Νέα

Voronezh

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonoro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Τα εχουμε ξαναπει περι σφραγιδας. Μεσα σε 3 μερες απο την εισοδο στην χωρα πρεπει να βαλεις σφραγιδα για το που μενεις. Σε οποια πολη και να γυρνας θα βαζεις σφραγιδα,εκτος αν η πρωτη που εβαλες καλυπτει ολες τις μερες παραμονης σου.Χωρις καμια σφραγιδα  κατα την εξοδο  απ την χωρα, οτι θελει προκυψει που λενε!  Τι ειναι αυτα που ακουο περι ναζι???? :jerking:  ειναι δυνατον να πειραξουν καποιον ευρωπαιο  και ποσο μαλλον Ελληνα στην ρωσια?  εκτος  και αν μοιαζεις  για αρκουδογυφτος και σε περασουν για αραβα  και παλι πρεπει να πεσεις σε πολυ περιπτωση.
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΜΕΝΕΙς ΣΕ απαρταμεντ τι γινεται,με χοτελ οκ ειναι απλο
αυτο με τον λατινο κ νεοναζι  το διαβασα κ στη  wikipedia,ETSI EINAI!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΜΕΝΕΙς ΣΕ απαρταμεντ τι γινεται,με χοτελ οκ ειναι απλο
αυτο με τον λατινο κ νεοναζι  το διαβασα κ στη   wikipedia,ETSI EINAI!!
πιο πολυ σκοτωνουνε Ουζμπεκους,Τατζικους,σχοιστοματηδες και μαυριδερους.παντος αρκετοι Ελληνες ειναι σκουροχρωμοι και μπορει να τους περασουνε για τετοιους.παντος στη Μοσχα εχουνε βρει 2-3 πτωματα απο Τατζικους της τελευταιες μερες.πιασανε και καποιους.παντος συνεχεια πιανουνε νεοναζι που τους κατηγορουνε για φονο.εχει παντος και τα θετικα της η υποθεση οτι ολοι αυτοι οι λαθρομεταναστες φοβουνται και δεν αποθρασυνονται.στην Ελλαδα εχουν αποθρασυνθει τελειως!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
παντος παρατηρηθηκε και το αντιθετο συμμοριες Καυκασιων που σκοτωνουν Ρωσσους!και ατομα Σλαβικης εθνηκοτητας!εκτος αυτου οι Νεοναζι τρωγονται με τους Αντιφασιστες που ειναι κατι σαν κουκουλοφωροι.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΜΕΝΕΙς ΣΕ απαρταμεντ τι γινεται
Καταρχην θα πας? αν θα πας,πες μας ποσο θα μεινεις,που θα μεινεις και για ποιο σκοπο πας για να ξερω τι θα σου απαντησω.  Φιλε Δημητρη εισαι και σοβαρο ατομο,υπαρχει περιπτωση να παει Ελληνας τουριστας και να πεσει θυμα ξυλοδαρμου απο ναζι???  Περισσοτερες πιθανοτητες εχεις  να σου συμβει οτιδηποτε αλλο κακο ,παρα αυτο.
Οχι τιποτε,αλλα θα διαβαζουν ατομα που δεν εχουν παει ποτε και σκεφτονται να πανε και θα αρχισουν να αναρωτιουνται μηπως πρεπει να προσεχουν απο νεοναζι!!!
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Καταρχην θα πας? αν θα πας,πες μας ποσο θα μεινεις,που θα μεινεις και για ποιο σκοπο πας για να ξερω τι θα σου απαντησω.  Φιλε Δημητρη εισαι και σοβαρο ατομο,υπαρχει περιπτωση να παει Ελληνας τουριστας και να πεσει θυμα ξυλοδαρμου απο ναζι???  Περισσοτερες πιθανοτητες εχεις  να σου συμβει οτιδηποτε αλλο κακο ,παρα αυτο.
Οχι τιποτε,αλλα θα διαβαζουν ατομα που δεν εχουν παει ποτε και σκεφτονται να πανε και θα αρχισουν να αναρωτιουνται μηπως πρεπει να προσεχουν απο νεοναζι!!!
ΕΓΩ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Κ ΠΕΡΙΧΩΡΑ Κ ερθω απο μπελαρους ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΟΥΚΡΑΝΙΑ,ΟΔΙΚΩς ΑΥΤΑ ΑΡΧΕς ΜΑΡΤΗ,ΑΛΛΑ ΣΤΑ συνορα μπορω να δηλωσω οτι παω για μπιζνες ετσι εκανα παλια κ ουκρανια
αλλα αν χρειαζεται να μενω στα χοτελ δεν παω ειναι μαπα το καρπουζι ετσι,πολλα κ τζαπα τα λεφτα
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Jimmy διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον αυτά που γράφεις.

Και τα διαβάζω διότι στο πίσω μέρος του μυαλού μου θέλω να πάω μία βδομάδα – 10 μέρες το καλοκαίρι κάπου στη Ρωσική επαρχία.
Μα τα πολλά ποστ του Δημητράκη29 σκεφτόμουνα να πάω Νόβγκοροντ.
Τώρα ακούω και για Voronezh και Σότσι.
Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

Εκτιμάω τις συμβουλές σας, αλλά μερικά πράγματα δεν είναι εφικτά.
Σε αυτό το ταξίδι θα πάω μόνος μου, δεν μιλάω γρι Ρωσικά, μόνο Αγγλικά, και δεν θα έχω κανένα διερμηνέα.
Ο σκοπός του ταξιδιού είναι διπλός.
Πρώτον, να βρεθώ στην αγαπημένη μου μαμά Ρωσία, και δεύτερο και σημαντικότερο το ΣΕΞ!
Ξέρω ότι θα με αποθαρρύνετε όλοι να πάω μόνος μου και στην επαρχία τη στιγμή που δεν  μιλάω Ρωσικά, αλλά αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού και δεν αλλάζουν.

Έχει κανένας να μου κάνει καμία πρόταση ;
Σε ποια επαρχιακή πόλη θα έβρισκα εύκολα κοπέλες για σεξ τη στιγμή που δεν μιλάω Ρωσικά, άρα πόρνες ή περίπου.
Νόβγκοροντ ;
Βόρονες ;
Σότσι ;
Αλλού ;


Ευχαριστώ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
εχει κανένας να μου κάνει καμία πρόταση ;
Σε ποια επαρχιακή πόλη θα έβρισκα εύκολα κοπέλες για σεξ τη στιγμή που δεν μιλάω Ρωσικά, άρα πόρνες ή περίπου.
Νόβγκοροντ ;
Βόρονες ;
Σότσι ;
Αλλού ;


Ευχαριστώ.
το Νοβγκοροντ δεν εχει πορνες οργανωμενα ουτε σαλον οπως η Αγια Πετρουπολη.στην οδο Λομονοσοβα στεκονται το βραδυ σε ενα σημειο κοντα στο αντικαρκηνικο νοσοκομειο συνηθως 5-6.και κοντα στην εξοδο της πολη προς Αγια Πετρουπολη πριν φτασεις στο γεφυρι που ειναι το μπλοκο της τροχαιας σε μια σταση λεωφοριου.και εκει ειναι το πολυ 5-6.στο Ταλισμν δεν ειδα ποτε.στη Ντισκο Οκεαν μου ειχε πει ενας Φινλανδος οτι μια φορα του προτινανε να παει μαζι τους με λεφτα!ηταν βεβαια πολυ πιωμενος!μαλον για μαλακα θα τον πηρανε κα τον κορο'ι'δευανε!στη Ντισκο Μέτζικ στο ξενοδοχειο Μπεριστα Παλλας (που ειναι και το καλητερο της πολης)λενε οτι καμια φορα μπορει να πετυχεις καμια.εγω ποτε δεν ειδα και δεν μου προτινανε να παω μαζι τους με λεφτα......
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
...και στις σαουνε δεν ειδα να εχει.αν δεν μιλας Ρωσσικα οπως ξερεις θα σου ειναι δυσκολο να κινηθης.για Βαρονεζ δε ξερω μαλλον θα ειναι παρομοια η κατασταση με το Νοβγκοροντ.αν και πιστευω οτι σαν πιο μεγαλη πολη θα πρεπει να εχει πουτανες σε μερικες σαουνες στην πολη.Σοτσι δεν μπορω να ξερω γιατι ειναι πολυ μακρια.παντος οι γυναικες απο τη νοτιο Ρωσσια οπως εγραψα και παλια ειναι πολυ κακομαθημενες γιατι εκει οι ντοπιοι καμακονουνε περισσοτερο απο τους βοριους.εγω θα σε συμβουλευα να πας σε μια πολη οπως Τομσκ(εχω ακουσει πολυ καλα λογια).Νοβοσιμπιρσκ(πολλα πανεπηστημια)Ιρκουτσκ(παλι καλα λογια)Αικατεριμπουργκ ειναι καλο ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΛΗ ΜΕ AIDS ΣΤΗ Ρωσσια οποτε δεν θα στο συμβουλεβα.καλη λυση ειναι και το Μινσκ υσηχα πολητισμενα και καθαρα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
ΕΓΩ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Κ ΠΕΡΙΧΩΡΑ Κ ερθω απο μπελαρους ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΟΥΚΡΑΝΙΑ,ΟΔΙΚΩς ΑΥΤΑ ΑΡΧΕς ΜΑΡΤΗ,ΑΛΛΑ ΣΤΑ συνορα μπορω να δηλωσω οτι παω για μπιζνες ετσι εκανα παλια κ ουκρανια
αλλα αν χρειαζεται να μενω στα χοτελ δεν παω ειναι μαπα το καρπουζι ετσι,πολλα κ τζαπα τα λεφτα
Μενεις μια βραδια σε ενα χοτελ,τους χαρτιλικονεις περιπου 50$ η και παραπανω αναλογα τα παζαρια και αν δεχτει θα σου βαλει σφραγιδα οχι για μια μερα που θα μεινεις στο χοτελ αλλα για ολες τις ημερες που εχεις στιν βιζα.Η πας με καποιον φιλο-γνωστο ρωσο πολιτη στο AVIR της πολης που μενει και δηλωνη οτι θα σε φιλοξενηση και σε βαζουν την σφραγιδα που θες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Jimmy διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον αυτά που γράφεις.

Και τα διαβάζω διότι στο πίσω μέρος του μυαλού μου θέλω να πάω μία βδομάδα – 10 μέρες το καλοκαίρι κάπου στη Ρωσική επαρχία.
Μα τα πολλά ποστ του Δημητράκη29 σκεφτόμουνα να πάω Νόβγκοροντ.
Τώρα ακούω και για Voronezh και Σότσι.
Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

Εκτιμάω τις συμβουλές σας, αλλά μερικά πράγματα δεν είναι εφικτά.
Σε αυτό το ταξίδι θα πάω μόνος μου, δεν μιλάω γρι Ρωσικά, μόνο Αγγλικά, και δεν θα έχω κανένα διερμηνέα.
Ο σκοπός του ταξιδιού είναι διπλός.
Πρώτον, να βρεθώ στην αγαπημένη μου μαμά Ρωσία, και δεύτερο και σημαντικότερο το ΣΕΞ!
Ξέρω ότι θα με αποθαρρύνετε όλοι να πάω μόνος μου και στην επαρχία τη στιγμή που δεν  μιλάω Ρωσικά, αλλά αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού και δεν αλλάζουν.

Έχει κανένας να μου κάνει καμία πρόταση ;
Σε ποια επαρχιακή πόλη θα έβρισκα εύκολα κοπέλες για σεξ τη στιγμή που δεν μιλάω Ρωσικά, άρα πόρνες ή περίπου.
Νόβγκοροντ ;
Βόρονες ;
Σότσι ;
Αλλού ;
Φιλε Νεαρχε διαλεγεις τον δυσκολο δρομο.Κοπελες θα βρεις παντου,το θεμα ειναι σε ποια πολη βολευει να πας με βαση το αεροδρομιο που θα φτασεις.Στην θεση σου αν σον και καλα ηθελα ρωσια θα εκανα το εξεις.Θα διαλεγα την πολη,θα μαθενα οσο δυνατον περισσοτερα για αυτην καιθα εκανα chat μεχρι το καλοκαιρι με κοπελες απο εκεινη την πολη.Ετσι οταν θα πας θα εχεις και 2-3 γκομενες που θα σε περιμενουν.Οποτε εχεις και καβαντζα απο το πουθενα.Συναντας εκεινες και κανεις παραλληλα και την ζωη σου φυσικα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Φιλε Νεαρχε διαλεγεις τον δυσκολο δρομο.Κοπελες θα βρεις παντου,το θεμα ειναι σε ποια πολη βολευει να πας με βαση το αεροδρομιο που θα φτασεις.Στην θεση σου αν σον και καλα ηθελα ρωσια θα εκανα το εξεις.Θα διαλεγα την πολη,θα μαθενα οσο δυνατον περισσοτερα για αυτην καιθα εκανα chat μεχρι το καλοκαιρι με κοπελες απο εκεινη την πολη.Ετσι οταν θα πας θα εχεις και 2-3 γκομενες που θα σε περιμενουν.Οποτε εχεις και καβαντζα απο το πουθενα.Συναντας εκεινες και κανεις παραλληλα και την ζωη σου φυσικα.
καπως ετσι ειναι Νεαρχε το παιδι εχει δικιο.παντος στο Νοβγκοροντ το αεροδρομιο εχει χρεωκοπισει!οτι εχει μεινει ειναι σε αθλια κατασταση.στον πρω'ι'ν διαδρομο εχουν φυτρωσει χορταρια.μια εικονα εγκαταληψεις!θελουνε να το πουλησουνε για οικοπεδα.αλλα δεν το παιρνει κανεις!εχουνε και 2 αεροπλανα ερηπομενα για πουλημα ενα YAK-40 και ενα αλλο δεν θυμαμαι τι.τα ειχανε βγαλει στον πληστηριασμο αλλα κανεις δεν ενδιαφερθηκε!και αν σκεφτει κανεις οτι στη Σοβιετικη Ενωση πεταγανε 2-3 αεροπλανα για Μοσχα καθε μερα.και για Αγια Πετρουπολη(μου φανηκε περιεργο αφου απεχει μονο 200 χλμ.αλλα μου το ειπε σοβαρο ατομο και το πιστευω).
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Μου φαίνεται ότι πρέπει να πάω σε μικρότερες πόλεις.
Έτσι μου έρχεται να πάρω το τρένο από το Yakutsk και να πάω μέχρι Πετρούπολη διασχίζοντας όλη τη Σιβηρία.
Στο ενδιάμεσο θα κάνω στάσεις και θα κοιμάμαι σε όποια πόλη βρω.

Όσον αφορά το Μίνσκ που λες Δημήτρη αυτό Λευκορωσία δεν είναι ;
Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση η Λευκορωσία.
Μακάρι να είχαμε παραπάνω πληροφορίες.
Έχω ακούσει ότι οι Λευκορωσίδες είναι καλύτερες και από τις Ουκρανές.
Υπερβολές ; Ποιος ξέρει ;;;  :dunno:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
οι Λευκορωσσιδες ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕς ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ!το Μινσκ ειναι πολυ ωραια και προσεγμενη πολη.μη ξεροντας Ρωσσικα σε μικρες πολεις θα δυσκολευτης λιγακι αν θελεις μονο πουτανες.αν θες να καμακωσεις ειναι παντος παραδισος.οι Γιακουτιοι ειναι πολυ καλοι σαν λαος.καλοκαγαθοι ανθρωποι,καλοψυχοι.η γλωσσα τους ειναι καθαρα Τουρκικοι αλλα ειναι εκχριστιανισμενοι και εχουν Ρωσσικα ονοματα.δεν ειναι αγριοι σαν τους Μογγολους(Μπουριατοι,Καλμικιοι).αλλα εκει το χειμωνα εχει -25 με -50 στην πολη του Γιακουτσκ και το καλοκαιρι +30 περιπου και εχει πολυ κουνουπι!και ειναι πεινασμενα τα ατιμα!σε κατασπαραζουν!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
Για το Μίνσκ ξέρεις τίποτα ;

Έχεις πάει ποτέ ;
Πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρουσα πόλη. Και τα κορίτσια επίσης.
Ξέρεις πως μπορεί κάποιος να πάει από Ελλάδα Μινσκ ;
Για τη βίζα ισχύουν τα ίδια που ισχύουν για Ρωσία ;
Φαντάζομαι εσύ δε χρειάζεσαι βίζα αφού είσαι Ρώσος. Πόσο σε ζηλεύω…
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
ειχα παει πριν 3 χρονια για να φερουμε ενα αμαξι.μου εκανε εντυπωση που η πολη ηταν πολυ καθαρη ο κοσμος πολυ ευγενικος και τα αυτοκηνιτα σταματουσαν για να περασουν οι πεζοι!!!!πραγμα που στη Ρωσσια ουτε στον υπνο σου δεν το βλεπεις!ειχε πολυ μουνι!τωρα για βιζα δεν ξερω τιποτα.εγω πηγα με το εσωτερικο Ρωσσικο διαβατηριο.συνορα με τη Ρωσσια δεν υπαρχουν!ειναι μια γραμμη και μια ταμπελα!που γραφε Καλως Ηρθατε στη Λευκορωσσια!νομιζω υπαρχη πρεσβεια στην Ελλαδα εκει πρεπει να απευθυνθεις.
 

Επισκέπτης
ειχα παει πριν 3 χρονια για να φερουμε ενα αμαξι.μου εκανε εντυπωση που η πολη ηταν πολυ καθαρη ο κοσμος πολυ ευγενικος και τα αυτοκηνιτα σταματουσαν για να περασουν οι πεζοι!!!!πραγμα που στη Ρωσσια ουτε στον υπνο σου δεν το βλεπεις!ειχε πολυ μουνι!τωρα για βιζα δεν ξερω τιποτα.εγω πηγα με το εσωτερικο Ρωσσικο διαβατηριο.συνορα με τη Ρωσσια δεν υπαρχουν!ειναι μια γραμμη και μια ταμπελα!που γραφε Καλως Ηρθατε στη Λευκορωσσια!νομιζω υπαρχη πρεσβεια στην Ελλαδα εκει πρεπει να απευθυνθεις.

Δεν υπάρχει πρεσβεία εδώ, τουλάχιστον μέχρι πέρυσι που την είχα ψάξει για λευκορωσία δεν είχε...βίζα λένε βγάζεις επιτόπου όταν φτάσεις στο Μίνσκ στο αεροδρόμιο..Με Λευκορωσίδες με μένα δεν ξέρω τι γίνεται όλο στραβώνει το πράμα...
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Οταν περνει καποιος ΒΙΖΑ απο το ρωσσικο προξενειο  ισχθει για ΡΩΣΣΙΑ και ΛΕΥΚΟΡΩΣΣΙΑ ..
Οπως και το imigration card που συμπληρωνεται το λεει ..
Υπαρχει ενας τυπικος ελεγχος στα συνορα ..

Επισης για τη registratia για το που μενεις , μεχρι πριν 2 χρονια αν εμενες πανω απο 3 μερες επρεπε να κανεις .
Τωρα το εκαναν αν μεινεις πανω απο μια εβομαδα. Ενας φιλος μου που ειχε ερθει εμεινε 2 εβδομαδες δεν εκανε , και δεν του ειπαν τιποτα .
Καλυτερα παντος οποιος ερχετε να κανει εστω και μια μερα αν μεινει γιατι μπορει να πεσει σε μπατσο μαλακα ..
Οσο για το Βορονεζ δεν εχω παει αλλα ειχα γνωρισει  μια κοπελα εδω στη μοσχα που ηταν απο βορονεζ .
Ξανθια , με τεραστια βυζια  ...
Αυτη μου ειχε πει οτι στο βορονεζ εχει παρα πολλα πανεπιστημια , και σε αριθμο φοιτιτων ειναι η δευτερη πολη μετα την Μοσχα...
 

Επισκέπτης

Οτι κάτι γίνεται πάντα και δε προχωράει μαζί τους...Τσάταρα με κανα δυο Λευκορωσίδες και με τη μια σταμάτησα επειδή ήταν πολύ ζηλιάρα και απαιτούσε να σβήσω το λογαριασμό μου στο ρωσοσαιτ και συμπεριφερόταν σαν νευρωτική και επιπλέον δεν ήξερε και γρι αγγλικά..και με την άλλη ενώ κανονίζαμε να συναντηθούμε Βουλγαρία δεν τα βρήκαμε στο συνολικό αριθμό ημερών παραμονής εκει...και με κάτι άλλες τρελές απαιτήσεις που είχε..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom