Νέα

Xiaomi Redmi 5A

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rantanplangr30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Τυπε αυτά παίζουν σε άλλη κατηγορία
Με 400 και 600 και 700 ευρώ κανένα σχεδόν κινητό δεν υστερεί σε νυχτερινή ληψη
το mi 5 το πηρα πριν ενα χρονο 200 ευρω τωρα το mi6 εχει 400 ευρω στην ελλαδα ακριβο ειναι ?ειναι στη θεση 6 στο κοσμο τι 600 και 700 ευρω λεϛ?
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
αυτό που λέτε για τη νυχτερινή φωτογραφία μπορείτε να το κάνετε λιγό πιο λιανά? δηλαδή δε βγάζει καθόλου καλές τη νύχτα?
για τα λεφτα του μια χαρα φωτο βγαζει η αμα θα παρειϛ κορεατη με 100 ευρω θα βγαζει καλυτερεϛ?
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.786
Like
4.379
Πόντοι
506
το mi 5 το πηρα πριν ενα χρονο 200 ευρω τωρα το mi6 εχει 400 ευρω στην ελλαδα ακριβο ειναι ?ειναι στη θεση 6 στο κοσμο τι 600 και 700 ευρω λεϛ?
Ρε τυπε ο φίλος γράφει για ένα κινητό 100-150€ γράφουμε κάποια γενικά σχόλια δεν μιλάμε αν αξίζει ή όχι ένα τηλέφωνο τα 400 ευρω
Αν πιάσουμε περιπτωσιολογια ανά τιμή βρίσκεις το καλύτερο και το χειροτερο
Σου φαίνεται φθηνό δηλαδή ένα κινητό 400 ευρώ για την σύγχρονη οικονομική πραγματικότητα της Ελλάδας?
Και iPhone και Galaxy αγοράζουν οι Έλληνες οκ Δεν είναι όμως "φθηνά"
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Ρε τυπε ο φίλος γράφει για ένα κινητό 100-150€ γράφουμε κάποια γενικά σχόλια δεν μιλάμε αν αξίζει ή όχι ένα τηλέφωνο τα 400 ευρω
Αν πιάσουμε περιπτωσιολογια ανά τιμή βρίσκεις το καλύτερο και το χειροτερο
Σου φαίνεται φθηνό δηλαδή ένα κινητό 400 ευρώ για την σύγχρονη οικονομική πραγματικότητα της Ελλάδας?
Και iPhone και Galaxy αγοράζουν οι Έλληνες οκ Δεν είναι όμως "φθηνά"
ρε φιλε διαβαζε ολα τα ποστ...ημαρτον του συστησα το νοτε 4χ στα 130 ευρω
 
OP
OP
rantanplangr30

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
38
Like
4.919
Πόντοι
2.696
Τελικά πήρα το 5Α.
Το είχε και μια συνάδελφος το είδα καλό είναι.Εντάξει δεν έχω τρομερές απαιτήσεις.Αν δε μου αρέσει σιγά το πράγμα,θα το δώσω να πάρω κάτι άλλο.85 ευρώ έδωσα.Μικρό το κακό.
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Τελικά πήρα το 5Α.
Το είχε και μια συνάδελφος το είδα καλό είναι.Εντάξει δεν έχω τρομερές απαιτήσεις.Αν δε μου αρέσει σιγά το πράγμα,θα το δώσω να πάρω κάτι άλλο.85 ευρώ έδωσα.Μικρό το κακό.
καλοριζικο
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.786
Like
4.379
Πόντοι
506
ρε φιλε διαβαζε ολα τα ποστ...ημαρτον του συστησα το νοτε 4χ στα 130 ευρω
Μαλλον εσύ δεν τα διάβασες καλά
Δεν έγραψα κάπου πως δεν το συνέστησες
Σου απάντησα για τη νυχτερινή κάμερα που σαφώς τα Mi είναι ανώτερα αλλά σε άλλη κατηγορία τιμης
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Μαλλον εσύ δεν τα διάβασες καλά
Δεν έγραψα κάπου πως δεν το συνέστησες
Σου απάντησα για τη νυχτερινή κάμερα που σαφώς τα Mi είναι ανώτερα αλλά σε άλλη κατηγορία τιμης
τα mi ειναι στην κατηγορια τον s8  και τον iphone απλα ειναι στα μισα λεφτα..και επειδη ειχα απο ολα τα κινητα s3 εωϛ s6 και iphone μεχρι το 5s θα σου πω οτι το mi5 που πηρα 207 ευρω ειναι καλυτερο απο αυτα που σου ανεφερα...τωρα το νοτε το 4 τηϛ χιαομι στα 130 ευρω ειναι πολυ δυσκολο να βρειϛ καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ενα τεστ στο κιμοβιλ θα σε πεισει πιστευω
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.786
Like
4.379
Πόντοι
506
τα mi ειναι στην κατηγορια τον s8  και τον iphone απλα ειναι στα μισα λεφτα..και επειδη ειχα απο ολα τα κινητα s3 εωϛ s6 και iphone μεχρι το 5s θα σου πω οτι το mi5 που πηρα 207 ευρω ειναι καλυτερο απο αυτα που σου ανεφερα...τωρα το νοτε το 4 τηϛ χιαομι στα 130 ευρω ειναι πολυ δυσκολο να βρειϛ καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ενα τεστ στο κιμοβιλ θα σε πεισει πιστευω
Σωστο
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
910
Κριτικές
6
Like
1.138
Πόντοι
366
τα mi ειναι στην κατηγορια τον s8  και τον iphone απλα ειναι στα μισα λεφτα..και επειδη ειχα απο ολα τα κινητα s3 εωϛ s6 και iphone μεχρι το 5s θα σου πω οτι το mi5 που πηρα 207 ευρω ειναι καλυτερο απο αυτα που σου ανεφερα...τωρα το νοτε το 4 τηϛ χιαομι στα 130 ευρω ειναι πολυ δυσκολο να βρειϛ καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ενα τεστ στο κιμοβιλ θα σε πεισει πιστευω

Το μ4 είναι μακράν το πιο value for money κινητο Στον κόσμο... Εγω το πήρα επειδή μ. Καηκε το σ4 μινι και δεν ειχσ φράγκα για αλλο σαμσουνγκ... 130ε τσάμπα ειναι.. Ειδικα μπαταρία σκυλος..
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Η σει
Το μ4 είναι μακράν το πιο value for money κινητο Στον κόσμο... Εγω το πήρα επειδή μ. Καηκε το σ4 μινι και δεν ειχσ φράγκα για αλλο σαμσουνγκ... 130ε τσάμπα ειναι.. Ειδικα μπαταρία σκυλος..
Η σειρα mi της χιαομι είναι η ναυαρχίδα της.. οποίο και να πάρεις είναι καλό τηλ..τώρα...από την ώρα που η εταιρεία μπήκε στην ευρωπαϊκή αγορά η συσκευές της ανέβηκαν αρκετά σε τιμή η τουλάχιστον δεν πέφτουν σε τιμή όπως πήρα εγώ το mi5  και εσύ το mi4 για αυτό και το mi6 κρατάει τιμή παρωτι θα βγει το mi7 και αν βάλεις ότι πλέον δεν μπορούμε όπως πάλια να τα φέρουμε από Κίνα λόγω ότι τα πιο πολλά τα σταματάει το τελωνείο..αυτό το κάνει να κρατάει ακόμα την τιμή του πιο πολύ..
 

valentinos007

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2017
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
Ολα καλα με τα κινητα αυτα αλλα ειναι πολυ παντοφλες πλεον

Για να τα κουβαλησεις θελει ενα τσαντακι να εχεις πανω σου

Ουτε σε τσεπη δεν χωρανε

Το περισσοτερο αποδεκτο σε μεγεθος ειναι τυπου iphone 8/7/6s/6

Aπο εκει και περα μιλαμε για παντοφλες δεν κουβαλιουνται ανετα

Το μονο που αξιζει ειναι το xiaomi mi6 διαχειρισιμο μεγεθος και κινητο αρχιδατο δεν του λειπει τιποτα
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Ολα καλα με τα κινητα αυτα αλλα ειναι πολυ παντοφλες πλεον

Για να τα κουβαλησεις θελει ενα τσαντακι να εχεις πανω σου

Ουτε σε τσεπη δεν χωρανε

Το περισσοτερο αποδεκτο σε μεγεθος ειναι τυπου iphone 8/7/6s/6

Aπο εκει και περα μιλαμε για παντοφλες δεν κουβαλιουνται ανετα

Το μονο που αξιζει ειναι το xiaomi mi6 διαχειρισιμο μεγεθος και κινητο αρχιδατο δεν του λειπει τιποτα
Εεε για την σειρά mi μιλάμε 186 γραμμάρια το iphone είναι 256 τώρα για τα υπόλοιπα τηλέφωνα της χιαομι 130 ευρώ κάνουν τα πιο πολλά ...τι περίμενεις να πάρεις με αυτά τα χρήματα..για τα λεφτά τους είναι τοπ..με αυτά πρέπει να τα συγκρίνεις σύμφωνα με αυτά που πληρώνεις..δεν θα συγκρίνεις το note4 η 5 με το iphone.. έτσι και αλλιώς βγάζει και με 5αρες οθόνες που δεν έχουν τόσο όγκο..
 

Timberland

Νέο Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2018
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
'Εχω Xiaomi Redmi X4. Ευχαριστημένος με ίντερνετ και μπαταρία αλλά στις κλήσεις δεν ακούγεται καλά ο συνομιλητής.
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
'Εχω Xiaomi Redmi X4. Ευχαριστημένος με ίντερνετ και μπαταρία αλλά στις κλήσεις δεν ακούγεται καλά ο συνομιλητής.
εχω Xiaomi redmi note 4x pro...Μια χαρα σε ολα του,κινεζικη εκδοση φλασαρισμενη ROM global version,τα σπαει σε ιντερνετ και αποδοσεις με 10πυρηνο επεξεργαστη..για τα λεφτα του πολυ καλο...
εχω παρει σε γνωστο και ενα Μi A1 με 2πλη καμερα απιστυτες φωτο 8πυρηνο snapdragon,androide one.εξισου γρηγορο με μικροτερη μπαταρια ομως αλλα πολυ καλο για χρηση fb,messanger,apps κτλ...ολα τα παραπανω φυσικα με 4/64 gb οχι παρακατω....στα χρηματα αυτα δεν παιρνεις καλυτερο κινητο...αν ανεβεις τιμη αλλαζεις και κατηγορια....:)
 
OP
OP
rantanplangr30

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
38
Like
4.919
Πόντοι
2.696
3 ημέρες τώρα με το 5Α και έχω μείνει εντυπωσιασμένος από την ευκρινεια της οθόνης και την ταχύτητα που έχει.Οι 5" είναι μια χαρά διάσταση για να το έχεις μαζί σου πάντα
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.507
Πόντοι
1.056
Το έχω σχεδόν δύο μήνες δεν περίμενα ότι ένα τηλέφωνο με τόσο χαμηλό κόστος θα έχει τέτοιες επιδόσεις.
Το μόνο που με ξενίζει είναι ότι πρώτη φορά χρησιμοποιώ τηλέφωνο που δεν βγαίνει η μπαταρία.
 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.176
Like
226
Πόντοι
36
Η καινούργια ναυαρχίδα σε pre-order, για όσους δεν έχουν πρόβλημα με την 5.99 οθόνη,και με specs που τα σπάνε....και βέβαια με μία ελληνική κοινότητα που μόνο για αυτήν αξίζει να έχει κανείς XIAOMI!!!
 

stereo

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
422
Κριτικές
13
Like
583
Πόντοι
3.230
Η ναυαρχίδα της xiaomi είναι η σειρά mi και υπάρχει και τον mimix που είναι το  πιο ακριβο τηλέφωνο της εταιρείας..τα  note είναι μεσαία σειρά.. ακόμα και αυτά που βγαίνουν σε προ..
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Η καινούργια ναυαρχίδα σε pre-order, για όσους δεν έχουν πρόβλημα με την 5.99 οθόνη,και με specs που τα σπάνε....και βέβαια με μία ελληνική κοινότητα που μόνο για αυτήν αξίζει να έχει κανείς XIAOMI!!!


Μπα ειναι 18:9 η αναλογια οποτε κρατιεται.. εγω εχω το Redmi note 4 απο το νοεμβρη.. το τηλεφωνο γαμαει.


Εχετε υποψη σας η xiaomi σε 1-2 χρονια θα τους σκισει ολους στην mid-range.. 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom