Νέα

Κωτσόβολος και τεχνική υποστήριξη για τον πέο...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sargiris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
723
Κριτικές
8
Like
756
Πόντοι
366
Χρόνια πολλά σε όλους σας.
Συγγνώμη για το σεντόνι.
Έχω πάρει το καλοκαίρι το Redmi 12C, που το πήρα τότε στα 180€ μιας και θεωρούσα πεταμένα λεφτά το να δίνει καποιος πάνω από 200 για συσκευή.
Είχα πιο πριν το Huawei Y10 το οποίο μου έπεσε και διαλύθηκε. Με το Huawei δεν είχα προβλήματα, απλά δεν μπορούσα να κατεβάσω εφαρμογές που δεν συνεργάζονται με την συγκεκριμένη εταιρεία.
Τέλος πάντων.
Η συσκευή πήγαινε σφαίρα, όμως μετά από μια βδομάδα άρχισε να μου κολλάει.
Πχ θες να βγάλεις φωτογραφία και ανοίγει μετά από 5-6 δεύτερα η κάμερα, παίρνει κάποιος τηλέφωνο και ενώ μου βγάζει τον αριθμό, μου βγάζει το όνομα του καλουντος μετά από ώρα.
Βιντεοκλήση στο μεσσεντζερ; άστο, πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή, να δεις ποιος σε καλεί και να πατήσεις πάνω του, μετά σου βγάζει την ειδοποίηση ότι έχεις κλήση και μέχρι να απαντήσεις ο άλλος έχει βαρεθεί κι έχει κλείσει.
Δεν έχω εφαρμογές ανοικτές στο παρασκήνιο, έχω ενημερώσει τη συσκευή, κι έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν.
Πήγα λοιπόν χθες στον Κωτσόβολο, από όπου το αγόρασα για να το δει κάποιος τεχνικός.
Με το που είπα το πρόβλημα, ούτε που ακούμπησε το τηλέφωνο ο τύπος και μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα, επειδή λέει είναι χαμηλής απόδοσης η συσκευή.
Του λέω ότι αυτό δεν στέκει, δεν έχω δα και τίποτα το βαρύ, κι από τη στιγμή που πιο ευτελές τηλέφωνο λειτουργούσε μια χαρά, δεν μπορεί αυτό να κολλάει έτσι.
Μου είπε ότι έτσι όπως τα λέει αυτός είναι και μου είπε ότι αν θέλω να το στείλει στην αντιπροσωπεία, αλλά θα πάρει 6-8 βδομάδες να έρθει πίσω!!!
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν; Ξέρει κάποιος; Δεν υπάρχει κάποιο διαγνωστικό ξέρω γω, που να μπορεί να δει ο μαλακας αν λειτουργεί σωστά μια συσκευή;
Χθες νευρίασα με τις απαντήσεις, κάνε κάτι, έστω για να δείξεις ότι έκανες έναν έλεγχο, να γίνεις πιο πειστικός. Αλλά δεν με έπεισαν οι απαντήσεις του τύπου.
Έχει κανείς γνώμη πάνω σε αυτό;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Μπορεί να τρέχει καμιά εφαρμογή στο background και να στο γαμάει, τύπε.

Πόση μνήμη έχει;
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.935
Κριτικές
27
Like
4.242
Πόντοι
1.446
Ποτέ πράγματα από τον Κωτσόβολο,τα σκρουτζομάγαζα έχουν καλύτερη υποστήριξη
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.070
Πόντοι
6.056
Μιλαμε για κινητο με 3 η 4 GB μνημη... καλα ρε τυπε έδωσες 180 ευρω για να πάρεις κινητό με 3GB εν ετη 2023!!;;;

Εν τω μεταξυ στο Skroutz το κινητο εχει γυρω στα 100 ευρω, με 180-200 ευρω επαιρνες μεταχειρισμένο κινητό μοντέλο 21-22 με πολυ καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Και ξεκινάμε από το γελοίο επιχείρημα του αρχικού ποστ.
Ο τύπος λέει δεν αξίζει να δώσει παραπάνω από 200€, παίρνει μια μούφα κινητό και μετά παραπονιέται για την απόδοση.

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια..
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36
Χρόνια πολλά σε όλους σας.
Συγγνώμη για το σεντόνι.
Έχω πάρει το καλοκαίρι το Redmi 12C, που το πήρα τότε στα 180€ μιας και θεωρούσα πεταμένα λεφτά το να δίνει καποιος πάνω από 200 για συσκευή.
Είχα πιο πριν το Huawei Y10 το οποίο μου έπεσε και διαλύθηκε. Με το Huawei δεν είχα προβλήματα, απλά δεν μπορούσα να κατεβάσω εφαρμογές που δεν συνεργάζονται με την συγκεκριμένη εταιρεία.
Τέλος πάντων.
Η συσκευή πήγαινε σφαίρα, όμως μετά από μια βδομάδα άρχισε να μου κολλάει.
Πχ θες να βγάλεις φωτογραφία και ανοίγει μετά από 5-6 δεύτερα η κάμερα, παίρνει κάποιος τηλέφωνο και ενώ μου βγάζει τον αριθμό, μου βγάζει το όνομα του καλουντος μετά από ώρα.
Βιντεοκλήση στο μεσσεντζερ; άστο, πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή, να δεις ποιος σε καλεί και να πατήσεις πάνω του, μετά σου βγάζει την ειδοποίηση ότι έχεις κλήση και μέχρι να απαντήσεις ο άλλος έχει βαρεθεί κι έχει κλείσει.
Δεν έχω εφαρμογές ανοικτές στο παρασκήνιο, έχω ενημερώσει τη συσκευή, κι έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν.
Πήγα λοιπόν χθες στον Κωτσόβολο, από όπου το αγόρασα για να το δει κάποιος τεχνικός.
Με το που είπα το πρόβλημα, ούτε που ακούμπησε το τηλέφωνο ο τύπος και μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα, επειδή λέει είναι χαμηλής απόδοσης η συσκευή.
Του λέω ότι αυτό δεν στέκει, δεν έχω δα και τίποτα το βαρύ, κι από τη στιγμή που πιο ευτελές τηλέφωνο λειτουργούσε μια χαρά, δεν μπορεί αυτό να κολλάει έτσι.
Μου είπε ότι έτσι όπως τα λέει αυτός είναι και μου είπε ότι αν θέλω να το στείλει στην αντιπροσωπεία, αλλά θα πάρει 6-8 βδομάδες να έρθει πίσω!!!
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν; Ξέρει κάποιος; Δεν υπάρχει κάποιο διαγνωστικό ξέρω γω, που να μπορεί να δει ο μαλακας αν λειτουργεί σωστά μια συσκευή;
Χθες νευρίασα με τις απαντήσεις, κάνε κάτι, έστω για να δείξεις ότι έκανες έναν έλεγχο, να γίνεις πιο πειστικός. Αλλά δεν με έπεισαν οι απαντήσεις του τύπου.
Έχει κανείς γνώμη πάνω σε αυτό;
ο κωτσοβολος πουλα συσκευές δεν προσφέρει και τεχνική υποστήριξη για προβλήματ λειτουργίας που αναφέρονται σε λογισμικό λειτουργίας που αφορά μικροπροβλήματα σαν το δικό σου. Σωστά σου είπε να το στείλει στην αντιπροσωπεία και όσο πάρει ....
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.022
Like
25.024
Πόντοι
5.006
Μιλαμε για κινητο με 3 η 4 GB μνημη... καλα ρε τυπε έδωσες 180 ευρω για να πάρεις κινητό με 3GB εν ετη 2023!!;;;

Εν τω μεταξυ στο Skroutz το κινητο εχει γυρω στα 100 ευρω, με 180-200 ευρω επαιρνες μεταχειρισμένο κινητό μοντέλο 21-22 με πολυ καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά.
Εντάξει ρε μαν δεν ήξερε τώρα τι γινεται?
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.070
Πόντοι
6.056
Ασε που ανοιξε το θεμα στην ενότητα που αφορά τα τεχνικα θεματα του site:cheesy::buck2:
 

fordtoti

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2012
Μηνύματα
138
Like
454
Πόντοι
21
Ο Κωτσόβολος και το κάθε τέτοιο καταστημα είναι μεταπωλητές , το τεχνικό τους τμήμα είναι για να βεβαιώσει μια βλάβη και να στείλει το προϊόν στην αντιπροσωπεία .
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36
Ο Κωτσόβολος και το κάθε τέτοιο καταστημα είναι μεταπωλητές , το τεχνικό τους τμήμα είναι για να βεβαιώσει μια βλάβη και να στείλει το προϊόν στην αντιπροσωπεία .
ακριβώς !
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.876
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Τελευταία τροποποίηση:

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.391
Κριτικές
2
Like
18.325
Πόντοι
3.836
Ρε μαν πήγε και πήρε τη μπακατελα και τώρα του φταίει ο Κωτσοβολος
Ναι, ο Κωτσόβολος του φταίει. Πουλάει ένα τηλέφωνο το οποίο πρέπει να δουλεύει. Αλλιώς, να μην το πουλάει.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
δεν μου κανει εντυπωση..εχουν την ιδια σταθερη μαλακιστικη νοοτροπια απο τοτε που την πατησα εγω κ ειχα παρει απο αυτους τοτε ενα lenovo thinkpad στα 550-600 κατοσταρικα
μετα απο 1,5 χρονο καιγεται η μητρικη,τους το παω κ μου αρχιζουν οτι ναι μεν μπορουν να το στειλουν στο σερβις αλλα θα κανουν ενα μηνα το λιγοτερο να το στειλουν κ αν το βιαζομαι να το αναλαβω να το στειλω μονος μου κ τετοιες πιπες...τελικα το εστειλα με δικα μου εξοδα εκτος κωτσοβολου (κανα 40 αρι πηγαινε-ελα καπου στο Ταυρο) κ φυσικα δεν ξανα-ασχοληθηκα κ με αυτους οσον αφορα αγορες .
μιλαμε για τον πουτσο τελειως σε after sales νοοτροπια...
ασε που εχω διαβασει ( στην indeed νομιζω) τα χειροτερα οσον αφορα πως ειναι σαν εργοδοτες κτλ
μαυρο
αραχνο
μακαρι να κλεισουν αυριο κιολας.
 
Τελευταία τροποποίηση:

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.876
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Ναι, ο Κωτσόβολος του φταίει. Πουλάει ένα τηλέφωνο το οποίο πρέπει να δουλεύει. Αλλιώς, να μην το πουλάει.
Όλοι πουλάνε τα πάντα και παντού,από εκεί και πέρα ότι πληρώνεις παίρνεις, ο τύπος δεν διαμαρτυρήθηκε ότι είναι χαλασμένο το τηλέφωνο αλλά ότι είναι αργό κάτι το οποίο είναι απόλυτα φυσιολογικό γιατί έχει μικρή μνήμη, αν δηλαδή δεν το αγόραζε από τον Κωτσόβολο και το έπαιρνε από αλλού το τηλέφωνο θα πήγαινε σφαίρα?
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.022
Like
25.024
Πόντοι
5.006
Όλοι πουλάνε τα πάντα και παντού,από εκεί και πέρα ότι πληρώνεις παίρνεις, ο τύπος δεν διαμαρτυρήθηκε ότι είναι χαλασμένο το τηλέφωνο αλλά ότι είναι αργό κάτι το οποίο είναι απόλυτα φυσιολογικό γιατί έχει μικρή μνήμη, αν δηλαδή δεν το αγόραζε από τον Κωτσόβολο και το έπαιρνε από αλλού το τηλέφωνο θα πήγαινε σφαίρα?
Τι τσιμπησες?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546
Χρόνια πολλά σε όλους σας.
Συγγνώμη για το σεντόνι.
Έχω πάρει το καλοκαίρι το Redmi 12C, που το πήρα τότε στα 180€ μιας και θεωρούσα πεταμένα λεφτά το να δίνει καποιος πάνω από 200 για συσκευή.
Είχα πιο πριν το Huawei Y10 το οποίο μου έπεσε και διαλύθηκε. Με το Huawei δεν είχα προβλήματα, απλά δεν μπορούσα να κατεβάσω εφαρμογές που δεν συνεργάζονται με την συγκεκριμένη εταιρεία.
Τέλος πάντων.
Η συσκευή πήγαινε σφαίρα, όμως μετά από μια βδομάδα άρχισε να μου κολλάει.
Πχ θες να βγάλεις φωτογραφία και ανοίγει μετά από 5-6 δεύτερα η κάμερα, παίρνει κάποιος τηλέφωνο και ενώ μου βγάζει τον αριθμό, μου βγάζει το όνομα του καλουντος μετά από ώρα.
Βιντεοκλήση στο μεσσεντζερ; άστο, πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή, να δεις ποιος σε καλεί και να πατήσεις πάνω του, μετά σου βγάζει την ειδοποίηση ότι έχεις κλήση και μέχρι να απαντήσεις ο άλλος έχει βαρεθεί κι έχει κλείσει.
Δεν έχω εφαρμογές ανοικτές στο παρασκήνιο, έχω ενημερώσει τη συσκευή, κι έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν.
Πήγα λοιπόν χθες στον Κωτσόβολο, από όπου το αγόρασα για να το δει κάποιος τεχνικός.
Με το που είπα το πρόβλημα, ούτε που ακούμπησε το τηλέφωνο ο τύπος και μου είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα, επειδή λέει είναι χαμηλής απόδοσης η συσκευή.
Του λέω ότι αυτό δεν στέκει, δεν έχω δα και τίποτα το βαρύ, κι από τη στιγμή που πιο ευτελές τηλέφωνο λειτουργούσε μια χαρά, δεν μπορεί αυτό να κολλάει έτσι.
Μου είπε ότι έτσι όπως τα λέει αυτός είναι και μου είπε ότι αν θέλω να το στείλει στην αντιπροσωπεία, αλλά θα πάρει 6-8 βδομάδες να έρθει πίσω!!!
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν; Ξέρει κάποιος; Δεν υπάρχει κάποιο διαγνωστικό ξέρω γω, που να μπορεί να δει ο μαλακας αν λειτουργεί σωστά μια συσκευή;
Χθες νευρίασα με τις απαντήσεις, κάνε κάτι, έστω για να δείξεις ότι έκανες έναν έλεγχο, να γίνεις πιο πειστικός. Αλλά δεν με έπεισαν οι απαντήσεις του τύπου.
Έχει κανείς γνώμη πάνω σε αυτό;
Έχεις εγγύηση για 2 χρόνια. Ή θα το δώσεις στον Κώτσο να το στείλει στην επίσημη αντιπροσωπεία ή θα το στείλεις ο ίδιος(γιατί ΕΧΕΙΣ επίσημη εγγύση, δεν είναι παραεισαγωγής σκρουτζομάγαζο) .

Τώρα, ναι, η μικρή μνήμη είναι ένα θέμα, αλλά ΟΧΙ ΤΟΣΟ για να μην σου ανοίγει εφαρμογές καθόλου (δεν παίζεις παιχνίδια) . Μια μικρή καυστέρηση/αργοπορία, είναι φυσιολογικό για τις μικρές κατηγορίες, δεν ανοίγουν ακαριαία οι εφαρμογές.

Υ.γ.: δεν νομίζω ότι έχει κάτι το τηλέφωνό σου πάντως.
 
OP
OP
sargiris

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
723
Κριτικές
8
Like
756
Πόντοι
366
Ειλικρινά γελάω με τις απαντήσεις πολλών εδώ μέσα.
Ναι, δεν έχω την διάθεση να δώσω περισσότερα για συσκευή που θα κρατήσει 2 χρόνια το πολύ. Έχουμε να επενδύσουμε σε πιο σημαντικά πράγματα.
Ειρωνίες και μαλακίες που καναπεδατοι κάνετε την τρίχα τριχιά.
Ποιος είναι ρε ο λόγος ύπαρξης σας; σπαμαρετε τα πάντα, αει σιχτιρ.
Αν έχετε να πείτε κάτι πείτε, μάθετε να διαβάζετε και να κατανοείτε ένα κείμενο και μετά σχολιαστε, αλλά μόνο αν έχετε να πείτε κάτι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom