το κοπο η ταλαιπωρια γιατι αν το ζοριζα λιγο (για κωλο ουτε λογος!) αρχιζε και με ετσουζε το πετσακι και γινομουν ρελιζι στις γκομενες αφου πολλες φορες δε γαμουσα ουτε δευτερη φορα...
 

fotovg

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2006
Μηνύματα
217
Like
3
Πόντοι
1
Φιλε πηγαινε και κοψτο ετσι και αλλιως να το κρατησεις ετσι δεν λεει.Παντως τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο στα λενε θα σου βαλει μια αλοιφη για να στον μουδιασει και δεν θα καταλαβεις τιποτα οσο για τισ μερες αναρωσης υπολογισε 7-10 μερες το πολυ.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.953
Κριτικές
490
Like
36.507
Πόντοι
41.447
Ρε παιδια τον πηρατε μονοτερμα τον ανθρωπο κι ακομα δεν εχει προλαβει να απαντησει!
Εσεις μιλατε για περιτομη ενω ο ανθρωπος μπορει να μιλαει για απλο χαλινο, δεν το εχει διευκρινησει καλα. Ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα. Η περιτομη οπως τα περιγραφει και ο φιλος που την εκανε ειναι μια επιπονη διαδικασια. Εκει κοβεται η ακροποσθια η αλλιως το δερμα που καλυπτει τη βαλανο.
Η αλλη περιπτωση και η ποιο πιθανη ειναι να εννοει τη χαλινο η οπως το λενε η "παρθενια του αντρα". Ειναι ενα μικρο πετσακι στο κατω μερος του πεους που σε πολλους φευγει τη πρωτη φορα που γαμανε. Σε καποιους αλλους ειναι ποιο χοντρο και αν δε το κοψουν με επεμβαση μπορει και να μη κοπει ποτε απο μονο του. Επεμβαση της πλακας που την εκανα κι εγω πριν κατι χρονια, την εκανα με τοπικη ναρκωση και καυτηριαση του χαλινου. Για μια βδομαδα περιπου αντιβιωτικη αλοιφη και μετα απο δυο βδομαδες γαμαγα κανονικα. Αξιζε το κοπο η ταλαιπωρια γιατι αν το ζοριζα λιγο (για κωλο ουτε λογος!) αρχιζε και με ετσουζε το πετσακι και γινομουν ρελιζι στις γκομενες αφου πολλες φορες δε γαμουσα ουτε δευτερη φορα...

Ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. ʼλλο περιτομή (πιο επώδυνη) και άλλο το κόψιμο του/της χαλινού.
Εμένα μου κόπηκε πριν 2 χρόνια ο μισός χαλινός την ωρα της πράξης. Τον υπόλοιπο μισό μου τον έκοψε σε 5 λεπτά ενας ουρολόγος , πατέρας κολλητού μου.Μου έκανε μια αναισθητική ένεση πρώτα στο καυλί και μετα εκοψέ τελειως το πετσάκι κάτω απο τη βάλανο. μου έκανε μερικά ράμματα , τα οποία φύγανε μόνα τους μετά απο 3 βδομάδες. Σέξ ξαναέκανα μετά απο μήνα και βάλε...δεν ειναι τίποτα, υπομονή θέλει
 

hot_alkis

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
70
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Συμφωνώ με τους προλαλησαντες, το έχω κόψει και εγω γιατι υπέφερα, έχει κάποια ράμματα και αγαμία για κανα μήνα, αλλά να ξέρεις ότι τα καλίτερα έρχονται μετά. 
 

detonator

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
χαλινο που εχεις στη παρενεθεση ειναι η φλεβα η μικρη που ανεβενει μεχρι πανω.αυτη ειναι για παντα ,δεν κοβεται,αν ενοεις τη φλεβα ,κανε διαλειματα στο σεχ κανα 2ημερο που και που και θα σαι ενταξει.


μη λες βλακείες

ο χαλινός είναι η λουρίδα δερματος που ενώνει τη βάλανο με την ακροποσθία και απλά έχει με μια φλεβίτσα πάνω του, ο χαλινος είναι δερμα, όχι φλέβα

ο γιατρος θα σου πει αν θελεις απλα πληρη διατομη βραχεως χαλινου, χαλινοπλαστικη, ή περιτομή (πιθανοτερα ενα απο τα 2 πρωτα με βαση τα λεγομενα σου)

η επεμβαση ειναι απλουστατη, δε χρειαζεται ενεση οπως καποιος ανεφερε, μια αναισθητικη κρεμα αρκει στις περισσοτερες περιπτωσεις

για 15 μερες τουλαχιστον (αναλογα τα ενοχληματα του καθενος) δεν θα ασκεισαι, δεν θα τον παιζεις και οχι σεξ (θα σε ποναει ελαφρα και δεν θα εχεις ορεξη)

 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Ρε παιδια τον πηρατε μονοτερμα τον ανθρωπο κι ακομα δεν εχει προλαβει να απαντησει!
Εσεις μιλατε για περιτομη ενω ο ανθρωπος μπορει να μιλαει για απλο χαλινο, δεν το εχει διευκρινησει καλα. Ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα. Η περιτομη οπως τα περιγραφει και ο φιλος που την εκανε ειναι μια επιπονη διαδικασια. Εκει κοβεται η ακροποσθια η αλλιως το δερμα που καλυπτει τη βαλανο.
Η αλλη περιπτωση και η ποιο πιθανη ειναι να εννοει τη χαλινο η οπως το λενε η "παρθενια του αντρα". Ειναι ενα μικρο πετσακι στο κατω μερος του πεους που σε πολλους φευγει τη πρωτη φορα που γαμανε. Σε καποιους αλλους ειναι ποιο χοντρο και αν δε το κοψουν με επεμβαση μπορει και να μη κοπει ποτε απο μονο του. Επεμβαση της πλακας που την εκανα κι εγω πριν κατι χρονια, την εκανα με τοπικη ναρκωση και καυτηριαση του χαλινου. Για μια βδομαδα περιπου αντιβιωτικη αλοιφη και μετα απο δυο βδομαδες γαμαγα κανονικα. Αξιζε το κοπο η ταλαιπωρια γιατι αν το ζοριζα λιγο (για κωλο ουτε λογος!) αρχιζε και με ετσουζε το πετσακι και γινομουν ρελιζι στις γκομενες αφου πολλες φορες δε γαμουσα ουτε δευτερη φορα...

Λοιπον για να καταλαβω:
εγω που εχω το πετσακι το αποκατω που λες ειμαι μειοψηφια?
το να εχει κανεις το πετσακι οπως το λες ειναι μαλλον σπανιο? αυτο λες?
για μιλειστε ρε παιδια, απο σας που δεν εχετε περιτομη, ποσοι εχετε το πετσακι κ ποσοι οχι?
 

Επισκέπτης
φιλαρακι ειμαι 20 κ εκανα αυτη την επεμβασουλα πριν 6-7 μηνες...μιλαμε οτι ειναι για γελια η φαση...πηγα στον χειρουργο/ουρολογο μου τον οποιο ουτως η αλλως επισκεπτομαι απο 17...Ξαπλωνεις σ ενα κρεβατακι...σου βαζει μια αλοιφουλα (που συνηθως βαζουν πουτανες/πορνοσταρ για να μην καταλαβαινουν τπτ)...μουδιαζει το σημειο που θα γινει επεμβαση...κ αρχιζει ενα κοψιματακι 5-10 λεπτων μαζι με τη ραφη...καθολου πονος...μετα για 25 μερουλες αλοιφουλα/αντιβιωτικη κ τελος...κ σε κανενα μηνα απο τη φυγη των ραματων θα φυγουν κ τα σημαδακια...εγω δν πονουσα καθολου σε ολοκληρη τη φαση....τελος για ενα μηνα ή οσο παρει ωστε να κλεισουν οι τρυπιτσες δν πρεπει να κανεις σεξ...οσο για μαλακια...εμενα ο δικος μου μου ειπε να τραβηξω αν μπορω κ γελαγε...(παντως αν τραβηξεις θα φυγουν τα ραματα γρηγοροτερα)...
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Παιδιά, κι εγώ στα 29 μου το έχω ακόμα το πετσάκι. Είχα ρωτήσει γιατρό πριν από 3 χρόνια και μου είχε πει ότι είναι υπόθεση 10 λεπτών η επέμβαση, με τοπική αναισθησία, και ότι μετά για 15 περίπου μέρες θα έχω ενοχλήσεις. Ξέρει κανείς αν όντως ΠΕΙΡΑΖΕΙ να μείνει το πετσάκι, χωρίς να γίνει επέμβαση;
 

lampis12

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2006
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
Αν δε σ'ενοχλεί δε βλέπω γιατί να πειράζει.
 

dimitris67052

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2006
Μηνύματα
11
Like
2
Πόντοι
0
Παίδες σε πολλούς ανθρώπους συμβαίνει αυτό. Αν δεν εμφανίζεται εντελώς η βάλανος τότε χρειάζεται αυτή η επεμβασούλα που καλό είναι - για λόγους υγιεινής - να γίνεται από μικρή ηλικία 4-6 ετών. Εμένα μου το κάνανε στο νήπιο και εκτοτε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Φροντίστε τα παιδιά σας να τους το κάνετε όταν είναι πιτσιρίκια πριν αρχίσουν τη μαλακία.
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Παιδιά, κι εγώ στα 29 μου το έχω ακόμα το πετσάκι. Είχα ρωτήσει γιατρό πριν από 3 χρόνια και μου είχε πει ότι είναι υπόθεση 10 λεπτών η επέμβαση, με τοπική αναισθησία, και ότι μετά για 15 περίπου μέρες θα έχω ενοχλήσεις. Ξέρει κανείς αν όντως ΠΕΙΡΑΖΕΙ να μείνει το πετσάκι, χωρίς να γίνει επέμβαση;

Ο πιο αρμόδιος να σου μιλήσει γι' αυτό είναι ο γιατρός. Στη δική μου περίπτωση, πάντως, ο γιατρός μου είπε ότι γενικά η επέμβαση θεωρείται ότι βελτιώνει την υγιεινή της περιοχής. Απ' ό,τι μου έλεγε κάτω από το πετσάκι μαζεύονται υπολείμματα από ούρα και σπέρμα, τα οποία είναι δυνατόν να δημιουργήσουν φλεγμονές. Γενικά εμένα μου είπε ότι αν δεν αφαιρεθεί, και ανάλογα βέβαια με την περίπτωση, θα πρέπει να γίνεται επιμελής καθαρισμός της περιοχής κάτω από το πετσάκι (πλύσεις με χλιαρό χαμομήλι κ.λπ.). Εγώ αποφάσισα να κάνω την επέμβαση (~23 ετών) και, όπως έχω ξαναγράψει εδώ, μόνο καλό είδα! :)

Επαναλαμβάνω, όμως, να κάνεις τελικά ό,τι σου πει ο γιατρός.
 

MIKELLE

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2005
Μηνύματα
126
Like
2
Πόντοι
1
Kαλημέρα κύριοι, εγώ έκανα σχετικέ μεγάλος (20 ετών) την περιτομή αφού το πετσάκι δεν κατέβαινε με αποτέλεσμα να πρέπει να γίνει περιτομή για να λειτουργεί σωστά το πέος.
Στα  θετικά είναι η υγιεινή βέβαια αφού ακόμα και πρόσφατες μελέτες μιλάνε για αντοχή σε μικρόβια ακόμα και σε υιούς όπως του aids. Η κοπέλα σου θα έπανεκτιμήσει το θέμα του τσιμπουκιού αφού δεν υπάρχουν δυσάρεστες οσμές. Μεγαλύτερη διάρκεια στο σεξ αφού υπάρχει μετά μια σχετική αναισθησία της βαλάνου. Όσο για τα αρνητικά στοιχεία...
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
οντως ετσι οπως τα λεει ο μικελε και οι υπολοιποι φιλοι ειναι. μονο καλα θα αποκομισεις μετα την επεμβαση.  και οσο για την αναρωση (του εργαλειου) ειναι σχετικα υποφερτη αν σκεφτεις οτι μετα θα οργωνεις κανονικα ;)
 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
ενα σημαντικο αρνητικο το ειπες και μονος σου, καποιου βαθμου αναισθησια...
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
ενα σημαντικο αρνητικο το ειπες και μονος σου, καποιου βαθμου αναισθησια...

Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου, η 'κάποιου βαθμού αναισθησία' σημαίνει ότι κρατιέται στο ύψος του περισσότερη ώρα, και τελειώνω αργότερα :) Μπορείς να το θεωρήσεις 'σημαντική αρνητική συνέπεια'...  ρώτα πάντως και τη γκόμενά σου για να σου πει τη γνώμη της επ' αυτού :cheesy:
 

MIKELLE

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2005
Μηνύματα
126
Like
2
Πόντοι
1
Τα αρνητικά σε εισαγωγικά είναι η όπως προείπα η αναισθησία αυτή που θεωρώ ότι σου αφαιρεί μέρος της ηδονής. Και βέβαια το μεταγχειρητικό στάδιο χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες...
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Εγώ το πετσάκι μου το αγαπάω και το θέλω πάνω στο πουλί μου. Δέν πρόκειται να το κόψω εκτός και άν υπάρχει ανάγκη...
 

oneofus

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
274
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Ρε παιδιά άλλο η περιτομή και άλλη η επέμβαση για το χαλινό και μόνο.Κάποιοι εξακολουθείτε να τα μπερδεύετε.
Για το χαλινό πάντως η επέμβαση είναι  απλή αλλά δεν είναι και το πιο ευχάριστο να σου κάνουν ένεση στο πουλί και να στο...πασπατεύουν χειρουργικά.
Ιδού και ένα Link
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom