Νέα

Voronezh

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Συμφωνεις διμιτρακι ?

Για πες μου , ξερεις αν καποιος παντρευτει ρωσσιδα , μετα απο ποσσα χρονια περνει ρωσσικο διαβατηριο ?


Υποψιν και εγω μεσω γνωστου βρηκα δουλεια . Σε εναν τομεα που δεν ηξερα ΤΙΠΟΤΑ .. απολυτος τιποτα ..
Σιγα σιγα εμαθα και ακομα εχω μπολικα να μαθω .
ΓΙ αυτο  , αμα καποιος ξενος το προσπαθησει θα βρει δουλεια εδω ..
Παντα για Μοσχα η πετρουπολημιλαω ..
Γιατι ποτε δεν θα πηγενα να ζησω σε μια μικρη πολη και να περνω 500ευρω το μηνα . και απο την μοσχα η την πετρουπολη να μην μπορω να περασω ουτε μια μερα ..

Για ξενο (μπορει και για ρωσσο ) να δουλεψει εδω ειναι μονο η μοσχα ...  και μετα πετρουπολη .. και ολες οι αλλες πολεις ειναι σε ενα σακι στο χαος ..
καταρχην στη μικρη πολη θα εισαι ευτυχησμενος αν παιρνεις 300 Ευρω το μηνα!αν παντρευτης με κοπελα που εχει ρεγκιστρατσια σε μικρη πολη ειναι πολυ ευκολο με 2000-3000 Ευρω το διαβατηριο θα το παρεις σε κανα χρονο.στη Μοσχα οι τιμες ειναι αλλες και πολυ συχνα δεν παιρνουν λεφτα με τιποτα!μπορει να περιμενεις και 7 και 8 χρονια.
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Δηλαδη να παω διακοπες στην ελλαδα , να θελω 12 μηνιατικα περιπου ?
σωστα ?
γι αυτο λεω μοσχα-πετρουπολη ειναι κρατοι εν κρατι 
 

Επισκέπτης
Αμα καποιος ψαξει καλα βρισκει δουλεια ..
Εδω δεν ειναι σαν την ελλαδα που για να προσλαβουν καποιον με καλο μισθο του ζητανε 1000 πτυχεια , 100 μεταπτυχιακα και 5 ζωες προυπιρεσια ..
Εδω για να βρει ξενος δουλεια δεν ειναι παρα πολυ δυσκολο .. Βεβαιως τωρα με την κριση εχουν αλλαξει τα πραγματα ..
Τωρα σε ολο τον κοσμο ειναι θσκολα να βρεις δουλεια ..

Μεγαλο ρολο εδω παιζουν και οι γνωριμιες ..
Μπορει καποιος να ειναι  μεγαλο στελεχος σε μια εταιρεια . να περνει 20.000$ το μηνα και να εχει μεσανυχτα ..
να μην ξερει τιποτα . ΑΛλα μεσα απο την ουλεια να μαθένει ..

Εδω ιστερουν πολυ στον τομεα του λογιστιριου και οικονομικων .. εκει ειναι ζωα ...
βαζουν κατι κοριτακια 22-25 ετων χωρις πιρα να κλεισουν βιβλια εταιρειων που διακινουν εκατομυρια ..

Υποψην , δεν υπαρχει ρωσσος χωρις ενα πτυχιο το λιγοτερο .. Βεβαιως πιστευω οτι η εκπαιδευση τους ειναι αιωνες πισω ..
δεν μαθενουν τιποτα / πληρωνουν για να περνανε μαθήματα , ακομα και για να περνουν πτυχια / και νομιζουν οτι τα ξερουν ολα μετα ...

Με προβλημάτισες τώρα φίλε..σε ρώσικη εταιρία βρήκες δουλειά ή σε πολυεθνική; Οι μισθοί που δίνουν φτάνουν για τα υψηλά ενοίκια και το κόστος ζωής της Μόσχας;
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Σε ρωσσικη ετερεια ..
Τα ενεικια οντως ειναι το βασικοτερο  προβλημα.ειναι παρα πολυ ψηλα.
εγω ειμαι τυχερος με αυτο το θεμα , εχω πολυ καλο σπιτι (5 δωματια ) σε πολυ καλη περιοχη ( κουτουζοβσκη )  και πληρωνω περιπου 1500ευρω το μηνα ..
τα ιδια λευτα δινεις στην ιδια περιοχη για ενα δωματιο σπιτι ...

Εχεις ψαξει για δουλεια εδω ?  Αν δεν εχεις οικογενεια θελεις το λιγοτερο 4-5.000ευρω καθαρα το μηνα . Χωρις να βαζεισ κατι στο πλαι ..
Αν εχεισ οικογενεια πολυ παραπανω ...


 

Επισκέπτης
Σε ρωσσικη ετερεια ..
Τα ενεικια οντως ειναι το βασικοτερο  προβλημα.ειναι παρα πολυ ψηλα.
εγω ειμαι τυχερος με αυτο το θεμα , εχω πολυ καλο σπιτι (5 δωματια ) σε πολυ καλη περιοχη ( κουτουζοβσκη )  και πληρωνω περιπου 1500ευρω το μηνα ..
τα ιδια λευτα δινεις στην ιδια περιοχη για ενα δωματιο σπιτι ...

Εχεις ψαξει για δουλεια εδω ?  Αν δεν εχεις οικογενεια θελεις το λιγοτερο 4-5.000ευρω καθαρα το μηνα . Χωρις να βαζεισ κατι στο πλαι ..
Αν εχεισ οικογενεια πολυ παραπανω ...

Δηλαδή με οικογένεια θες 10 χιλιάρικα; και τα δίνουν τόσα λεφτά; Οχι δεν έχω ψάξει.. από αυτά που άκουγα..
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
ιδεα δεν εχω για οικογενεια ποσα θες ..
εδιναν πριν την κριση ανετα .. και πολυ περισσοτερα . τωρα οχι ...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Σε ρωσσικη ετερεια ..
Τα ενεικια οντως ειναι το βασικοτερο  προβλημα.ειναι παρα πολυ ψηλα.
εγω ειμαι τυχερος με αυτο το θεμα , εχω πολυ καλο σπιτι (5 δωματια ) σε πολυ καλη περιοχη ( κουτουζοβσκη )  και πληρωνω περιπου 1500ευρω το μηνα ..
τα ιδια λευτα δινεις στην ιδια περιοχη για ενα δωματιο σπιτι ...

Εχεις ψαξει για δουλεια εδω ?  Αν δεν εχεις οικογενεια θελεις το λιγοτερο 4-5.000ευρω καθαρα το μηνα . Χωρις να βαζεισ κατι στο πλαι ..
Αν εχεισ οικογενεια πολυ παραπανω ...
εξαρταται τι ζωη κανεις.εμενα μου φτανουν 1000+(1200 περιπου) με 1500 ειμαι θεος!παραπανω δεν μπορω να τα ξοδεψω.και εχω τρελα με τα ρουχα γουνες κ.λ.π.τωρα παιρναω λιγο δυσκολα γιατι μαζευω 1000 περιπου το μηνα και παιρνω με 800 το μηνα.παγια εξοδα 6000 ρουβλια κοινοχρηστα για τα 2 σπιτια (3500+1500 квитанция) και 1000 ρουβλια περιπου τηλεφωνο και ρευμα.ολα τα αλλα φαγητα γαμησια κ.λ.π. αυτο που εκοψα για οικονομια ειναι οι πορνοεκδρομες πηγαινω μια φορα το μηνα ενω παλια πηγαινα καθε βδομαδα.θελω να εχω 20.000 Ευρω μεχρι το τελος του ετους το λιγοτερο.
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Δεν πληρωνεις ενεικιο . πολυ βασικο αυτο ..

καλα ρε συ πως τα βγαζεις περα με 1000 ευρω το μηνα ???

 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
παραπανω δεν μπορω να τα ξοδεψω.
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Εγω και 100.000 ευρω να περνα το μηνα στη μοσχα . Πιστευω οτι εν θα μου εφταναν  :(((
 

Επισκέπτης
παραπανω δεν μπορω να τα ξοδεψω.
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Εγω και 100.000 ευρω να περνα το μηνα στη μοσχα . Πιστευω οτι εν θα μου εφταναν  :(((

Ρε thebigdogs άσε τα νοίκια τώρα και πες μας για τα Ρωσίδια τι παίζει Μόσχα μουνοθύελλα;  ;)
Παίζει καμάκι; Εσυ ξέρεις και Ρώσικα βασικό..έχεις καμιά μόνιμη εκεί ή βαράς κατά ριπάς  :grin:
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Καμακι παιζει παρα πολυ ...
Πιστεψε με , δεν αξιζει να γαμας πουτανες κλπ . 1 φορα το χρονο και αν ..

Βγενεις για καφε , γνωριζεις πολυ ευκολα .
μολις ακουνε ελληνας τους αρεσει .. Και το πολυ σε μια εβδομαδα 10 μερες θα εχεις γαμισει .. βεβαια καποιος ποθ ερχετε για τουρισμο παει σε πουτανες γιατι αν ερθει για μια εβδομαδα ειναι δυσκολο ..
Πιστεψε με ο παραδεισος ειναι εδω . στη Μοσχα ..

Υποψην , οταν γνωριζεις γκομενες κλπ , εν ενοω πουτανες με σκοπο να πεντρευτουν κλπ .. Κοριτσια φυσιολογικοτατα . και απο πολυ καλες οικογενειες ..
Και ενας νομος εδω . Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ .. μα και την κορη του Πουτιν να εχεισ γκομενα παλυ ο αντρας πληρωνει ..
ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΤΕ ...
Φαγητα , ποτα , εισοδους σε μαγαζια , κλπ κλπ
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Εσυ εχεις ερθει ποτε ρωσσια ? και αν ναι σε ποια πολη ?
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Καμακι παιζει παρα πολυ ...
Πιστεψε με , δεν αξιζει να γαμας πουτανες κλπ . 1 φορα το χρονο και αν ..

Kαλα μην κοιτας στην Ελλαδα που δεν εχει γυναικες.............
Γιάυτο παμε σε στουντιο κλπ να βρουμε καμια Ρωσσιδα-Τσεχα-Ουγγαρεζα κλπ κλπ.............

 

Επισκέπτης
Εσυ εχεις ερθει ποτε ρωσσια ? και αν ναι σε ποια πολη ?

Ναι δυο φορές Μόσχα, άνοιξη και πρωτοχρονιά. Είχα μια Ρωσίδα την είχα βρει απ το ιντερνετ..Ναι αυτά τα ξέρω τα περι πληρώματος..αν και αυτή πλήρωνε μερικές φορές τα μικρά έξοδα κανα εισητήριο για το μετρό κανα παγωτό  :grin: Αν είσαι Μόσχα με τόσες γκομενάρες τι να τις κάνεις τις πουτ@νες αυτές είναι για την Ελλάδα που υπάρχει στέρηση και κομπλεξισμός..Θέλω να μάθω καλά Ρώσικα ξέρω κάτι λίγα...να παίζω καλύτερη μπάλα γιατί οι περισσότερες δεν μιλάνε αγγλικά..με εκείνη μας έβγαινε η παναγία να συννενοηθούμε μάθαινε κιόλας δε τα παιρνε με τίποτα..Μου χει λείψει η Μόσχα απ τη πρωτοχρονιά του 2007 που είχα παει τελευταία φορά..ψάχνω κανα καινούργιο κοννε τώρα...Βάζω και μια φώτο με τις σέξυ αστυνομικίνες που είχα βγάλει τη πρώτη φορά που είχα πάει.. ;)
 

Συνημμένα

  • DSCN1149.jpg
    DSCN1149.jpg
    222,4 KB · Εμφανίσεις: 68

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
εγω κρυολογημενος ειμαι γι αυτο και ειμαι σπιτι :(
το χειροτερο να πευτει σαββατοκυριακο και να εισαι αρρωστος .. να εχεις κανει σχεδια γι αυτο το κολοδυμερο και να γαμιουνται ολα ..
μεσω ιντερνετ εχω βρει παρα πολλες ..
και να χτυπησω ξυλο , μεχρι τωρα δεν ειχα καμια ασχημη εμπειρια ..
ολες καλες ηταν ..

 

Επισκέπτης
εγω κρυολογημενος ειμαι γι αυτο και ειμαι σπιτι :(
το χειροτερο να πευτει σαββατοκυριακο και να εισαι αρρωστος .. να εχεις κανει σχεδια γι αυτο το κολοδυμερο και να γαμιουνται ολα ..
μεσω ιντερνετ εχω βρει παρα πολλες ..
και να χτυπησω ξυλο , μεχρι τωρα δεν ειχα καμια ασχημη εμπειρια ..
ολες καλες ηταν ..

Ε αμα είσαι στη πηγή και απ το ιντερνετ εύκολο είναι να τις γνωρίσεις..όχι σαν  και μας εδώ που είναι ολόκληρη ιστορία μια ενδεχόμενη συνάντηση..λόγω της απόστασης.. Απ την άλλη και οι Ρωσίδες που είναι Ελλάδα απ τα Ρωσικα σαιτ είναι δύσκολο να τις συναντησεις..με τόση υπερπροσφορά τους γράφουν 50 μαλ@κες κάθε μερα..
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
χαχαχα....
+ οτι οι ρωσσιδες στην ελλαδα , εχουν γινει ελληνιδες στο χαρακτηρα ..
 

Επισκέπτης
χαχαχα....
+ οτι οι ρωσσιδες στην ελλαδα , εχουν γινει ελληνιδες στο χαρακτηρα ..

Ναι ρε φίλε αρχίζουν να το παίζουν ιστορία εδώ πέρα..τους μεταδίδεται ο ιος της ελλεινιδικότητας...και να σκοτωθέίς να φέρεις Ρωσίδα εδώ και να εκφυλιστεί σε λίγα χρόνια..αρχίζω να σκέφτομαι ότι ίσως η μόνη λύση είναι αυτό που έκανες εσυ..αποδημία..μακρυά απ τη πηγή του κακού προς το παράδεισο.. :rockon: Θα τα ξαναπούμε φίλε εδω πέρα..μπορεί να τα πούμε και Μόσχα μέχρι το καλοκαίρι  :sunglasses:
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Ναι ρε φίλε αρχίζουν να το παίζουν ιστορία εδώ πέρα..τους μεταδίδεται ο ιος της ελλεινιδικότητας...και να σκοτωθέίς να φέρεις Ρωσίδα εδώ και να εκφυλιστεί σε λίγα χρόνια..αρχίζω να σκέφτομαι ότι ίσως η μόνη λύση είναι αυτό που έκανες εσυ..αποδημία..μακρυά απ τη πηγή του κακού προς το παράδεισο.. :rockon: Θα τα ξαναπούμε φίλε εδω πέρα..μπορεί να τα πούμε και Μόσχα μέχρι το καλοκαίρι  :sunglasses:

Eννοειται φιλε πιρφορε............εσυ ρωσια θελεις εεεε?
Τι να κανεις εδω .......και σπιτι να εχεις εδω και αμαξι και ολα αφου δεν υπαρχουν γυναικες τι να κανεις.......?
Εγω λεω η Ουγγαρια η' Τσεχια.............
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Δεν θα μπορουσα να μεινω ρωσια μονιμα με τιποτα και ας μου δινανε και πολυ καλο μισθο,για 2-3 χρονια ναι και με καλο μισθο ενοειτε.Δεν μπορω το ψωλοκρυο,τις μεγαλουπολης,θελω να βλεπω συχνα θαλλασα,ηλιολουστη μερα,πραγματα που ενας ρωσος τα βλεπει μονο στην τηλεοραση.Η ζωη δεν ειναι μονο γαμησι με τρελα μουνια.Εγω οταν ημουν εκει πολυ συχνα τα επερνα στο κρανιο και τους εβριζα επειδη ειναι τουλαχιστον 50 χρονια πισω απο την Ελλαδα,αυτοι οι ανθρωποι αν δεν πινανε θα πηγαιναν πολυ μπροστα και ουτε θα χωριζαν τοσα πολλα ζευγαρια.

Οσο για την σφραγιδα που πρεπη να την βαλεις μεσα σε 7 μερες απο 3 που ηταν δεν ξερω,αλωστε εχω να παω και 2 χρονια.

Η ζωη και τα γουστα που θες στην κατασταση που εισαι φιλε Νεαρχε και ενοω(οτι ξερεις μονο αγγλικα και πας μονος) ακουνε στο ονομα THAILAND και οχι επαρχια ρωσιας.Και θα σου στοιχισει το ιδιο ακριβως  και με ζωη χαρισαμενη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom