Νέα

Υπόθεση - πετσάκι!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Archibal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 276K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποια η γνώμη σας για την περιτομή?

  • Είμαι Άντρας και έχω κάνει περιτομή

    Ψήφοι: 153 20,6%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή και ούτε θα κάνω ποτέ

    Ψήφοι: 384 51,8%
  • Είμαι Άντρας και δεν έχω κάνει περιτομή αλλά σκέφτομαι να κάνω

    Ψήφοι: 162 21,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη με περιτομή

    Ψήφοι: 8 1,1%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη χωρίς περιτομή

    Ψήφοι: 7 0,9%
  • Είμαι γυναίκα και μου αρέσουν τα πέη γενικά

    Ψήφοι: 27 3,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    741

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΧΟΣ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΤΟΜΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ.

Δώσε μου το link.Αν το διάβασες από κάποιο φόρουμ που ο καθένας γράφει την παπαριά του αλλάζει.
 

raston

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Μπορει να μου πει καποιος ο οποιος  εχει κανει επεμβαση στο χαλινο σε δημοσιο νοσοκομειο, την ολη διαδικασια που ακολουθησε απο τη στιγμη που πηγε σε αυτο? Θελω να πω, πρεπει να κλεισω πρωτα ραντεβου τηλεφωνικως(και τί να ρωτησω)? Και αφου παω εκει να ρωτησω στο κεντρο υποδοχης του νοσοκομειου για κανεναν ουρολογο-ανδρολογο? Η επεμβαση αυτη γινεται σε οποιοδηποτε δημ. νοσοκομειο? Π.χ. το ''Γ.Γεννηματας'' θεωρειται αξιοπιστο νοσοκομειο και εχει καλους γιατρους(γι' αυτην την περιπτωση)?

Τα ρωταω ολα αυτα γιατι οσο να 'ναι ντρεπομαι να ρωτησω γι' αυτο καθως φοβαμαι μηπως γινω ρεζιλι...
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Κλείσε φίλε ένα ραντεβού με ουρολόγο.Θα σε δει,και θα σου πει αυτός πότε θα πας να κάνεις την επέμβαση.Διαρκεί περίπου 30 λεπτά.Πονάει όσο μια εξαγωγή δοντιού.Θα έχεις ενοχλήσεις τις πρώτες 3-4 ημέρες,αλλά μετά τα ράμματα θα φύγουν και θα είσαι οκ.
 

theinferno

Νέο Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Διάβασα όλο το thread αλλά ψιλοχάθηκα σε μια φάση. Αυτό που έχω εγώ είναι ότι σε στύση το δέρμα κατεβένει ίσα ισα για να φανεί η άκρη του βαλανου(ουτε το 1/5). Αν συνεχίσω ξέρω πως θα πονέσει η θα γίνει τπτ χειρότερο. ίσα ίσα που ξεπροβάλει δλδ. Σιγουρα θα πάω σε γιατρό αλλά εσείς τι νομίζεται πως θα χρειάζεται; Απ οτι εχω δει το δέρμα στην άκρη είναι πολύ στενό και δημιουργεί το πρόβλημα. Πιο κάτω είναι οκ ενώ όταν δεν εχω στύση κατεβένει μια χαρα.
 

admiralxxx

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2007
Μηνύματα
131
Like
0
Πόντοι
1
Διάβασα όλο το thread αλλά ψιλοχάθηκα σε μια φάση. Αυτό που έχω εγώ είναι ότι σε στύση το δέρμα κατεβένει ίσα ισα για να φανεί η άκρη του βαλανου(ουτε το 1/5). Αν συνεχίσω ξέρω πως θα πονέσει η θα γίνει τπτ χειρότερο. ίσα ίσα που ξεπροβάλει δλδ. Σιγουρα θα πάω σε γιατρό αλλά εσείς τι νομίζεται πως θα χρειάζεται; Απ οτι εχω δει το δέρμα στην άκρη είναι πολύ στενό και δημιουργεί το πρόβλημα. Πιο κάτω είναι οκ ενώ όταν δεν εχω στύση κατεβένει μια χαρα.
Για να μην ψάχνεσαι επειδή το thread μεγαλώνει, πήγαινε σε ένα οποιοδήποτε ουρολόγο να σε διαφωτίσει. Η περιπτώσεις αυτές είναι ρουτίνα άρα δεν χρειάζεται να βρεις τον Γιακούμπ της ουρολογίας.
 

raston

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Αν παω στο νοσοκομειο χωρις να κλεισω ραντεβου ειναι πιθανοτερο να δω την ιδια μερα τον ουρολογο ή να κλεισω πρωτα ραντεβου απ' το τηλ.(στη 2η περιπτωση εγω νομιζω οτι θα με βαλουν μετα απο κανα μηνα!)?
 

admiralxxx

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2007
Μηνύματα
131
Like
0
Πόντοι
1
Αν παω στο νοσοκομειο χωρις να κλεισω ραντεβου ειναι πιθανοτερο να δω την ιδια μερα τον ουρολογο ή να κλεισω πρωτα ραντεβου απ' το τηλ.(στη 2η περιπτωση εγω νομιζω οτι θα με βαλουν μετα απο κανα μηνα!)?
Φίλε μου δοκίμασε να κλείσεις ραντεβού ακόμα κι αν είναι μετά από ένα μήνα. Εδώ περίμενες τόσα χρόνια. Εκτός αν αντιμετωπίζεις κάποιο είδος λοίμωξης στην περιοχή, πήγαινε απόγευμα σε εφημερεύων σαν έκτακτο για να γλυτώσεις τις πολυήμερες αναμονές. Αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα πήγαινε μια επίσκεψη σε ιδιωτικό ιατρείο, δες τι θα σου πει και αν απαιτεί οπωσδήποτε επέμβαση την κάνεις είτε έξω είτε σε δημόσιο νοσοκομείο (Ανάλογα το πόσο επείγον είναι σε συνάρτηση με την οικονομική σου ευχέρεια).
 

raston

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Πηγα σημερα στο ''Γ.Γεννηματας'' μετα απο τηλ. ραντεβου και ο γιατρος(ανδρολογος-μεσηλικας ηταν)-τον οποιο περιμενα 30' απο την προγραμματισμενη ωρα- μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω επεμβαση αλλα αν θελω μπορω να την κανω(εγω βασικα θελω να την κανω διοτι οταν το πουλι μου βρισκεται σε πληρη στυση παρατηρω οτι 1-2 πτυχουλες δερματος του χαλινου τραβουν το δεξιο μερος της βαλανου προς τα κατω-αρα για λογους αισθητικης θελω να την κανω).
Ρωτησα και εναν νεαροτερο ουρολογο που βρισκοταν εκει και μου ειπε οτι κατα την επεμβαση χαλινου μπορει να μην κοπουν 1-2 ινες και επειτα να χρειαστει να κανω περιτομη,οποτε πρεπει να παρω την ευθυνη για ενδεχομενη επιπλοκη, και εγω που νομιζα οτι ειναι μια ευκολη επεμβαση, ρουτινας!
  Οταν ρωτησα τον ανδρολογο αν θα μου εκανε εκεινος την επεμβαση μου απαντησε ''οχι'' αλλα εφοσον ηθελα να την κανω επρεπε να κλεισω ραντεβου. Μετα απο αρκετο ψαξιμο(μπαχαλο το νοσοκομειο!-εχεις την αισθηση οτι δεν μπορουν να ασχοληθουν μαζι σου καθως εχουν σοβαροτερες δουλειες να κανουν :tickedoff:) μου ειπαν οτι επρεπε να παρω βεβαιωση γιατρου(να δωσει την εντολη δηλαδη) απο το χειρουργικο τμημα μικροεπεμβασεων(ουρολογιας) οπου και περιμενα για ωρα αλλα δεν εμφανιστηκε κανενας γιατρος.Τελικα εφυγα...

ΥΓ Τελικα, τι να κανω? Να ξαναπαω και να ταλαιπωρηθω παλι, και αν βαλουν κανεναν νεαρο χειρουργο να μου κανει την επεμβαση και δεν εχω το επιθυμητο αποτελεσμα? Μηπως να παω σε κανεναν ιδιωτη γιατρο στον οποιο ομως πρεπει να πληρωσω και την επισκεψη(διοτι δε νομιζω οτι στην πρωτη επισκεψη θα μου κανει και την επεμβαση!) αλλα και την επεμβαση σε αλλο ραντεβου? Σ'αυτην την πειπτωση ποσα ειναι τα εξοδα-πανω απο 100 ευρω?
 

raston

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια μπορειτε να μου πειτε νοσοκομεια(δημοσια) στα οποια μπορω να παω με λεωφορειο απο την Εθνικη Αμυνα-Λ.Μεσογειων(για να παρω και δευτερη γνωμη)?
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Πηγα σημερα στο ''Γ.Γεννηματας'' μετα απο τηλ. ραντεβου και ο γιατρος(ανδρολογος-μεσηλικας ηταν)-τον οποιο περιμενα 30' απο την προγραμματισμενη ωρα- μου ειπε οτι δε χρειαζεται να κανω επεμβαση αλλα αν θελω μπορω να την κανω(εγω βασικα θελω να την κανω διοτι οταν το πουλι μου βρισκεται σε πληρη στυση παρατηρω οτι 1-2 πτυχουλες δερματος του χαλινου τραβουν το δεξιο μερος της βαλανου προς τα κατω-αρα για λογους αισθητικης θελω να την κανω).
Ρωτησα και εναν νεαροτερο ουρολογο που βρισκοταν εκει και μου ειπε οτι κατα την επεμβαση χαλινου μπορει να μην κοπουν 1-2 ινες και επειτα να χρειαστει να κανω περιτομη,οποτε πρεπει να παρω την ευθυνη για ενδεχομενη επιπλοκη, και εγω που νομιζα οτι ειναι μια ευκολη επεμβαση, ρουτινας!
  Οταν ρωτησα τον ανδρολογο αν θα μου εκανε εκεινος την επεμβαση μου απαντησε ''οχι'' αλλα εφοσον ηθελα να την κανω επρεπε να κλεισω ραντεβου. Μετα απο αρκετο ψαξιμο(μπαχαλο το νοσοκομειο!-εχεις την αισθηση οτι δεν μπορουν να ασχοληθουν μαζι σου καθως εχουν σοβαροτερες δουλειες να κανουν :tickedoff:) μου ειπαν οτι επρεπε να παρω βεβαιωση γιατρου(να δωσει την εντολη δηλαδη) απο το χειρουργικο τμημα μικροεπεμβασεων(ουρολογιας) οπου και περιμενα για ωρα αλλα δεν εμφανιστηκε κανενας γιατρος.Τελικα εφυγα...

ΥΓ Τελικα, τι να κανω? Να ξαναπαω και να ταλαιπωρηθω παλι, και αν βαλουν κανεναν νεαρο χειρουργο να μου κανει την επεμβαση και δεν εχω το επιθυμητο αποτελεσμα? Μηπως να παω σε κανεναν ιδιωτη γιατρο στον οποιο ομως πρεπει να πληρωσω και την επισκεψη(διοτι δε νομιζω οτι στην πρωτη επισκεψη θα μου κανει και την επεμβαση!) αλλα και την επεμβαση σε αλλο ραντεβου? Σ'αυτην την πειπτωση ποσα ειναι τα εξοδα-πανω απο 100 ευρω?

Φίλε να ξέρεις οτι αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο θα σου συμπεριφερθούν όπως το είπες: Σαν να κάνουν αγγαρεία.

Ο λόγος δεν είναι οτι δεν σε γουστάρουν ή οτι βαριούνται, ο λόγος είναι οτι δεν προλαβαίνουν να εξυπηρετούν τα σοβαρά περιστατικά, πόσο μάλλον να ασχοληθούν με το δικό σου πρόβλημα. Όταν ο γιατρός πρέπει να κάνει 10 εγχειρίσεις καρκίνου την ημέρα με το πετσάκι της πούτσας σου θα ασχοληθεί ?

Για αυτό το λόγο σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία θα σε αποτρέψουν να κάνεις αυτή την επέμβαση λέγοντας σου όλες αυτές τις (αστείες) δικαιολογίες.

Και εδώ που τα λέμε καλό θα ήταν να πάρεις απόφαση να δώσεις 500-600 ? να κάνεις την επέμβαση σε ιδιωτικό νοσοκομείο να έχεις την ησυχία σου, να πας την ώρα του ραντεβού σου, να σε περιποιηθούν και να φύγεις κύριος.

Αν σε πείραξε που περίμενες 30 λεπτά μέχρι να σε δεί γιατρός να είσαι προετοιμασμένος οτι θα πάς και θα ξαναπάς τουλάχιστον 3-4 φορές μέχρι ο γιατρός να δεχτεί να σε πάρει στο "προγραμματισμένο" ραντεβού, αφού την ώρα που είχε προγραμματίσει να σε πάρει θα του προκύψουν 5-10 σοβαρά επείγοντα τα οποία προφανώς θα προτιμήσει να χειρουργήσει παρά εσένα...
 

sixameros

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2007
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Καλημερα.Ειναι το πρωτο μηνυμα μου,αν και σας παρακολουθω καιρο,και δυστυχως ειναι για ιατρικη υποθεση.
Το βραδυ,μετα απο μεγαλο ζορισμα, εκοψα το χαλινο μου και εκτος απο τα αιματα και την τρομαρα που πηρα εκανα στο νοσοκομειο και 3 ραμματα.
Το προβλημα μου ειναι οτι δε ρωτησα τον ουρολογο ποσο καιρο περιπου θα κανω αποχη απο το σεξ.
Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε αν ειναι δυνατον?
Ευχαριστω.
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
ξέρετε γιατι μερικοί κόβουν λίγο απο το πετσάκι του πέους τους?
νόμιζα οτι ήταν μόνο εβραικό έθιμο αλλα έμαθα οτι πολλοί το κάνουν ανεξάρτητα τη θρησκεία τους.

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
στα 16 μου μου ειχε καθισει να πηδησω μια αυστραλεζα σερβιτορα απο το κωλο. πηγαμε εξω τα ηπιαμε αυτη εγινε δαυλη αλλλα εγω ειχα αποφασισει.
καποια στιγμη πρεπει να ειχα ζοριστει κοιταζω το κρεβατι γεματο αιματα.τα εκανα πανω μου λολ
πλενομαι και αποφασιζω να παω νοσοκομειο.
με βλεπει ο εφημερευων γελαγε εγω ειχα πεθανει στο πονο ,με ρωταει πως εγινε του λεω μου τον επιασε η πορτα.
τελος παντων μετα απο λιγη ωρα με εστειλε σπιτι και μου ειπε ολα καλα και να συνεχισω τη καλη δουλεια
σιχαμερος σε 2 βδομαδες θα εισαι ετοιμος αλλα αγαλι αγαλι βαλε και λαδι 10 40 συνθετικο  λολ
 

dinoulis2424

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια αν σας τυχει και σας σκιστει ο χαλινος η πρωτη κινηση που πρεπει να κανετε ειναι να πατε σε φαρμακειο να του εξηγησετε το προβλημα και θα σας δωσει μια αλοιφη (δεν θυμαμαι το ονομα)θα βαζετε πανω στην πληγη και σε 8 μερες θα εχει κλεισει(αν φοβαστε να πατε σε γιατρο).Το λεω αυτο γιατι αν το αμελησετε υπαρχει κινδυνος μολυνσης.Το καλυτερο ειναι σε γιατρο.
Εμενα σκιστηκε ο χαλινος πηγα σε φαρμακειο και σε 10 μερες ειχε κλεισει η πληγη αλλα σεξ εκανα μετα απο 20 μερες(προληπτικα).
Ενας φιλος το αμελησε μολυνθηκε και ετρεχε σε νοσοκομεια 2 μηνες.Η αλοιφη δεν τσουζει και ειναι για εσωτερικη και εξωτερικη χρηση,ετσι μου την ειπε (δεν θυμαμαι καλα ειχα χεστει απο τον φοβο μου κιολας την ωρα εκεινη)ο φαρμακοποιος.
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
Πές και το όνομα αυτής της αλοιφής ντέ. Μπεταντίν μήπως?
 

sixameros

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2007
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Πριν 18 μερες εκανα κι εγω περιτομη εξαιτιας φιμωσης.
Ειναι φυσιολογικο που δεν εχουν ακομα υποχωρησει τα ραμματα η ν' αρχισω ν' ανησυχω?
 

sledge

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Ναι, είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς. Τα ράματα θα φύγουν μόνα τους, μπορεί να πάρει κανα-δυο εβδομάδες ακόμα. Και σε μένα άργησαν λίγο, είναι 100% φυσιολογικό. Ίσως θα σου έχουν πει να κάνεις και πλύσεις με χαμομήλι.
 

sixameros

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2007
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Ναι.να κανω συχνη καθαριοτητα και πλυσεις με χαμομηλι.
Βαρεθηκα να αισθανομαι και να βλεπω τα ραμματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom